Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 7. 6. 2006 16:26

Renata 32
♥♥♥----

Mandle ven?????

Ahojky maminky jsem zralá na prášky 13.6. máme nástup do nemocnice na vyndání nosní mandle. Budou nám to dělat v celkové narkoze Niky bude 15. měs..Není tady někdo kdo na tom byl v Plzni ve FN na Borech?Máme tam být 3 dny mám pocit,že budou hooodně dlouhý.První den nástup,druhý výkon a třetí nás pustí.Jenom nevím co a jak zabavím naší divošku od 8h,když všechna předoperační vyšetření budeme mít udělaný.Předem děkuji za info!!!!

Není tady

#2 7. 6. 2006 16:34

Aniččka
♥♥-----

Re: Mandle ven?????

Renata 32 napsal(a):

Ahojky maminky jsem zralá na prášky 13.6. máme nástup do nemocnice na vyndání nosní mandle. Budou nám to dělat v celkové narkoze Niky bude 15. měs..Není tady někdo kdo na tom byl v Plzni ve FN na Borech?Máme tam být 3 dny mám pocit,že budou hooodně dlouhý.První den nástup,druhý výkon a třetí nás pustí.Jenom nevím co a jak zabavím naší divošku od 8h,když všechna předoperační vyšetření budeme mít udělaný.Předem děkuji za info!!!!

Ptᚠse na něco, co mᚠuž předem naplánované a rozplánované. Rýma a nachlazení se dá léčit i jinak než vyndání mandlí. roll

Není tady

#3 7. 6. 2006 16:43

maya
♥♥♥♥♥--

Přesně tak - my měli jít s naší malou taky okamžitě na trhání nosní mandle, ale odmítli jsme a spolu s jednou rozumnou doktorkou naplánovali jinou léčbu - homeopatika atd. Po pár měsících už žádná operace nebyla potřeba. Zvl᚝ u takhle malého dítěte mi to připadá naprosto nevhodný a "brutální" zásah do organismu. Malé děti mají velmi často zvětšenou nosní mandli a nemusí hned jít o něco patologického. Je to důležitý obranný orgán, který má svou funkci. Když se odstraní, usnadní se infekcím vstup do těla, jen už ta jejich "práce"  nebude tak vidět...

Není tady

#4 7. 6. 2006 16:50

Renata 32
♥♥♥----

Mě se do toho taky moc nechce,ale každý měsíc máme 2x píchané uši a 5 ATB.V roce jsme měly 7,5kg taky žádný nálet.

Není tady

#5 7. 6. 2006 17:20

maya
♥♥♥♥♥--

Renata 32 napsal(a):

Mě se do toho taky moc nechce,ale každý měsíc máme 2x píchané uši a 5 ATB.V roce jsme měly 7,5kg taky žádný nálet.

Ty uši a ATB jsou samozřejmě  blbý, ale odstranění mandle není řešení. Já v tomhle na klasickou medicínu moc nevěřím, protože neřeší příčinu. Jestli chceš, zkus si najít např. stránky celostní medicíny (mají tam i poradnu). Já osobně s tím mám moc dobré zkušenosti, ale záleží na každém, co si vybere.

Není tady

#6 7. 6. 2006 18:25

fiona1
♥♥♥----

Ahoj, my jdeme na vyndání mandle v červenci.Nejdříve jsem byla hodně proti, ale....malému píchali uši a od té doby má vlastně problémy, např.zelená rýma.Nejdříve snad 3týdny v kuse, pak to ustoupilo, teď hodně špatně dýchá ve spánku, kolikrát mám až pocit, že se zalkne o vzduch, jako by přes tu mandli nemohl dýchat a má to tam zacpané.Ve spánku se hodně snaží dýchat nosem a nejde mu to, tak se musí několikrát nadechnout pusou rychle za sebou.Potom ho pořád hlídám já.
Tak si říkám, že mu ten zákrok pomůže.Homeopata žádného neznám, stříkáme jen vincentku do nosu, kapky na rýmu nechci moc dávat.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10051;34/st/20081224/k/ee68/preg.png

Není tady

#7 7. 6. 2006 18:32

Aniččka
♥♥-----

maya napsal(a):

Přesně tak - my měli jít s naší malou taky okamžitě na trhání nosní mandle, ale odmítli jsme a spolu s jednou rozumnou doktorkou naplánovali jinou léčbu - homeopatika atd. Po pár měsících už žádná operace nebyla potřeba. Zvl᚝ u takhle malého dítěte mi to připadá naprosto nevhodný a "brutální" zásah do organismu. Malé děti mají velmi často zvětšenou nosní mandli a nemusí hned jít o něco patologického. Je to důležitý obranný orgán, který má svou funkci. Když se odstraní, usnadní se infekcím vstup do těla, jen už ta jejich "práce"  nebude tak vidět...

Maya ano mᚠzcela pravdu.tummenupp

Není tady

#8 8. 6. 2006 8:01

Jarča
♥♥♥♥---

Ničeho se neboj. Já jsem byla s malým před 3 ma lety., byly mu akorát 2 roky. Taky jsem měla strach, jak to zvládneme, malej je taky pěknej divoch. Byla jsem v Plzni ve vojenský a bylo to moc fain, Pokoje po 4 - vždycky 2 děti a 2 rodiče, dokonce měli vždycky 2 postele sražený k sobě, aby děti spali opravdu u maminky - to jsem se totiž nejvíc bála, že tam bude dětská mřížová postýlka nᚠmazánek byl totiž zvyklej spát s námi v posteli. První den, než nás přijali bylo poledne, pak jsme to řešili čtením a taky jsme měli něco málo hraček a pastelky....Druhý den ráno dostal nějaký oblbovací sirup a šel první na řadu, protože byl nejmenší - za půl hodky mi ho přivezli zpátky, chudík úplně zblbnutej po narkoze, chvilku brečel, pak dlouho spal a večer už normálně běhal a večeřel!Třetí den ráno jsme šli domů.
Fakticky se neboj, dá se to vydržet. Malému se po operaci moc ulevilo, nenohl skoro dýchat, jak měl mandle velké, v noci se až dusil, měl stálou rýmu a chrápal jako dospělák!
Navíc výhoda toho, že byl relativně malej je ta, že dneska si nic z toho nepamatuje.
Také nejsem zastáncem nějakých brutálních zásahů do organismu atd, ale někdy je to fakt nutné, co mi sjezdili doktorů a tohle rozhodnutí jít na operaci nebylo z minuty na minutu, i doktor nejdříve zkoušel všechno možné, tohle bylo krajní řešení, ale fakt nelituji, opravdu to pomohlo.
Renatko, o malou se neboj, pro Tebe to bude horší, já to taky obrečela, ale malej fakt v pohodě

Není tady

#9 8. 6. 2006 8:55

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno

Moje holky, mají obě odstraněné nosní mandle a od té doby nevíme, co je to rýma. Do té doby neustále nemocné a záněty středouší. Zase takový zásah to není a děti to velmi dobře snášejí. Nám to ale v Brně zabralo pouhý jeden den. Ráno jsem je tam přivezla a večer je odvezla. Druhý den skoro nevěděly, že jim v tom krku něco dělali. Starší dceři to dokonce dělali 2 x, měla tak zvětšenou nosní mandli,která bránila odtoku hlenu při rýmách, že na jedno ucho hůře slyšela a špatně vyslovovala sykavky. Doporučili jí to přímo na logopedii po odborném vyšetření.  Jsem zastáncem přírodní léčby, děti léčím bylinkama a nesnáším umělé vitamíny. Ale na odstranění nosní mandle nedám dopustit. Já jsem taky čekala asi rok, jestli se to nezlepší a zlepšení jsem se nedočkala. Až po té operaci.

Není tady

#10 8. 6. 2006 8:58

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

DObrý den,

jsem ráda že se tu tohle téma objevilo...Jarčo moc děkuju za uklidnující slova!! Mám strach
taky nás to čeká, malému je 5let a taky jsem vyzkoušelí vše od homeopatika, přes imunologii, o angínách, rýmě a nemocech ani nemluvím. Chrápání, dýchání pusinku...
bylo mi doktorokou vysvětleno át si představím že má zevnitř nosu na nosních dírkách daný kendlík...a ten mu brání dýchat...vlstaně při jakkékoliv větší fyzické zátěži dýchá pusinkou, ale tím se mu do těla dostávají bacily a když je zima tak ledový vzduch který zastudí krk a angína je na světě.
Je nemocný od 10.měsíce svého života každý měsíc, zelená rýma, někdy jen voda, a pořád vlasntě mluví jak se říká přes nos.To chrápání je šílený...
Nástup máme ve 13h, druhý den operace a když bude vše ok, tak po šesti hodinách pouští domu.

My už na operaci byli před dvěma lety na obřízce, tak si pamatuju ten stav po narkoze...

Všem držím pěsti at to zvládneme smile

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#11 8. 6. 2006 12:51

Jarča
♥♥♥♥---

Jéééé, na pindourovi jsme byli v únoru...Bylo to asi 95x horší než mandle

Není tady

#12 8. 6. 2006 13:00

adra
♥♥♥♥♥♥♥

no to joooo...doktor řekl za týden to bude dobrý..byli jsme doma 6týdnu chodili na laser, stehy nejdříve vyndat pak ne pak že je pozdě pak ještě zas brzo, nakonec mu stehy vypadaly v bazenu na dovolené a bylo to:-))

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#13 8. 6. 2006 13:35

Renata 32
♥♥♥----

Jaruško děkuji za povzbuzující slova. Sem zvědavá jak to nakonec zvládnu já.Taky si neumím představit naší mladou jak nesmí od půlnoci pít ani jíst!!!!!Stále se mi budí po 2h. na pití a jednou za noc na sunar!!!Ještě to bude veselý.

Není tady

#14 8. 6. 2006 13:43

holka
♥♥♥♥---

Nevím jestli ty mandle moc nekomplikujete. Samozřejmě nejsem odborník, ale z praxe vidím že když se to odkládá, akorát dítě trpí nemocema, vše se zhoršuje a nakonec stejně na mandle jde. A už to je z logopedických důvodů, nebo kvůli chrápání v noci (když nemůže dýchat)....
Sama jsem na mandlích jako malá byla za rozhodně horších podmínek než dnes (dostali jsme řeznický zástěry a snad ani žádnou narkózu, nic) , byla jsem pak zdravá a rozhodně nemůžu říct že by mě nějak poznamenal "tak velký zásah do organismu".
Dneska dítě dostane na pokoji kapičky, pospává, pak na sále narkózu a když se probudí tak už ani o ničem neví, maximálně vysmrkne trochu krve.

Není tady

#15 8. 6. 2006 13:45

Evelina
♥♥-----

Odstranění mandlí se fakt nebojte. Naše malá šla v 16ti měsících a odstranili jí oboje (nosní i krční). Před tím neustálé problémy, pomalu každý měsíc antibiotika v roce váha 7kg. Pak zjistili, že opravdu hlavní příčina všech angín a zánětů uší byla v  bakteriích na mandlích a i když vyzkoušeli různá antibiotika, tak bohužel nic nezabíralo. Od té doby je vše OK a antibiotika už neměla asi dva roky a to ty nosní mandle znovu dorostly.

Není tady

#16 8. 6. 2006 14:05

adra
♥♥♥♥♥♥♥

holka napsal(a):

Nevím jestli ty mandle moc nekomplikujete. Samozřejmě nejsem odborník, ale z praxe vidím že když se to odkládá, akorát dítě trpí nemocema, vše se zhoršuje a nakonec stejně na mandle jde. A už to je z logopedických důvodů, nebo kvůli chrápání v noci (když nemůže dýchat)....
Sama jsem na mandlích jako malá byla za rozhodně horších podmínek než dnes (dostali jsme řeznický zástěry a snad ani žádnou narkózu, nic) , byla jsem pak zdravá a rozhodně nemůžu říct že by mě nějak poznamenal "tak velký zásah do organismu".
Dneska dítě dostane na pokoji kapičky, pospává, pak na sále narkózu a když se probudí tak už ani o ničem neví, maximálně vysmrkne trochu krve.

souhlasím až na to poslední:masimálně vysmrkne trochu krve, vždy mu něco uštípnou tak to přeci musí bolet ne??je to živý maso??Nechci to dramatizovat ale myslím že to asi trochu bolet bude,taky záleží na okolnostech jak je dítě citlivé, atd.
no já pak napíšu

Není tady

#17 9. 6. 2006 8:19

Renata 32
♥♥♥----

Ahojky děvčata tak po včerejším předoperačním maratonu jsem zralá na Dobřany.Malej se odpoledne spustila rýmička.Kapeme kapičky a dáváme sirupek na kašlík.Doufám,že se dáme do pondělí dohromady!!!!!!!Nemáte nějaký zaručený recept jak se rychle zbavit rýmy????Díky.

Není tady

#18 9. 6. 2006 8:31

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno

Rýmy se rychle nezbavíš. Na to recept neexistuje. Ale neměl by to být důvod proč odkádat operaci. Pokud dítě trpí na rýmy často, tak byste se k tomu nikdy nedostali.

Není tady

#19 9. 6. 2006 8:34

adra
♥♥♥♥♥♥♥

tak to recept neznám ale děsím se toho samého:-(((
myslím že rýma trvá za všech okolností 7dní, asi jsem tě nepotěšila vid:-((
uvidíš snad to bude dobré je to třeba jen kratkodenní virus

Není tady

#20 9. 6. 2006 8:51

Renata 32
♥♥♥----

V to doufám,že nám to nezruší,protože zase máme rýmu.
Děvčata díky za podporu!!!!

Není tady

#21 9. 6. 2006 8:52

adra
♥♥♥♥♥♥♥

Stejně to je blbý máme jít na operaci kvuli tomu že je male jpořád nemocnej a má rýmu a najde se málo dní kdy ji nemá:-((( a bude to zázrak trefit se do těch dní

Není tady

#22 9. 6. 2006 9:25

Renata 32
♥♥♥----

Tak to je u nás naprosto stejný.V pátek dobrala jedny ATB. a od úterý do ní pereme další,aby vydržela do zákroku.Tak nevím.

Není tady

#23 9. 6. 2006 11:11

Renata 32
♥♥♥----

Tak a je po nervíkách!!!!nikam nejdeme,protože má malá zvýšené jaterní testy.Tak se to odkládá na neurčito!!!!

Není tady

#24 9. 6. 2006 14:27

adra
♥♥♥♥♥♥♥

tak to vypadá až na podzim, přes léto se to prý nedělá...tak vám přeji co nejmenší nemocnost at to pak máte brzy a co nejlépe  za sebou!!  smile

Není tady

#25 10. 6. 2006 13:56

maya
♥♥♥♥♥--

Renata 32 napsal(a):

Tak a je po nervíkách!!!!nikam nejdeme,protože má malá zvýšené jaterní testy.Tak se to odkládá na neurčito!!!!

Vidíš, tak mᚠteď dost času zkusit nějakou alternativu k léčbě, která u vás probíhala až doteď. Buď proto, aby se Tvoje malá vyléčila nebo se aspoň její stav zlepšil, anebo mimimálně proto, aby sis potvrdila, že nemá cenu zkoušet nic kromě věčných antibiotik a operací. Být na místě Tvojí dcery, která si zatím sama vybrat nemůže, asi bych to vřele uvítala wink

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí