Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 19. 6. 2006 17:07

Simona
♥♥♥♥---

Operace očí - krátkozrakost a astigmatismus

Lidičky, máte někdo zkušenost s operací krátkozrakosti? Budu vděčná všem za zkušenosti, rady atd. Dnes mi můj oční lékař zakázal nosit čočky,a jelikož mám přes 11 dioptrií, tak z toho nešastná.butter

Není tady

#2 21. 6. 2006 15:17

gaca
♥------

Re: Operace očí - krátkozrakost a astigmatismus

Ja jsme byla na LASIKU a muzu na 100% doporucit, chce to jen odvahu a naky chechtaky :-(....ale stoji to za to! Nevahej!

Není tady

#3 21. 6. 2006 15:49

Bublina
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha

Jo jo kolegyně z práce na tom byla před rokem a doporučuje!Prej fakt bomba.

Není tady

#4 21. 6. 2006 16:43

maya
♥♥♥♥♥--

Mám kamarádku a kamaráda, co to podstoupili, a taky si to pochvalujou (kromě pooperačních asi jednodenních krutých bolestí sad ) Ale neměli tolik dioptrií, u silnější krátkozrakosti se to myslím nedá srovnat úplně na nulu, ale to by Ti řek doktor.

Není tady

#5 21. 6. 2006 18:51

lind
♥------

Já byla na operaci před 14 dny, je to super vůbec to nebolí a jen mě mrzí, že jsem na to nešla dřív.

co mě nezabije, to mě posílí....

Není tady

#6 21. 6. 2006 20:41

Jessie
♥♥♥♥♥--

A kolik vlastně taková operace stojí. Dalo by se pomocí laseru odstranit i šilhání?

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.

Není tady

#7 21. 6. 2006 20:47

lind
♥------

Byla jsem na operaci ve Zlíně, měla jsem krátkozrakost a astigmatismus, cena byla 17 000,-  za jedno oko. Měla jsem operované obě oči najednou. S tím šilháním si nejsem jistá, ale podle toho co jsem si zjišovala na netu o těchto operacích, myslím ,že to nelze, ale třeba se mýlím....

Není tady

#8 21. 6. 2006 22:55

maya
♥♥♥♥♥--

lind napsal(a):

Byla jsem na operaci ve Zlíně, měla jsem krátkozrakost a astigmatismus, cena byla 17 000,-  za jedno oko. Měla jsem operované obě oči najednou. S tím šilháním si nejsem jistá, ale podle toho co jsem si zjišovala na netu o těchto operacích, myslím ,že to nelze, ale třeba se mýlím....

Jsem překvapená, že Tě to vůbec nebolelo. Kamarád, který byl na operaci asi před 10 lety, říkal, že pak den málem bouchal hlavou do zdi. Myslíš, že záleží na metodě, nebo čím to může být, že někoho to pak bolí hrozně a někoho vůbec?

Není tady

#9 22. 6. 2006 8:08

luckies
♥♥♥♥---
Místo: Praha 5

Taky jsem byla na této operaci. A musím říct, že super. V září to budou už tři roky. A kdybych to měla podstoupit znova, vůbec by mi to nevadilo. Bylo to naprosto bez problémů. Jen mě překvapuje, že tady mluvíte o bolestech. Žádné nebyly. Byla jsem tady: www.refrakcnicentrum.cz a doporučuju smile Jeden den jsem byla na operaci adruhý už šla do práce a krásně jsem viděla. Druhé oko jsem si nechala odoperovat za týden. A nádhera, když člověk krásně vidí.

život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...

Není tady

#10 22. 6. 2006 8:32

Simona
♥♥♥♥---

Jste hodné díky. Psala jsem si dotaz do lexum.cz, odpověděli mi, že mám opravdu vysokou vadu, že by byla u mě spíše vhodnější konická čočka, která se implantuje do oka. Ale to bych nechtěla, za jedno stojí jedno oko 37tis a četla jsem, že to způsobuje hodně komplikací. Můžu se zeptat kolik jste měli dioptrií? Byla jsem rozhodnutá, že na operaci půjdu, a odpověď mě docela zklamala. Asi budu odkázaná na slepotu a brejličky, ach jo grater

Není tady

#11 22. 6. 2006 8:34

luckies
♥♥♥♥---
Místo: Praha 5

Já jsem měla na každém oku 4 dioptrie a jsem ráda, že jsou fuč smile

život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš...

Není tady

#12 22. 6. 2006 14:14

annie
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj,
já jsem byla před rokem a půl ve Zlíně u doc. Smečky na klinice. Měla jsem myopii a necelých 7 dioptrií na každém oku. Zaplatila jsem necelých 30 tisíc.
První tři dny jsem měla ukrutné bolesti - nedělali mi metodu Lasic, ale PRK /sice moc nevím, co to znamená, ale možná proto ty bolesti/.
První den jsem snědla hypnogen, který mi předepsali a byla jsem moc ráda, že jsem to prospala. Další dva dny jsem měla tak oteklé víčka, že jsem nemohla skoro otevřít oči a dost mě při mrkání "dřely" oči.
Teď je vše OK, jsem spokojená, brýle jsem úplně odložila. Jen mám citlivější oči a hlavně po ránu si musím kapat, protože jsou "suché".

Není tady

#13 22. 6. 2006 14:18

Simona
♥♥♥♥---

Annie asi to bude tou metodou. Četla jsem, že Lasic je šetrnější, ale u vysoké krátkozrakosti dělají PRK. Ale za to, že nemᚠžádné brejličky to asi stálo, ne? Já jsem si docela užila s levým okem, ve kterém mi začaly prorůstat ty žilky a proto nemůžu nosti čočky.
Fakt vám zavidím, že vidíte. Jsem z toho fakt nešastná, hrozně mě brejličky obtěžují.

Není tady

#14 22. 6. 2006 14:29

annie
♥♥♥♥♥♥-

Simčo - jo, jsem ráda, že se vše povedlo a jsem bez brýlí....ale pokud Ty nemᚠvyhnutí a brýle musíš nosit, tak z nich zkus udělat přednost. Prodává se spousta krásných obrub, takže se dá vybrat.
Já vím, že třeba sportovat s brýlema je něco hrozného...
A to ty čočky nemůžeš nosit už nikdy nebo teď dočasně? hmm

Není tady

#15 22. 6. 2006 15:17

Simona
♥♥♥♥---

Annie, prý už nikdy. Že mi prorůstají ty žilky do sítnice a až by to prorostlo úplně, tak bych na oko přestala vidět.
Mᚠpravdu obrouček je fůra, ale tím jak jsem hodně krátkozraká, tak nemůžu všechny mít, nemůžu poloviční obroučky a jen sklíčka s nožkama, víš co myslím? Musím spíš kulatý tvar, do hranatého by to nešlo. A to mám buclatý obličej. A pokud bych chtěla nejtenčí sklíčka, tak mě jedno výjde na 5 500Kč, ale budou stejně těžká. Pokud bych chtěla plast, tak ten nejslabší je 9 000Kč za jedno, ale stejně by nebyly tak slabé jaké sklíčka. No hrůza  grater

Není tady

#16 22. 6. 2006 18:31

lind
♥------

já měla kolem 4 dioptrií na oko a k tomu ještě astigmatismus takže to bylo komplikovanější, byla jsem taky u doc. Smečky a dělali mi metodu LAsik- absolutně bezbolestné....

Není tady

#17 22. 6. 2006 21:56

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

J8 doporučuji, měla jsem cca 7,5 dioptrie, dělali mi to před 1O lety a fakt super...tenkrát se dělalo každé oko zvl᚝ po půl roce......teď už se to dělá jinak, ale neváhej a jdi do toho, jo, stojí to nějaké prachy, ale je to nejlepší investice ve tvém životě....protože zrak ti pak už nikdo neukraqne...šla bych do toho znova, ok, nějaká menší bolest možná byla, měla jsem ibalgin, ale bolest zubů je daleko, daleko horší..Nyní jsem po 10 letech byla na kontrole( trvalo to celkem asi 3 hoďky), ale celkový dojem - spokojenost z odou stran - ode mne že vidím stále stejně, od nich , že se to povedlo....a i po finanční stránce si spočítej, kolik dᚠza exkluzivní brýle, které se ti zamlžujou a vadí při líbání, nabo za  kontaktní čočky, které si zase třeba musíš na noc sundavat.....

Není tady

#18 23. 6. 2006 7:59

Simona
♥♥♥♥---

Proto na to chci jít, brejličky mi fakt vadí a když se to spočítá, tak je ta operace levnější než investice do brýlí. Mám ale teď strach, jestli mi to budou chtít udělat.
Lind, také mám astigmatismus. V čem je ta operace komplikovanější? A jesli mi můžeš ještě napsat cenu.

Není tady

#19 23. 6. 2006 9:57

annie
♥♥♥♥♥♥-

Simčo - je pravda, že i já jsem počítala kolik "vrazím" do brýlí - měla jsem tenčené skla - jedno kolem 2000 + obruba - však to znᚠa řekla jsem si, že do toho jdu.
Víim, že je to hromada peněz, ale je možné si to vzít i na splátky. Přece se nebudeš věčně otravovat s brýlema. Jestli to půjde nebo ne by Ti mohla říct i Tvoje oční Dr.
Tak držím pěsti, a všechno vyjde tak, jak si přeješ.

Není tady

#20 23. 6. 2006 10:44

Simona
♥♥♥♥---

Annie, právě, že můj oční lékař mi řekl, že na 99% by u mě operace vhodná byla. Ale znᚠto, čím víc jsem pročetla o operacích se bojím, aby to u mě šlo, když mám tak vysokou vadu. Je pravda, že je to drahé, nejdřívě mě to dost odrazovalo, ale na druhou stranu, to že budu vidět za to stojí. I když máme hypotéku a spoustu půjček, tak radši nebudu jíst, ale uvidím  big_smile. Před chvílí mi přišla odpověď z Refrakčního centra, také mi píšou o konické čočce. Ale stejně, nejvíc mi řeknou, až po vyšetření.

Není tady

#21 24. 6. 2006 12:54

lind
♥------

Když mᚠkrátkozrakost a astigmatismus není ta operace jiná(lasik) tím jsem myslela,že ta vada je komplikovanější - ke krátkozrakosti se ti přičítají dioptrie ještě za ten astigmatismus.
Operace obou očí  mě stála 33 300,- Kč. Simčo, nejlepší je tam zajít osobně a oni ti už vše dopodrobna vysvětlí. Zkus si najít stránky www.okoun. cz- diskusní klub - oční operace, hodně info jsme odtamtud načerpala.

Není tady

#22 24. 6. 2006 14:10

Simona
♥♥♥♥---

Lind, díky za tip na www stránky. Určitě tam mrknu. Pro operaci jsem rozhodnutá, ale uvidím co my řeknou. Jedné mé kamarádky kolegyně, také byla na této operaci, ale ta za ni dala 45tis. Ale vidí, a to je k nezaplacení. Před chvílí jsem byla vytírat, a kapal mi pot na brejličky, je to k vzteku. Dala bych za operaci cokoliv, hlavně, a mi ji udělají.

Není tady

#23 24. 6. 2006 20:27

lind
♥------

držím ti palečky, vím co to je v létě  se brýle mlží a kloužou  z horka a v zimě ze zimy pak napiš jak jsi dopadla

Není tady

#24 24. 6. 2006 23:29

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Syna operovali /LEXUM/ před čtyřmi lety. Měl od narození přes 12 dioptrií a astigmatismus. Doporučující lékařkou nám bylo sděleno, že má s nimi ty nejlepší zkušenosti. Že nevezmou každého - pokud z nějakého důvodu po vyšetření mají pochybnost, že by zákrok nemusel vyjít, neoperují. Na přístup a péči si rozhodně nemůžeme stěžovat. Syn je dávno bez brýlí. Srovnali mu to. Takže teď máme ty nejlepší zkušenosti i my... co jsme viděli, chodí tam i cizinci.  Prostředí, přístup, výsledky...všechno na jedničku!

Není tady

#25 25. 6. 2006 0:06

maya
♥♥♥♥♥--

Taky bych měla jeden dotaz: Pokud někdo podstoupí operaci krátkozrakosti např. až ve 40 letech, má to vůbec smysl? Jestli to chápu správně, operací se očím nezabrání v přirozeném stárnutí, a tou dobou už člověk pomalu začíná mít problémy jak s viděním na blízko, tak do dálky. Takže operace se vyplatí pouze v mladém věku, aby si člověk života bez brýlí dostatečně "užil", protože ve středním věku brýle dostane tak jako tak (i když třeba slabší, než by měl bez operace) - chápu to dobře?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí