Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 10. 10. 2007 10:28

Rei
♥♥♥♥---
Registrovaný: 27. 9. 2007
Příspěvky: 324

Re: Da Vinci code

ja ti ani nevim, nějak sem od toho obrazku nemohla odtrhnou oko, tak sem si ho sem dala..


Když už jsem jednou ovce, tak nemůžu být papoušek!

The greatest journeys are the ones that bring you home...

Není tady

 

#27 10. 10. 2007 10:41

Rei
♥♥♥♥---
Registrovaný: 27. 9. 2007
Příspěvky: 324

Re: Da Vinci code

lepší? smile


Když už jsem jednou ovce, tak nemůžu být papoušek!

The greatest journeys are the ones that bring you home...

Není tady

 

#28 10. 10. 2007 11:54

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Da Vinci code

No.... není to už tak temný.... protože nezapomínej: ty mᚠtemnotu zakázanou smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#29 10. 10. 2007 12:24

Rei
♥♥♥♥---
Registrovaný: 27. 9. 2007
Příspěvky: 324

Re: Da Vinci code

jj dumbom


Když už jsem jednou ovce, tak nemůžu být papoušek!

The greatest journeys are the ones that bring you home...

Není tady

 

#30 15. 10. 2007 17:01

Tomislav
♥♥♥♥---
Místo: Praha 9
Registrovaný: 8. 12. 2006
Příspěvky: 328
Web

Re: Da Vinci code

Film se samozrejmne libi tem ktery nejsou verici. Verici to urazi. Kdy by se takovym zpusobem manipulovalo a licilo v souvislosti s necim co je svate treba Muslimum, uz davno by se jim vyhrozovalo ( tvurcum filmu atd ).

Není tady

 

#31 15. 10. 2007 17:32

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: Da Vinci code

Tomislav CK Dalmacijatour napsal(a):

Film se samozrejmne libi tem ktery nejsou verici. Verici to urazi. Kdy by se takovym zpusobem manipulovalo a licilo v souvislosti s necim co je svate treba Muslimum, uz davno by se jim vyhrozovalo ( tvurcum filmu atd ).

Nesouhlasím, stačí se podívat, jakým způsobem se o islámu a životě v muslimských zemích referuje v knihách, které jsem dostupné na českém trhnu, na deset negativních a hnusných knížek o islámu připadá jedna normální.
Krom to v Da Vinciho kódu se nehaní "filozifie" křesanství ale to, jak někteří křesané, by vysoce postavení, svou víru pojali vissla


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#32 15. 10. 2007 23:07

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Da Vinci code

Tomislav CK Dalmacijatour napsal(a):

Film se samozrejmne libi tem ktery nejsou verici. Verici to urazi. Kdy by se takovym zpusobem manipulovalo a licilo v souvislosti s necim co je svate treba Muslimum, uz davno by se jim vyhrozovalo ( tvurcum filmu atd ).

Co KONKRETNĚ je uráží???
Zajímá mne to. Opravdu.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#33 16. 10. 2007 10:54

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Da Vinci code

Knihu jsem si půjčila asi rok po boomu, horko těžko přelouskala po pasáž, kde největší odborník na šifry složitě luští Fibonacciho posloupnost. V té chvíli jsem ji odložila shledavši, že je to holt psané pro jinou úroveň IQ. Jo, ještě jsem ji pak náhodně otevřela, přečetla "vědecké" odvození, že vchody do gotických katedrál znázorňují vaginu, a vrátila ji do knihovny definitivně.

Není tady

 

#34 16. 10. 2007 11:44

Cihla
♥♥♥----
Místo: Plzeň
Registrovaný: 2. 6. 2007
Příspěvky: 192

Re: Da Vinci code

Daniela S., myslím, že jsi zbytečně tvrdá... Nemyslím si, že mám nízké IQ, státnici z religionistiky mám za výborně, a ta kniha mě poměrně zaujala a bavila mě. Každopádně se tam objevují věci, které nejsou zcela oprávněné, ale ve spoustě věcí má naopak pravdu a zrovna ohledně symbolů (teď nemyslím příměr gotická katedrála = vagina) ale jiné, (je jich tam vysvětlována spousta, aspoň co si vzpomínám, četla jsem to již dávno) jsem se setkala se stejným vysvětlením jako od dá se říci odborné veřejnosti z akademické půdy. A jejich inteligenci bych si netroufala zpochybňovat wink  Nemyslím, že mᚠprávo odsoudit tu knihu jako dílo pro lidi s nižším IQ, sorry.

Není tady

 

#35 16. 10. 2007 11:47

Cihla
♥♥♥----
Místo: Plzeň
Registrovaný: 2. 6. 2007
Příspěvky: 192

Re: Da Vinci code

Jinak, mě se líbila Šifra nejvíc, Andělé a démoni a Pavučina lží nebyly špatné, ale už jsem si u nich nezapřemýšlela tolik jako u Šifry. Ale ten chlapík vyprávět prostě umí big_smile

Není tady

 

#36 16. 10. 2007 15:48

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Da Vinci code

Neberu to duchovně/nábožensky, ale pokud to má být detektivka založená na přetěžkých šifrách, tak prostě ta číselná řada mě znechutila. Třeba to pak pokračovalo sofistikovaněji, nevím. Připadalo mi to pro Evropana dost přízemní čtení. Hodně z toho čišelo, jak je to psané pro americké čtenáře - prostý fakt, že se něco odehrává v Paříži nebo v Británii, už tomu dodává dostatečný punc tajemna. Viz obrácená pyramida v Louvru. Je hned u šaten a záchodů. Nic tajemného na ní neshledávám.

Není tady

 

#37 16. 10. 2007 16:00

Cihla
♥♥♥----
Místo: Plzeň
Registrovaný: 2. 6. 2007
Příspěvky: 192

Re: Da Vinci code

To je možná ten rozdíl; já to četla už dřív, a vím, že mě to bavilo, ale nejlepší "zážitky" jsem si odnesla právě spíš z těch jeho duchovních narážek a ocenila jsem i ty symbolické výklady, o kterých se toho ve společnosti moc neví atd. Vystudovala jsem v oborech filosofie, religionistika, historie, takže jsem si to tenkrát dávala spíš z této stránky. Ale myslím, že tu knihu čtou i lidé inteligentní a dost z nich ji ocenili, o tom bych se hádala. Když to ovšem bereš jako fikci, je to pěkné a zajímavé čtení.

Není tady

 

#38 16. 10. 2007 19:41

twinha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 1072

Re: Da Vinci code

Hezký večer, já teda nejsem žádný odborník, nicméně mě ty knížky bavily (Šifra, Andělé a démoni i jiné), ale Pavučina lží mi nic neříká. Přibližte mi to někdo, prosím. Třeba jen autora, a vím, co v knihkupectví hledat.
Děkuji.

Když už jsem se sem vrhnula, Vᚠnázor na Svatá krev, svatý grál???


http://lilypie.com/pic/090420/KfsP.jpghttp://b3.lilypie.com/2ix0p2/.png

Není tady

 

#39 16. 10. 2007 19:50

Cihla
♥♥♥----
Místo: Plzeň
Registrovaný: 2. 6. 2007
Příspěvky: 192

Re: Da Vinci code

Twinha, Pavučina lží je další z knih Dana Browna (Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni); jde tam o to, že se údajně  najde meteorit obsahující důkaz o existenci mimozemského života a o tom, že život byl na Zemi přivlečen z kosmu, vše velmi tajně vyšetřuje americká vláda, tým vědců... je to hlavně o politice, kdo, co proč... komu věřit či ne... Je to zajímavé čtení, ale už mě to nenadchlo tolik jako ty věci ohledně náboženství, k tomu mám blíž. Taky jsem to přečetla v hrozným fofru, tak už z toho tolik nevím, bylo to dávno.
Já zas neznám ty knihy, o kterých si psala ty wink , z podobně založených jsem četla Poslední templář, ale to mě dost zklamalo. sad

Není tady

 

#40 16. 10. 2007 20:01

twinha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 1072

Re: Da Vinci code

Cihla napsal(a):

Twinha, Pavučina lží je další z knih Dana Browna (Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni); jde tam o to, že se údajně  najde meteorit obsahující důkaz o existenci mimozemského života a o tom, že život byl na Zemi přivlečen z kosmu, vše velmi tajně vyšetřuje americká vláda, tým vědců... je to hlavně o politice, kdo, co proč... komu věřit či ne... Je to zajímavé čtení, ale už mě to nenadchlo tolik jako ty věci ohledně náboženství, k tomu mám blíž. Taky jsem to přečetla v hrozným fofru, tak už z toho tolik nevím, bylo to dávno.
Já zas neznám ty knihy, o kterých si psala ty wink , z podobně založených jsem četla Poslední templář, ale to mě dost zklamalo. sad

S Posledním templářem jsem měla chu podložit kytku.... big_smile
Svatý krev svatý grál, to napsali tři týpci Baigent, Leigh a Lincoln a mám pocit, že jsem četla, že se po vydání Da Vinci code soudili s Brownem o to, že jim jen ukradl téma z této knihy. To je rádobyvýsledek jakéhosi zkoumání.... ani nevim, jestli to nazvat románem nebo faktografií.... Nicméně zajímavé...


http://lilypie.com/pic/090420/KfsP.jpghttp://b3.lilypie.com/2ix0p2/.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů