Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 22. 8. 2006 14:26

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Jak na takovou potvoru?

Souhlasím. Hlavně musím vědět, proč se ke mně nějaká potvora chová tak, jak se chová.
Když neznám důvod jejího chování, tak se můžu usmívat jak chci, ale stejně tím nic nevyřeším.

1. jsou lidé, se kterými si nevoním. Tam se moc nedá změnit, jen se s nimi snažit dohodnout na toleranci,
    bez emocí, a uvědomit si, že je každý z nás jiný (naštěstí). Co je ideální pro mne, to může být pro
    jiného nepřijatelné a tento fakt respektovat. V takovém případě si myslím, že úsměv by mohl ten druhý   
    vnímat víc jako provokaci , než vstřícné gesto. Naštěstí takových lidí, kteří se nemohou vystát bez
    zjevného důvodu je málo (chemie).

2. teorie nastaveného zrcadla je hodně dobrá a pravdivá. Díky ní se můžu nad sebou zamyslet, něco
     změnit a může mě to posunout dál i v jiných vztazích. Tady je úsměv na místě, vysílám tím pozivní
     a vstřícné gesto.

3. musím rozlišit, jestli ta potvora není náhodou člověk, který se mnou chce manipulovat, jestli opravdu
    nechce rozhodit moji integritu, jestli nemá tendenci mě šikanovat nebo jinak škodit proto, aby se posléze
    dobře bavila tím, jak se v tom já plácám. Můžeš se na takového člověka usmívat, ale on to bude
    považovat za tvoji slabost a půjde dál a dál. Podle mého názoru, dokud se mu neurčí hranice, žádné
    vstřícné gesto moc nepomůže, pokud nevíš, proč to ta potvora dělá a co tím chce dosáhnout.
    Ano, má sama se sebou dost velký problém, ale já nejsem ta, na které si ho bude léčit. Od toho jsou jiní
    odborníci. Já ji nechci vychovávat, ona zase nemá právo mi škodit.
    Proč by měli jiní nastavovat zrcadlo jen mně, proč bych to nemohla být já, kdo nastaví zrcadlo někomu
    jinému? Když se potvory zeptᚠproč se tak chová, hned budeš vědět, na čem jsi.  Buď bude schopná
    jasně odpovědět - pak má situace řešení za přispění obou stran. Nebo nebude schopná to vysvětlit a
    sama se do toho zamotá a ztrapní, což je zase zrcadlo její. Ona je dospělá a zodpovědná za své skutky
    a je docela možné, když se v zrcadle uvidí, ža začne i ona na sobě pracovat. Bez oboustranné snahy o
    zlepšení vztahů se to těžko změní. Jednostranné usmívání  v napjaté atmosféře by nemuselo být chápáno
    jako vstřícné gesto, ale jako provokace.

Není tady

 

#27 22. 8. 2006 15:14

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Jak na takovou potvoru?

Mendy napsal(a):

choysia napsal(a):

Mendy, naopak. Zkus na ní být právě milá, usmívej se ní. Dobře se mi to říká a zní to asi blbě, ale je to nejlepší metoda, jak jí rozhodíš. Hlavně se netvař uraženě, nebo dotčeně, když ti něco vytkne. Naopak se na ní usměj a řekni: "No jo, víš, že mᚠasi pravdu?".
Věř, že jí to rozhodí. A jestli ne, tak se aspon bude zabejvat něčím jiným, než tě shazovat.
Ověřená praxe. U mě to fungovalo.Hodně štěstí:  smile

Tak to by mohlo zafungovat, vyzkouším to na ní. Teda pokud se mi to povede, protože mě vždycky tak nepříčetně naštve, že dostanu takovej vztek, že bych jí zabila! A hlavně mě taky dokážou naštvat ty lidi, který mi to všechno vždycky donesou, místo toho, abych jim řekla, že je mi to jedno, a mi to neříkají, tak je ještě poslouchám, zuřím a oni se pravděpodobně baví tím, jak jsem naštvaná.

Nic v životě není jen tak....hmm...osud ti přihrál takovou švagrovou. Co to asi znamená? Neměla by ses naučit trpělivosti? Vycházení s druhými? Naučit se třeba nerozčílit se "na první našlápnutí"?....časem se to naučíš. Taky jsem bývala kdysi vzteklejší, časem jsem pochopila, že tudy cesta nevede a dneska můžu říct, že vyjdu opravdu s každým a to tak, že naštvaný nebývá ani jeden. (Jediná výjimka existuje - můj bývalý manžel. Když jde o dítě, často se neshodneme a to já jsem pak pěkně naštvaná. Uvnitř. Směrem ven neexploduju a řeším to v sobě podle toho, jestli něco změnit mohu či ne. Pokud ne, přestávám řešit. Pokud ano, zklidním se a navrhuju BM řešení.)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů