Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 16. 6. 2006 18:17

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Fixní rovnátka

Protože jsem Váha, tak váhám i v následujícím případě a potěšil by mě i vᚠnázor: Mám křivé horní zuby, zvl᚝ 1 mi tak "zajímavě" vystupuje dopředu, protože do mojí relativně malé čelisti se všechny ty zuby zkrátka nevejdou. Moje zubařka mě neustále hecuje, abych si nechala udělat fixní rovnátka (pro ty, kdo třeba nevědí, co to je, tak to je ten "trvale namontovaný drát přes všechny zuby"). Jednak z estetického důvodu, ale taky proto, že se mi prý zbytečně dělají mezizubní kazy kvůli tomu, že zuby mezi sebou nemají potřebný prostor. Doporučila mi doktorku, která dělá tyhle rovnátka ve srovnání s cenami, o kterých jsem četla, opravdu hodně levně, tak mě to docela nahlodalo. Ale na druhou stranu si říkám: je mi "už" 34, chlapa nesháním - manželovi moje křivé zuby nepřipadají vůbec nijak zásadní a nechává rozhodnutí zcela na mně, říká, že záleží na tom, jaký pocit ze sebe budu mít já (zato mé zuby vadí mojí tchýni  lol , ale to by byla jiná kapitola...). Zákrok by znamenal vytržení zubu (to jsem zažila jednou a pak jsem týden bolestí stepovala po bytě, tak z toho mám docela strach), trvalé nošení taky ne právě estetického drátu na zubech po dobu 2 let, každý měsíc dojíždět na kontroly. Myslíte si, že je "hollywoodský úsměv" s dokonalým chrupem v dnešní době opravdu tak důležitý pro to, jaký dojem na vás člověk udělá? Šli byste do toho, kdybyste byli v podobné situaci? Díky moc za všechny názory!

Není tady

 

#2 16. 6. 2006 19:52

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Fixní rovnátka

Já myslím, že zubů si lidé všímají...takže já osobně  bych si rovnátka nechala, moje kamarádka je měla ve 40ti a nelituje a také nesháněla chlapa.....s přibývajícím věkem budeš ztrácet na kouzlu, tak a mᚠpak aspoň zuby pěkné !

Není tady

 

#3 16. 6. 2006 20:53

fiona1
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 222

Re: Fixní rovnátka

já jsem je měla v 15letech/teprve u nás začínaly/teď je mi 32.Zase jsem chytla blbé období, šla jsem do prváku na průmku.O prázdninách mi je nasadili a v září jsem šla do nového kolektivu.Bezvadný, sebevědomí na nule, nicméně dnes jsem ráda.Měla jsem takové upíří zuby,špičáky mi trčely ven.Dva zuby mi museli vytrhout  a rovnátka jsem nosila 3roky a potom vyndavací na noc.Dnes jsem rodičům vděčná ale lehké to pro mě tehdy nebylo.Já bych do toho šla, záleží jak moc to tobě samotné vadí.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;34/st/20081224/k/ee68/preg.png

Není tady

 

#4 16. 6. 2006 21:32

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Fixní rovnátka

Neblbni a dej si to, uvidíš jak budeš potom ráda!


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#5 16. 6. 2006 22:45

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Fixní rovnátka

fiona1 napsal(a):

já jsem je měla v 15letech/teprve u nás začínaly/teď je mi 32.Zase jsem chytla blbé období, šla jsem do prváku na průmku.O prázdninách mi je nasadili a v září jsem šla do nového kolektivu.Bezvadný, sebevědomí na nule, nicméně dnes jsem ráda.Měla jsem takové upíří zuby,špičáky mi trčely ven.Dva zuby mi museli vytrhout  a rovnátka jsem nosila 3roky a potom vyndavací na noc.Dnes jsem rodičům vděčná ale lehké to pro mě tehdy nebylo.Já bych do toho šla, záleží jak moc to tobě samotné vadí.

A můžu se Tě, Fiono, zeptat, jaký to byl ze začátku s rovnátky pocit? Nevadily Ti např. při mluvení nebo pak ty vyndavací ve spánku? Mně samotné ty křivé zuby právě až tak moc nevadí, spíš mám pocit, že nejsem jaksi podle "bontónu", jako kdybych např. vylezla ven s chlupatýma nohama v minisukni  big_smile . Jak píšeš o té nové škole, tak pro mě je paradoxně mnohem horší ta představa, jak budou reagovat ti známí, co už mě naopak dlouho znají a budou mít spoustu otázek a hodnotit to moje rozhodnutí, než kdybych v rovnátkách měla přijít mezi lidi, kteří mě předtím v životě neviděli...

Není tady

 

#6 17. 6. 2006 13:01

fiona1
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 222

Re: Fixní rovnátka

při mluvení nevadí vůbec jen jsem měla občas otlačenou pusu od těch drátů, bylo to někdy nepříjemné ale člověk si zvykne, chce to častěji čistit zuby, tenkrát se kolem stoliček obalil tenký plíšek a pamatuju, že jsem tam potom měla kaz.A pocit, no byla jsem v pubertě tak jsem styděla, ale každý jsme jiný, já jsem i tak dost uzavřený človíček.Rozhodně výsledek za to stál!!!!


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;34/st/20081224/k/ee68/preg.png

Není tady

 

#7 18. 6. 2006 14:09

mafy
♥♥♥----
Místo: JIŽNÍ ČECHY
Registrovaný: 16. 6. 2006
Příspěvky: 149

Re: Fixní rovnátka

Ahoj mayo, Tvuj prispevek me zaujal natolik, ze jsem se zaregistrovala na teto strance, abych Ti mohla odepsat. Ja jsem na tom uplne stejne jako Ty - mam uplne stejny problem a take vaham.. Navic jeste studuji a nemam moc penez - proto bych Te chtela pozadat, zda by jsi mi nedala adresu, na Tvoji zubni lekarku i na tu "rovnatkovou" lekarku.
Jestli do tech rovnatek pujdes, zkusim to taky tummenupp


Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra mᚠvolno! cool
Čemukoliv se učís, učíš se pro sebe.. albert

Není tady

 

#8 19. 6. 2006 0:21

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Fixní rovnátka

mafy napsal(a):

Ahoj mayo, Tvuj prispevek me zaujal natolik, ze jsem se zaregistrovala na teto strance, abych Ti mohla odepsat. Ja jsem na tom uplne stejne jako Ty - mam uplne stejny problem a take vaham.. Navic jeste studuji a nemam moc penez - proto bych Te chtela pozadat, zda by jsi mi nedala adresu, na Tvoji zubni lekarku i na tu "rovnatkovou" lekarku.
Jestli do tech rovnatek pujdes, zkusim to taky tummenupp

Ahoj Mafy, díky, pošlu Ti soukromou zprávu.

Není tady

 

#9 19. 6. 2006 11:25

ponožka
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 139

Re: Fixní rovnátka

Ahoj, taky jsem fixní rovnátka absolvovala. Tenkrát mi je ještě celý uhradila pojištovna. Měla jsem malou mezerku mezi předními zuby na horním patře, ale jinak zuby rovný. Kdysi mi tam ta mezera příšerně vadila. smile Nosila jsem je rok. Jinak mi ale museli řezat můstek, takovou přepážku spojujíci uvnitř pusy ret s horním patrem. Prý mi zasahovala až moc k zubům a rovnátkům by to překáželo. To byla pořádná bolest. Potom přišla rovnátka. Pusa mě pak už jen bolela nějakou chvilku vždycky po utahování rovnátek. Být tebou, šla bych do toho. smile

Není tady

 

#10 21. 6. 2006 17:11

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Fixní rovnátka

Děkuju Vám všem za názory a rady. Jen škoda, že mi nenapsal taky nějaký chlap, abych měla pohled i z druhé strany. Že by to byla fakt taková nedůležitá banalitka, kterou chlapi neřeší? offtopic

Není tady

 

#11 26. 6. 2006 0:06

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Fixní rovnátka

Ahoj Mayo,
mě doktroka do rovnátek nutí taky. I když na spodní čelist.
Křivě vypadá jeden jediný zub, bohužel špičák. A jak mi říkala zubařka, na špičácích později sedí celá protéza, to je prý důvod, abych o rovnátcích hooooodně přemýšlela.  Nejde o estetiku.
A perlička, tehdy mi doktorka říkala, že týden před tím lepila (?) ze stejného důvodu rovnátka i 60-ti letému pánovi, takže prý s rovnátky nemusím spěchat, ale dokud jsem na mateřské, je to prý ideální i kvůli sebevědomí.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#12 27. 6. 2006 12:07

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Fixní rovnátka

Eri napsal(a):

Ahoj Mayo,
mě doktroka do rovnátek nutí taky. I když na spodní čelist.
Křivě vypadá jeden jediný zub, bohužel špičák. A jak mi říkala zubařka, na špičácích později sedí celá protéza, to je prý důvod, abych o rovnátcích hooooodně přemýšlela.  Nejde o estetiku.
A perlička, tehdy mi doktorka říkala, že týden před tím lepila (?) ze stejného důvodu rovnátka i 60-ti letému pánovi, takže prý s rovnátky nemusím spěchat, ale dokud jsem na mateřské, je to prý ideální i kvůli sebevědomí.

Mám právě taky křivý špičák a shodou okolností jsem i na mateřské, ale už rok, takže jsem část ideální doby trochu prošvihla smile . V červenci jsem objednaná na otisky, tak pokud v záchvatu paniky necuknu na poslední chvíli, nechám si rovnátka udělat. Vím, že potom budu ráda, ale jaký to bude ty 2 následující roky, to netuším skurt

Není tady

 

#13 27. 6. 2006 17:36

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Fixní rovnátka

maya napsal(a):

Eri napsal(a):

Ahoj Mayo,
mě doktroka do rovnátek nutí taky. I když na spodní čelist.
Křivě vypadá jeden jediný zub, bohužel špičák. A jak mi říkala zubařka, na špičácích později sedí celá protéza, to je prý důvod, abych o rovnátcích hooooodně přemýšlela.  Nejde o estetiku.
A perlička, tehdy mi doktorka říkala, že týden před tím lepila (?) ze stejného důvodu rovnátka i 60-ti letému pánovi, takže prý s rovnátky nemusím spěchat, ale dokud jsem na mateřské, je to prý ideální i kvůli sebevědomí.

Mám právě taky křivý špičák a shodou okolností jsem i na mateřské, ale už rok, takže jsem část ideální doby trochu prošvihla smile . V červenci jsem objednaná na otisky, tak pokud v záchvatu paniky necuknu na poslední chvíli, nechám si rovnátka udělat. Vím, že potom budu ráda, ale jaký to bude ty 2 následující roky, to netuším skurt

Jojo, je to zlý. Snad to nějak zvládnem. Já jsem si říkala, že po porodu si tam skočím. Jenže to už se přemlouvám 3 roky...............  tak třeba po tomhle porodu to vyjde!


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#14 30. 7. 2006 11:17

mafy
♥♥♥----
Místo: JIŽNÍ ČECHY
Registrovaný: 16. 6. 2006
Příspěvky: 149

Re: Fixní rovnátka

Chtela bych se zeptat, zda mate nekdo zkusenost s fixnimi rovnatky, ktera jsou pry "pruhledna" - tak nejsou tak moc videt. A zajimalo by me, zda je ma kazdy ortodontista a jestli jsou drazsi nez normalni kovova a pripadne o kolik?


Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra mᚠvolno! cool
Čemukoliv se učís, učíš se pro sebe.. albert

Není tady

 

#15 30. 7. 2006 12:17

rogersova
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 510

Re: Fixní rovnátka

ahoj je mi 33 a konečně jsem se také rozhoupala Jdu si za 14 dní nechat udělat otisky na rovnátka.Přemlouvám se léta, mám kvůli tomu nízké sebevědomí.Mému okolí to nijak nevadí,naopak,udivuje mně,že  pár kamarádů (mužů ) mě přemlouvá, a to nedělám, že už to nebudu já.Že právě ten můj nedostatek mě dělá zajímavou.
Jsem doma s dětmi,tak si říkam,že do toho půjdu,až budu chodit do práce, už by se neodhodlala vůbec.
Někdo tu píše, že rovnátka nosil 3 roky.Brrr..doufám, že to nebude i můj případ.Počítám tak rok fixní a pak 1 rok nošení na noc,aby se zuby zafixovaly.

pro  Mafy: průhledné mohou být zámečky, co se lepí na zuby,pak je vidět jen drátek,ale nejsou prý tak účinné.Rovnátka pak budeš muset nosit dýl.Měl by je mít každý ortodontista.Dokonce jsou i ozdobné zámečky,hvězdička,mořský koník.. ale za jeden zámeček dᚠkolem 200 Kč

Není tady

 

#16 31. 7. 2006 14:00

mafy
♥♥♥----
Místo: JIŽNÍ ČECHY
Registrovaný: 16. 6. 2006
Příspěvky: 149

Re: Fixní rovnátka

rogersova napsal(a):

ahoj je mi 33 a konečně jsem se také rozhoupala Jdu si za 14 dní nechat udělat otisky na rovnátka.Přemlouvám se léta, mám kvůli tomu nízké sebevědomí.Mému okolí to nijak nevadí,naopak,udivuje mně,že  pár kamarádů (mužů ) mě přemlouvá, a to nedělám, že už to nebudu já.Že právě ten můj nedostatek mě dělá zajímavou.
Jsem doma s dětmi,tak si říkam,že do toho půjdu,až budu chodit do práce, už by se neodhodlala vůbec.
Někdo tu píše, že rovnátka nosil 3 roky.Brrr..doufám, že to nebude i můj případ.Počítám tak rok fixní a pak 1 rok nošení na noc,aby se zuby zafixovaly.

pro  Mafy: průhledné mohou být zámečky, co se lepí na zuby,pak je vidět jen drátek,ale nejsou prý tak účinné.Rovnátka pak budeš muset nosit dýl.Měl by je mít každý ortodontista.Dokonce jsou i ozdobné zámečky,hvězdička,mořský koník.. ale za jeden zámeček dᚠkolem 200 Kč

A kolik dam za jeden zamecek tech normalnich stribrnych a kolik za pruhledny? Jo a taky jsem si vsimla, ze ma nekdo rovnatka s barevnymi zamecky !?  - nechapu, ze na zacatku lecby je ma treba modre, pak zelene,... ja myslela, ze jsou jedny zamecky na celou dobu !?
Jake si nechas dat Ty?


Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra mᚠvolno! cool
Čemukoliv se učís, učíš se pro sebe.. albert

Není tady

 

#17 31. 7. 2006 17:32

rogersova
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 510

Re: Fixní rovnátka

mafy napsal(a):

rogersova napsal(a):

ahoj je mi 33 a konečně jsem se také rozhoupala Jdu si za 14 dní nechat udělat otisky na rovnátka.Přemlouvám se léta, mám kvůli tomu nízké sebevědomí.Mému okolí to nijak nevadí,naopak,udivuje mně,že  pár kamarádů (mužů ) mě přemlouvá, a to nedělám, že už to nebudu já.Že právě ten můj nedostatek mě dělá zajímavou.
Jsem doma s dětmi,tak si říkam,že do toho půjdu,až budu chodit do práce, už by se neodhodlala vůbec.
Někdo tu píše, že rovnátka nosil 3 roky.Brrr..doufám, že to nebude i můj případ.Počítám tak rok fixní a pak 1 rok nošení na noc,aby se zuby zafixovaly.

pro  Mafy: průhledné mohou být zámečky, co se lepí na zuby,pak je vidět jen drátek,ale nejsou prý tak účinné.Rovnátka pak budeš muset nosit dýl.Měl by je mít každý ortodontista.Dokonce jsou i ozdobné zámečky,hvězdička,mořský koník.. ale za jeden zámeček dᚠkolem 200 Kč

A kolik dam za jeden zamecek tech normalnich stribrnych a kolik za pruhledny? Jo a taky jsem si vsimla, ze ma nekdo rovnatka s barevnymi zamecky !?  - nechapu, ze na zacatku lecby je ma treba modre, pak zelene,... ja myslela, ze jsou jedny zamecky na celou dobu !?
Jake si nechas dat Ty?

zatím jsem se na cenu neinformovala.Říkala mi kamarádka,že ty ozdobné stojí jeden 200 Kč, ale je to asi jak kde.Taky bych radši ty nenápadnější,takže průhledné.Uvidím,jestli mi doktor doporučí.
Jdu tam 10.8. tak ti pak napíšu jak jsem dopadla.

Není tady

 

#18 1. 8. 2006 16:24

mafy
♥♥♥----
Místo: JIŽNÍ ČECHY
Registrovaný: 16. 6. 2006
Příspěvky: 149

Re: Fixní rovnátka

rogersova napsal(a):

mafy napsal(a):

rogersova napsal(a):

ahoj je mi 33 a konečně jsem se také rozhoupala Jdu si za 14 dní nechat udělat otisky na rovnátka.Přemlouvám se léta, mám kvůli tomu nízké sebevědomí.Mému okolí to nijak nevadí,naopak,udivuje mně,že  pár kamarádů (mužů ) mě přemlouvá, a to nedělám, že už to nebudu já.Že právě ten můj nedostatek mě dělá zajímavou.
Jsem doma s dětmi,tak si říkam,že do toho půjdu,až budu chodit do práce, už by se neodhodlala vůbec.
Někdo tu píše, že rovnátka nosil 3 roky.Brrr..doufám, že to nebude i můj případ.Počítám tak rok fixní a pak 1 rok nošení na noc,aby se zuby zafixovaly.

pro  Mafy: průhledné mohou být zámečky, co se lepí na zuby,pak je vidět jen drátek,ale nejsou prý tak účinné.Rovnátka pak budeš muset nosit dýl.Měl by je mít každý ortodontista.Dokonce jsou i ozdobné zámečky,hvězdička,mořský koník.. ale za jeden zámeček dᚠkolem 200 Kč

A kolik dam za jeden zamecek tech normalnich stribrnych a kolik za pruhledny? Jo a taky jsem si vsimla, ze ma nekdo rovnatka s barevnymi zamecky !?  - nechapu, ze na zacatku lecby je ma treba modre, pak zelene,... ja myslela, ze jsou jedny zamecky na celou dobu !?
Jake si nechas dat Ty?

zatím jsem se na cenu neinformovala.Říkala mi kamarádka,že ty ozdobné stojí jeden 200 Kč, ale je to asi jak kde.Taky bych radši ty nenápadnější,takže průhledné.Uvidím,jestli mi doktor doporučí.
Jdu tam 10.8. tak ti pak napíšu jak jsem dopadla.

Tak jo, urcite mi napis, budu se tesit! At Ti to dobre dopadne a diky smile


Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a zítra mᚠvolno! cool
Čemukoliv se učís, učíš se pro sebe.. albert

Není tady

 

#19 28. 9. 2006 23:05

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Fixní rovnátka

Tak jsem se nakonec rozhoupala a od včerejška mám rovnátka... První pocity mám zatím takové, že bych to teď nejradši všechno urvala skurt Mám celou odřenou pusu zevnitř (rty a tváře) od těch zámečků, rozpíchané tváře od konců tenkých a ostrých drátků, které tam z mně neznámého důvodu trčí, a navíc mě bolí i samotné zuby, takže na některé nemůžu kousat vůbec (doktorka mi říkala, že s rovnátky lidi hubnou, tak už vím proč... ) Ponožko, Fiono a ostatní, kdo jste rovnátka měli, taky jste to tak ze začátku měli? A přešlo to? Taky si nejsem jistá ohledně těch "trčících drátů". Ortodontistka mi dala poslední zámečky na šestky (nevím, proč na sedmičky už ne) a z těch posledních zámečků ty konce drátků normálně koukají ven, takže kdykoli pohnu nepatrně tvářemi, dostanu "žihadlo" (zkouším si na to sice dávat jakýsi vosk, ale např. při jídle ho mít nemůžu - nedrží, a to si tváře rozpíchám vždycky nejvíc). Měli jste to taky tak nebo ty drátky byly nějak ukončené? Díky moc za každou povzbuzující i nepovzbuzující informaci!!

Není tady

 

#20 29. 9. 2006 10:05

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Fixní rovnátka

Dcera měla fixní rovnátka dlouho, ale nic ji tam netrčelo ani neměla nic rozdrásané! A to měla i vysekávané do kosti, nalepené táhlo a závaží a vytahovaný zub zarostlý do čelisti!!! Bolely ji "jen" zuby, sice moc moc ale opravdu  jen zuby!!! Nosila to dost dlouho...ale žádné drátky nikdy netrčely, všechno bylo pěkně hladké a zaoblené a ještě měla takový vosk na potírání toho.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#21 29. 9. 2006 10:12

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Fixní rovnátka

Holky já trochu mám předkus a rovnátka zvažuju, padá mi už i jídlo za výstřih big_smile
Chtěla jsem se jen zeptat, kolik cca stojí a zda to hradí pojišovna.
Jinak Mayo běž do toho, nikdy není pozdě na hezký úsměv big_smile

Není tady

 

#22 29. 9. 2006 10:30

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Fixní rovnátka

Bety, díky, mně to taky přijde hodně divné, ty trčící drátky. Dneska tam doktorka není, ale v pondělí jí zavolám a zkusím se na to zeptat (jen se bojím, že i kdyby to šlo udělat líp, asi mi stejně něco namluví a předělávat to nebude...)

Babucho, nevím, jak to je hrazený - rozdíl v placení je prý do určitého věku a taky jak kde - někde chtějí za rovnátka na 1 čelist 20 000, tak nevím. Já jsem platila za průhledné zámečky 4 200,- , za ty obyčejné by to bylo 3 500,-. Pak se ještě platí materiál, když Ti postupně vyměňují ten drátek a od ledna se to zase má měnit k horšímu. Musela by sis obvolat víc doktorů, každý to má jinak. Jinak dík za povzbuzení smile

Není tady

 

#23 29. 9. 2006 11:44

Babucha
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 2. 2006
Příspěvky: 5114

Re: Fixní rovnátka

Páni, to je tak drahé??? To si ještě asi rozmyslím wink

Není tady

 

#24 29. 9. 2006 18:30

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Fixní rovnátka

mayo kup si šalvěj a uvař čaj a vyplachuj, šalvěj je na ústní dutinu nejlepší aby se to trošku uklidnilo je to asi děsná bolest.
Jo a taky se dostane v lékárně přímo šalvějová tinktura na rozpuštění do vody (je to mnohem lepší než heřmánek)

Upravil(a) Bety (29. 9. 2006 18:31)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#25 29. 9. 2006 22:57

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Fixní rovnátka

Díky, Bety. Jo jo, šalvějovou tinkturu mám, tu jsem si koupila, když mi nedávno trhali kvůli těm rovnátkům zub a nehojilo se to. sjuk

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů