Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 9. 6. 2006 14:16

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Barvoslepost

Terry vážně jich rozeznají tolik ??? Já jsem slyšela, že 16, ale jak to tak pozoruju doma, zdá se mi, že s bídou těch 5 základních s trochou tápaní mezi zelenou a modrou :-)

Není tady

 

#27 10. 6. 2006 22:03

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Barvoslepost

Svas napsal(a):

Ahoj holky,
nemáte pocit, že chlapi nějak jinak jednak vidí a jednak vnímají barvy? Já nesnáším zelenou, prostě ji odjakživa nemám ráda. Včera mi můj muž koupil úžasný tričko, ovšem zelený. On mi ale tvrdí, že tričko je modrý. Ten samý problém je: růžová - oranžová, béžová - šedivá atd. Já vím, že to není důležitý, jenom mě zajímá, jestli je to u chlapů všeobecný jev. Díky za odpovědi.

Mám to samé, špatně při určitém světle rozeznám zelenou od modré. Manžel miluje se se mnou hádat, jestli mísa na salát je zelená nebo modrá. Já vím, že je modrá, ale on tvrdí, že zelená...............takže nejen chlapi..............


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#28 12. 6. 2006 12:28

brela2004
♥♥♥----
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 149

Re: Barvoslepost

Můj táta byl barvoslepý. Prý se to dědí přes koleno, ale jenom u mužů. Mám dva syny a oba mají poruchu barvocitu. Je to občas dost sranda. Vzít si dvě různý ponožky pro ně není problém. Sladit košili s vázankou je neřešitelný problém. Tuhle si synátor koupil nové auto. Když jsem se ho ptala, jakou barvu, tak se jenom nadechl a pak řekl, abych se šla raději podívat, protože to stejně řekne blbě. Ale je prý hezký. 
Problém s poruchou barvocitu bývá u jistých profesí, která jsou pro takto postižené lidi tabu. Ale já si říkám : hlavně, že jsou zdraví.

Není tady

 

#29 12. 6. 2006 12:52

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Barvoslepost

Brelo ad to auto - to takhle dostal můj drahý v ex práci přidělené služební auto, hned mi nadšeně vyprávěl jaký to má objem motoru, kolik koní a tak. Já jako správná ženská jsem se zeptala jakou má barvu - manžel se viditelně zarazil a že to prej si nevším (!!!), ale asi červenou...auto bylo výrazně tyrkysově modrý :-)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů