Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 13. 6. 2006 21:18

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-

Rodičovský příspěvek a řádná dovolená

trisha napsal(a):

Má někdo zkušenost s tím, jak to je, když končí mateřská dovolená, respektive peněžitá pomoc v mateřství vyplácená zaměstnavatelem. Vím, že mám nyní nárok na čerpání řádné dovolené, čili 40dnů. Mohu zároveň požádat o rodičovský příspěvek nebo na něj mám nárok až po vyčerpání řádné dovolené???

Já jsem zaměstnankyním proplácela dovolenou oběma způsoby, ale té poslední až po ukončení rod.příspěvku, tak nevím.

Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

#2 13. 6. 2006 21:25

Dana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Východní Čechy

Re: Rodičovský příspěvek a řádná dovolená

u nás taky vyplácíme až potom, ne současně

http://www.gify.nou.cz/divky_mini1_soubory/49.gif
Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

#3 17. 6. 2006 19:57

lenka.0323
♥♥-----

mě končí MD ted 17.6.2006 a mzdová mi poslala na podepsání, že chci čerpat dovolenou za loňský rok a za letošní taky a o rodičák jsem si zažádala, jelikož při rodičovském příspěvku si můžeš přivydělat bez omezení, tak mi to vysvětlovala mzdová, takže kdybych od 18.6. nastoupila do práce nebo budu čerpat dovolenou, mám i nárok na rodičák.

Není tady

#4 18. 6. 2006 10:47

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

U nás byl pro sociálku určující datum ukončení PPM. Řádná dovolená je nezajímala.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#5 19. 6. 2006 15:51

briza3
♥♥♥♥---

Na rodičovský příspěvek mᚠnárok od následujícího dne ukončení peněžité pomoci v mateřství.

Není tady

#6 21. 7. 2006 22:55

Marieanna
♥♥♥♥♥--

Dana napsal(a):

u nás taky vyplácíme až potom, ne současně

Ahojky Danulko,potřebuji poradit za svojí dceru.Nevíme kam se obrátit,přemýšlíme již i o právníkovi.
Dcera má rizikové těhotenství,tudíž marodí.Před tím,než otěhotněla ještě dva měsíce marodila.Tak že od října je v pracovní neschopnosti.Včera nastoupila na MD.Mezitím soukromník,u kterého 3 roky pracovala a u kterého má ještě za minulý rok (2005) nevybranou dovolenou - asi 17dní,nevím přesně, krachnul.Na SSZ jsme zjistily,že dcera je v současné době jeho jediným zaměstnancem.On sám zřejmě už nepodniká a pracuje u nějaké firmy.Zajímalo by nás obě,jak to vlastně bude s tou její dovolenou.Má si jí vybrat,nebo nechat proplatit?Nevíme jak postupovat a hlavně jestli je šance od bývalého zaměstnavatele,který vlastně už nepodniká,peníze získat.Na SSZ dceři poradili,ukončit s ním pracovní poměr,ale co s nevybranou dovolenou,taky nevědí.Díky a krásnou dobrou noc

Není tady

#7 1. 8. 2006 6:15

Dana
♥♥♥♥♥♥♥

tak tady to bude těžké. Dovolenou si může vybrat po skončení peněžité pomoci v mateřství, je potřeba si o ni zažádat u svého zaměstnavatele. Současně s dovolenou může pobírat i rodičovský příspěvek. Podniky postupují různě, vyplácely jsme potom, teď vyplácíme současně. Otázkou zůstává, jak skončil zaměstnavatel. pokud je v konkurzu, měla by být dceři zaslána výpověď , potom by měla nárok na tříměsíční odstupné a také všechny její pohledávky, jako je proplacení dovolené by měl zaměstnavetel vyrovnat před skončením pracovního poměru. Na to by se ale měla spojit se správcem konkurzní podstaty a zjistit, jak bude postupovat s vyplácením pohledávek. Zaráží mě, že je dcera ještě pořád zaměstnancem. Měla by se se zaměstnavatelem spojit a zjistit, co s jejím pracovním poměrem udělají. Rodičovský příspěvek  jí potom bude vyplácet ČSSZ.

Upravil(a) Dana (1. 8. 2006 6:37)

Problémy přicházejí v řadě za sebou a při zvláště příznivých okolnostech i v dvojstupech.
Opravdoví přátelé jsou ti, kteří vám nikdy nezmizí ze srdce, i kdyby na čas zmizeli ze života....

Není tady

#8 1. 8. 2006 6:39

Dana
♥♥♥♥♥♥♥

ještě o proplácení dovolené, to může jenom tehdy, pokud její pracovní poměr skončí, jinak se dovolená jíž neproplácí .

Není tady

#9 1. 8. 2006 6:42

Dana
♥♥♥♥♥♥♥

Může samozdřejmě dát výpověď sama.

Není tady

#10 1. 8. 2006 16:56

Marieanna
♥♥♥♥♥--

Dana napsal(a):

Může samozdřejmě dát výpověď sama.

Danuško díky moc za odpověď.Dceři jí dám přečíst a pak a se rozhodne,co dál.godlike

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí