Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 25. 5. 2006 20:01

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

CUKETA

sbiram recepty na cuketu. od malicka jsem ji nenavidela, protoze mama z ni delala nejakou bleeeeeeeeee preslazenou buchtu nebo po*n vodove rizky. Ve Francii jsem se naucila vyborny recept, ale urcite se da delat vic....

Zpenime jednu velkou cibuli a zadusime s mletym masem, osolime a opeprime. Pak pridame nakrajene tak 4 mensi nebo 3 vetsi cukety, jeden velky oloupany lilek, 4 zelene kapie a 6 rajcat. Chce to velky hrnec a vse se dusi domekka. nakonec pridame trochu rajskeho protlaku nebo rajcatovou stavu, vlijeme do pekace, posypeme hooooodne strouhanym syrem a zapeceme v troube. Priloha - bageta a cervene vino. Nesmi se moc podlevat, cuketa pousti hodne vody.


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#2 26. 5. 2006 7:36

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: CUKETA

cuketa se dá použít jako základ bramboráku - tak už to teda nebude bramoborák ale nesjpíš cukeťák, ale je do dobré - já přidávám kromě mouky i trochu solamylu pro zahuštění ...

Není tady

 

#3 26. 5. 2006 17:55

lueta
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 2937

Re: CUKETA

Cuketový nákyp.
500g cukety nastrouhat nahrubo, přidat 100g taktéž nastrouhaného tvrdého sýra, 150g třeba valašské klobásy, 100g vyškvařené angl.slaniny, 3 vejce, 150g polohrubé mouky, 1 bal. kypř.prášku, 1,5 dcl.oleje, 1 cibule, 4 str.česneku, sůl, pepř, majoránka, zelené koření ( petželka, kopřivy, pažitka atd), tuk na vymazání a strouhanka na vysypání formy. Zamíchat, rozetřít na plech a do zlatova upéct. Doma se mi o to vždycky poperou!! A chutná i studený


Chyby jsou nutným a jediným vodítkem na cestě k dokonalosti

Není tady

 

#4 26. 5. 2006 18:07

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: CUKETA

lueta napsal(a):

Cuketový nákyp.
500g cukety nastrouhat nahrubo, přidat 100g taktéž nastrouhaného tvrdého sýra, 150g třeba valašské klobásy, 100g vyškvařené angl.slaniny, 3 vejce, 150g polohrubé mouky, 1 bal. kypř.prášku, 1,5 dcl.oleje, 1 cibule, 4 str.česneku, sůl, pepř, majoránka, zelené koření ( petželka, kopřivy, pažitka atd), tuk na vymazání a strouhanka na vysypání formy. Zamíchat, rozetřít na plech a do zlatova upéct. Doma se mi o to vždycky poperou!! A chutná i studený

to vypada dobre smile to vyzkousime. Doufam, ze se pak doma nezabijou big_smile


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#5 26. 5. 2006 18:08

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: CUKETA

ivca napsal(a):

cuketa se dá použít jako základ bramboráku - tak už to teda nebude bramoborák ale nesjpíš cukeťák, ale je do dobré - já přidávám kromě mouky i trochu solamylu pro zahuštění ...

ivco, a jak dlouho predem se musi cuketa strouhat, aby to nebylo vodove??


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#6 26. 5. 2006 19:50

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: CUKETA

Já mám nejradši plněnou a zapečenou: rozpůlit po délce, vydlabat, natřít česnekem, naplnit podle fantazie (mleté maso, zelenina, brambory, sýr - co se doma najde + okořenit) , když je mladá tak se nemusí ani loupat, když je starší tak slupku oloupám. Kousek tuku a trošku vody,  zapéct zakryté.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#7 27. 5. 2006 17:48

ajajaj
♥♥-----
Registrovaný: 21. 3. 2006
Příspěvky: 61

Re: CUKETA

POLEVKA...  Na tuku osmažíme nastrouhanou mrkev,přidáme krupici a zalijeme 1 litrem vody.Vsypeme nastrouhanou cuketu,okořeníme solí a muškátovým květem a povaříme. Nakonec vmícháme jogurt a posypeme opraženými semínky a pažitkou.LAHUDKOVY SALAT....Salám  na nudlicky.nastrouhanou cuketu,nastrouhaný sterilovaný okurek, sterilovaný hrášek,cibuli, zakysanou smetanu, sůl,hořčici a pažitku. Nechat zaležet

Není tady

 

#8 8. 6. 2006 13:47

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: CUKETA

cuketa je vodová a já tu vodu slévám

Není tady

 

#9 8. 6. 2006 13:50

petrželka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 881

Re: CUKETA

Nad cuketou jsem coby puberťačka taky ohrnovala nos, ale když jí člověk umí připravit, je to dobrůtka.
Dělám právě ty bramboráky-cukeťáky a lodičky (jak psala Bety-rozříznout a naplnit čímkoliv, posypat sýrem a zapéct), taky se dá přidat do leča.
Našim to roste na zahrádce jako plevel a je fakt, že manžel už někdy v létě camrá, že je přecuketovaný...tongue


[url=http://www.TickerFactory.com/]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;6/st/20061229/n/Karol%EDnka/k/d1d7/age.png


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10300;122/st/20090730/n/Pep%EDk/k/4918/age.png

Není tady

 

#10 8. 6. 2006 14:53

ivca
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 3. 2006
Příspěvky: 1059

Re: CUKETA

no a my Prazáci bez zahrádky jsme rádi, když se někdo rozdělí ....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů