Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 27. 5. 2006 14:01

kuninka
♥------
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 3

sebepoškozování

Mám opravdu velký problém, jsem plná depresí, které mě neustále pronásledují a to všude. Řeším je tím, že si vědomě ubližuji, řežu si žiletkou ruce a nevypadá to hezky. Jednou už jsem toho na chvílu nechala a zkoušela jsem místo toho malovat, ale netrvalo dlouho a všechno bylo zase jako při starém, už nevím, co bych měla dělat.

Upravil(a) kuninka (27. 4. 2011 14:04)

Není tady

 

#2 27. 5. 2006 14:15

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: sebepoškozování

kuninka napsal(a):

Mám opravdu velký problém, jsem plná depresí, které mě neustále pronásledují a to všude. Řeším je tím, že si vědomě ubližuji, řežu si žiletkou ruce a nevypadá to hezky. Jednou už jsem toho na chvílu nechala a zkoušela jsem místo toho malovat, ale netrvalo dlouho a všechno bylo zase jako při starém, už nevím, co bych měla dělat, nechci s tím nikam jít, protože bych chtěla jít na psychologickou fakultu a se záznamem by mě tam nejspíš nevzali. Věřím, že v dospělosti se vše zlepší, ale co mám dělat teď? Nechci mít ruce plné jizev..... Předem dík M     kapitulation

Jediná rada. Vyhledat odbornou pomoc. Jít k psychologovi je dneska celkem běžná věc a mám pocit, že u nich platí něco jako lékař.tajemství stejně jako jinde u lékaře.
A pokud chceš jít na psychologickou fakultu, tohle ti v cestě stát určitě nebude.
Hodně štěstí.....smile

Není tady

 

#3 27. 5. 2006 15:01

geisha
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 1. 2006
Příspěvky: 382

Re: sebepoškozování

souhlasim s Choysi. Nemusis k psychiatrovi, ale k psychologovi. Nevim, jak by se na fakulte dozvedeli, ze jsi tam byla. Tam je snad podstatny fyzicky zdravotni stav a jak napises psychotesty, ne? Mam kamarada, ktery se take jeden cas rezal do ruk. Docela me to vydesilo, snad uz toho nechal...

Není tady

 

#4 27. 5. 2006 15:03

Valentyna
♥♥-----
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 28

Re: sebepoškozování

Netrap se a urcite zajdi k doktorovi. Je spousta leku, ktere zabiraji.
Mozna se zkus mrknout na www.depka.cz. Jsou to sice strasne depresivni stranky, ale chodi tam spousta lidi, ktere maji stejne problemy jako Ty.

Není tady

 

#5 27. 5. 2006 15:08

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: sebepoškozování

Valentyna napsal(a):

Netrap se a urcite zajdi k doktorovi. Je spousta leku, ktere zabiraji.
Mozna se zkus mrknout na www.depka.cz. Jsou to sice strasne depresivni stranky, ale chodi tam spousta lidi, ktere maji stejne problemy jako Ty.

To mᚠpravdu, že to jsou depresivní stránky. Nevím, jestli by mi pomohlo, kdybych si četla, jak jsou ostatní lidi v depresích. Asï je jednoduší jít k doktorovi, ne?
Něco jinýho je sebepoškozování a něco jinýho je mít depresi, že mě ve 12-ti letech opustil kluk.To je taky problém, to nechci vůbec podcenovat, ale je to obrovskej rozdíl.....

Není tady

 

#6 27. 5. 2006 15:31

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: sebepoškozování

kuninka napsal(a):

Mám opravdu velký problém, jsem plná depresí, které mě neustále pronásledují a to všude. Řeším je tím, že si vědomě ubližuji, řežu si žiletkou ruce a nevypadá to hezky. Jednou už jsem toho na chvílu nechala a zkoušela jsem místo toho malovat, ale netrvalo dlouho a všechno bylo zase jako při starém, už nevím, co bych měla dělat, nechci s tím nikam jít, protože bych chtěla jít na psychologickou fakultu a se záznamem by mě tam nejspíš nevzali. Věřím, že v dospělosti se vše zlepší, ale co mám dělat teď? Nechci mít ruce plné jizev..... Předem dík M     kapitulation

oje lidi co se to s Vama vsema deje?... sad Nejlepsi by bylo kdybys navstivila psychologa...kdyz se budes chtit lecit a budes tomu verit tak Ti to muze moc pomoct!A ze chces jit studovat psychologickou fakultu?No uprimne...v Tvem pripade je to blbost kdyz si sama nemocna!jak chces pomahat ostatnim kdyz mas problem se sebou?Ale je fajn ze to resis...drzim pesti


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#7 27. 5. 2006 15:39

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: sebepoškozování

element girl :Proč by někdo, kdo má problémy neměl studovat psychologii, možná, že by měl, právě proto, že ví, jak je třeba pomáhat ostatním. A když ne ostatním, tak pomůže aspon sobě.

Není tady

 

#8 27. 5. 2006 16:11

elementgirl
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 1817

Re: sebepoškozování

choysia napsal(a):

element girl :Proč by někdo, kdo má problémy neměl studovat psychologii, možná, že by měl, právě proto, že ví, jak je třeba pomáhat ostatním. A když ne ostatním, tak pomůže aspon sobě.

V tom mas pravdu ale podle me clovek ktery ma problem sam se sebou neunese problemy druhych.. i proto se delaji prijimaci psychotesty..


Je mnoho lidí, kteří naši duši, naše cítění nechápou... a nás samotné to poté moc ubíjí... Zavidím Vám, jestli nevíte o čem píši... Proto mé životní motto je: "Kdo nezažije, nepochopí!"

Není tady

 

#9 27. 5. 2006 16:16

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: sebepoškozování

smile

elementgirl napsal(a):

choysia napsal(a):

element girl :Proč by někdo, kdo má problémy neměl studovat psychologii, možná, že by měl, právě proto, že ví, jak je třeba pomáhat ostatním. A když ne ostatním, tak pomůže aspon sobě.

V tom mas pravdu ale podle me clovek ktery ma problem sam se sebou neunese problemy druhych.. i proto se delaji prijimaci psychotesty..

Proto nejdřív šupky dupky k psychologovi. A pokud se ten problém bude řešit u odborníka a ne jen v jedný hlavince,tak se dá řešit. Ale tu školu bych nezamítala.

Není tady

 

#10 27. 5. 2006 17:12

kuninka
♥------
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 3

Re: sebepoškozování

diky holky smile hned je člověku líp

Není tady

 

#11 27. 5. 2006 17:18

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: sebepoškozování

kuninka napsal(a):

diky holky smile hned je člověku líp

To je fajn, až budeš chtít, napiš. A hlavně napiš o sobě, jak je.
A o tý škole přemejšlej dál.  smile

Není tady

 

#12 27. 5. 2006 17:39

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Re: sebepoškozování

elementgirl napsal(a):

choysia napsal(a):

element girl :Proč by někdo, kdo má problémy neměl studovat psychologii, možná, že by měl, právě proto, že ví, jak je třeba pomáhat ostatním. A když ne ostatním, tak pomůže aspon sobě.

V tom mas pravdu ale podle me clovek ktery ma problem sam se sebou neunese problemy druhych.. i proto se delaji prijimaci psychotesty..

Tak s tím nesouhlasím. Ba naopak Víš jak se to říká? "Každý psycholog (psychiatrem ) je sám pacientem".
Já kdysi navšítivila paní nueroložku- psycholožku v jednom a ta se k tomu dostala právě díky tomu, že si neuměla poradit se život, s manželem, rodinou. Dneska je to vitální zdravá žena , která dokáže hrozně moc lidem pomoci. A proč? Má i vlastní zkušenosti a myslím, že nad ty není. smile

Kuninko, jestli umíš o svém problému mluvit a uvědomuješ si ho, pak na tom nejsi až tak špatně, protože první krok k úspěchu je vždy "uvědomnění si problému". Pak už záleží na tobě, jak se k tomu postavíš. Držím ti palce, aby ses na tu psýchu dostala. Taky mě to vždy lákalo studovat,abych možná přišla na kloub svým problémům. grater

Není tady

 

#13 27. 5. 2006 21:22

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: sebepoškozování

kuninka napsal(a):

Mám opravdu velký problém, jsem plná depresí, které mě neustále pronásledují a to všude. Řeším je tím, že si vědomě ubližuji, řežu si žiletkou ruce a nevypadá to hezky. Jednou už jsem toho na chvílu nechala a zkoušela jsem místo toho malovat, ale netrvalo dlouho a všechno bylo zase jako při starém, už nevím, co bych měla dělat, nechci s tím nikam jít, protože bych chtěla jít na psychologickou fakultu a se záznamem by mě tam nejspíš nevzali. Věřím, že v dospělosti se vše zlepší, ale co mám dělat teď? Nechci mít ruce plné jizev..... Předem dík M     kapitulation

Ahoj,prosím,běž co nejdřív k doktorovi???Moje dcera byla na tom stejně a samy by jsme to nezvládly.Ze školy strach mít nemusíš,podle mě je to plus,když budeš vědět,jak se pacienti cítí.A je lék.tajemství,tak se to nemůže nikdo dozvědět.Je dobrý,že si to uvědomuješ a chceš s tím něco dělat.Ale může přijít nějaký podnět a pak už nebudeš vědět,kde je hranice !!!!!!Nepíšeš,proč ti je tak zle a kolik ti je.(Dcera je bulimička).

Není tady

 

#14 2. 11. 2006 21:42

kuninka
♥------
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 3

Re: sebepoškozování

wink  tak uz jsem v poradku, diky vsem, co jste mi drzeli paleckyyy :-*

Není tady

 

#15 2. 11. 2006 21:44

x256987
Host

Re: sebepoškozování

tummenupp

 

#16 3. 11. 2006 9:25

suzy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: brno
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2570

Re: sebepoškozování

Hodne stesti a hlavne..vydrzet tummenupp  tummenupp


http://animace.org/panenky/G300111.gif

Není tady

 

#17 3. 11. 2006 9:34

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: sebepoškozování

To je moc dobře. smile 
Tak se drž!!!!         tummenupp

Není tady

 

#18 3. 11. 2006 10:21

Aleš_Kalina
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 18. 7. 2006
Příspěvky: 49
Web

Re: sebepoškozování

Zdravím Kuninko,

Dovolím si reagovat na tvůj příspěvek.

To, že si vědomě ubližuješ se nevyřeší tím, že přijmeš pár rychlých a povzbudivých rad. Jasně, díky za ně, ale je zapotřebí odhalit kořen tvého sebetrýznění a zbavit se této bolesti jednou provždy.

Pokud se tak nestane, tak se ti podobné situace v různých formách budou opakovat celý život. Je zapotřebí zjistit, proč ti mozek nabízí tyto bolestné skutky a pudí tě, abys po té žiletce sáhla a zohavila si kůži. Chci, abys věděla, že je cesta ven, ale musíme najít příčinu, odhalit tvé nastavení z minulosti.

Z praxe vím, že mnoho lidí trpí podobnými obšastňujícími praktikami, ale ve výsledku trpí a strádají.

Podívej se prosím na můj článek www.mamdepku.cz/osobni-rust/odhalte-sve … vnice.html

ten ti dá alespoň trochu náhlad, co a jak.
Dále pak prosím neflákej svůj život a začni na tom pracovat, aby se ti to již nikdy neopakovalo.


Aleš Kalina, kouč v oblasti osobního rozvoje
www.ales-kalina.cz

Není tady

 

#19 3. 11. 2006 19:57

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: sebepoškozování

ahoj, mě teda psycholog moc nepomohl, večer co večer sem se kdysi propadala do stavů, kdy všechno bylo černý, ruce a nohy sem si rozřezávala nožem a jednou sem se málem i podřezala, nějak sem ani nevěděla proč, bála sem se dlouhý noci, všechno mě svíralo, mučilo, bolelo, no hrůza! pomohli mi kamarádi a tyhle stavy, který už sem nikdy nezažila se nevrátili, skončilo nějaký období a bylo to pryč. doteď mám jizvy, ale ne tak viditelný. Je těžký radit, protože neznám tvoji situaci ani důvody, co by tvoji psychiku vedlo k tomuhle, můžeš mít třeba v sobě pocit viny, chceš si ublížit, nebo chceš na něco upozornit, že se něco děje, nevim. Psycholog mi nepomohl, prostě cizí člověk, neměla sem k němu důvěru, ale pomohla mi jedna paní, spíš taková šarlatánka:-) byla hodná a chápavá a taky kamarádi. Nechápu, co se se mnou dělo, zažila sem hodně blbejch dnů pak, rozchod, strach z matury, z přijímaček, ale  to bylo normální, tamto bylo fakt jak z hororu!určitě vyhledej odbornou pomoc, ale pamatuj si, žádnej odborník tě z toho nedostane, pokud ty sama nebudeš CHTÍT!a chce to sílu, protože to je určitej návyk, člověk to pak i potřebuje, ale určitě se to dá zvládnout, držím palečky!!!

Není tady

 

#20 9. 2. 2007 21:17

Door
♥------
Registrovaný: 9. 2. 2007
Příspěvky: 6

Re: sebepoškozování

Nemá cenu ti říkat "seber se", když nevíš jak. Nejlepší způsob, jak se těhle věcí zbavit, je vyhledat odbornou pomoc. Dneska už není žádná ostuda jít za psychologem...z deprese už se totiž stává civilizační choroba a musí se to začít nějak řešit... A bylo by opravdu docela dobré dobrat se, proč to dělᚠ- ačkoliv k tomu člověk nepotřebuje zrovna silný důvod... Hodně taky pomáhá nesedět doma, ale pořád něco dělat. Když se člověk přes den hodně utahá, nemá čas přemýšlet a večer zvládne leda relaxovar smile lyssna

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů