Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 5. 2006 18:43

twinha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 1072

žlučníkový kámen

Dobrý večer.  Dnes odpoledne při prohlídce mého břicha sonem mi k mému zděšení lékař sdělil, že jsem majitelkou 12ti mm žlučníkového kamene. Máte, prosím, někdo s touto záležitostí zkušenost? Je pravdou, že několik dní pozoruji nafouklé břicho, občasný pocit nefajn po určitém jídle a plynatost. Zřejmě toto spolu souvisí.  Máte-li někdo zkušenost, podělte se prosím. Děkuji.


http://lilypie.com/pic/090420/KfsP.jpghttp://b3.lilypie.com/2ix0p2/.png

Není tady

 

#2 29. 5. 2006 19:16

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Není tady

 

#3 29. 5. 2006 19:19

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: žlučníkový kámen

Není tady

 

#4 29. 5. 2006 19:20

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Není tady

 

#5 29. 5. 2006 19:25

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: žlučníkový kámen

twinha napsal(a):

Dobrý večer.  Dnes odpoledne při prohlídce mého břicha sonem mi k mému zděšení lékař sdělil, že jsem majitelkou 12ti mm žlučníkového kamene. Máte, prosím, někdo s touto záležitostí zkušenost? Je pravdou, že několik dní pozoruji nafouklé břicho, občasný pocit nefajn po určitém jídle a plynatost. Zřejmě toto spolu souvisí.  Máte-li někdo zkušenost, podělte se prosím. Děkuji.

Několi dní pozoruji nafouklé břicho????To už mᚠhodně dlouho a ne poslední dny!!!
Stačí omezit z jídelníčku potraviny s obsahem živočišných tuků (pln. mléko sýry, žloutky, máslo, červené maso, moučníky, živočišné bílkoviny a co nejméně sladit!¨
Vhodná je zelenina, ovoce - zvláště grapefruity , hrozny, hrušky, dále potraviny bohaté na vit. E a C, důležitý je přijem esenciálních mastných kyselin.
Přijem hořčín je velmi vhodný. Ráno doporučuji lžici olivového oleje a šávu z půlky citronu - a za trpělivost a ukázněnost se odměna zlepšení projeví. hjarta

Není tady

 

#6 29. 5. 2006 20:45

twinha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 1072

Re: žlučníkový kámen

Anna M napsal(a):

twinha napsal(a):

Dobrý večer.  Dnes odpoledne při prohlídce mého břicha sonem mi k mému zděšení lékař sdělil, že jsem majitelkou 12ti mm žlučníkového kamene. Máte, prosím, někdo s touto záležitostí zkušenost? Je pravdou, že několik dní pozoruji nafouklé břicho, občasný pocit nefajn po určitém jídle a plynatost. Zřejmě toto spolu souvisí.  Máte-li někdo zkušenost, podělte se prosím. Děkuji.

Několi dní pozoruji nafouklé břicho????To už mᚠhodně dlouho a ne poslední dny!!!
Stačí omezit z jídelníčku potraviny s obsahem živočišných tuků (pln. mléko sýry, žloutky, máslo, červené maso, moučníky, živočišné bílkoviny a co nejméně sladit!¨
Vhodná je zelenina, ovoce - zvláště grapefruity , hrozny, hrušky, dále potraviny bohaté na vit. E a C, důležitý je přijem esenciálních mastných kyselin.
Přijem hořčín je velmi vhodný. Ráno doporučuji lžici olivového oleje a šávu z půlky citronu - a za trpělivost a ukázněnost se odměna zlepšení projeví. hjarta

Děkuji. S tím "hodně dlouho" to je vlastně pravda. Díky.


http://lilypie.com/pic/090420/KfsP.jpghttp://b3.lilypie.com/2ix0p2/.png

Není tady

 

#7 2. 6. 2006 22:36

Marieanna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 31. 5. 2006
Příspěvky: 950

Re: žlučníkový kámen

Ahojky,15.června to budou přesně dva roky ,co mě v bílém andělíčku odváželi na sál.Šla jsem na operaci žlučníku.První malý záchvat jsem měla před pěti lety,když mi skončilo šetinedělí s dcerou.Tenkrát mi také zjistili na ultrazvuku jenom malý kamínek.Začaly mi problémy podobného rázu jako mᚠTy.Nadýmání,plynatost.Postupně jsem zjišovala,která jídla mi nedělají dobře,zvláště česnek,okurkový salát,smažená jídla.Taky jsem ale zjistila,že pokud si koupím Febichol,dnes už prý není k dostání,mohu jíst skoro všechno.Také pomáhá no-spa ,píšuli to dobře,ale ta je na recept.Běhen těch tří let jsem měla 3 dost ošklivé záchvaty,při které jsem musela volat pohotovost,dostala jsem injekci a byl klid.Jelikož mám i problémy se žaludkem ,internistka mi doporučila žlučník odstranit.Začala se mi trošku zhoršovat slinivka.Operaci mi dělali laparoskopicky,4 dirky a víc nic.V úterý mě operovali,v pátek jsem byla doma.A teď to hlavní,na začátku byl jeden malý kamínek a po operaci říkal doktor,že žlučník byl úplně plný.Proto ta zhoršená slinivka.Možná že Anna M má lepší zkušenosti než já,možná kdybych zkusila co Ti doporučuje,nemusela bych na operaci.Ale to je jen možná...  hmm   Dnes nemám žlučník,ale stejně mě občas stále trápí plynatost a nadýmání.  butter  Záleží co sním.Držím palce a Ti to dobře dopadne  tummenupp   a ještě něco babička i mamka prodělaly operaci žlučníku též,říká se že je to rodové  sad

Není tady

 

#8 3. 6. 2006 9:45

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: žlučníkový kámen

Marieanna napsal(a):

hmm   Dnes nemám žlučník,ale stejně mě občas stále trápí plynatost a nadýmání.  butter  Záleží co sním.Držím palce a Ti to dobře dopadne  tummenupp   a ještě něco babička i mamka prodělaly operaci žlučníku též,říká se že je to rodové  sad

Žlučník je záležitost celého našeho JÁ. Přebíráme po našich rodičích a prarodičích ne jenom vzorce chování,  stravovací  návyky ale i jiné. Jako u každé naší choroby je důležitý holistický přístup k léčbě, nestačí vždy léčit jen a jen žlučník.


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#9 3. 6. 2006 18:59

twinha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 1072

Re: žlučníkový kámen

Děkuji za zkušenost. Necítila jsem se dobře už nějakou dobu, pokouším se to nepřipouštět, naordinovala jsem si soukromně téměř bezmasou dietu, jen hodně ovoce, zeleniny, hlavně ovocné šávy, pokouším se celkově vyčistit. Za dva dny se dojdu poradit se svým lékařem, pod nůž se mi tedy před dovolenou opravdu nechce. Děkuji ještě jednou.


http://lilypie.com/pic/090420/KfsP.jpghttp://b3.lilypie.com/2ix0p2/.png

Není tady

 

#10 3. 6. 2006 19:16

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: žlučníkový kámen

twinha napsal(a):

Děkuji za zkušenost. Necítila jsem se dobře už nějakou dobu, pokouším se to nepřipouštět, naordinovala jsem si soukromně téměř bezmasou dietu, jen hodně ovoce, zeleniny, hlavně ovocné šávy, pokouším se celkově vyčistit. Za dva dny se dojdu poradit se svým lékařem, pod nůž se mi tedy před dovolenou opravdu nechce. Děkuji ještě jednou.

Mohu doporučit dobrý žlučníkový čaj: 40 g květ měsíčku, 5 g máty peprné, 10 g jablečníku, 20 g řepíku a 25 g čekanky. Bylinkovou směs přelejeme horkou vodou, necháme 10 minut vyluhovat. Pijeme 3 x denně šálek výluhu.  Na žlučník je více bylinek, které nám mohou pomoci.


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#11 3. 6. 2006 23:35

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: žlučníkový kámen

A můžu se zeptat, co je vůbec příčinou toho, že se žlučníkové kameny někdy utvoří? Díky!

Upravil(a) maya (3. 6. 2006 23:36)

Není tady

 

#12 3. 6. 2006 23:50

Marieanna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 31. 5. 2006
Příspěvky: 950

Re: žlučníkový kámen

maya napsal(a):

A můžu se zeptat, co je vůbec příčinou toho, že se žlučníkové kameny někdy utvoří? Díky!

Slyšela jsem že nedostatek tekutin.Ale nevím zda je to pravda.Většinou se prý žlučové kameny objevují u žen ,než u mužů.Přece jen je víc pivařů.než pivařek.   wink     Ale znova říkám,píšu jen co jsem slyšela.  storstark   I když u mě to vyšlo dokonale.Když opomenu rodové sklony,nikdy jsem nevypila víc jek dvě sklenice vody.Až posledních pár dní ,co jsem zahájila dietu,se snažím víc pít.   smile

Není tady

 

#13 4. 6. 2006 9:17

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: žlučníkový kámen

maya napsal(a):

A můžu se zeptat, co je vůbec příčinou toho, že se žlučníkové kameny někdy utvoří? Díky!

Už na to odpověděla Ilseli viz. výše. Je to psychická záležitost, tak jako všechny choroby. Dobře to popisuje německý psychiatr Detlefsen ve své knížce Nemoc jako cesta. Žlučníkoví lidé většinou neumí zvládat své emoce, jsou to takoví ti vzteklouni. Vím to z vlastní zkušenosti, mám ty kameny taky smile  Ale naučila jsem se je zvládat a nečiní mi velké potíže.

Upravil(a) lueta (4. 6. 2006 9:18)


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#14 4. 6. 2006 14:52

Marieanna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 31. 5. 2006
Příspěvky: 950

Re: žlučníkový kámen

lueta napsal(a):

maya napsal(a):

A můžu se zeptat, co je vůbec příčinou toho, že se žlučníkové kameny někdy utvoří? Díky!

Už na to odpověděla Ilseli viz. výše. Je to psychická záležitost, tak jako všechny choroby. Dobře to popisuje německý psychiatr Detlefsen ve své knížce Nemoc jako cesta. Žlučníkoví lidé většinou neumí zvládat své emoce, jsou to takoví ti vzteklouni. Vím to z vlastní zkušenosti, mám ty kameny taky smile  Ale naučila jsem se je zvládat a nečiní mi velké potíže.

Tak to možná bude pravda,nebo i já jsem někdy dost vzteklá   dumbom   nebo spíš vybuchnu na požádání.Ale když si vzpomenu na mojí babičku,to byl kliďas ,jako málo kdo a měla žlučové kameny též.   hmm

Není tady

 

#15 4. 6. 2006 15:57

Bublina
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 672

Re: žlučníkový kámen

Jo jo připojuji se k holkám může za to psychika.Já byla na operaci před 2 lety,ale měla sem tam písek a bláto:-))....jinak já dodržuji zdravou životosprávu-tuk nemusím vůbec a smažený atd. a přesto mě to postihlo.Když to vemu zpět uvědomuji si,že sem potlačovala emoce a byla jak papinák před výbuchem.Vše sem v sobě dusila a po měsíci se mi objevila kolika se vším všudy tak sem šla pod kudlu a mám klid a snažím se nebýt papiňákem:-))

Není tady

 

#16 4. 6. 2006 16:01

Anna M
♥♥-----
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 96

Re: žlučníkový kámen

Marieanna napsal(a):

lueta napsal(a):

maya napsal(a):

A můžu se zeptat, co je vůbec příčinou toho, že se žlučníkové kameny někdy utvoří? Díky!

Už na to odpověděla Ilseli viz. výše. Je to psychická záležitost, tak jako všechny choroby. Dobře to popisuje německý psychiatr Detlefsen ve své knížce Nemoc jako cesta. Žlučníkoví lidé většinou neumí zvládat své emoce, jsou to takoví ti vzteklouni. Vím to z vlastní zkušenosti, mám ty kameny taky smile  Ale naučila jsem se je zvládat a nečiní mi velké potíže.

Tak to možná bude pravda,nebo i já jsem někdy dost vzteklá   dumbom   nebo spíš vybuchnu na požádání.Ale když si vzpomenu na mojí babičku,to byl kliďas ,jako málo kdo a měla žlučové kameny též.   hmm

Ty také nevíš zda babička svou zlost potlačovala a pak vybouchla. K žlučníovým problémům opravdu mají blíže cholerici ale i ti, co svůj vztek krásně tají a pak se může právě takto projevit.

Není tady

 

#17 5. 6. 2006 11:14

Iwett
♥♥-----
Registrovaný: 22. 4. 2006
Příspěvky: 56

Re: žlučníkový kámen

Anna M napsal(a):

Ty také nevíš zda babička svou zlost potlačovala a pak vybouchla. K žlučníovým problémům opravdu mají blíže cholerici ale i ti, co svůj vztek krásně tají a pak se může právě takto projevit.

Chroupejte pampeliškové stonky! To je vždy pro mě období, kdy mě žlučník nejmíň zlobí.tummenupp

Není tady

 

#18 5. 6. 2006 22:20

Iwett
♥♥-----
Registrovaný: 22. 4. 2006
Příspěvky: 56

Re: žlučníkový kámen

Myruna napsal(a):

Zdravím všechny žlučníkářky..taky mám za sebou problémy se žlučníkem,trvalo to 10rokůů..v loni jsem už MUSELA jít na operaci..hrozilo protržení,měla jsem tam spoustu kamínků a jeden velký káámen,který mi už poslední dny dělal šílený problémy,nemohla jsem jíst už ani suchý,tvrdý chleba-prostě nic...proto všem,kdo má problémy,které nepřestávají a stupňují se,doporučuji operaci..ze své zkušenosti vím,že nepomůže ani čaj,ani žádné bylinky(možná na zánět,ale na kamínky ne)..chroupání pampelišek atd..

Tím jsi ale svůj problém nevyřešila, jen jsis nechala odříznou kus něčeho...., musíš doufat, že se potíž nepřesune jinam.hmm

Není tady

 

#19 5. 6. 2006 23:07

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: žlučníkový kámen

Anna M napsal(a):

Marieanna napsal(a):

lueta napsal(a):


Už na to odpověděla Ilseli viz. výše. Je to psychická záležitost, tak jako všechny choroby. Dobře to popisuje německý psychiatr Detlefsen ve své knížce Nemoc jako cesta. Žlučníkoví lidé většinou neumí zvládat své emoce, jsou to takoví ti vzteklouni. Vím to z vlastní zkušenosti, mám ty kameny taky smile  Ale naučila jsem se je zvládat a nečiní mi velké potíže.

Tak to možná bude pravda,nebo i já jsem někdy dost vzteklá   dumbom   nebo spíš vybuchnu na požádání.Ale když si vzpomenu na mojí babičku,to byl kliďas ,jako málo kdo a měla žlučové kameny též.   hmm

Ty také nevíš zda babička svou zlost potlačovala a pak vybouchla. K žlučníovým problémům opravdu mají blíže cholerici ale i ti, co svůj vztek krásně tají a pak se může právě takto projevit.

Svatá pravda, do hlavy nikomu nevidíš!!!  Ani vlastní babičce. A souhlasím i s názorem, že operace nemusí nic vyřešit. Moje maminka ji podstoupila a problémy měla celý život. Asi musíme změnit "sebe"


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#20 6. 6. 2006 12:20

sofiaw
♥------
Registrovaný: 24. 5. 2006
Příspěvky: 2

Re: žlučníkový kámen

Ja tiež patrim medzi "šastných majitežov" žlčníkových kameňov. Nikdy som ale nemala záchvat, mne je len šes dní z týždňa zle, trpím na nafukovanie, zápchu a teda celkovú nevožnos. A vôbec to nezáleží od toho, čo konzumujem. Tiež si myslím, že je to psychická záležitos, pretože sa celý život stravujem racionálne. Budúci týždeň idem na operáciu a uvidím, či sa niečo vyrieši. Vraj 2 - 3 percentá operovaných trpia rovnako aj po operácii, povedal môj lekár.

Upravil(a) sofiaw (6. 6. 2006 12:32)

Není tady

 

#21 6. 6. 2006 13:10

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: žlučníkový kámen

moje mamina taky žvýká mladé výhonky pampelišek, jakmile má pocit, že se žlučník ozývá... a světe div se, vždycky to zabírá smile


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#22 30. 8. 2006 23:12

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: žlučníkový kámen

Marieanna napsal(a):

maya napsal(a):

A můžu se zeptat, co je vůbec příčinou toho, že se žlučníkové kameny někdy utvoří? Díky!

Slyšela jsem že nedostatek tekutin.Ale nevím zda je to pravda.Většinou se prý žlučové kameny objevují u žen ,než u mužů.Přece jen je víc pivařů.než pivařek.   wink     Ale znova říkám,píšu jen co jsem slyšela.  storstark   I když u mě to vyšlo dokonale.Když opomenu rodové sklony,nikdy jsem nevypila víc jek dvě sklenice vody.Až posledních pár dní ,co jsem zahájila dietu,se snažím víc pít.   smile

Já jsem také po operaci, letos v dubnu, apiju extrémně málo, takže na tom něco bude.

Není tady

 

#23 30. 8. 2006 23:14

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: žlučníkový kámen

Iwett napsal(a):

Myruna napsal(a):

Zdravím všechny žlučníkářky..taky mám za sebou problémy se žlučníkem,trvalo to 10rokůů..v loni jsem už MUSELA jít na operaci..hrozilo protržení,měla jsem tam spoustu kamínků a jeden velký káámen,který mi už poslední dny dělal šílený problémy,nemohla jsem jíst už ani suchý,tvrdý chleba-prostě nic...proto všem,kdo má problémy,které nepřestávají a stupňují se,doporučuji operaci..ze své zkušenosti vím,že nepomůže ani čaj,ani žádné bylinky(možná na zánět,ale na kamínky ne)..chroupání pampelišek atd..

Tím jsi ale svůj problém nevyřešila, jen jsis nechala odříznou kus něčeho...., musíš doufat, že se potíž nepřesune jinam.hmm

No mně bylo řečeno, když jsem nejevila moc chuti se nechat operovat,k že mi může žlučník i prasknout a pak by to byl opravdu problém.

Není tady

 

#24 7. 9. 2006 22:15

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: žlučníkový kámen

Já mám taky žlučník pryč asi 6 let. Začalo to jedním kamínkem a nakonec toho byl plný žlučník. Nikdy jsem neměla klasický záchvat, spíše jen takové nepříjemné  "pocity" v břichu. Hlídala jsem si dost jídlo, hodně piju, protože mám vrozenou vadu ledvin, ale stejně jsem se operaci nevyhnula.  Po operaci mi je každopádně lépe.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#25 21. 9. 2006 12:48

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: žlučníkový kámen

Moje kamarádka pila roky pořád minerálky a nakonec měla žluč. kameny. Bylo jí řečeno, že si na ně asi zadělala těmi minerálkami ... takže je asi nejlepší pít obyčejnou vodu z vodovodu popř. ovocné čaje...

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů