Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 5. 2006 13:42

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Trapim se, protoze chci!

Sice jsem se uz zarekla, ze skoncim s "provokativnimi" tematy, ale kdyz nektere z vas ctu, proste mi to zase neda.....

Jiste vsichni znate fyzikalni zakon: akce a reakce...
Tedy: jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva
       : co das, to dostanes
       : vsechno co udelas, to se ti jednou vrati
       : bumerang se vrati k tomu, kdo ho hodil
        ap ap....

Presto mam pocit, jako bychom na tento jasny a dokazany zakon zapominali, pokud jde o partnerske vztahy.
Proc?
Jednoduse.

Osobne si myslim, ze pokud chci s nekym budovat partnerstvi, musim si peclive rozmyslet, zda toho cloveka chci VLASTNIT nebo MILOVAT. Mohu si vybrat jedno nebo druhe, mam plne pravo si vybrat cokoliv, ale pak nesmim zapominat na vyse zmineny zakon, protoze ponesu dusledky sveho rozhodnuti...
Kdyz si vyberu VLASTNIT, nejspis se dostavi reakce obranna.... partner se zacne branit, bude se vykrucovat, vymyslet si, uhybat.. bude lhat. A jsem ve vlace, ani nevim jak. A nejen ja. I on, nase deti, tchyne, babicka...nas pes.... vsech se to dotyka....

Kdyz si vyberu MILOVAT, mohu svou lasku pouze nabizet, nikoliv vnucovat. Nejspis kazdy chape rozdil.
Mohu nabizet a nemohu ocekavat totez! Nemohu jednou rukou davat a druhou brat. Pokud je partner zraly a pokud hlavne ja jsem zrala, vztah to upevni a obohati. Ja se nemusim doprosovat, protoze skutecne dostanu a partner bude davat rad a z lasky stejne jako ja.
Pokud partner neni zraly clovek, nejspis zacne mou nabidku zneuzivat. Pak je ale zase na mne, zda jsem dostatecne zrala na to, resit tuto jeho reakci na mou akci. Kdyz se zacnu podbizet, budu ocekavat, ze ma dalsi vstricnost a ustupky, nebo naopak agrese a naschvaly, prinesou konecne jeho prozreni, ze ja jsem ta jednina prava a on by se mel stydet za to, jak mi ublizoval, nejspis se dostavi zase jeho adekvatni reakce a ja se zase jen dostanu do valky a jsem tam, kde nechci....
Pokud jsem dostatecne zrala, nejspis dam partnerovi pusu na celo, podekuji mu za hezke chvile s nim stravene a poslu ho k certu, abych si k sobe konecne pritahla nekoho, kdo se umi chovat jako dospely a zodpovedny clovek a mou nabidku lasky nezneuzije.
Je to vzdy jen na mne, na mem rozhodnuti.

Jestlize uviznu nekde mezi temito vzorci v jakemsi METRIXU minulosti - on men podvedl, uz mu nemohu verit - znamena to predevsim, ze neverim sama sobe a zakon akce a reakce stale dobre nechapu.
Nikdo nemusi byt verici a duchovne zalozeny clovek, aby pochopil, ze tu "lekci " mi zivot bude tak dlouho prihravat zpet, dokud ji nezmaknu. Misa hezky rika: budu sahat stale do stejneho pytle.... Ja dodavam: a budu z neho tahat stale vetsi a vetsi zmetky, abych si konecne vsimla, kde je chyba....
A pokud ji stale nevidim, nebo vidim jen u sebe v tom smyslu: nejsem dost dobra, musim se snazit jeste vic - jeste vic ustupovat, jeste vic se podbizet, ci pokud ji vidim jen na strane partnera - je to mizera, jen si uziva a ja se mu staram o deti..... pak si ten Metrix holt uzivam. A uzivam si ho proto, ze chci!
Je to me vlastni rozhodnuti.
Trapim se, protoze chci!
Nesmysl?
Nu....

Upravil(a) Pandorraa (24. 5. 2006 20:27)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#2 24. 5. 2006 14:02

Daniela02
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 5. 2006
Příspěvky: 1195

Re: Trapim se, protoze chci!

Pandorraa napsal(a):

Sice jsem se uz zarekla, ze skoncim s "provokativnimi" tematy, ale kdyz nektere z vas ctu, proste mi to zase neda.....

Jiste vsichni znate fyzikalni zakon: akce a reakce...
Tedy: jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva
       : co das, to dostanes
       : vsechno co udelas, to se ti jednou vrati
       : bumerak se vrati k tomu, kdo ho hodil
        ap ap....

Presto mam pocit, jako bychom na tento jasny a dokazany zakon zapominali, pokud jde o partnerske vztahy.
Proc?
Jednoduse.

Osobne si myslim, ze pokud chci s nekym budovat partnerstvi, musim si peclive rozmyslet, zda toho cloveka chci VLASTNIT nebo MILOVAT. Mohu si vybrat jedno nebo druhe, mam plne pravo si vybrat cokoliv, ale pak nesmim zapominat na vyse zmineny zakon, protoze ponesu dusledky sveho rozhodnuti...
Kdyz si vyberu VLASTNIT, nejspis se dostavi reakce obranna.... partner se zacne branit, bude se vykrucovat, vymyslet si, uhybat.. bude lhat. A jsem ve vlace, ani nevim jak. A nejen ja. I on, nase deti, tchyne, babicka...nas pes.... vsech se to dotyka....

Kdyz si vyberu MILOVAT, mohu svou lasku pouze nabizet, nikoliv vnucovat. Nejspis kazdy chape rozdil.
Mohu nabizet a nemohu ocekavat totez! Nemohu jednou rukou davat a druhou brat. Pokud je partner zraly a pokud hlavne ja jsem zrala, vztah to upevni a obohati. Ja se nemusim doprosovat, protoze skutecne dostanu a partner bude davat rad a z lasky stejne jako ja.
Pokud partner neni zraly clovek, nejspis zacne mou nabidku zneuzivat. Pak je ale zase na mne, zda jsem dostatecne zrala na to, resit tuto jeho reakci na mou akci. Kdyz se zacnu podbizet, budu ocekavat, ze ma dalsi vstricnost a ustupky, nebo naopak agrese a naschvaly, prinesou konecne jeho prozreni, ze ja jsem ta jednina prava a on by se mel stydet za to, jak mi ublizoval, nejspis se dostavi zase jeho adekvatni reakce a ja se zase jen dostanu do valky a jsem tam, kde nechci....
Pokud jsem dostatecne zrala, nejspis dam partnerovi pusu na celo, podekuji mu za hezke chvile s nim stravene a poslu ho k certu, abych si k sobe konecne pritahla nekoho, kdo se umi chovat jako dospely a zodpovedny clovek a mou nabidku lasky nezneuzije.
Je to vzdy jen na mne, na mem rozhodnuti.

Jestlize uviznu nekde mezi temito vzorci v jakemsi METRIXU minulosti - on men podvedl, uz mu nemohu verit - znamena to predevsim, ze neverim sama sobe a zakon akce a reakce stale dobre nechapu.
Nikdo nemusi byt verici a duchovne zalozeny clovek, aby pochopil, ze tu "lekci " mi zivot bude tak dlouho prihravat zpet, dokud ji nezmaknu. Misa hezky rika: budu sahat stale do stejneho pytle.... Ja dodavam: a budu z neho tahat stale vetsi a vetsi zmetky, abych si konecne vsimla, kde je chyba....
A pokud ji stale nevidim, nebo vidim jen u sebe v tom smyslu: nejsem dost dobra, musim se snazit jeste vic - jeste vic ustupovat, jeste vic se podbizet, ci pokud ji vidim jen na strane partnera - je to mizera, jen si uziva a ja se mu staram o deti..... pak si ten Metrix holt uzivam. A uzivam si ho proto, ze chci!
Je to me vlastni rozhodnuti.
Trapim se, protoze chci!
Nesmysl?
Nu....

Pan, mᚠhrozně velkou a krutou pravdu. Pro mně je tahle pravda ještě zatím pořád bolestivá a přiznám, že když čtu tvoje reakce ne vždy je mi příjemně. Ještě mám velký kus cesty před sebou, ale těším se až budu v cílové rovince a budu na tebe mávat. Díky za vše. godlike


To nejkrásnější na světě je lásku dát a láskou být milován

Není tady

 

#3 24. 5. 2006 14:39

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Trapim se, protoze chci!

Houby nesmysl! Čistá pravda. Takhle to přesně je.

Není tady

 

#4 24. 5. 2006 14:44

Jana22
♥♥-----
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 59

Re: Trapim se, protoze chci!

Treba sa len dopracova k zrelosti. Najlepší je príklad v rodine. Ak sa rodičia k sebe pekne správajú, môže vyrás zrelý jedinec. Smola je, keď to nemal kde „odkuka“. Neviem, či sa dnes v školách deti v tomto smere vzdelávajú. Žiaž, v mojich časoch bola len občianska výchova. Zišlo by sa niečo praktické z psychológie. Ja sa teraz k tej zrelosti pracne snažím priblíži a žasnem, aké sú niektoré veci jednoduché, keď sú správne pomenované.

Není tady

 

#5 24. 5. 2006 15:16

Isis1
Host

Re: Trapim se, protoze chci!

Milá Pan,

tak za tohle Ti tleskám a z celého srdce děkuji!

Naprosto se v tom poznávám... roky jsem dělala vše špatně, přestože jsem věděla, že nejdu správnou cestou.
Ale chtěla jsem VLASTNIT. Chyba!
Dnes chci MILOVAT! Bezvýhrad a očekávání. A buď a nebo...

Ale přesně jak píšeš..., dlouho jsem to neprožívala, jen o tom přemýšlela. Až život sám řekl dost! Teď dostaneš holka lekci, jsi dost stará na to, abys to pochopila a hlavně na sobě mákla! Beru to jako životní zkušenost a zkoušku zároveň.
Konečně jsem si uvědomila, že nejen číst, ale i to žít...( žít a nebýt sebemrskač, který se utápí v závislosti na partnerovi ), tak jak je to v Tvém příspěvku! Ano to je ta cesta, kterou jsem se nyní vydala!
Zda bude úspěšná nevím..., ale snažím se.
Uvolnila jsem energii..." neustálého lpění, očekávání. Jak krátkozraké a hloupé:-)) Tak to opravdu nefunguje!
Tak snad jsem se nyní vydala na rozcestí správnou cestou..., která je ještě hodně dlouhá a trnitá..., ale snad přinese i můj vnitřní klid...
Uvidím... nechám se překvapit.... Neočekávám.... Jen jsem smířená a klidná. ( lépe - snažím se :-))) )
Díky za tento příspěvek.

Isis

Upravil(a) Isis1 (7. 8. 2006 9:01)

 

#6 24. 5. 2006 15:22

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Trapim se, protoze chci!

Jana22: To je právě ono. Kdyby se rodiče chovali k sobě dobře, děti by to odkoukaly a babinet by byl skoro prázdný. Takhle se rodiče nechovají k sobě s úctou, s tolerancí, s galantností....a občas se chovají zle i k dětem, které jednou vyrostou a musejí pak řešit ve svých vlastních partnerských vztazích to, co jim rodiče nedali. Zmítají se pod tíhou problémů, které jim rodiče kupili celé dětství, a dokonce ani nevědí, že se chovají tak, aby se třeba zavděčili. Nechají si všechno líbit, jen aby je měl někdo rád. Nevědí, že se musejí mít sami rádi. I když mají chyby. Neznají svou cenu....a tak si ji snaží potvrdit tím nejméně vhodným způsobem, ani nevědí, že se chovají pod úroveň, natož aby věděli, proč to dělají.....Každé nedokonalé partnerství je výzvou pro to, abychom přišli na to, co děláme špatně a proč to děláme. Pak je krůček k pochopení, odpuštění třeba rodičům nebo jiným "tyranům" a k sebelásce. Pokud tenhle "krůček" zvládneme, už našemu štěstí nestojí nic v cestě. (Protože věřím sobě, v sebe a vím, že jsem laskavá, hodná, chytrá, schopná, atd....vím, že svůj život držím pevně ve svých rukách a vím, že na to mám plné právo. Věřím, že si kdykoli zvládnu pomoct a překonám cokoli.)

Není tady

 

#7 24. 5. 2006 15:35

1jana
♥♥-----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 47

Re: Trapim se, protoze chci!

Pan moc Ti děkuji, že jsi si dala práci a sepsala to. Je to tak, sama mohu potvrdit svým životem, že když jsem si jednou nalistovala v knize Celest.proroctví-v pracovní knize povídání o partner.vztazích, tak jsem si v té době řekla, že prostě nejsem zralá na vztah. Protože vlastnické sklony prostě mám. Hodně jsem zjistila, že mám odkoukané z domova a když jsem v sobě vše vlastně uzavřela, tak jsem potkala chlapa, se kterým je mi fajn a váží si mne. Ale musím si sama na sebe dávat stále pozor .........J.

Pandorraa napsal(a):

Sice jsem se uz zarekla, ze skoncim s "provokativnimi" tematy, ale kdyz nektere z vas ctu, proste mi to zase neda.....

Jiste vsichni znate fyzikalni zakon: akce a reakce...
Tedy: jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva
       : co das, to dostanes
       : vsechno co udelas, to se ti jednou vrati
       : bumerak se vrati k tomu, kdo ho hodil
        ap ap....

Presto mam pocit, jako bychom na tento jasny a dokazany zakon zapominali, pokud jde o partnerske vztahy.
Proc?
Jednoduse.

Osobne si myslim, ze pokud chci s nekym budovat partnerstvi, musim si peclive rozmyslet, zda toho cloveka chci VLASTNIT nebo MILOVAT. Mohu si vybrat jedno nebo druhe, mam plne pravo si vybrat cokoliv, ale pak nesmim zapominat na vyse zmineny zakon, protoze ponesu dusledky sveho rozhodnuti...
Kdyz si vyberu VLASTNIT, nejspis se dostavi reakce obranna.... partner se zacne branit, bude se vykrucovat, vymyslet si, uhybat.. bude lhat. A jsem ve vlace, ani nevim jak. A nejen ja. I on, nase deti, tchyne, babicka...nas pes.... vsech se to dotyka....

Kdyz si vyberu MILOVAT, mohu svou lasku pouze nabizet, nikoliv vnucovat. Nejspis kazdy chape rozdil.
Mohu nabizet a nemohu ocekavat totez! Nemohu jednou rukou davat a druhou brat. Pokud je partner zraly a pokud hlavne ja jsem zrala, vztah to upevni a obohati. Ja se nemusim doprosovat, protoze skutecne dostanu a partner bude davat rad a z lasky stejne jako ja.
Pokud partner neni zraly clovek, nejspis zacne mou nabidku zneuzivat. Pak je ale zase na mne, zda jsem dostatecne zrala na to, resit tuto jeho reakci na mou akci. Kdyz se zacnu podbizet, budu ocekavat, ze ma dalsi vstricnost a ustupky, nebo naopak agrese a naschvaly, prinesou konecne jeho prozreni, ze ja jsem ta jednina prava a on by se mel stydet za to, jak mi ublizoval, nejspis se dostavi zase jeho adekvatni reakce a ja se zase jen dostanu do valky a jsem tam, kde nechci....
Pokud jsem dostatecne zrala, nejspis dam partnerovi pusu na celo, podekuji mu za hezke chvile s nim stravene a poslu ho k certu, abych si k sobe konecne pritahla nekoho, kdo se umi chovat jako dospely a zodpovedny clovek a mou nabidku lasky nezneuzije.
Je to vzdy jen na mne, na mem rozhodnuti.

Jestlize uviznu nekde mezi temito vzorci v jakemsi METRIXU minulosti - on men podvedl, uz mu nemohu verit - znamena to predevsim, ze neverim sama sobe a zakon akce a reakce stale dobre nechapu.
Nikdo nemusi byt verici a duchovne zalozeny clovek, aby pochopil, ze tu "lekci " mi zivot bude tak dlouho prihravat zpet, dokud ji nezmaknu. Misa hezky rika: budu sahat stale do stejneho pytle.... Ja dodavam: a budu z neho tahat stale vetsi a vetsi zmetky, abych si konecne vsimla, kde je chyba....
A pokud ji stale nevidim, nebo vidim jen u sebe v tom smyslu: nejsem dost dobra, musim se snazit jeste vic - jeste vic ustupovat, jeste vic se podbizet, ci pokud ji vidim jen na strane partnera - je to mizera, jen si uziva a ja se mu staram o deti..... pak si ten Metrix holt uzivam. A uzivam si ho proto, ze chci!
Je to me vlastni rozhodnuti.
Trapim se, protoze chci!
Nesmysl?
Nu....

Není tady

 

#8 24. 5. 2006 15:53

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Trapim se, protoze chci!

Je to tak...! Dobře napsáno. Ale ta cesta, než si žena uvědomí, že takhle tedy ne, než pozná, co chce, než si odváží o to říct okolí, než se sama naučí chovat tak, aby byla respektovaná a dostávala, oč stojí... To trvá roky! Jsou problémy - sama se sebou, s partnerem, se zdravím, s dětmi, s prací, s bydlením, s rodiči... A my si párkrát pěkně dáme na nos... a kolikrát se nám už vstát nechce! ale žít se musí! Samy si rozhodujeme, s kým a jak. A dá nám nejvíc práce zbavit se ohledů na ty ostatní kolem. Kdo bere ohled na hodnou holku...? Děvčata, dneska vám píšu za jedna. nezapomínejte, že hodná holka se sice dostane do nebe, ale zlovivá tam, kam chce!

Není tady

 

#9 24. 5. 2006 16:46

meya
♥♥♥♥---
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 312

Re: Trapim se, protoze chci!

Pan, mám tě moc ráda, vždycky jsi mi pomohla, díky smile

Není tady

 

#10 24. 5. 2006 17:23

klokan
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno-venkov
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1954

Re: Trapim se, protoze chci!

Kalupinko, ještě bych rád doplnil, že tohle se netýká jen žen... Mužů taktéž. Ju? smile


Existuje 10 typů lidí - Ti, kteří tohle chápou a ti, kteří nikoliv wink

Není tady

 

#11 24. 5. 2006 18:49

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Trapim se, protoze chci!

Pandorraa napsal(a):

Osobne si myslim, ze pokud chci s nekym budovat partnerstvi, musim si peclive rozmyslet, zda toho cloveka chci VLASTNIT nebo MILOVAT. Mohu si vybrat jedno nebo druhe........

Pandorraa,  ako si môžem vybra, nehovorím o vlastnení, či budem niekoho milova ? myslím tým , keď niekoho skutočne miluješ, nerozhoduješ sa či ho žúbi, alebo nie, lásku buď k niekomu cítiš, alebo nie je v tebe, ten výber je oklieštený len na vlastnenie, tam si skutočne musíš vybra,  viem, že mi povieš, tuším, vášeň je iné, zamilovanos iné, a láska duplom iné , toto je v poriadku, nehovorím o výbere pri zamilovanosti a vášni,  tam ešte mᚠšancu rozhodovania, ale o výbere lásky k partnerovi, rozum a cit  /nemajú nič spoločné/ donekonečna bojujú o nadvládu

Není tady

 

#12 24. 5. 2006 20:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Trapim se, protoze chci!

No.... jsem opravdu velmi prekvapena... a mam z vasich reakci radost smile

Kat,
jiste, mas pravdu: ke komu pocitim lasku, nemam ted na mysli pomateni smyslu - zamilovanost - si skutecne vedome nevybiram. Ale vedome mohu rozhodnout, jak ta laska bude vypadat, rozumis??


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#13 24. 5. 2006 20:46

katafyge
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 6. 2. 2006
Příspěvky: 755

Re: Trapim se, protoze chci!

Pandorraa napsal(a):

Ale vedome mohu rozhodnout, jak ta laska bude vypadat, rozumis??

vedome môžem určova životnú cestu sebe, z časti vzahu, ale nie druhému človeku a jeho predstavám, a už dávno to ani nechcem,

Není tady

 

#14 24. 5. 2006 20:52

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Trapim se, protoze chci!

katafyge napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Ale vedome mohu rozhodnout, jak ta laska bude vypadat, rozumis??

vedome môžem určova životnú cestu sebe, z časti vzahu, ale nie druhému človeku a jeho predstavám, a už dávno to ani nechcem,

Ty mi nechces rozumet, nebo jsem opravdu tak neobratna a neumim ti to objasnit???
Ty muzes vedome rozhodnout o tom, jak bude vypadat TVOJE laska, ne ta jeho. Ty ho muzes milovat prece jak chces, je to tvoje pravo - Bud bezpodminecne hjarta nebo majetnicky dumbom Kde tam vidis urcovani zivotni cesty tomu druhemu? Je prece na nem, jak na tvou lasku zareaguje, ne?


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#15 24. 5. 2006 21:42

LinaB
♥♥-----
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 33

Re: Trapim se, protoze chci!

Pan
klobouk dolů, ale Tvé příspěvky dokáží postavit člověka znovu na kolena, uvědomit si chyby a postupně měnit myšlenkové pochody...Také jsem celé bývalé manželství BM " vlastnila " a teď si přečetla, jaká to byla chyba. Jasně, že po létech v mém domnění šastného manželství, začal být do večera v práci, přišel domů udřený a nejraději, když už děti spaly, pak přidal práci o víkendech a stále častěji unikal. Domů se obvykle vracel, když už jsme všichni spali. Ráno si vzal čisté prádlo, jídlo s sebou a začalo to nanovo. Po příjezdu z chalupy dal auto do garáže / 5 min pěšky od bytu / a vrátil se za 4 hodiny, že musí ještě do práce...A já mu to vše " polykala." Lhaní a podvádění se stupňovalo, až po 24 letech manželství zažádal o rozvod a odstěhoval se k milence. Do budoucna se ráda vyvaruji podobného vlastnění. Děkuji ještě jednou za perfektní příspěvek.

Není tady

 

#16 24. 5. 2006 22:30

aeva1
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 1207

Re: Trapim se, protoze chci!

LinaB napsal(a):

Pan
klobouk dolů, ale Tvé příspěvky dokáží postavit člověka znovu na kolena, uvědomit si chyby a postupně měnit myšlenkové pochody...Také jsem celé bývalé manželství BM " vlastnila " a teď si přečetla, jaká to byla chyba. Jasně, že po létech v mém domnění šastného manželství, začal být do večera v práci, přišel domů udřený a nejraději, když už děti spaly, pak přidal práci o víkendech a stále častěji unikal. Domů se obvykle vracel, když už jsme všichni spali. Ráno si vzal čisté prádlo, jídlo s sebou a začalo to nanovo. Po příjezdu z chalupy dal auto do garáže / 5 min pěšky od bytu / a vrátil se za 4 hodiny, že musí ještě do práce...A já mu to vše " polykala." Lhaní a podvádění se stupňovalo, až po 24 letech manželství zažádal o rozvod a odstěhoval se k milence. Do budoucna se ráda vyvaruji podobného vlastnění. Děkuji ještě jednou za perfektní příspěvek.

Lino, takto si to krásně přiznat. To bych nedokázala. Jsi borec smile

Není tady

 

#17 25. 5. 2006 0:53

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Trapim se, protoze chci!

Lino,
ono cloveku nic jineho nezbyva, kdyz chce jit dal, vid? Ale borec ses, to je fakt  tummenupp


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#18 25. 5. 2006 12:24

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Trapim se, protoze chci!

Odjinud k tématu - Trápím se, protože chci!

1„Bolest se v životě objevuje každý den, ve skrytém trápení, v odmítání lásky, ve výčitkách, že naše sny ztroskotaly. Když ukáže svou pravou tvář, je strašná, ale vypadá svůdně, vezme-li na sebe podobu oběti či rezignace nebo zbabělosti…Nikdo si nepřeje trpět, ale přesto všichni bolest vyhledávají, chtějí se obětovat a cítí se ospravedlněni, očištěni, hodni úcty svých dětí, partnerů, sousedů, Boha.
Světem nehýbe touha po radosti a potěšení, ale touha po obětování všeho důležitého…“ Coelho

2 Kdysi dávno jsem kdesi četla, že důvod, proč ženy pláčou je sebelítost. Zůstalo mi to v hlavě a od té doby nepláču…protože nemám proč.

hjarta

Není tady

 

#19 25. 5. 2006 12:27

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Trapim se, protoze chci!

KRAAAAAAASNEEEE hjarta pussa


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#20 25. 5. 2006 13:16

LinaB
♥♥-----
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 33

Re: Trapim se, protoze chci!

Poletucho
taky jsem zjistila, že sebelítost člověka ničí, proto už pláču mnohem méně nebo jen štěstím, když se něco mimořádně podaří a všichni kolem mě jsou zdrávi a v pohodě. Hned se člověk cítí lépe. Někdy si to ani neuvědomuji a je bezva, když to řekne ten druhý.

Není tady

 

#21 25. 5. 2006 13:33

SOFI
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 437

Re: Trapim se, protoze chci!

Poletucho,
dík. Vrtalo mi totiž hlavou, jak to, že už nejsem tak ubrečená a nepřepadávají mne tak často bezdůvodné plačky. Ono to bude asi tím, že se už nelituji. Že to co se stalo neberu jako "obrovskou křivdu spojenou s těžkým ublížením". Prostě se to muselo stát, abych si vůbec uvědomila kdo jsem. Byla to řádná facka, po které následovala právě ta sebelítost. Teď už se fakt nelituji, nebo teda občas se polituji, ale tak nějak jinak, bez konkrétního obviňování druhého. Ježííš, jak Já jsem ráda, že jsem našla babinet. Vím, že se pořád opakuji, ale je to prostě fakt.

Není tady

 

#22 25. 5. 2006 13:40

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Trapim se, protoze chci!

tak jste mi teď nasadili brouka do hlavy
nemám pocit, že bych se litovala, ale brečim, teda brečim - jen mi z naprosto malichernejch příčin občas začnou téct slzy


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#23 25. 5. 2006 13:41

faf
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3353

Re: Trapim se, protoze chci!

Co ja viem, ja sa obcas potrebujem vyplakat, uvolni to pretlak emocii a citim sa lepsie. nema zmysel nad sebou neustale fnukat, ale naozaj obcas neviem inak.

Ale tiez sa snazim nevidiet veci cierne a hladat pozitiva aj v nie prave dobrych veciach. A asi nic nie je take zle, ako sa na prvy pohlad moze zdat


( mozno to je este horsie.....lol )


I see hell in your eyes
Taken in by surprise
Touching you makes me feel alive
Touching you makes me die inside

Není tady

 

#24 25. 5. 2006 14:31

SOFI
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 437

Re: Trapim se, protoze chci!

Jájo,
je brek a brek.Taky občas fňukám. A nejenom štěstím, když např. zjistím, že syn mé přítelkyně udělal celou maturu za "1" a je přitom od narození slepý a chodí na normální státní gympl¨.

Není tady

 

#25 25. 5. 2006 15:04

uzlík
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 586

Re: Trapim se, protoze chci!

poletucha napsal(a):

Nikdo si nepřeje trpět, ale přesto všichni bolest vyhledávají, chtějí se obětovat a cítí se ospravedlněni, očištěni, hodni úcty svých dětí, partnerů, sousedů, Boha.
Světem nehýbe touha po radosti a potěšení, ale touha po obětování všeho důležitého…“ Coelho

2 Kdysi dávno jsem kdesi četla, že důvod, proč ženy pláčou je sebelítost. Zůstalo mi to v hlavě a od té doby nepláču…protože nemám proč.

hjarta

Nevyhledávám bolest, nechci trpět, nikdo z nás.Myslím si, že člověk je takový, jaký je a předělat se nedá. Muže se leccos naučit, může se snažit být lepší, ale své city nepřebije. Člověk bez citů, je člověk bez duše.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů