Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 6. 2006 11:07

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

problémy s okem - kontaktní čočky

Lidičky, hledám někoho kdo má podobný problém. Nosím asi 10 let kontaktní čočky, vždy bez problému. Asi před měsícem se mi něco udělalo na levém oku. U spojivky jsem měla rudé oko, hodně viditelné žilky a v oku takovou zduřeninu. Zašla jsem k očnímu lékaři a on mi na 14 dní zakázal nosit čočky a dal mi kapky a oční mast. Neřekl mi přesně co se mi tam udělalo, ale prý se to dělá i lidem, kteří nenosí čočky. Řekl mi, a příjdu kdyby něco. Je to 14 dní a mám zase červené oko a viditelné žilky. Včera jsem byla u optika, ale tam mi řekli, že je vše OK. Je to optička, která se o mě celou dobu stará, oči mi vyšetřila. Neměl jste někdo něco podobného? Asi je pravděpodobné, že by optička poznala nějaký problém, ne? Připadám si kapánek paranoidní a nechci pořád běhat k očnímu lékaři. kapitulation ještě musím podotknout, že jiné potíže nemám a neměla jsem, ani to nepálí, nebolí, nic. Díky:rodna:

Není tady

 

#2 10. 6. 2006 11:40

LauraK.
♥♥-----
Registrovaný: 4. 6. 2006
Příspěvky: 47

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Simona napsal(a):

Lidičky, hledám někoho kdo má podobný problém. Nosím asi 10 let kontaktní čočky, vždy bez problému. Asi před měsícem se mi něco udělalo na levém oku. U spojivky jsem měla rudé oko, hodně viditelné žilky a v oku takovou zduřeninu. Zašla jsem k očnímu lékaři a on mi na 14 dní zakázal nosit čočky a dal mi kapky a oční mast. Neřekl mi přesně co se mi tam udělalo, ale prý se to dělá i lidem, kteří nenosí čočky. Řekl mi, a příjdu kdyby něco. Je to 14 dní a mám zase červené oko a viditelné žilky. Včera jsem byla u optika, ale tam mi řekli, že je vše OK. Je to optička, která se o mě celou dobu stará, oči mi vyšetřila. Neměl jste někdo něco podobného? Asi je pravděpodobné, že by optička poznala nějaký problém, ne? Připadám si kapánek paranoidní a nechci pořád běhat k očnímu lékaři. kapitulation ještě musím podotknout, že jiné potíže nemám a neměla jsem, ani to nepálí, nebolí, nic. Díky:rodna:

Ahoj Simono, ja mam uplne to stejne. Taky nosim kontatkni cocky a udelalo se mi to na pravem oku. Lekar mi taky dal mast a kapky. Nicmene nic moc.  Lecim si to ted sama. Koupila jsem si Visine Classic - ma odstranit zarudnuti oci a pomaha mi to. Vcera jsem si kapla a dobry. Ale pozor - nesmi se kapat, kdyz mas cocky v ocich. Muzes si je nasadit po 20 min. Kapu si to na noc a rano.godlike

Není tady

 

#3 10. 6. 2006 19:44

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Simona napsal(a):

Lidičky, hledám někoho kdo má podobný problém. Nosím asi 10 let kontaktní čočky, vždy bez problému. Asi před měsícem se mi něco udělalo na levém oku. U spojivky jsem měla rudé oko, hodně viditelné žilky a v oku takovou zduřeninu. Zašla jsem k očnímu lékaři a on mi na 14 dní zakázal nosit čočky a dal mi kapky a oční mast. Neřekl mi přesně co se mi tam udělalo, ale prý se to dělá i lidem, kteří nenosí čočky. Řekl mi, a příjdu kdyby něco. Je to 14 dní a mám zase červené oko a viditelné žilky. Včera jsem byla u optika, ale tam mi řekli, že je vše OK. Je to optička, která se o mě celou dobu stará, oči mi vyšetřila. Neměl jste někdo něco podobného? Asi je pravděpodobné, že by optička poznala nějaký problém, ne? Připadám si kapánek paranoidní a nechci pořád běhat k očnímu lékaři. kapitulation ještě musím podotknout, že jiné potíže nemám a neměla jsem, ani to nepálí, nebolí, nic. Díky:rodna:

Dovolím si připomenout bylinku, která zklidňuje oči a to světlík lékařský, lat.  Euphrasie.  Slabý vývar z bylinky vyplách očí zklidňuje. Homeopatiký lék Euphrasia 5 CH pomáhá  při pálivém svědění očí. Homeopatikum při zklidnění vysazujeme.

Upravil(a) Ilseli (10. 6. 2006 19:52)


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#4 12. 6. 2006 8:24

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Lauro a nevíš přesně co to je? Jak se ta nemoc jmenuje? Mě řekl jen lékař, že se to může udělat všem a nikdo neví zda se to nevrátí. Pokud ti můžu poradit, mě optička doporučila oční kapky Hylo-Comod, jsou na očka parádní, jsou bez konzervačních látek a hlavně si je můžeš kapat, i když mᚠnasazené čočky. Ale jsou trochu dražší, stojí 300Kč.
Pořádně nevím, zda mám to oko vyléčené. Lékař mi řekl, že kdybych v tom měla už zánět, tak mám s čočkama utrum nadobro. Ale ty asi také čočky pořád nosíš, viď? Mᚠnějaké obtíže, pálení apod?

Není tady

 

#5 12. 6. 2006 10:15

LauraK.
♥♥-----
Registrovaný: 4. 6. 2006
Příspěvky: 47

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Simona napsal(a):

Lauro a nevíš přesně co to je? Jak se ta nemoc jmenuje? Mě řekl jen lékař, že se to může udělat všem a nikdo neví zda se to nevrátí. Pokud ti můžu poradit, mě optička doporučila oční kapky Hylo-Comod, jsou na očka parádní, jsou bez konzervačních látek a hlavně si je můžeš kapat, i když mᚠnasazené čočky. Ale jsou trochu dražší, stojí 300Kč.
Pořádně nevím, zda mám to oko vyléčené. Lékař mi řekl, že kdybych v tom měla už zánět, tak mám s čočkama utrum nadobro. Ale ty asi také čočky pořád nosíš, viď? Mᚠnějaké obtíže, pálení apod?

Nevim, jak se to jmenuje ani si nemyslim, ze to je nejaka nemoc:sjuk: Telo tak zkratka nekdy reaguje. Nekdy se udela ekzem a najednou zmizi, zrovna tak si myslim je to s tim okem. Hlavne doktori sami nevi co to je, doktor rekl ze na to nic jineho neni, takze se tim nejak hloubeji nezabyvam a lecim si to sama. Ty kapky HyloComod me nepomahaji, na me opravdu zabira ten Visine jak jsem psala:supr:

Není tady

 

#6 12. 6. 2006 10:53

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Lauro, mě lékař trochu vyděsil, takže jsem předpokládala, že je to vážné. Mám panickou hrůzu z toho, že nebudu moct nosit čočky, protože mám - 11,5 dioptrií a to už je na sklíčkách sakra znát. Navíc mi řekl, že kdyby něco tak mám hned přijít, ale co já vím co je"kdyby něco"usch Pořádně mi neřekl co to je, ale že bych nemohla nosit čočky, kdybych si to nechala dlouho. A mᚠtedy taky u duhovky takovou zduřeninku, jako když je na oku něco nalepenýho?

Není tady

 

#7 12. 6. 2006 12:22

LauraK.
♥♥-----
Registrovaný: 4. 6. 2006
Příspěvky: 47

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Taky. A nekdy, kdyz mrkam, tak citim, jako bych tam mela smitko nebo neco. Myslim si, ze kdyby to bylo neco joooooo vazneho, tak nas leci jinak a intenzivneji. Me se to poprve stalo pred rokem a nezda se, ze by se to najek horsilo. Muze to byt i nejaky zanet v tele, ten se taky provuje ruzne navenek. Mozna zkus jeste nejakeho jineho doktora.

Není tady

 

#8 12. 6. 2006 12:28

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Tak to je přesně ono, taky mám občas pocit, že v oku něco mám. On ten můj doktor je fajn, ale spíš mě vyděsil, že bych nemohla nosit čočky. Jestli to mᚠuž tak dlouho a je to stejné, mᚠpravdu, že to nebude nic vážného. Přestanu se tím zabývat. Uklidnilo mě, že s tím má i někdo další zkušenost bez větších problému. Jsem kapánek paranoidní, spíš bych měla navštívit psychiatra smile
Jsi hodná, že jsi mi napsala.

Není tady

 

#9 13. 6. 2006 11:01

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Ahoj holky, tak čočky nosím taky, už  asi 8 let a tuhle zduřeninku, či jak , mám taky. Občas mi to vadí a musím čočky vyndat, jinak je nosím celý den a když jsem doma, raději si nechávám brýle. Ale bála jsem se, že se to bude muset seškrábnout

Není tady

 

#10 14. 6. 2006 7:49

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Darjo, koukám, že to má vážně víc lidí. Laura mě docela uklidnila a nic si z toho už nedělám. Je pravda, že mě to na tom oku pěkně štvalo, je to otravný, viď? Byla jsi s tím někde?

Není tady

 

#11 14. 6. 2006 7:51

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Ještě, jak dlouho to na tom oku máš?
To, jak doma nosíš brejličky, dělám také. Doktor mi řekl, že je to dobré takhle dělat, aby si oči odpočinuly.

Není tady

 

#12 14. 6. 2006 8:00

sillwan
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7705

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Simona napsal(a):

Lauro a nevíš přesně co to je? Jak se ta nemoc jmenuje? Mě řekl jen lékař, že se to může udělat všem a nikdo neví zda se to nevrátí. Pokud ti můžu poradit, mě optička doporučila oční kapky Hylo-Comod, jsou na očka parádní, jsou bez konzervačních látek a hlavně si je můžeš kapat, i když mᚠnasazené čočky. Ale jsou trochu dražší, stojí 300Kč.
Pořádně nevím, zda mám to oko vyléčené. Lékař mi řekl, že kdybych v tom měla už zánět, tak mám s čočkama utrum nadobro. Ale ty asi také čočky pořád nosíš, viď? Mᚠnějaké obtíže, pálení apod?

Ahoj Simonko, jmenuje se to hordeolum. Je to vlastne zanet nektere z drobnych slznich zlazek ve spojivce.
Leci se ocnimi kapkami, ktere obsahuji antibiotika...ale musi se to lecit vcas, protoze kdyz uz je to moc velke, je to obvykle jiz opouzdrene a musi se to odstranit chirurgicky (maly ambulantni zakrok v lokalni anestezii).
Ale urcite nejdrive zkusit kapky a mast, nejlepe po domluve s ocnim lekarem.

Není tady

 

#13 14. 6. 2006 9:08

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Sillwan děkuju ti. Jsem ráda, že mi někdo řekl, jak se to jmenuje. Ty kapičky a mast co jsem měla byly antibiotika. Mᚠs tím také nějaké zkušenosti? Asi nevíš co je příčinou? Opravdu důsledně bdám na předepsanou péči o čočky. Momentálně mi to dalo celkem pokoj a předpokládám, že by optička poznala nějaký problém? Byla jsem u ní minulý čtvrtek.A ještě jedna otázka, Laura píše, že už to má rok a nemění se to, nevíš jak je to možné? Zajímalo by mě, jak dlouho trvá než se ten zánět opouzdří?
Promiň za tu fůru otázek. Ale hned tě chci využít, protože o tom něco víš yikes)
díky

Není tady

 

#14 14. 6. 2006 15:07

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Ježíš, to jste mi dali s tím ambulantním odstraněním!!!!! Já to mám přes rok, nic mi to nedělá,jen to občas v oku cítím, když nosím čočky, ani kapky nepoužívám. Ježíš, ambulantně- v oku!Je mi na nic.

Není tady

 

#15 14. 6. 2006 15:11

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Já jsempo dtím názvem našla tohle

Hordeolum
(ječné zrno) je zánět Mollovy nebo Zeissovy žlázy. Vyvolaný mikroorganismy, často stafylokoky. Žláza a její okolí zrudne, vznikne infiltrace a drobný hnisavý absces. Okolí je většinou zarudlé a zduřené a značně bolí. Během několika dnů většinou samo perforuje takže incize je většinou zbytečná. Teplé obklady proces urychlí. Diferenciálnědiagnosticky pomýšlíme na erysipel, pokud je horním víčku, pak i na dakryoadenitidu

 
- to asi není ono

Upravil(a) Darja70 (14. 6. 2006 15:11)

Není tady

 

#16 14. 6. 2006 15:34

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Darjo, také jsem našla ve vyhledávači, že je to ječné zrno, ale to je něco jiného než máme my. Ječné zrno se dělá v očním víčku a my máme tu "zduřeninu" /nevím jak to nejlíp nazvat, vypadá to jako kus rosolu nalepený na oku/přímo na rohovce. Nevím, jestli se Sillwan nespletla. Laura také psala, že to tam mám dlouho.
Mimochodem taky jsem začala trochu plašit smile

Není tady

 

#17 14. 6. 2006 17:08

LauraK.
♥♥-----
Registrovaný: 4. 6. 2006
Příspěvky: 47

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Jecne zrno jsem mela taky, ale to neni ono. Jecne zrno je celkem "pohoda", sice neprijemna, ale jak se objevi, tak zase zmizi. Muj nazor je navstivit vice doktoru, pokud Ti vsichni reknou to stejne tak bych se tim tolik nestresovala.

Ted jsem si koupila cocky barevne a je to PARADA. Ted je mi nejaka zdurenina ukradena:))))))

Není tady

 

#18 14. 6. 2006 19:23

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Simona napsal(a):

Darjo, také jsem našla ve vyhledávači, že je to ječné zrno, ale to je něco jiného než máme my. Ječné zrno se dělá v očním víčku a my máme tu "zduřeninu" /nevím jak to nejlíp nazvat, vypadá to jako kus rosolu nalepený na oku/přímo na rohovce. Nevím, jestli se Sillwan nespletla. Laura také psala, že to tam mám dlouho.
Mimochodem taky jsem začala trochu plašit smile

Přesně tohle mám a největší strach mám z nějakého seškrabování v místním umrtvení!!!!!!!!!!!gratergrater

Není tady

 

#19 14. 6. 2006 19:24

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

LauraK. napsal(a):

Jecne zrno jsem mela taky, ale to neni ono. Jecne zrno je celkem "pohoda", sice neprijemna, ale jak se objevi, tak zase zmizi. Muj nazor je navstivit vice doktoru, pokud Ti vsichni reknou to stejne tak bych se tim tolik nestresovala.

Ted jsem si koupila cocky barevne a je to PARADA. Ted je mi nejaka zdurenina ukradena:))))))

Jé, to musí být super, já hnědooká bych mohla být modrooká, to by čuměli na drát, ale ta zduřenina mě štve usch

Upravil(a) Darja70 (14. 6. 2006 19:24)

Není tady

 

#20 14. 6. 2006 19:36

LauraK.
♥♥-----
Registrovaný: 4. 6. 2006
Příspěvky: 47

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Darja70 napsal(a):

LauraK. napsal(a):

Jecne zrno jsem mela taky, ale to neni ono. Jecne zrno je celkem "pohoda", sice neprijemna, ale jak se objevi, tak zase zmizi. Muj nazor je navstivit vice doktoru, pokud Ti vsichni reknou to stejne tak bych se tim tolik nestresovala.

Ted jsem si koupila cocky barevne a je to PARADA. Ted je mi nejaka zdurenina ukradena:))))))

Jé, to musí být super, já hnědooká bych mohla být modrooká, to by čuměli na drát, ale ta zduřenina mě štve usch

Presne, ja jsem original hnedooka a ted jsem modrooka a ta modra je fakt vyyyyyrazne modra. Je to super:) Drive byly jenom tonovaci cocka, ted jsou i kryci.

Není tady

 

#21 14. 6. 2006 21:58

Michaela.43
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2075

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Simona napsal(a):

Lidičky, hledám někoho kdo má podobný problém. Nosím asi 10 let kontaktní čočky, vždy bez problému. Asi před měsícem se mi něco udělalo na levém oku. U spojivky jsem měla rudé oko, hodně viditelné žilky a v oku takovou zduřeninu. Zašla jsem k očnímu lékaři a on mi na 14 dní zakázal nosit čočky a dal mi kapky a oční mast. Neřekl mi přesně co se mi tam udělalo, ale prý se to dělá i lidem, kteří nenosí čočky. Řekl mi, a příjdu kdyby něco. Je to 14 dní a mám zase červené oko a viditelné žilky. Včera jsem byla u optika, ale tam mi řekli, že je vše OK. Je to optička, která se o mě celou dobu stará, oči mi vyšetřila. Neměl jste někdo něco podobného? Asi je pravděpodobné, že by optička poznala nějaký problém, ne? Připadám si kapánek paranoidní a nechci pořád běhat k očnímu lékaři. kapitulation ještě musím podotknout, že jiné potíže nemám a neměla jsem, ani to nepálí, nebolí, nic. Díky:rodna:

Simono,
(nečetla jsem další příspěvky(
taky se mi ozvaly potíže  po nošení čoček - jak ty popisuješ, ajá nakonec asi 4 dny měla takový zánět, že jsem měla jen zavřené oči - tím tě nechci strašit - prostě tenkrát  před cca 10 lety to bylo po dlouhém nošení čoček ( denně 12 - 14 hod., moc jsem nevyvařovala..a  tak jsem šla laserovou operaci - mohu jen doporučit
napiš mailík, popíšu více
Míša

Není tady

 

#22 15. 6. 2006 7:34

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Lauro a Darjo, také jsem uvažovala o barevných, ale vzhledem k mému počtu dioptrií bych za ně dala hotový majlant. Darjo neboj, pokud nám to nic jiného nedělá, tak to snad bude dobrý. A nechceš zkusit nějaké kapky? Fakt to očka pěkně uklidňuje.
Michaelo spoléhám na optičku, řekla mi, že je to v pořádku. Mám v plánu za ní zase zajít, a mi oči radši častěji kontroluje. Provádí aplikaci čoček, tak snad musí rozeznat nějaký problém, snad.
Operace mě celkem zajímá. I když jsem momentálně na tom docela bídně po finanční stránce a nemohla bych si jí dovolit. Ale budu ráda, když mi napíšeš víc :nektarinnka@centrum.cz

Není tady

 

#23 15. 6. 2006 8:05

sillwan
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7705

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Simona napsal(a):

Sillwan děkuju ti. Jsem ráda, že mi někdo řekl, jak se to jmenuje. Ty kapičky a mast co jsem měla byly antibiotika. Mᚠs tím také nějaké zkušenosti? Asi nevíš co je příčinou? Opravdu důsledně bdám na předepsanou péči o čočky. Momentálně mi to dalo celkem pokoj a předpokládám, že by optička poznala nějaký problém? Byla jsem u ní minulý čtvrtek.A ještě jedna otázka, Laura píše, že už to má rok a nemění se to, nevíš jak je to možné? Zajímalo by mě, jak dlouho trvá než se ten zánět opouzdří?
Promiň za tu fůru otázek. Ale hned tě chci využít, protože o tom něco víš yikes)
díky

Ahoj Simco, ja osobne s tim zkusenost nemam, ale muj bracha i muj manzel na to docela trpi a to ani nenosi kontaktni cocky. Zkusim na tve otazky odpovedet.
1. Pricina? Proste se ucpe vyvod slzne zlazky, muze to byt prachem, cimkoliv. Pak se snadno zaniti.
2. Opticka by to poznat mela, ale kapky, ktere dostanes jen tak ve volnem prodeji v lekarne, jsou vuci tomu obvzkle bezmocne.
3. A ze to ma Laura uz asi rok znamena, ze ten se ten zanet bud opouzdril, nebo se to zhojilo jizvou, ktera vypada jako malinka boulicka, tezko rict, musela bych videt.
4. Jinak, nez se to opouzdri trva vetsinou nekolik tydnu...ale je to individualni.
Tak ahoj.

Není tady

 

#24 16. 6. 2006 8:27

Simona
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Holky, máte také červené oko? To jsem mi nenapsaly. Já jsem včera měla dlouho čočky, asi 16 hodin, byli jsme na firemní večeři. A dneska mám to oko hrozný, škrábe mě na druhé straně oka než mám tu zduřeninu /bojím se aby se mi to neudělalo i tam/, a hlavně ho mám červený, mám strašně vidět žilky. Kapu do oka jak zběsilá a vůbec to nepomáhá kapitulation. Taky to máte někdy lepší a někdy horší?Nebo pořád stejné?

Není tady

 

#25 16. 6. 2006 11:20

Darja70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 303

Re: problémy s okem - kontaktní čočky

Simona napsal(a):

Holky, máte také červené oko? To jsem mi nenapsaly. Já jsem včera měla dlouho čočky, asi 16 hodin, byli jsme na firemní večeři. A dneska mám to oko hrozný, škrábe mě na druhé straně oka než mám tu zduřeninu /bojím se aby se mi to neudělalo i tam/, a hlavně ho mám červený, mám strašně vidět žilky. Kapu do oka jak zběsilá a vůbec to nepomáhá kapitulation. Taky to máte někdy lepší a někdy horší?Nebo pořád stejné?

Já většinou stejné pořád, jen po dlouhém nošení, třeba v prašném prostředí nebo kde je suchý vzduch, tak mě tooko dře, prostě, jako bych pod čočkou něco měla.
Jinak o opraci jsem taky uvažovala ( mám kolem 4 dioptrií), ale problém jsou ty finance.sad

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů