Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 6. 6. 2006 14:09

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 7401

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

ahoj mal.popelko ta kineziologie by mě strašně zajímala v čem spočívá její účinek? můžeš napsat víc nebo dát nějaký odkaz??Děkuju ti


Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

 

#27 6. 6. 2006 14:21

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

adro, v čem spočívá kineziologie se dočteš jednoduše, když zadᚠve vyhledávači tento pojem... zjednodušeně se asi dá říct, že se jedná o tzv. metodu "one brain" tedy jeden mozek...a sice o to, že v mozku člověku vzniká nerovnoměrně využití obou hemisfér a jednotlivých částí mozku... smile tolik jsem vyčetla když už jsem se na to dala že ? big_smile
noo a ta metoda spočívá v tom, že formou svalových podnětů mozek odpovídá na otázky kineziologa
více se dočteš třeba tady
http://www.kineziolog.cz/metoda.html
http://www.kineziolog.cz/priklady.html
podle mojí obvoďačky je právě tohle cesta, která by mi mohla pomoci, protože můj psychický stav je zřejmě zapříčiněn právě nějakým vnitřním blokem.... (a už práce, miminko, partner, váha...)
sama jsem strašně zvědavá smile více napíšu v pátek smile


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#28 7. 6. 2006 7:09

potvora.nena
♥♥-----
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 31

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

To vypadá zajímavě, fakt napiš, taky by mě to moc zajímalo. .... jo - a držím palce!!!!

Není tady

 

#29 8. 6. 2006 10:38

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

tak jsem se vrátila z kineziologického sezení........a VŘELE DOPORUČUJU !!! sama jsem netušila, co všechno z mojí minulosti se negativně odráží v mém současném životě... sad
paní magistra nesmírně příjemná, milá a laskavá paní, příjemné rodinné prostředí, sice ze začátku jsem měla strach a nepříjemný pocit, ale ten se postupem času rozplynul, voněla tam krásně aromalampa...
všechno mi vysvětlovala, co se mnou bude provádět, nejdříve jsme si povídaly, pak se formou svalového testu ptala zda moje podvědomí se této metodě otevírá, souhlasí s ní a zda opravdu chce problém řešit.... zda je plně otevřeno....zjistila v čem je háček, proč to podvědomí nechce, navedla mě a já jsem si sama uvědomila, že je to mým přístupem k lidem (tím, že když se s někým setkávám, už dopředu mám v sobě, že se na mě bude dívat blbě a myslet si o mě, že jsem tlustá)... prošli jsme všechny moje bolesti z minulosti...
jak člověk v podvědomí prochází těmi starými bolestmi, znovu je jakoby prožívá...cítí podobné pocity, jako tehdy, popisuje je.... přiznávám, mě ukápla i nějaká ta slza...
ale to údajně bývá časté...
kineziologie není samospásná....nevyřeší vaše problémy jako kouzelný proutek...ale mě ukázala, jak si akutně pomoct ve chvílích kdy je mi nejhůř...
jak se učit dělat si v hlavě pořádek, jednoduchými a krátkými procesy....
pro mě hodně silná zkušenost, hodně příjemná a hodně poučná...

opravdu si myslím, že pokud si nevíte rady....a pokud nevíte, od kterého konce to vzít................ tak těch 500,- kč není částka tak vysoká, já osobně vyhodila peníze už za větší hlouposti smile


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#30 13. 6. 2006 17:29

Hela A
♥♥-----
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 50

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Pozor!  Kineziologie není pro všechny, moje kamarádka měla po tomto sezení velký problém, léčila se pak. Zřejmě to musí dělat někdo, kdo to dobře umí ale jak to poznáte? Pokud se odkryje něco s čím se nepočítalo, tak to může hodně bolet na dušičce a v případě, že se to hned nespraví je to záležitost nejméně na půl roku, než se vrátíte do svých kolejí!kapitulation

Není tady

 

#31 13. 6. 2006 19:27

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Heli, to ano, samozřejmě tak, jako je dobrý a špatný léčitel, je i dobrý a špatný doktor.........i kineziolog smile
každopádně prvním krokem, který u mě ona paní udělala, bylo, že se pomocí svalového testu zeptala, zda vůbec onu netodu smí použít, zda moje podvědomí ji přijímá, bere za ni odpovědnost a tak dále... Pak až začala se samotným sezením smile
Ptala jsem se, zda vůbec někdy narazí na odezvu, že ne....a říkala mi, že se to stává, tak jednou ze sto případů, protože pokud už se člověk pro něco takového rozhodne, není to jen pro to, aby to vyzkoušel, ale protože si většinou fakt neví rady....
A to se ví, že se nic nespaví okamžitě, protože ani kineziologie ani nic jiného není zázračný všelék, ale aspoň mě osobně ukázala cestu, jak si se svými problému můžu pomoci nebo si je usnadnit...
A ono to sezení je sice na jednu stranu příjemné, ale na druhou to víš, že to na dušičce bolí, protože se vracíš ke starým šrámům, které jsi možná ani nevěděla, že ještě na duší nosíš wink


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#32 14. 6. 2006 9:12

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Majdalenko - ty jsi fakt úplně mimo sebe !!! Nemyslím to zle...ale dělej sama ze sebou něco !! Myslím, že i když ti okolí nepomáhá, musíš sama, úplně mě udivuje, co všechno odmítáš....nebo naopak - co tebe baví? Co ráda děláš? Z čeho mᚠradost ? Já jsem určitě starší/50/, ale s tak špatně naladěným člověkem na svět jsem se nesetkala, ani v psychiatrické ambulanci !!! Každý člověk má problémy, ale záleží jen na něm, jak se s nimi vyrovná! Takže mládí byla jedna etapa života, ale tu druhou - rodina-dítě.zájmy a pod......tu si můžeš přizpůsobit, jak se ti zamane .Proč a pro koho žiješ? Co z života máš? Na co se těšíš??? Já jsem nevyléčitelně nemocná a to dost vážně, ale mám radost už jen z toho, že bude dnes krásné počasí...mám foták - fotím, co mě napadne, co se mi líbí, zajedu k vodě, potěším se z maličkostí,mám ráda hudbu......a ráda žiju i s bolestí....stále si říkám, jiní jsou na tom ještě hůř a je to pravda. Ty jsi zřejmě ještě mladá, mᚠdítě...tak mᚠpovinnost se o něj starat, tak si něco najdi a nejez antidepresiva, po těch budeš jen a jen tloustnout a není to řešení .

Není tady

 

#33 14. 6. 2006 9:41

Majdalena
♥♥-----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 32

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Já vím, že je chyba ve mně. Nevím proč. Dřív jsem byla pořád veselá, dobře naladěná, přestože jsem třeba měla i problémy. Teď bych měla být šastná a veselá, ale nejsem. Nebaví mne vůbec nic. Dřív jsem třeba ráda četla, teď nevydržím nad knížkou ani minutu; nebaví mne ani dříve milované knihy, které jsem mohla číst neustále dokola. Pořád si myslím, že okrádám ostatní o čas. Je mi líto, že ostatní neustále obtěžuju svými stesky, ale já prostě nemám z ničeho radost. Dřív jsem ráda s rodinou podnikala malé výlety, teď je to pro mne utrpení, ale ne kvůli váze, mám jen příšerný pocit, že se něco stane, že si ublížíme. Neustále na všechny dohlížím, vše "nebezpečné" zakazuju. Jsem otravná, ale nemůžu si pomoci. Navíc mne to na tom výletě vůbec nebaví a kazím často náladu i ostatním. Manžel se sice snaží... ale chudák to se mnou nemá lehké.

Není tady

 

#34 14. 6. 2006 9:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Prepáč, Majdalenko, ale toto už podž amňa sama nezvládneš. Antidepresíva sú jedna vec, ale čo takto ksúsi nejaký aktívnejší prístup? keď nie kineziológia, tak povedzme psychoterapia, či už párová alebo jednotlivo, alebo skrátka skús niečo aktívne urobi, aby sa veci pohli... Keď tam kedysi rados zo života bola teraz zmizla, tak to asi má nejaký dôvod, či už vonkajší alebo vnútorný, v tvojom prežívaní, tak ho skús nájs.  Necíti nostalgiu za časmi, keď si bývala veselšia? Čo takto sa k nim vráti? A tá obezita je podža mňa len sprievodný jav...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#35 14. 6. 2006 9:49

Iwett
♥♥-----
Registrovaný: 22. 4. 2006
Příspěvky: 56

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Majdalena napsal(a):

Já vím, že je chyba ve mně. Nevím proč. Dřív jsem byla pořád veselá, dobře naladěná, přestože jsem třeba měla i problémy. Teď bych měla být šastná a veselá, ale nejsem. Nebaví mne vůbec nic. Dřív jsem třeba ráda četla, teď nevydržím nad knížkou ani minutu; nebaví mne ani dříve milované knihy, které jsem mohla číst neustále dokola. Pořád si myslím, že okrádám ostatní o čas. Je mi líto, že ostatní neustále obtěžuju svými stesky, ale já prostě nemám z ničeho radost. Dřív jsem ráda s rodinou podnikala malé výlety, teď je to pro mne utrpení, ale ne kvůli váze, mám jen příšerný pocit, že se něco stane, že si ublížíme. Neustále na všechny dohlížím, vše "nebezpečné" zakazuju. Jsem otravná, ale nemůžu si pomoci. Navíc mne to na tom výletě vůbec nebaví a kazím často náladu i ostatním. Manžel se sice snaží... ale chudák to se mnou nemá lehké.

Mám pocit, že si ve svém stavu snad i libuješ, tak to řeš! Tvá pomocná ruka je na konci tvého ramene a hlavu máš! Važ si toho, že mᚠto co máš. smilehjarta

Upravil(a) Iwett (14. 6. 2006 9:50)

Není tady

 

#36 14. 6. 2006 13:00

Daniela M
♥♥♥----
Registrovaný: 18. 4. 2006
Příspěvky: 154

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Taky mi jednou objevili, že trpím na bolesti krční páteře a nikdy mě nebolela (Bolí skoro každému) .  Tak prosím Tě buď objektivní a stůj nohama na zemi!dumbom

Upravil(a) Daniela M (14. 6. 2006 13:01)

Není tady

 

#37 15. 6. 2006 15:35

Evelin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 400

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Hele, letos slavím 10 let nadváhy víc než 30 kg! Ale mám nádherné dítě. ZHUBLA jsem s DIANA klubem v klidu za 3 mes.12 kg, za dalsich jenom 5-6. Ale tou dobou jsem kojila.
Dál ...jelikož jsem samoživitelka, nejsou penize nato, abych mohla chodit cvičit a hubnout.
Ale ...zkusila jsem vše. I kineziologii. Vim, kde je blok. Už jsem prijmula i své tělo, ba....cítím se, jako bych zase měla těch svých x a nemám (a divím se, že na mne ty kila furt přilepeny jsou).
Kašlu na váhu, už naní nestoupám...a ..váha taky stojí. Nyní zkouším solnou jeskyni a asi to zabírá...i na mysl, i na jiné nemoci.
Zdravotně by bylo dobré zhubnout, ale co nadělᚠproti tělu a mysli.Zkoušela jsem tabletky, NIKDY víc, to radši budu mít 200 kg, než brát to svinstvo, co mne rozházelo v těle vše co šlo. Takže dnes už děti ...nebudou.
Ale já má ledvinové problémy, takže nemohu dělat se sebou cokoliv. Jestli mᚠmuže, co tě takto chce a zdravé dítě, NEROUHEJ se.
Neni to rakovina, i když tlouštka zabíjí. Ty deprese musí mít důvod. Ty nejsou jen tak, ty jsou z něčeho.
Chce to změnu myšlení a POZITIVIZMUS. S negativizmem nedostahneš nic.

Není tady

 

#38 15. 6. 2006 16:01

Majdalena
♥♥-----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 32

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Po porodu jsem během prvního roku zhubla deset kilo (tedy deset pod váhu před početím). Ten první rok byl tak nádherný. Přišla jsem si s osmdesáti kily tak lehká.... Během dalšího roku jsem nabrala dvě kila, což jsem nebrala nijak dramaticky. Další rok další dvě kila, to jsem se seznámila se svým současným manželem. A už to šlo nahoru. Přestala jsem kojit (dceři byly 3 roky, takže bylo načase) a začala tloustnout. Během půl roku 10 kilo, během dalšího 12. Od letošních Vánoc střídavě shazuji a tloustnu. Nejprve jsem zhubla 10 kilo, pak ještě dvě. Pak nabrala 5. Zhubla 2. A tak pořád dokola. Hubla jsem jen za pomoci léku na štítnou žlázu, který mi předepsala lékařka, omezení sladkých jídel a snažila se zvýšit pohyb. Byla jsem dva měsíce doma. Pohyb jsem zvýšila. Jen jsem začala chodit do práce, snížila jsem pohyb, protože mne začala unavovat práce.... nejsem schopná dělat nic. Přijdu domů a připadám si jako zmácená. Kolikrát mi dělá problém jenom vstát a uvařit si čaj... Do práce chodit musím, protože jinak bychom nevyžili.

Není tady

 

#39 16. 6. 2006 9:14

Evelin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 400

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Mné léky na štítnou žlázu vůbec nevyvolali hubnutí, ale zoufalé padání vlasů...jako při předávkování.... po půroce jsem to vzdala. Dost mne posílají se štítnou žlázou...mám měsíční tvář....ale to je z ledvin...
Ale, co pomáhá průběžně...Metabolic...třeba kupuji u Rosmana, když je ve slevě, funguje. Pročistí, uklidní, za měsíc cca 2,5 kg (no co, víc než nic), čistá ple, míň jíte.
Anebo vážění a počítání kalorií, co jsem se naučila u Diany, ale podle toho žiju x-let a nelze  ubrat z mála....prostě mám fakt spomalený metabolizmus no.Ale když se hlídáte jde to...mám dvě miniváhy ale už i v oku rozměry.
Dále fungují kokteily...ne všechny, ale po týdnu pití jenom tohoto nemůžete vidět mléko a nic tekutého.
POZOR_uvšeho se hodně čůrá!!! jste závislé na WC.
Zkoušela jsem i jehličky do ucha...2x tělo odmítlo, jednou vcuclo do kůže, (fakt byly jehly pryč...tak je dr.vybral).Ale můj problém není, že žeru!
Ani nadměrné skladosti.Takže jehly-nepomohly.

Není tady

 

#40 16. 6. 2006 9:18

Evelin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 400

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

A kalanetika! to je přesně pro nás to pravé. A nedám dopustit na DIANU. Šla jsem tam s 97 kg.... a kdybych to nebyla flákala (že jsem kojila, cvičila jenom 1x týdně), tak jsem mohla zhubnout víc. Ale i 12 kg je dobrých, ne? Jedna pani zhubla 15 kg.
A kdybych nebyla flákala to další kolo, třeba to bylo víc než jenom 5-6 pak.Ale dohromady stejně 17 kg za půl roku! To bylo poprvé na naposled, co mne hubnutí po porodu šlo.
Ted jsem cvičila kalanetiku, až je to po cca 1,5 měsíci vidět, jak se upěvňuje tělo, ty tuky nejsou všude hrbolaté, ale alespon jedna plocha, cítíte se líp.

Není tady

 

#41 16. 6. 2006 11:02

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Kalanetika je fajn, ale väčší výdaj kalórii je pri mojom milovanom orientálnom tanci... A je to aj zábava a môžu to robi dámy všektých postáv, ba tie bacužaté sa pri tom menej namakajú, lebo na nich je krásne vidno aj najmenší pohyb.... Paráda. Inak, ja mám tiež pomalší metabolizmus a viac než nežra pomáha hýba sa(najlepšie zdravý pohyb na zdravom tele- alebo pod zdravým telom ;-))


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#42 16. 6. 2006 12:06

potvora.nena
♥♥-----
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 31

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Jéé - holky, to je tak příjemný číst, že to někdo bere tak pohodově... já mám šílenou váhu - fakt šílenou, ale už jsem zhubla 9 kg a začala chodit na aquaerobic, snažím se... zatím jsem vynechala jen sladké a bílé pečivo a snažím se nepřejídat, tak snad... Já mám známou, která má ještě o 20 kg víc než já (už je opravdu širší než delší - já mám přes 30kg nadváhu, tak si představte ještě o něco víc.. hustý), ale ona je se sebou tak spokojená, že mě to vždycky úplně dostane - kupuje si jasně růžový a zelený věci na sebe a má se ráda... Dokonce má pocit, že všude, kam vleze je nějaký chlap, který se jí snaží balit... Prostě pohodářka... Někdo prostě dokáže mít rád sám sebe i s touhle váhou... docela jí obdivuju - Já se nenávidím a když si potřebuju koupit něco na sebe, tak z toho mám noční můry týden dopředu...  Ale snad bude líp...

Není tady

 

#43 16. 6. 2006 13:35

Evelin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 400

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

hele, NE žebych toto své tělo milovala!NENI prostě moje. Stydím se za něj.Ale dítě mne říká, mami, co chceš, jsi štíhlá!
Já mám taky mindráky, žemne nikdo nechce, že jsem tlustá. A co, jsou i takový, co chtěj. A ještě víc tlusté. I takovou mne chtějí...kupodivu.
Ale naco se trýznit a celý život hladovat! Bud tě chce, nebo nechce!
Znám vyšusené tresky-trosky, zlomyslné babizny, štíhlé jak ďas, ale z tváře jim čisí zloba, závist. NEJSOU štastné!!! proč? jsou přece štíhlé? Ale závidí co můžou. Mívala jsem vlasy pod zadek,(ale velký zadek), tak záviděli vlasy, úsměv zuby, dobrou náladu. Nány.

Není tady

 

#44 16. 6. 2006 15:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

No, to s tým nakupovaním je dôležitý moment. Ja som teraz istý čas mimo Slovensko a už si normálne pripadám ako závislá na nakupovaní(doma mi to išlo skôr na nervy), hlavne odevov, lebo tu kamkožvek vleziem do obchodu, vyberiem si 8 vecí, a 4 z tohomi dokonca výborne sadnú! To ma tak omráči, že si ich kúpim a doma potom už len romzýšžam, kam ich dám, keď sa mi nezmestia do skrine... Majú tu špecializované oddelenia pre vežkosti od 50 vyššie, aj so špeciálnym sortimentom-a cenami, ale aj normálny sortiment tu končieva konfekčným číslom 46-48, a nie 38... Som ako Alenka v Ríši zázrakov.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#45 16. 6. 2006 15:20

Evelin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 2. 2006
Příspěvky: 400

Re: Obezita z depresí, jak na ni?

Súhlasím, v SRN, Rakusku či inde som si skúšala oblečenie, ba, bolo aj na výber, ba! som v tom vyzerala nádherne a akosi schovali kila.
Viacvrstvé, kludne aj ružové. FAREBNE.
Ak mas peniaze ....Ja mam svoje pekne veci doma (kostymy...ale na ine kila i cislo prs, )a čakajú či schudnem. Už sa tiež nevojdem, ale nemám silu to vyhodit. Ceny sú od 100 švajč.frankov do 3000 šilingov za kostym, ale i po 10-15 tich rokoch šmrncovne a zaujimave.
Teraz som tak čudne schudla? ...zmenšilo sa brucho -vyzerala som min.ako v piatom mesiaci, ale ...tuk sa usadil na bokoch.Takze veci sice dobre, ale nezapnem bez bok. Predtim vadili velke prsia.
nevybereš.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů