Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 5. 2006 9:01

lvice
Host

Boj proti duchovnu

Centrum pro prevenci v oblasti náboženských sekt

při YMCA Olomouc
CPoNS při YMCA, Šafaříkova 7, 772 00 Olomouc; tel./fax: 585 316 141, 224 872 059, e-mail: cpons@centrum.cz;
Internet: www.webpark.cz/cpons;
Konzultační hodiny: Středa 13 - 16 hod.; tel.: 224 872 059; mobil: 605 262 997


Jaký je vᚠnázor na společenství, které se jmenuje Modrá Alfa?

Odpověď: Společnost Modrá Alfa je řazena k psychoterapeutickým kultům. Svými pricipy je velice blízká jiným společnostem jako např. Silvova metoda, Zlatá mysl, či kurzům společnosti CV-Relax. To co nabízí je především vytržení z reality života, hledání odpovědí na otázky a řešení našich problémů poněkud iracionálním způsobem. Celý smysl metody spočívá v tom, že se člověk naučí přenášet odpovědnost za své rozhodnutí na něco jiného. Subjektivně mu to jistě pomůže - nutnost rozhodovat se a nést důsledky svých rozhodnutí je jistě odpovědné - tudíž těžké, ale zde se hledá řešení - odpověď ve věci - určitém znamení, které s daným problémem vůbec nesouvisí. Rovněž využívání hladiny "alfa" lidského mozku není právě bezpečné a ze svědectví lidí, kteří ji chtějí využít např. při učení se jeví stejně jako neúčinná.(JH,PJ)

Relaxační přístroje zvané psychowalkmany. Myslíte, že to jsou skutečně relaxační přístroje založené čisté na vědeckém principu? Tuším, že mají stimulovat mozek člověka na nižší hladině vědomí (snad hladina alfa) a tím dosáhnout intenzívnějšího odpočinku bez potřeby dlouhodobého tréninku relaxace). Ptám se z obavy, protože se změněnými stavy vědomí (alfa hladina) na rádoby "vědeckých" základech operuje a propaguje spousta spolků s oblastí hnutí New Age a slibují v nich zázraky (Modrá Alfa, Silvova metoda apod.) a nakonec stejně sklouzávají do náboženství, nebo spiritismu apod. Ptám se z obavy jestli psychowalkmany nejsou dalším způsobem jak výtahnout z lidí peníze (když už si nechtějí předplácet drahé kurzy na Silvovu metodu, holotropní dýchání apod.)? Už delší dobu já i někteří mí známí uvažují o koupi psychowalkmanu, ale přeci jen ta nejistota a obava z podvodu... :-(
Odpověď: Nevím co dodat k Vašim postřehům, je to přesně tak jak píšete. Plně se stavím za každý výrok, který tu uvádíte. Jde v první řadě samozřejmě o obchod. Myslím, že člověk může relaxovat mnohem přirozeněji a levněji než je nabízeno na těchto kurzech či pomocí těchto přístrojů. V každém případě je "zdravější" pokud se vydáte na procházku, půjdete si zaběhat, strávíte příjemné odpoledne s milým člověkem, zajdete-li si na koncert, uděláte radost někomu druhému, apod... (JH)

Rád bych věděl, co je podle Vás škodlivého, negativního a potenciálně nebezpečného na Silvově metodě a proč? Díky za odpověď.

Odpověď: Silvova metoda ač se tváří velice moderně a vědecky nemá žádný podobný základ. Její metody jsou vlastně jen určitou interpretací životních situací (chcete-li náhod). Za nebezpečné považuji určitý model myšlení, který se naučí klient používat. Jde o zjednodušení, či o rozhodování na základě nějaké analogie, která s danou situací nemá nic společného. V konečném důsledku zjistíte, že ony zázračné vědecké metody nemusí být ani důsledně dodrženy - "hlavně že vám to funguje" - i když použijete zcela jiný postup. To co považuji za "škodlivé" je, že metody které SM vedou k určitému způsobu myšlení, naučí člověka činit rozhodutí, na základě skutečnosti, události apod., která s daným problémem vůbec nesouvisí

Co vy na to?

 

#2 24. 5. 2006 9:36

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Boj proti duchovnu

Mně to přijde hrozně legrační. Tak, jako se esoterici navážejí do církve, tak se věřící navážejí do esoterismu, na obou stranách sahají ke "stejně zaručeným argumentům".
Nevím, fakt se musím smát, jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.
Strašně bych jednou chtěla žít ve světě, kde lidé půjdou svou vlastní cestou a přestanou mít touhu neustále ty druhé, jdoucí cestou jinou "zachraňovat", popř. očerňovat jejich víru. A o tom, že jejich cesta je dobrá, budou přesvědčovat spíše osobním příkladem, než neustálým navážením se do způsobu ostatních.
Mám raději jablka než hrušky. Toho, kdo má raději hrušky nebudu přesvědčovat, že jí svinstvo, maximálne si budu na tom svém jablíčku labužnicky pochutnávat. reta


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#3 24. 5. 2006 9:47

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Boj proti duchovnu

No já tyhle věci raději už moc nečtu. Oni mají svůj názor, já zase svůj.
Zajímalo by mě ale, jestli tihle lidi, co tohle píší, někdy některou z těch metod, o kterých píší, někdy osobně vyzkoušeli. A myslím tím opravdu vyzkoušeli a ne že jen přijeli na nějaký seminář a tam zpovzdálí pozorovali, co se děje.
To vytržení z reality života mě pobavilo, mě teda Modrá Alfa dostala do reality a postavila pevně nohama na zem víc než co jiného. Vlastně mi pomohla uvědomit si všechny moje únikové mechanismy, které jsem do té doby používala. 
A že bych zaznamenala nějaké nebezpečí v používání alfa hladiny? Naopak mě to přijde celkem přirozené.
No,ale možná se pletu a Alfa mi úplně vymyla mozek…dumbom


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#4 24. 5. 2006 10:04

Marfet
♥♥-----
Registrovaný: 8. 5. 2006
Příspěvky: 62

Re: Boj proti duchovnu

O Modré Alfě jsem sice četla jenom knihu, tak se třeba pletu, ale nemyslím si, že by takové myšlení bylo škodlivé. Jde o pozitivní myšlení a uvědomění svých možností. Vlastně je to hodně podobné knihám od L. Hay (už jsem o nich psala).

Není tady

 

#5 24. 5. 2006 10:09

lvice
Host

Re: Boj proti duchovnu

Teru,
esoterici se navážejí do církve........ Já se navážím jen do katolické smile. Vlastně mě napadla jedna věc, když jsem ráno nad ní přemýšlela. Minule jsi psala, že by církev měla propagovat čisté ideály. Já to tehdy zkritizovala, ale více méně jsem přemýšlela jen nad katolickou církví.
Pro mě hodnotné církve s čistými ideály jsou cisterciáci, františkáni, boromejky. Jenže kolik jich tu dnes máme sad? A to je skutečně velká škoda.

 

#6 24. 5. 2006 10:38

1jana
♥♥-----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 47

Re: Boj proti duchovnu

Teru, mám stejné pocity jako ty.
Je určitě dobré si vytvářet určitý rozhled, v naší době je už daleko větší množství informací, které jsou člověku dostupné.  Já se raduji z úplných maličkostí a určitě uznávám to, že každý má právo si žít, tak jak jemu přijde za nejlepší. Někdy mám pocit,že my lidé si prostě budeme ubližovat jak vzájemně, tak globálně a se děje, co se děje, jsme nepolepšitelní.  Asi před 15lety jsem byla pozvána do kruhu mladých katolíků(bylo to v době, kdy mi umřel otec na rakovinu a já jsem prostě jako každý člověk přemýšlela o smyslu života atd.) a jejich povídání a názory mi nepřesvědčily  k tomu, abych se k nim připojila. Ale to je na delší povídání. Zrovínka tak, mám někdy prostě pocit zde na Babinetu, když čtu některé příspěvky, že hodně myšlenek od některých dopisovatelů je dobrých a určité názory jsou vlastně to, co je načteno a od nich předáváno dál, nic proti tomu, ale některé jejich reakce, jsou nepřiměřené a ukazují vlastně to, že a ten člověk je katolík nebo u isoterik má svůj osobní problém reagovat klidně a s nadhledem, prostě jádro člověka zůstává stejné. Obhajovat se tím, že já si svůj názor řeknu a nezajímá mne, že třeba i slovem někomu mohu ublížit, to je pro mě nepřijatelné. Víra ve východních zemích a Buddhismus mi přijde opravdu takové zralé a neubližující a velice tolerantní. Četla jsem kdysi romány o Třetím oku od Lopsanga Rampy, je to sice román, ale je zajímavé si přečíst o mentalitě lidí v Tibetu a jejich životě. Teru přeji Ti hezký sluničkový den  J.

Teru napsal(a):

Mně to přijde hrozně legrační. Tak, jako se esoterici navážejí do církve, tak se věřící navážejí do esoterismu, na obou stranách sahají ke "stejně zaručeným argumentům".
Nevím, fakt se musím smát, jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet.
Strašně bych jednou chtěla žít ve světě, kde lidé půjdou svou vlastní cestou a přestanou mít touhu neustále ty druhé, jdoucí cestou jinou "zachraňovat", popř. očerňovat jejich víru. A o tom, že jejich cesta je dobrá, budou přesvědčovat spíše osobním příkladem, než neustálým navážením se do způsobu ostatních.
Mám raději jablka než hrušky. Toho, kdo má raději hrušky nebudu přesvědčovat, že jí svinstvo, maximálne si budu na tom svém jablíčku labužnicky pochutnávat. :reta:

Není tady

 

#7 24. 5. 2006 10:56

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Boj proti duchovnu

lvice napsal(a):

Teru,
esoterici se navážejí do církve........ Já se navážím jen do katolické smile. Vlastně mě napadla jedna věc, když jsem ráno nad ní přemýšlela. Minule jsi psala, že by církev měla propagovat čisté ideály. Já to tehdy zkritizovala, ale více méně jsem přemýšlela jen nad katolickou církví.
Pro mě hodnotné církve s čistými ideály jsou cisterciáci, františkáni, boromejky. Jenže kolik jich tu dnes máme sad? A to je skutečně velká škoda.

Ahoj Lvice, jen pro upřesnění: všechny "církve" s čistými ideály, které jsi vyjmenovala, nejsou žádné církve, ale řeholní řády, které spadají pod katolickou církev (která Ti, jak píšeš, vadí) a hlásí se k jejímu učení. wink

Není tady

 

#8 24. 5. 2006 11:09

lvice
Host

Re: Boj proti duchovnu

Maya,

vida, to jsem nevěděla. Děkuji za info. Tak mi řekni, jak je možné, že tyto řády např. františkáni vyznávají chudobu, což je jaksi v rozporu s hamižností katolické církve? Boromejky se zase věnují práci s nemocnými, smekám před nimi. Cisterciáci se zaměřovali na zem. výrobu. Kdyby byli katoličtí kněží vyznávali stejné hodnoty jako tyto řády, pak bych si katolické církve vážila.

 

#9 24. 5. 2006 11:22

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Boj proti duchovnu

lvice napsal(a):

Maya,

vida, to jsem nevěděla. Děkuji za info. Tak mi řekni, jak je možné, že tyto řády např. františkáni vyznávají chudobu, což je jaksi v rozporu s hamižností katolické církve? Boromejky se zase věnují práci s nemocnými, smekám před nimi. Cisterciáci se zaměřovali na zem. výrobu. Kdyby byli katoličtí kněží vyznávali stejné hodnoty jako tyto řády, pak bych si katolické církve vážila.

Lvice, celý tento problém je v lidech.
Myslíš si, že všichni, kdo čtou Bibli, ji chápou stejně? Myslíš si, že takový křes´tan Bush chápe Bibli stejně jako zesnulý jan pavel II? Oba jsou křesani, že? resp. oba se k tomu hlásí/li wink
Cokoliv je na zemi člověk dokáže využít pro blaho ostatních nebo pro ovládání ostatních. I ta nejčistší myšlenka může být zbraní pro některé.
Rozdíl, mezi některým z těch mnoha "zhýralých" papežů a třeba františkem z Asisi jen jen v tom, jak pochopili bibli, resp. jen v tom, jaká jim byla dána predispozice v podobě jejich osobnosti k tomu, aby Bibli pochopili.

Já věřím, že není nic tak dobrého, aby toho člověk nedokázal zneužít a nic tak špatného, aby to nemohlo někomu pomoci.

také bych nehovořila o hamižnosti katolické církvel, ale o hamižnosti některých představitelů katolické církve. Já v tom cítím velký rozdíl, nebo nic není zcela zlé a nic není zcela dobré (bych řekla).


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#10 24. 5. 2006 11:32

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Boj proti duchovnu

Teru, s tím co píšeš výše souhlasím.
Věřím, že jsou křesani, kteří chápou hluboké duchovní pravdy v Bibli a žijí podle toho. A jsou i tolerantní vůči jiným náboženstvím a neschvalují vše, co církev dělá. Ale pořád nechápu, proč se teda k té církvi hlásí.
Pro mě by to bylo to samé jako dát se ke komunistům nebo nacistům... (možná to je přehnané,ale tak to vnímámú


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#11 24. 5. 2006 12:17

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 1053

Re: Boj proti duchovnu

Pokud je nějaká iedologie ustanovena jako státní, je to vždycky dilema pro občany, kdy atĄudělají co udělají, může to být vždy v rozporu s čistým svědomím. Pak nastává otázka, které zlo, je menší.

Není tady

 

#12 24. 5. 2006 12:23

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Boj proti duchovnu

lvice napsal(a):

Maya,

vida, to jsem nevěděla. Děkuji za info. Tak mi řekni, jak je možné, že tyto řády např. františkáni vyznávají chudobu, což je jaksi v rozporu s hamižností katolické církve? Boromejky se zase věnují práci s nemocnými, smekám před nimi. Cisterciáci se zaměřovali na zem. výrobu. Kdyby byli katoličtí kněží vyznávali stejné hodnoty jako tyto řády, pak bych si katolické církve vážila.

Mám trochu pocit, že jsme v pohledu na katolickou církev často uvízli někde ve středověku. Tehdy byl katolíkem bezmála každý Evropan, takže lidé nebyli rozdělení na věřící a nevěřící, ale zjednodušeně řečeno spíš na "hodné" a "zlé" katolíky. Podle mého pohledu církev hodně zastupovala tu mocenskou a politickou sílu, ve které způsobila spoustu zločinů, které nás odrazují doteď. Tím samozřejmě nechci říct, že v dnešní době už je všechno v pohodě - to vůbec ne. Ale mám dojem, že pořád jsme trochu zaujatí - když se v novinách dočteme o knězi, který zneužíval kluky, potvrdíme si jen svůj názor o tom, jací jsou ti fláterníci úchylná sebranka, ale s dalším zástupem vskutku obdivuhodných kněží, řádových sester atd. se už nesetkáme, protože o těch se moc křiklavě nepíše. Všechno záleží opravdu jen na lidech. Sama jsem se v církvi setkala jak se "zakonzervovanými", pokryteckými nebo pro mě jinak nepříjemnými lidmi, ale i s lidmi neuvěřitelně obětavými a inteligentními, které jsem neměla příležitost potkat nikde jinde. Beru to tak, že katolíci jsou jenom lidé - někdy "lepší", a někdy i mnohem "horší" než nevěřící. Ale nelámu si s tím hlavu - pro mě osobně je zásadní ten "ideál" křesanství, ne to, co na něj svou nedokonalostí nabalujeme.

Není tady

 

#13 24. 5. 2006 12:35

lvice
Host

Re: Boj proti duchovnu

Dámy, se všemi souhlasím.

 

#14 24. 5. 2006 13:05

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Boj proti duchovnu

"To co považuji za "škodlivé" je, že metody které SM vedou k určitému způsobu myšlení, naučí člověka činit rozhodutí, na základě skutečnosti, události apod., která s daným problémem vůbec nesouvisí."

Lvice, myslim, ze takhle hodnotit muze nejspis jen nekdo, kdo ani poradne nevi, o co jde, sam se nejspis s danou veci neseznamil a tendencne ridi "bitvu" od stolu.... sad
Spravne je zde receno ze se jedna o METODU, tedy jednu z cest, jednu z moznosti, neni to tedy metoda samospasitelna a jedina.
Argumentace, ze uci rozhodovat se na zaklade skutecnosti, ktere s danym problemem nesouvisi, je dost chatrna.
V tom pripade by bylo treba jasne definovat,co vlastne souvisi s cim???? A co s cim nesouvisi??? A neni ono to tak, ze vsechno souvisi se vsim???
Uvedu priklad: manazeri svetovych firem k vyreseni problemu, napr. obchodnich, pouzivaji metodu tzv. brain-storm. Spociva v tom, ze se nastoli jasna otazka, vymezi problem a vsichni bez dlouheho premysleni predestiraji sve reseni. Dobra je kazda byt sebemensi hloupost, ktera koho napadne, pracuije se zcela intuitivne, tedy bez souvislosti s problemem, pokud mozno logika je vyrazena.
Tak se jednou manazeri firmy, ktera vyrabi zubni pastu dlouho trapili s problemem, jak zvysit jeji prodej. Ze by bylo treba lidi naucit, aby si casteji cistili zuby??? Nebo pastu lepe ochutit? Zafinancovat vice do reklamy? Vymyslet atraktivnejsi obal??..Nebo sakra jak, aby to s problemem souviselo. Nakonec na to ti pohadkove placeni a skoleni panove nepresli. Oni totiz nakonec uposlechli rady chlapce, ktery je v tom hotelu cele dny, kdy si lamali hlavu nad problemem, poslouchal a mimodek pronesl: zvetsil bych otvor tuby....  Vis jiste, jak vypada otvor na tube s tvou zubni pastou, ze??? ..... Ten chlapec mel proste jen jiny pohled na vec! Stejne tak nase intuice muze z podvedomi zpet do vedomi poslat obraz - zazitek, ktery zdanlive s realitou nesouvisi, ale otevre nam jiny pohled na svet a v nasem mozku to udela CVAK! A konecne vime smile
Proste se jen usmivam nad soudy tech, kteri se drzi zabehanych vzorcu a klise, pro ktere je dulezity zabehany svet a vse nove, jine hned hodi do kose s napisem: nemuze to fungovat, protoze to neodpovida zazitemu, tedy zkracene: PODEZRELE


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#15 24. 5. 2006 13:12

lvice
Host

Re: Boj proti duchovnu

Pan par

 

#16 24. 5. 2006 13:44

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Boj proti duchovnu

Pandorraa napsal(a):

Proste se jen usmivam nad soudy tech, kteri se drzi zabehanych vzorcu a klise, pro ktere je dulezity zabehany svet a vse nove, jine hned hodi do kose s napisem: nemuze to fungovat, protoze to neodpovida zazitemu, tedy zkracene: PODEZRELE

Mě připadá, že všichni tihle, co tohle píšou, mají v sobě někde hrozný strach, strach z něčeho, co se odlišuje, strach ze změny.. ale asi by to nikdy nepřiznali. Jak už jsem psala výše, určitě by ani nic takové ani neodzkoušeli na vlastní kůži... a nebo jen tak, aby se neřeklo... "jo,já jsem tam byl a viděl jsem to"


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#17 24. 5. 2006 14:21

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Boj proti duchovnu

bublinka napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Proste se jen usmivam nad soudy tech, kteri se drzi zabehanych vzorcu a klise, pro ktere je dulezity zabehany svet a vse nove, jine hned hodi do kose s napisem: nemuze to fungovat, protoze to neodpovida zazitemu, tedy zkracene: PODEZRELE

Mě připadá, že všichni tihle, co tohle píšou, mají v sobě někde hrozný strach, strach z něčeho, co se odlišuje, strach ze změny.. ale asi by to nikdy nepřiznali. Jak už jsem psala výše, určitě by ani nic takové ani neodzkoušeli na vlastní kůži... a nebo jen tak, aby se neřeklo... "jo,já jsem tam byl a viděl jsem to"

Já se prostě zase jen usmívám, jak v tom holky máte pěkně jasno. škatulky škatulky, hejbejte se dumbom


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#18 24. 5. 2006 14:31

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Boj proti duchovnu

No, nepsala jsem, že v tom mám jasno, jen jsem napsala jak mi to připadá, jaký z toho mám pocit.
A připouštím, že to třeba může být úplně jinak. wink


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#19 24. 5. 2006 14:35

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Boj proti duchovnu

bublinka napsal(a):

No, nepsala jsem, že v tom mám jasno, jen jsem napsala jak mi to připadá, jaký z toho mám pocit.
A připouštím, že to třeba může být úplně jinak. wink

Já vím Bublinko, bylo to mylšno trochu jinak..


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#20 24. 5. 2006 15:12

lvice
Host

Re: Boj proti duchovnu

Teru,
a já se zase musím usmívat, jak ty se usmívᚠnad někým, kdo má víru. Do této chvíle jsem nezjistila, čemu věříš ty tongue

 

#21 24. 5. 2006 15:21

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Boj proti duchovnu

lvice napsal(a):

Teru,
a já se zase musím usmívat, jak ty se usmívᚠnad někým, kdo má víru. Do této chvíle jsem nezjistila, čemu věříš ty tongue

Tak hlavně že jsou všichni vysmátí a spokojenílol


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#22 24. 5. 2006 15:23

Teru
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 4. 2006
Příspěvky: 331

Re: Boj proti duchovnu

lvice napsal(a):

Teru,
a já se zase musím usmívat, jak ty se usmívᚠnad někým, kdo má víru. Do této chvíle jsem nezjistila, čemu věříš ty tongue

Já že se usmívám nad někým, kdo má víru? tohle jsem asi nepochopila, já, by ne "věřící" v klasickém slova smyslu, si myslím, že se tady snažím věřící "bránit". teda koukám, prosím když tak dovysvětlit, jak jsi na to přišla, že se usmívám nad někým, kdo má víru... a tedy hlavně, já se neusmívám NAD někým, maximálně se usmívám něčemu...
A pokud Tě fakt zajímá, čemu věřím já, pak ráda vysvětlím, jen co pochopím tu první část dotazu...

Upravil(a) Teru (24. 5. 2006 15:24)


Nacházíme to, co očekáváme, a dostáváme to, o co žádáme.
...
Tragédií života není to, že končí příliš brzo, ale že my čekáme příliš dlouho, než ho vůbec začnem žít.

Není tady

 

#23 24. 5. 2006 15:44

lvice
Host

Re: Boj proti duchovnu

Bublinko godlike

 

#24 24. 5. 2006 15:49

lvice
Host

Re: Boj proti duchovnu

Teru, pokračování zítra, už běžím domů. Ahojky

 

#25 24. 5. 2006 16:22

hrkalka
♥♥-----
Registrovaný: 22. 5. 2006
Příspěvky: 52

Re: Boj proti duchovnu

Teru napsal(a):

lvice napsal(a):

Teru,
a já se zase musím usmívat, jak ty se usmívᚠnad někým, kdo má víru. Do této chvíle jsem nezjistila, čemu věříš ty tongue

Já že se usmívám nad někým, kdo má víru? tohle jsem asi nepochopila, já, by ne "věřící" v klasickém slova smyslu, si myslím, že se tady snažím věřící "bránit". teda koukám, prosím když tak dovysvětlit, jak jsi na to přišla, že se usmívám nad někým, kdo má víru... a tedy hlavně, já se neusmívám NAD někým, maximálně se usmívám něčemu...
A pokud Tě fakt zajímá, čemu věřím já, pak ráda vysvětlím, jen co pochopím tu první část dotazu...

Uz Teru nejsi muslimkou?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů