Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 16. 6. 2006 14:08

Ca
♥♥-----

Peče

Kdysi jsem svůj příběh vyprávěla jedné zcela cizí starší ženě. Jednoho dne mi řekla, dítě uháčkuji vám záclonu. Nevěnovala jsem tomu pozornost. Za půl roku mi řekla, dítě háčkuji vám tu záclonu. Byla na mě  milá ale nečekala jsem od ní nic. Po roce  a půl mi znovu řekla, ta záclona už bude. Nepřikládala jsem tomu žádný význam. Jednoho dne mi přišel velký balík s neznámým odesílatelem, se záclonou o rozměru 6m x 2m, běloučkou, naškrobenou, překrásnou.
Byl přiložen list. Milé dítě, už tu asi nebudu, až Vám záclonu doručí,  vzpoměňte si na mě  vždy, když bude padat sníh. Každý, kdo jí uviděl, byl ohromen, že se taková nádhera dá vytvořit ručně. Vzpomenu si  často na tu osůbku, které jsem zřejmě nevěnovala tolik pozornosti v jejím osamnění, kolik si zasloužila.
Mám v sobě peče padajícího sněhu. Cítím v sobě více pečetí. Každá si zaslouží své uznání a mou pomoc, pokud o to stojí.hjarta

Upravil(a) Ca (16. 6. 2006 14:15)

Není tady

#2 16. 6. 2006 18:23

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory

Re: Peče

Kouzelný příběh, Čha. Ano, takhle své vědomí nasměrování mimo sebe otiskujeme do životů ostatních lidí. Cítila to, v předvečer nachylujících se dnů, a rozhodla, že to budeš Ty. Na Tobě se zastavilo její hledání mysli a soustředěné do jediného bodu směnění sama sebe (jak velice hezky říká Exupery v Citadele), vetkala své poselství, naději, peče lásky do dárku pro Tebe. A tak Ti odkryla jiný svět, s jinými hodnotami, který když zavřeš oči, se kolem Tebe náhle probouzí. Aby ten původní, tak hluboce prožitý, byl magicky uchopen, vlnícími se konturami horkého vzduchu prohnut a strháván v liniích za sebou v náporech větru (když útočí ve dnech khamsin), až nakonec navždy svát...

Skrze pečetě prostupuješ do jiných světů. Protože - nemuselo být takhle. Lidé jdou unavení po cestách, jež se jim zdají schůdné, a ani netuší, jak úžasné odbočky přitom míjí! Ani se neohlédnou a vůbec nepomyslí, že právě tam může být v odpoledních paprscích odkrytý průzračný most. Nebo svět je především tajemství! Nepoznaného, skrytého významu, jež se odhalí jen tomu, kdo ještě hledá.

Ale abychom Pečeti určili její pravou podobu i předznamenání, je nutné ji zakomponovat do hlubších souvislostí, aby se v našem nitru směrem k nim rozevírala. Proto je nutné podotknout: Jako nejvyšší, naprosto nesmazatelnou peče vnímám právě ji, Přírodu, nebo ona je tím nejbytostnějším otiskem v nás.

Dotkneš se stromu a on v tobě ožije. Zapustí kořeny do múládhára čakry, kolem páteře pak vztyčí kmen. Rozhodí větve do energetických pletení, aby v tvém srdci i mysli hnízdili ptáci. Rozezpívají se vždy na jaře a tak nás naplňují radostí, tlukot jejich křídel vnímáme, jak vzlétají vzhůru s poselstvím inspirace přímo do ádžňa čakry, našeho centra vnímání.

Vždy všechno je zastřeno rouškou tajemství i naše vlastní existence. Proč se tedy nevznést s nimi, nechat se unášet prouděním větru pečeti létání nekonečným prostorem uvnitř, jež právě nastává?..

Crabat

Není tady

#3 4. 11. 2009 8:09

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Web

Re: Peče

krásné grater

Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí