Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 24. 5. 2006 14:32

sofiaw
♥------

dráždivý tračník

Ahoj,
chcem sa opýta. či máte skusenosti s touto chorobou. Hlavne by ma zaujímalo, či ste ako súčas liečby užívali antidepresívum. Mne ho predpísala obvodná lekárka (Lexaurin), ale gastroenterológ mi ho vysadil. Ja však mám takú skúsenos, že mi dos pomáhal. Ako hlavný medikament som užívala Duspatalin, ktorý som už medzi časom doužívala, ale nemám poict, že by mi pomáhal, takže je to jedno. Teraz čakám na operáciu žlčníkových kameňov a neužívam žiadne lieky.
sofia

Není tady

#2 27. 5. 2006 14:13

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA

Re: dráždivý tračník

sofiaw napsal(a):

Ahoj,
chcem sa opýta. či máte skusenosti s touto chorobou. Hlavne by ma zaujímalo, či ste ako súčas liečby užívali antidepresívum. Mne ho predpísala obvodná lekárka (Lexaurin), ale gastroenterológ mi ho vysadil. Ja však mám takú skúsenos, že mi dos pomáhal. Ako hlavný medikament som užívala Duspatalin, ktorý som už medzi časom doužívala, ale nemám poict, že by mi pomáhal, takže je to jedno. Teraz čakám na operáciu žlčníkových kameňov a neužívam žiadne lieky.
sofia

Ahojky Sofiaw,mě léčili na dráždivý žaludek 14 let.Ani nevím co jsem všechno spolykala, kromě "hadice"-fibroskopie! Pak mě chytl žlučníkový záchvat a žlučník mi celý vyoperovali.Od té doby už mě žaludek nebolel.Jen když jsem brala dlouho antibiotika,trochu mě zlobil.Ale na to platily prášky Quamatel.Lexaurin jsem nikdy neměla.Měj se hezky.

Není tady

#3 27. 5. 2006 20:39

ctyr,listek
♥♥♥♥---

Já jsem Lexaurin brala,ale je návykovej,tak pozor na to!!Je možný,že je bolest žaludku  od nervů.Taky počkej ,jak ti bude po operaci a třeba se to sklidní!!Nebo zkus Sédatif PC-homeopatika.Je to na spaní,ale může se to brát i přez den,je volně v lékárnách a není návykovej.Trochu tě sklidní ,ale myslím si,že tobě to dělají ty kameny.

Není tady

#4 27. 5. 2006 21:43

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA

Sédatif PC, není jen na spaní, ale i na to uklidnění. A fakt funguje. Doporučila mi jej doktorka. Brala jsem 3x2 tablety které se nechávají rozpustit v ústech. Stojí kolem 60 Kč.

Není tady

#5 29. 5. 2006 12:37

Ilseli
♥♥♥----

sofiaw napsal(a):

Ahoj,
sofia

Všechno souvisí se vším. Tračník, je hlavní část  slepého střeva....atd.  Je vhodné se zajímat o jeho funkci, co mu prospívá a co mu neprospívá.  Je dobré hledat příčinu onemocnění. Jak lehce se můžeme spoléhat na medikamenty, že nám pomůžou nebo necháme si něco vyříznout a přitom nehledáme příčinu proč! Přitom naše duševní potíže neřešíme a stále přesouváme jinam na  naše fyzické tělo.  Někdy stačí změnit jídelníček, změnit způsob života, dopřát našemu tělu i duši odpočinek, relaxaci.

Upravil(a) Ilseli (29. 5. 2006 12:50)

Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

#6 29. 5. 2006 17:51

Hahnčí
♥♥-----

sofiaw napsal(a):

Ahoj,
sofia

Tak jak píše Ilseli, chce to změnu stravy, hodně vlákniny. Stačí prý jedno jabko denně. Účinky jablíčka na trávení a jeho detoxikační schopnosti jsou dokázané,  podporují činnost střev a mohou mírnit příznaky dráždivého tračníku. To víš, nejde to ze dne na den. hjarta

Není tady

#7 2. 6. 2006 11:12

Venus
Host

Hahnčí napsal(a):

sofiaw napsal(a):

Ahoj,
sofia

Tak jak píše Ilseli, chce to změnu stravy, hodně vlákniny. Stačí prý jedno jabko denně. Účinky jablíčka na trávení a jeho detoxikační schopnosti jsou dokázané,  podporují činnost střev a mohou mírnit příznaky dráždivého tračníku. To víš, nejde to ze dne na den. hjarta

Léta mě bolel pálivý žaludek a bolest napravo od pupku ... ( rodově máme slabší slinivku a žlučník...) a žádné prášky mi nikdy nepomohly.Nedělá mi dobře některá zelenina i ovoce - řeším to vitamíny v prášku .. . Moje střeva byla líná, potrava v nich dlouho ležela a vlastně "hnila" a z toho plynuly všechny potíže. Vlastně jsem se jakoby samootravovala. Moc mi pomohla vláknina Psylium - ráno do 2dl  vody rozmíchat 2 lžičky a vyřešila se i moje letitá úpo*ná zácpa .....

#8 2. 6. 2006 13:06

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

a co syrovátka, kdesi tady na Babinetu  na ni pěli samou chválu, dá se pít, koupat se v ní dělt pletovoou masku a jiné kouzla... na žaludek a trávení zabírá zaručeně a více podrobností nevím, jak, kolik atp.

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#9 5. 6. 2006 10:12

Iwett
♥♥-----

adra napsal(a):

a co syrovátka, kdesi tady na Babinetu  na ni pěli samou chválu, dá se pít, koupat se v ní dělt pletovoou masku a jiné kouzla... na žaludek a trávení zabírá zaručeně a více podrobností nevím, jak, kolik atp.

Tak to tedy nemůžu ani náhodou. Mé potíže začaly po týdenním půstu, když jsem se pak najedla... Tak pozor na dlouhé půsty!kapitulation

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí