Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 5. 6. 2006 8:33

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Marky-23 napsal(a):

Já nikoho. Nevím kdo by si tam zasloužil můj hlas.      hmm

Když ho nedᚠnikoho, tak je Ti jedno v jakém státě budeš žít ,podle jakých zákonů a to není normální, nejít volbám do senátu, to chápu, ale parlament určuje celý nᚠživot a naše svobody.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#52 5. 6. 2006 9:07

anaid41
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 108

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Irenka21 napsal(a):

Marky-23 napsal(a):

Já nikoho. Nevím kdo by si tam zasloužil můj hlas.      hmm

Když ho nedᚠnikoho, tak je Ti jedno v jakém státě budeš žít ,podle jakých zákonů a to není normální, nejít volbám do senátu, to chápu, ale parlament určuje celý nᚠživot a naše svobody.

Je to těžký soudit. Marky to napsala přesně, kdo si zaslouží její hlas? Jsem OSVČ, nemám zaměstnance, takže jsem mírně doprava, ale nemůžu přeci volit ODS, když neznám jedinou osobnost, které bych si vážila. Volila jsem Stranu zdravého rozumu, nikoho jinýho jsem nevymyslela. Ale nestydím se za to, mám lepší pocit než kdybych proti svému přesvědčení volila ODS - vždyž jich máme v našem městě plné zastupitelstvo a dějou se tu věci... . Jinak je přeci zřejmé, zaměstnanci volí ČSSD, podnikatelé ODS. Vzdělanější volí ODS, pro mě to znamená Bohatší volí ODS, to není ale o inteligenci, to je o materiálním zabezpečení. No a taky jsem přesvědčená, že je to dnes záležitost téměř snobská, kdo nevolí ODS, je pako. Všichni kolem mě volili ODS, tak jak to ( statisticky ) že nevyhráli? Asi někteří řekli a pak udělali úplný opak.

Není tady

 

#53 5. 6. 2006 9:16

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Jesi napsal(a):

lueta napsal(a):

No asi ty průzkumy o tom, že ODS volili vzdělanější ( a předpokládám proto, že chytřejší) lidi, budou pravdivé.

Já (VOŠ) a manžel (VŠ) jsme volili ČSSD, důvod viz na začátku diskuze. I když po vystoupení Paroubka jsme litovali, že jsme svůj hlas dali právě jemu a v případě předč. voleb nᚠhlas nedostane, dovoluji si upozornit, že kvůli jinému názoru nejsme žádná lůza. Každý má právo vyjádřit svůj názor bez urážek ostatních.

Jesi sice jste vysokoškolsky vzdělaní ale nejspíš jste pana Paroubka viděli poprvé až v den voleb. Já ač pouze vyučený (dle výzkumů volič KSČM) jsem pana Paroubka sledoval od jeho vstupu do politiky, takže mě jeho projev nepřekvapil. Že je to nevychovaný hulvát nejtvrdšího ražení, navíc posedlý mocí jsem věděl a i proto jsem volil ODS.

Upravil(a) Jeňýk (5. 6. 2006 9:18)


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#54 5. 6. 2006 9:37

Ivan.
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 206

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Jeňýku, trošku slušnosti, ju? wink

No řekl bych, že oproti prem. Paroubkovi je Jeňýk slušňák typu Mirka Dušína.

Není tady

 

#55 5. 6. 2006 10:04

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Prostě Paroubek lidem nařval své názory do hlavy a to tak sugestivně, že mu uvěřili bez důkazů a aniž by četli nějaké programy.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#56 5. 6. 2006 10:07

Peta
♥♥-----
Registrovaný: 13. 3. 2006
Příspěvky: 90

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Simona Janoušková napsal(a):

Peta: Dle televizních zpráv ODS a KDU-ČSL dohromady měli v tomto státě o 200.000 hlasů víc než ČSSD. Proč je to v parlametu remíza? Protože se volí podle krajů. Takže Pražáci za zbytek státu nic nerozhodli.
ODS slibuje daňové úlevy všem, úlevy na děti, zvýšení mateřské. Tak si taky přečtěte jejich program na netu.
U nás v okresním městě jsou 2 soukromé nemocnice, konkurují si, tak se alespoň víc snaží.

Simi, nejsem ekonom, ale ty daňové úlevy jsou směšné. Možná podnikatelům to pomůže, ale člověk, který tady bere 10 tis. bude mít úlevu pár stovek. A kde ty peníze chce jako vláda vzít zpátky? Předpokládám, že se to objeví na zvýšení daní někde jinde. Třeba u potravin. A pro koho to bude výhodnější? Zase jenom pro ty, kteří vydělávají kolem 30tis. Ti chudší mají zase smůlu. Nezlob se na mě. Opravdu tomu nerozumím po ekonomické stránce, ale snažím se to pochopit svým selským rozumem. A jestliže jim do kasy bude přitékat z daní míň peněz, tak to zase musí někde nahradit. Tak a mi tady někdo vysvětlí, kde?


Jestliže budete dělat pořád to, co vždycky - vždycky dostanete to, co už jste měli

Není tady

 

#57 5. 6. 2006 10:12

Peta
♥♥-----
Registrovaný: 13. 3. 2006
Příspěvky: 90

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Irenka21 napsal(a):

Prostě Paroubek lidem nařval své názory do hlavy a to tak sugestivně, že mu uvěřili bez důkazů a aniž by četli nějaké programy.

Irenko, vždycky je to z více procent spíš o sympatiích než o programu. Když vidím ty pro běžné lidi nesrozumitelné fascikly, které si lidi musí navíc někde vyhledávat, tak se není čemu divit. Můj chlap pouze od odborů dostal takový výcucu z programů všech stran, tak se přiznám, že jsem koukala hlavně na to.
Ale je fakt, že i já se řídím hodně diskuzemi. Sleduji je celkem pravidelně a prostě málokdy jsem se ztotožňovala s členy ODS. Pan Paroubek to sice přehnal, ale ty podpásovky těsně před volbami by asi skolilo více lidí. Hlavně když přišli s nějakými znásilňováními. Víš, myslím si, že by nebylo od věci, kdyby tak 14 dní před volbami nemohli televize ani jiná média vysílat žádné materiály o politicích, včetně diskuzí. Pak to dopadá, tak jak to dopadlo.


Jestliže budete dělat pořád to, co vždycky - vždycky dostanete to, co už jste měli

Není tady

 

#58 5. 6. 2006 10:30

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Já nechci, aby nám vládli podvodníci a taková neomalená prasata, jako je Paroubek.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#59 5. 6. 2006 10:32

Anička
♥♥-----
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 34

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Já volila ČSSD. Také se mi nelíbí Paroubkovi výroky, ale chtěla jsem zabránit ODS, aby se dostala k moci. ČSSD začala s nejakými reformami, které teď ODS určitě přeruší. Je mi sice 24 let, ale pamatuju se, jak se za ODS utahovali opasky. Teď  to určitě bude taky a je pravda, že v mém okolí volí ODS pouze "bohatí". S přítelem přemýšlíme o dítěti, ale nyní ještě počkáme, protože mám obavy, aby ODS rodičovský příspěvek nezrušila. Samozřejmě nečekáme kvůli penězům, ale žít z třinácti tisíci a dítětem, platit hypotéku - to asi nelze. Navíc přítel dostává výplatu s tříměsíčním zpožděním (minulý týden přišla teprve výplata za únor, dva měsíce jsme žili z peněz, které jsem vydělala já). Co se týče nemocnic, nesouhlasím s privatizací. V našem okresním městě je nemocnice zprivatizovaná a stojí to za houby. Po vlastních zkušenostech bych tam už nešla ani za nic. Radši jezdíme 80 km do Olomouce.  A zrušení minimální mzdy? Přijala jsem práci za 8 500,- Kč měsíčně jako referent obchdu. Chtějí po mě angličtinu, fakturaci, objednávání zboží, účast na výstavách, úklid prodejny a kanceláří, umývání nádobí po obědě atd. Práci, kterou teď dělají 3 - 4 lidi bych dělala já sama. Po zdanění bych měla kolem 6 000,-, z toho 4000,- měsíčně projedu. Kolik mi zůstane si jistě dokážete všichni spočítat. Po té, co by byla zrušena minimální mzda bych už do té práce ani nechodila. Myslíte, že by mě někdy pan PODNIKATEL přidal? Těžko, právě naopak. Moc bych si přála, abyc do vlády přišli úplně nové strany, ale to tak bzy nebude, pokud vůbec. Nehájím tu ČSSD, je to všechno jen můj pohled na svět.

Není tady

 

#60 5. 6. 2006 10:34

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Irenka21 napsal(a):

Prostě Paroubek lidem nařval své názory do hlavy a to tak sugestivně, že mu uvěřili bez důkazů a aniž by četli nějaké programy.

Irenko, já to vidím tak, že je tu víc jak 4% "menšina"  pro registrované partnerství a ještě víc pedofilů,
kteří čekaj, že jim to projde jako prasečí hlavě  lol


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#61 5. 6. 2006 11:14

Simona Janoušková
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 398

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Aničko, tak to jsi měla volit ODS, protože pro rodiny slibují m. j.:
Zvyšování rodičovského příspěvku, aby v roce 2010 dosáhl poloviny průměrné mzdy.
Dala jsem tvojí mzdu do daňové kalkulačky ods (http://www.ods.cz/volby2006/kalkulacka/) a vyšlo tam, že se tvoje průměrná mzda zvýší o 2039Kč měsíčně!
Tak to vidíš, já jsem si tam dala svoji mzdu 25000Kč měsíčně a mě by to hodilo jen 1832Kč měsíčně navíc, takže to je jen strašení ČSSD, že na reformě ODS vydělají jen nejbohatší.
Dokonce se mi zdá program ODS v něčem levicovější než program ČSSD.

Není tady

 

#62 5. 6. 2006 11:21

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

"Můj chlap pouze od odborů dostal takový výcuc z programů všech stran, tak se přiznám, že jsem koukala hlavně na to."

Peto jestli jste se řídila podle "výcucu" odborářů tak je celkem jasný že jste volila führera Paroubka big_smile
No a Anička je taky klasický příklad, přitom by jen stačilo si přečíst co která strana prosazuje a ne jen poslouchat předvolební plky.


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#63 5. 6. 2006 11:30

Simona Janoušková
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 398

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Peto, v ČR jsou daně tak vysoké, že velké podniky radši daní příjmy v zahraničí. Když by u nás daně byli nižší, firmy by raději platily daně v ČR, než aby příjmy složitě přelévaly do zahraničí a platily za to drahé poplatky mezinárodním účetním firmám a bankám a ztrácely na převodu na cizí měnu. Takle se vyplatí firmě mít registraci v Holandsku, Irsku, nebo jinde. To je dost špatně. Pak se ČSSD hojí na daních od obyčejných lidí a jejich odvodech ze mzdy, aby se naplnila státní kasa.

Není tady

 

#64 5. 6. 2006 11:35

Nety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 11785

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Simona Janoušková napsal(a):

Aničko, tak to jsi měla volit ODS, protože pro rodiny slibují m. j.:
Zvyšování rodičovského příspěvku, aby v roce 2010 dosáhl poloviny průměrné mzdy.
Dala jsem tvojí mzdu do daňové kalkulačky ods (http://www.ods.cz/volby2006/kalkulacka/) a vyšlo tam, že se tvoje průměrná mzda zvýší o 2039Kč měsíčně!
Tak to vidíš, já jsem si tam dala svoji mzdu 25000Kč měsíčně a mě by to hodilo jen 1832Kč měsíčně navíc, takže to je jen strašení ČSSD, že na reformě ODS vydělají jen nejbohatší.
Dokonce se mi zdá program ODS v něčem levicovější než program ČSSD.

Otázkou zlůstává, jak dlouho bude Rodp zvýšený, protože jaksi ani mně laikovi se nezdá, že by náhle naše země vyhrábla tolik financí k takovému nárůstu, i když by to bylo jen dobře.

Jinak odpověď na téma - otázku : ODS, jako vždy.


http://b2.lilypie.com/b5R4p1/.pnghttp://img150.imageshack.us/img150/7624/beznzvuyw6.jpg

Není tady

 

#65 5. 6. 2006 11:44

Anička
♥♥-----
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 34

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Simona Janoušková napsal(a):

Aničko, tak to jsi měla volit ODS, protože pro rodiny slibují m. j.:
Zvyšování rodičovského příspěvku, aby v roce 2010 dosáhl poloviny průměrné mzdy.
Dala jsem tvojí mzdu do daňové kalkulačky ods (http://www.ods.cz/volby2006/kalkulacka/) a vyšlo tam, že se tvoje průměrná mzda zvýší o 2039Kč měsíčně!
Tak to vidíš, já jsem si tam dala svoji mzdu 25000Kč měsíčně a mě by to hodilo jen 1832Kč měsíčně navíc, takže to je jen strašení ČSSD, že na reformě ODS vydělají jen nejbohatší.
Dokonce se mi zdá program ODS v něčem levicovější než program ČSSD.

No přiznám se, že tomu výpočtu mzdy nerozumím hlavu ani patu. kapitulation Proč k mé mzdě připočítávají cca 2 000,-, které za mě odvádí zaměstnavatel? Pokud uvedu hrubou mzdu 8 500,-, nemůžou přece počítat moje odvody z 10 500,- Kč.?
Přiznám se, že číst programy všech stran se mi opravdu nechtělo. Spíš jsem se řídila tím, kdo je mi sympatický. Což v ODS není nikdo. Nejvíc mě zarazil ODSák (bohužel nevím teď který), když prohlásil na účet samoživitelek, kterým neplatí bývalý manžel výživné. Doslova řekl, že si má ženská najít jiného živitele. Když to tak dělají jiné. Jeho výrokem jsem vyskočila téměř do stropu. Sice nejsem samoživitelka, ale pár jich v okolí mám a není pro ně lehké být s dítětem sami. V kolotoči školka, práce, nákup, školka, dítě atd. je těžké najít si chvilku pro sebe. Jedině kdyby si p. poslanec zřídil nějaký dětský koutek (samosřejmě zdarma), kam by matky mohli své dítě "odložit", aby si mohli jít večer ulovit nového živitele. A platby vysokoškoláků po ukončení studiií? Blbost - člověk si chce v cca 25 letech najít práci, byt, pořídit rodinu. Z čeho by tohle všechno měl platit? Možná plácám hlouposti, když jsem nečetla program ODS, ale jdu na to selským rozumem.
Kdo mi byl opravdu sympatický v ČSSD je ministr financí Sobotka. To si myslím, že ho bude škoda. Ale opět, je to jen můj názor.

Není tady

 

#66 5. 6. 2006 12:10

Simona Janoušková
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 398

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Aničko, tak jsi ten program přečti.
Ohledně mzdy: ty vidíš na výplatní pásce hrubou mzdu 8500 Kč, ale zaměstnavatel za tebe odvede státu další 2000Kč. Ve skutečnosti stojíš zaměstnavatele o ty 2000 víc. Já se svou hrubou mzdou 25000Kč stojím zaměstnavatele 33700Kč a z toho vidím na výplatě 18800Kč. Takže z mojí práce šlo státu každý měsíc víc, než si někteří vydělají.
Teď jsem samoživitelka na mateřské, můj chlap se na mě vykašlal a odešel do Austálie studovat, výživné platí nepravidelně. Kdybych si sama v těhotenství nenašetřila a moje rodina mi nepomáhala, tak bych asi neměla co do huby. Stát pod vedením ČSSD mi platí rodičovský příspěvek a přídavky a sociální dávky v celkové výši kolem 5800Kč. To je sakra málo. Na sociálku jsem chodila jeden čas každý měsíc, aby mi dali nějaké dávky a vůbec se jim do toho nechtělo. Ještě jsem si vyslechla od úřednic horší řeči než jsou řeči toho poslance z ODS. Až se zvedne rodičovský příspěvek na 7000Kč příští rok, tak asi úřednice nebudou mít co na práci, protože lidi jako já je nebudou otravovat kvůli soc. dávkám. Na to se těším, že nebudu muset žebrat. A až se za 1,5 roku vrátím do práce, tak bych moc ráda ty nižší daně podle ODS.

Není tady

 

#67 5. 6. 2006 12:23

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Stejně se to celé valí někam neznámo kam, vždy říkám, že normální zaměstnanci nemají ánunk o tom, co musí zaměstvatel za ně platit, vidí jen svůj výplatní papírek, nevidí odpovědnost zajistit zakázky, prodat zboží, sledovat konkurenci a vymáhat pohledávky, jsou úplně v jiné rovině, jejich svět je jednoduchý a jasný a púráce končí s koncem pracovní doby.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#68 5. 6. 2006 12:36

Peta
♥♥-----
Registrovaný: 13. 3. 2006
Příspěvky: 90

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Jeňýk napsal(a):

"Můj chlap pouze od odborů dostal takový výcuc z programů všech stran, tak se přiznám, že jsem koukala hlavně na to."

Peto jestli jste se řídila podle "výcucu" odborářů tak je celkem jasný že jste volila führera Paroubka big_smile
No a Anička je taky klasický příklad, přitom by jen stačilo si přečíst co která strana prosazuje a ne jen poslouchat předvolební plky.

Jeňýku, nechtěla jsem reagovat na žádný z vašich příspěvků, protože vy máte vaši pravdu a názory druhých absolutně neuznávát.
Předpokládám, že jsme s Aničkou obě z Jesenika. Mám to tu ráda, proto tady zůstávám,ale život tady není žádný med. Je hrozně jednoduché každému poradit, a se odstěhuje do Prahy, ale v tom případě tady v těch oblastech nezůstane za chvíli ani noha.
Irenko, jestli si myslíš, že tady naši kapitalisti snad pouští člověka s úderem jeho pracovní doby, tak opravdu žiješ v jiném světě. Moje máma dělá jako zaměstnanec za 10tis čistého. Začíná v 6 a chodí domů kolem 17 hod. Prostě až dodělá zakázku, kterou musí další den předložit na dílnu. Navíc po ní chtějí 5 hodin práce měsíčně odvedené zdarma jako loajalitu k fabrice. Kdyby si pustila hubu na špacír, tak jde, bez debat. Páni podnikatelé si jezdí dvakrát ročně na dovolenou a vozí se v autech za miliony. Máma, která pro ně dělá 30 let, je ráda že bydlí v družstevním 3+1 a na auto si v životě neušetřila. Tak mi tady při vší úctě pořád netvrďte, jak se mají chudáčci podnikatelé špatně a zaměstnanci to mají v životě tak lehké.


Jestliže budete dělat pořád to, co vždycky - vždycky dostanete to, co už jste měli

Není tady

 

#69 5. 6. 2006 12:48

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Je to všechno otázky volby, já jsem zkusila být obojím, ale život zaměstnance byl fakt daleko poklidnější, každý živnostník to má složitější, fakt je , že Tvoje matka na tom místě zůstala dobrovolně, buď se jí nechtělo nebo neměla dost odvahy něco ve svém životě měnit, každý přece může svůj život  utvářet sám a pracovat podle toho, jaké místo sežene, ale to se musí aktivně snažit a nebo se nesnaží a je spokojený se svým životem, ale nesnažit se a nadávat, to nejde. Moje vize světa je taková, že já si určuji svůj život, od vzdělání, po práci, po osobní život, přece jaký si ho zařídím , takový ho budu žít, když se smířím s nižším příjmem můžu žít třeba někde na samotě a živit se ekofarmou, když chci víc, musím si zvýšit vzdělání, dívat se , kdo je žádaný na trhu práce a hledat lepší místo, vše je jenom o lidech a jejich prioritách a fantazii, hlavně nezapadnout do stereot...
Názory podložené dobrou úvahou jsou plnohodnotné, ale názory pouze převzaté bez vlastních vizí, jsou nehotové, právě v naší debatě se já poučím o jiných pohledech na svět od někoho jiného a někdo jiný zase pozná můj pohled na svět, nechápala bych to tak konfrontačně, ale ono to v boji levice a pravice tak je.
Naše názory se tu mohou dotvořit a vytříbit.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#70 5. 6. 2006 13:02

Barbara
♥♥♥----
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 169

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

[Irenko, 100 % s Tebou alespoň v tomto souhlasím, i když si neodpustím malou poznámku, bohužel nebo bohudík, všichni na tom světě nemají stejnou startovací čáru a všem není z hůry dáno.

Není tady

 

#71 5. 6. 2006 13:04

Anička
♥♥-----
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 34

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Ahoj Peto, skoro jsi to uhádla, bydlím na vesnici 25 km od Šumperka. Naprosto s tebou souhlasím.

Pro Irenku: Já vím, že zaměstnavatelé musí odvádět o mnoho víc než zaměstnanec. Jen mě při tom výpočtu zaráží, proč ODS přičítá k mému platu to co musí odvést zaměstnavatel. Mě se přece tím, že mi tam přičtou peníze, které nemám, nemůže snížit plat. Také vím, že podnikatelé to určitě nemají jednoduché, ale na druhou stranu pokud jsou plátci DPH, tak si DPháčko odečítají. Pak jak píše Peta si mohou koupit auto apod. Nechci tady strhnout hádku mezi podnikateli a zaměstnanci, ale když se kolem sebe podíváš, podnikatelé se mají ve směs lépe, než zaměstnanci. Můžu ti napsat i příklad z firmy, kde pracuje můj přítel. Jak platí, jak se k nim chovají a jak si váží dobrých a kvalitních zaměstnanců.
A taková jedna perlička. Moje sestra bydlí v Praze. Jako kamarádku si našla slečnu, která dělá za 30 tis. sekretářku poslankyni za ODS Němcové. Když jí sestra řekla svůj názor, že neví, koho volit, protože nikomu nevěří (to ještě neznamenalo, že volit nechce), spustila na ni dotyčná "kamarádka", že přece musí volit ODS a že o ní měla jiné mínění. A naráz bylo po "kamarádství". Z toho vyplývá, jak jsou lidé zfanatizovaní. Bohužel jak píše Peta, všichni nemůžeme bydlet v Praze.
A ještě něco. Přes zimu jsem dělala u soukomníka. Ačkoliv teprve začínal podnikat v oboru (jiné firmy mu již prosperují), vážil si nás zaměstnanců. Byli jsme tam sice od rána do večera, žena s dětmi by tam pracovat nemohla, ale uznal naši píli (ikdyž zákazníci nebyly pořád) a také nám zaplatil tak jak slíbil. Zato samozřejmě požadoval, abychom mu vytvářeli jméno a my jako loajální zaměstnanci, kteří mu jsou vděční za práci to tak činili. Ona totiž stačí trocha motivace a pak se hned pracuje lépe. A navíc - první rok v novém oboru, určitě si to také pamatuješ, byl prodělečný.Přesto před ním smekám.

Není tady

 

#72 5. 6. 2006 13:05

Peta
♥♥-----
Registrovaný: 13. 3. 2006
Příspěvky: 90

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Irenko, já se dívám taky na svět raději z obou stran. A mᚠpravdu v tom, že máma si život mohla udělat jiný. Já jsem taky jiná generace a už se na to koukám zase jinak. Pokusím se prosadit v tomhle našem regionu, a se trochu pozvedne do podvědomí - školu na to mám. A pokud to nepůjde, tak i když mám dítě, byt a muž dobré zaměstnání, tak prostě ¨potáhneme dál.
U mámy je to o tom, že v tom kolektivu dělá dlouhá léta a kromě peněz ji vždy záleželo na prostředí ve kterém dělá. A to tam bylo bezvadné. Až poslední dva roky to převzali mladí kluci do 30 let a je to šikana. Máma má 5 let do důchodu, tak už to chce nějak doklepat.
Já proti podnikatelům nic nemám, pokud jsou slušní. Ale ti někteří, které tady máme, jim kazí reputaci.


Jestliže budete dělat pořád to, co vždycky - vždycky dostanete to, co už jste měli

Není tady

 

#73 5. 6. 2006 13:12

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Peo a jak to všechno souvisí s volbama?
Já přece nikde netvrdim že se v naší republice žije všude úplně skvěle a podnikatelé že jsou chudáčci, nebo jo? Navíc, já sice 16let bydlim v Praze ale za Pražáka se nepovažuju a ani považovat nechci. Už jen proto že jsem se do nedávné doby pohyboval po celý republice a, teď se budete divit, myslim si že největší procento hajzlů žije právě v Praze. Vím dokonce i to jak to vypadá v Jeseníku, Bruntále, Mostě, Karviný nebo Sokolově a moc dobře vím že ten život tam pro obyčejnýho člověka není snadnej.
Já si uvědomuju že i v ODS stejně jako v jinejch stranách je určitý procento karieristických šmejdů kteří jsou ochotný udělat cokoliv jen aby si mohli nahrabat a být někde u korýtka. Jenže to bych se pak musel odstěhovat někam do jiný galaxie kdybych chtěl najít stranu ideálních a samých slušných lidí.
Takže jsem se při volbách řídil pouze vlastním rozumem, že chci co nejmenší zasahování státu do mého života, věřím že se svýma penězma nejlépe naložím sám a nepotřebuju aby za mě kdosi rozhodoval kam je mám vložit. V neposlední řadě upřímně nenávidím vše co i jen trochu zavání extremismem a už levicovým či pravicovým. No a z toho mi vyšla jedna jediná strana a to ODS.
Už ale někde dříve před volbama jsem psal že na předvolební sliby věří jen poněkud omezený člověk. Protože v tomto volebním systému se nikdy nedá prosadit vše co slibuje jedna strana. Že se to ukáže až takhle, jsem ale neočekával. Oni ty výsledky stejně ukazují na nesmyslnost našeho volebního systému když v parlamentu to je 100:100 přes to že pravice měla o 200tisíc hlasů více.

Jo a k tomu že neuznávám jinej názor...... to je taky omyl. Já pouze nepočítám mezi slušné lidi voliče a členy KSČM. Pokud někdo volí ČSSD. KDU nebo SZ, je to jeho věc. Proč bych se ale tady nezeptal na důvod a třeba i jestli náhodou teď svého hlasu nelitujete když Paroubek ukázal svoji pravou tvář? Říká se přece že pravá povaha se pozná pouze ve vypjatých okamžicích......


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#74 5. 6. 2006 13:19

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Anička napsal(a):

Ahoj Peto, skoro jsi to uhádla, bydlím na vesnici 25 km od Šumperka. Naprosto s tebou souhlasím.

Pro Irenku: Já vím, že zaměstnavatelé musí odvádět o mnoho víc než zaměstnanec. Jen mě při tom výpočtu zaráží, proč ODS přičítá k mému platu to co musí odvést zaměstnavatel. Mě se přece tím, že mi tam přičtou peníze, které nemám, nemůže snížit plat. Také vím, že podnikatelé to určitě nemají jednoduché, ale na druhou stranu pokud jsou plátci DPH, tak si DPháčko odečítají. Pak jak píše Peta si mohou koupit auto apod. Nechci tady strhnout hádku mezi podnikateli a zaměstnanci, ale když se kolem sebe podíváš, podnikatelé se mají ve směs lépe, než zaměstnanci. Můžu ti napsat i příklad z firmy, kde pracuje můj přítel. Jak platí, jak se k nim chovají a jak si váží dobrých a kvalitních zaměstnanců.
A taková jedna perlička. Moje sestra bydlí v Praze. Jako kamarádku si našla slečnu, která dělá za 30 tis. sekretářku poslankyni za ODS Němcové. Když jí sestra řekla svůj názor, že neví, koho volit, protože nikomu nevěří (to ještě neznamenalo, že volit nechce), spustila na ni dotyčná "kamarádka", že přece musí volit ODS a že o ní měla jiné mínění. A naráz bylo po "kamarádství". Z toho vyplývá, jak jsou lidé zfanatizovaní. Bohužel jak píše Peta, všichni nemůžeme bydlet v Praze.
A ještě něco. Přes zimu jsem dělala u soukomníka. Ačkoliv teprve začínal podnikat v oboru (jiné firmy mu již prosperují), vážil si nás zaměstnanců. Byli jsme tam sice od rána do večera, žena s dětmi by tam pracovat nemohla, ale uznal naši píli (ikdyž zákazníci nebyly pořád) a také nám zaplatil tak jak slíbil. Zato samozřejmě požadoval, abychom mu vytvářeli jméno a my jako loajální zaměstnanci, kteří mu jsou vděční za práci to tak činili. Ona totiž stačí trocha motivace a pak se hned pracuje lépe. A navíc - první rok v novém oboru, určitě si to také pamatuješ, byl prodělečný.Přesto před ním smekám.

No vidíte Aničko, ono je to všechno o lidech. Existuje plno slušných podnikatelů ale jsou mezi nima i hajzlíci, stejně jako všude jinde. Jsou přece i zaměstnanci kteří svého zaměstnavatele okrádají kde můžou a jsou zaměstnanci kteří "pouze" dobře pracují. Tady je ten problém že ti slušní podnikatelé jsou státem šikanováni stejně jako ti hajzlíci ale jelikož jsou slušní tak nejsou tolik vidět a slyšet jako ti hajzlíci. Já jsem možná naivní ale věřim že celkově je těch slušnejch lidí o dost víc.......


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#75 5. 6. 2006 13:20

Peta
♥♥-----
Registrovaný: 13. 3. 2006
Příspěvky: 90

Re: Tak co, koho jste volili? Máte odvahu přiznat koho a proč?

Jeňýku, to je další stránka, kterékoliv vlády, že ignoruje nějakých 700tis voličů z 8 mil. tedy KSČM. To není až tak zanedbatelná cifra a alespoň by se to mělo respektovat. Navíc pořád uznávám víc lidi, kteří s v této době nebojí říct: Jsem člen KSČM, než ty, kteří v rychlosti převlékli pláště, přesunuli se do jiných stran a hrdě se teď hlásí k nim.
Pana Paroubka uznávám stejně, i když mohl být v projevu slušnější. Ale zase, mám raději lidi, kteří umí říkat věci na rovinu - i za těchto podmínek a i trochu hulvátsky, než ty kteří si hrají na slušňáky a ve skutečnosti nemají zase až tak daleko pro tvrá slova - viz pan Topolánek a jeho odposlechy.
Myslím, že si stejně normální člověk nevybere. Jak už jsem jednou psala, většině jde stejně o koryta a nám obyčejným lidem zbydou jenom tyto diskuze, kde většina ví, jak by se to mělo řídit, ale nic s tím stejně nenadělá.


Jestliže budete dělat pořád to, co vždycky - vždycky dostanete to, co už jste měli

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů