Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1 18. 6. 2006 19:32

nina3
♥------

Potrebujem mensiu radu

Momentalne neviem co amm robit a  (ale nie e to nejaka vec, ktora by bola vvveeeeeelmi vazna)... Stojim pred nasledujucim problemom: s priatelom (20) sme spolu velmi malo, blizi sa leto a my spolu urcite budeme. Zatial sme sa k samotnemu sexu nedostali, pretoze som to nechcela (ja 16). Nechcela som to asi len preto, ze sa bojim otehotnenia. A prave to riesim... toto leto by som uz aj chcela aby sa neico "stalo",a el opat ten moj strach... ano viem, ze by som si mala ist po HA, ale zaroven sa pytam, ci to ma zmysel, ak sme spolu 2-3x do roka.... pouzit prezervativ- bojim sa ze tam je moznost otehotnenia velmi vysoka... a tak neviem co mam robit... Co by ste robili vy?

Není tady

#2 18. 6. 2006 20:06

Lulu
♥♥♥----
Místo: Východní čechy

Re: Potrebujem mensiu radu

Pokud ste spolu málo asi nemá smysl začít s HA, podle mě je prezervativ bezpečný a nejen proti otěhotnění ale i nemocem (když se správně nasadí), ale mᚠstálého partnera tak by ti nějaké nemoci hrozit neměly. Osobně bych se v tvém případě uchýlila k nehormonální antikoncepci, je volně prodejná v lékárně. Jeden čas sem ji také používala, jmenovala se Pharmatex, byli to vaginální čípky, po zavedení čípku smí dojít ke styku nejdříve za 5min ale jeden čípek chrání 2hod, ale pokud je styk vykonán do konce tak před dalším se musí vzít další čípek, no vše je napsáno v příbalovym letáku... Ale žádná antikoncepce není 100%, ale s tím bych si hlavu nedělala...

Upravil(a) Lulu (18. 6. 2006 20:09)

Není tady

#3 18. 6. 2006 20:12

nina3
♥------

Dakujem Lulu...aj ja mam ten nazor, ze zbytocne by som nechcela brat HA ked sme spolu tak malo... Len sa velmi bojim, ze by som nejakym sposobom mohla otehotniet...sad a potom sa nemozemuvolnit a nejak to nejde... Ak by sme spolu boli stale, tak by som nevahala a zacala s HA,a le takto to nema zymsel.. Podla man by bolo celom spolahliva kombinacia prezervativ+ Pharmatex...co ty na to? A ta tvoja veta na konci: z toho by si hlavu nedelala- na co myslis?

Není tady

#4 18. 6. 2006 20:22

Lulu
♥♥♥----

Té poslední věty se neboj, prostě je to tak že žádná není 100% ale pokud vše používᚠsprávně je šance na otěhotnění opravdu mizivá. Např. neznám žádnou ženskou která by po pilulkách otěhotněla je fakt že teda pár jo ale vždy v důsledku že si pilulku zapoměly vzít nebo jí berou zmateně jak si vzpomenou, nebo měly zvracení, průjem a to vše účinnost snižuje takže pak se na to nesmíš spoléhat, ale u každé antikoncepce se dočteš jak se má správně používat a pokud to dodržuješ není se opravdu čeho bát. Jinak k té kombinaci kondom+Pharmatex je v tvym případě zbytečný ale pokud ti to pomůže odstanit tu blokaci v hlavě kvůli otěhotnění tak to tak udělej tím nic nezkazíš, u sexu se musíš uvolnit jinak to bude stát za prd. Třeba po pár milováních zjistíš že je vše v pořádku a pak ti nebude dělat problém se chranit jen jednou antikoncepcí.

Není tady

#5 19. 6. 2006 14:19

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Web

No já bych tedy HA doporučila. Není to až tak zbytečná věc- upraví ti cyklus, budeš nad nim mít pořádnou a stálou kontrolu a taky si můžeš pozastavit sama menses- zlepší se ti ple, - a taky buh ví jak to s tim sexem povedeš dál, třeba si najdeš někoho s kym budeš víc - teď už tolik hormonů neobsahují a navíc působí preventivně proti rakovině dělož. čípku. Hodně štěstí s prvním sexíkem

http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

#6 19. 6. 2006 19:44

nina3
♥------

marketka aj ja mam takyto nazor..ale fakt si nemyslim, ze by ta HA bola velmi potrebna... cyklus upravovat nepotrebujem, s pletou problemy nemam a mam pocit, ze v buducnosti ju urcite budem brat, tak ju nemusim brat uz od teraz ked ju budem potrebovat vlastne 3-4 krat v roku... Lulu myslis si, ze je lepsi kondom alebo Pharmatex? Mas s tym nejake skusenosti? nemoze sa stat, ze si ten cipok/( krem nejak zle nanesiem alebo nieco podobne? A co ak si zaobstaram tabletku po, v tom najhorsom pripade? Bude to mat nejake velmi zle ucinky na moje telo po poziti?

Není tady

#7 19. 6. 2006 20:16

Lulu
♥♥♥----

K té HA. Mám zkušenosti s dvěma druhy (jednofázovou i třífázovou), ta jednofázová mi cyklus rozházela (tedy mezi cykly sem měla ještě špinění) ale zas ple supr, a ta třífázová cyklus v poho ale ple jak puberák no tak dávám přednost pravidelnému cyklu. Jinak opravdu jestli jde o tam málo častý sex a ještě k tomu si tak mladá tak bych zatím s HA nezačínala přeci jen sou to hormony které baštíš, takže čím později ji začneš brát tím lépe, má i svá negativa. Zkušenosti mám i s kondomem i s Pharmatexem, s kondomem jen ze zvědavosti jaké to s ním je. Takže kondom je samozřejmě lepší v situaci kdy člověk toho druhého zas tak nezná a eventuélně by se od něj mohl něčím nakazit+zabrání otěhotnění. A Pharmatex pouze zabrání otěhotnění ale se stálým partnerem bych volila toto páč kondom no je to prostě přes gumu mě osobně při sexu nevyhovuje. Že by sis čípek zavedla špatně není moc pravděpodobné, je to obdobné jako zavádění tampónu ale s tou výhodou že to pěkně klouže tady se není čeho bát. Tabletka po je hroznej draják, ta opravdu jen v nejhoršim případě, nikdy sem ji nepotřebovala tak vedlejší účinky neznám ale co vím s doslechu tak nějaké sou a asi nic příjemného.

Upravil(a) Lulu (19. 6. 2006 20:19)

Není tady

#8 20. 6. 2006 8:29

Pista
♥------

nina a nemysliš že by bolo lepšie počka aspoň keď budeš ma o niečo viac rokov a necha si to pre toho pravého a teši sa na to spoločne a hlavne byt uvolnená a odovzdaná a ničoho sa neba, alebo sa chceš pochváli, že už aj ty... .Len aby si nebola viac sklamaná ako nadšená.Vermi stojí to zato vydrža!! .Vieš aká je 100% antikoncepcia keď sa tak strašne bojíš otehotnenia a nehnusí sa ti aby niekto do teba "pchal" gumu ty hormony all nejaký Pharmatex ?!  Nechcem tu niekomu dáva kázanie ja lenprezentujem svoj názor

Není tady

#9 20. 6. 2006 9:17

janica
♥♥♥♥♥♥-

TABLETKY PO (Postinor atd...) NEBRAT!!!!!
Když už není zbytí, není mnohdy jiné východisko, ale zabývat se tím dopředu - to ani náhodou - totálně ti to rozhází všechno v těle.

Není tady

#10 20. 6. 2006 12:34

DankaS
♥♥♥♥---

No holky já nevim s tou hormonálkou, nejsem sice žádněj zpátečník, ale jíst pořád prášky,  mě se to nezdá normální. Mam obavy, aby se časem neukázalo, že ta hormonálka neni úplně bez problémů. Mně ji například doktor nedoporučil, protože zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu. Nino já ti doporučuju kondom, případně ze spermicidnim gelem a ještě se může pojistit tim, vzhhledem k tomu, že mᚠpravidelnou menstruaci, že si zjistíš neplodný dny.  A vůbec nejlepší by bylo kdybyste pohlavní styk nepraktikovali. Myslim, že tobě jako mladý  holce stejně nepřinese nic moc převratnýho. Tvuj přítel se bude divit, že nemᚠorgasmus, ačkoliv on se samozřejmě ten nejlepší milenec a nakonec se ještě dostanete do stresu:). Daleko lepší je peting. I klukům se často víc líbí kouření, když to holka umí. No a pak je tu ještě jednakrajní možnost, tu si ale u vás neumim představit-anální styk:).

Není tady

#11 20. 6. 2006 13:41

Pista
♥------

DankaS cekom s  tebou súhlasím hlavne s tými tabletkami!! Ono sa to podla mna ešte len ukáže ako to je s tými tabletkami  v skutočnosti a aké je svinstvo. Nezabúdajme, že všetko krásne a jednoduché má vždy aj svoje nevýhody.Ale to nikto nepovie a hlavne výrobcovia tým ide hlavne o bubáčiky.Viete kolko je výrobná cena jednej pilulky? 20 hal.!!! tak to sú zisky potom ,že??!! ale to je už na inú debatu.
Ináč mᚠcelkom doré názory keď už niekdo silou mocou tak niečo chce.

Není tady

#12 20. 6. 2006 13:58

Evelin
♥♥♥♥---

Ja som stará škola, ale radila by som ...HA nebra, chémie jeme aj bez toho dos. Mne vždy vychádzali plodné a neplodné dni + kondom. Dnes sú moderné veci, nenič si zdravie. Ak a má rád, bude ma snahu riešit situáciu aj on. Postinor je naozaj svinstvo (sama som vyskúšala), lepšie predchádza situácii, keď by si to mohla potrebova.
Si mladá,moj manžel čakal na moj súhlas resp.prvý styk skoro 3 roky....(chodili sme spolu od 15-tich). A bolo to krásné...a pre obidvoch poprvýx. Doležitá si ty...

Není tady

#13 20. 6. 2006 15:53

Lulu
♥♥♥----

DankaS napsal(a):

No holky já nevim s tou hormonálkou, nejsem sice žádněj zpátečník, ale jíst pořád prášky,  mě se to nezdá normální. Mam obavy, aby se časem neukázalo, že ta hormonálka neni úplně bez problémů. Mně ji například doktor nedoporučil, protože zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsu. Nino já ti doporučuju kondom, případně ze spermicidnim gelem a ještě se může pojistit tim, vzhhledem k tomu, že mᚠpravidelnou menstruaci, že si zjistíš neplodný dny.  A vůbec nejlepší by bylo kdybyste pohlavní styk nepraktikovali. Myslim, že tobě jako mladý  holce stejně nepřinese nic moc převratnýho. Tvuj přítel se bude divit, že nemᚠorgasmus, ačkoliv on se samozřejmě ten nejlepší milenec a nakonec se ještě dostanete do stresu:). Daleko lepší je peting. I klukům se často víc líbí kouření, když to holka umí. No a pak je tu ještě jednakrajní možnost, tu si ale u vás neumim představit-anální styk:).

No kdyby se člověk mohl chránit jen silou vůle tak bych HA určo nebrala, jasný že se mi to normální nezdá ale co mi zbývá...

Není tady

#14 20. 6. 2006 16:01

nina3
♥------

No ja som uz aj rozmyslala, ze ani do nicoho nesit..ale ked... nenuti ma do nicoho- to nemozem povedat...ale bol by urcite rad, ak by to prvykrat uz bolo... pravdupovediac sme to uz aj skusali,a le kedze jas om bola uplne vystresovna, tak sa ani nic "nestalo"... A ako to tu tak citam, taka si opat zaujmem nazor, ze si este pockam... Tak dakuje za rady..a ak by niekomu nieco napadlo, tak sup s tym sem=)

Není tady

#15 20. 6. 2006 16:17

janica
♥♥♥♥♥♥-

Tak si nejsem jistá, když tu diskusi čtu:
Jsi do něj zamilovaná opravdu natolik, že se s ním chceš milovat? Bohužel nepíšeš, jak jste dlouho spolu, jen to, že velmi málo.
Když to vezmu podle sebe - poprvé jsem se milovala s přítelem, pro kterého to bylo také poprvé a bylo to v 17,5. Byli jsme ale spolu pořád a vzhledem k tomu, že jsem se taky bála otěhotnění, jsem ještě před tím začla brát HA.

Když se podívám na Tvůj případ - napadá mě, jestli to není trošku jinak - upřímně si řekni, jestli je to opravdu ten pravý, komu chceš "dát svůj věneček". Možná si svůj strach z nežádoucího otěhotnění prostě vzala jako záminku, abys to mohla oddalovat, protože cítíš, že za a) ještě pro tebe nenastal ten příhodný čas nebo za b) nejsi si jistá, zda je přítel právě ten ON....

Nevím - jen názor wink

Není tady

#16 20. 6. 2006 16:20

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno

nina3 napsal(a):

No ja som uz aj rozmyslala, ze ani do nicoho nesit..ale ked... nenuti ma do nicoho- to nemozem povedat...ale bol by urcite rad, ak by to prvykrat uz bolo... pravdupovediac sme to uz aj skusali,a le kedze jas om bola uplne vystresovna, tak sa ani nic "nestalo"... A ako to tu tak citam, taka si opat zaujmem nazor, ze si este pockam... Tak dakuje za rady..a ak by niekomu nieco napadlo, tak sup s tym sem=)

Myslím, že jsi velmi rozumná holka, mám stejně starou dceru, hodně se mi svěřuje, zakže vím, že některé holky začínají se sexem brzy jen proto aby nebyly pozadu. A navíc, existují přece i jiné způsoby sexuální aktivity. Nemusí to být jen klasická soulož,ale mazlení ,uspokojování partnera rukou, orální sex, to je přece taky milování, ne? Může to být stejně krásné a nemusíš hned řešit HA

Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí