Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 19. 7. 2006 21:25

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

Já znám pána na mateřské. Jeho žena chodí do práce, jeho tchýně se stará o dítě a on staví dům big_smile


Mája

Není tady

 

#27 23. 7. 2006 9:26

G.X
♥♥♥----
Registrovaný: 16. 1. 2006
Příspěvky: 172

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

edith napsal(a):

K tématu: já tedy feministky nevidím jako ty, co vám vrazí facku když jim otevřete dveře, to jsou spíš blbky nebo nevychované. Američanky (američani) to trošku pokřivili a tady se furt spíš vidí jen ty extrémy z ameriky.... skurt
Feministka není ohyzdná nacistka co nenávidí chlapy, ale žena, která je ráda ve svém ženském těle, a když neco chce a má na to a někdo jí řekne, ale vy máte dítě, budete se chtít vdát, to je mužská záležitost... tak dá prostě najevo, že se jí to nelíbí, no.

Já neznám žádné "poameričtělé" případy, o kterých ru Juraj píše. Znám ženy, které si dokážou "pozornosti" vynutit, i ty, kterým je to jedno... Mě to potěší, zvl᚝ když to pomůže, taky ráda pomůžu, potěším gloria

Nemělo by být téma spíš o emancipaci a emancipovaných ženách (a mužích!  storstark) ? Feminismus, to je ideologie a hnutí, a je také i tak militantně vnímáno, ale mého názoru je od emacipace (kterou aspoň teda já považuju za přirozenou rodna ) značně vzdáleno.

Není tady

 

#28 26. 7. 2006 6:44

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

Jasně, takzvané feministky si za to vlastně můžou samy. Když se řekne feministka, tak si představím jednu dávnou televizní diskuzi, kdy tam jedna feministka obhajovala ženská práva, ale dělala to dost agresivně a nesmlouvavě, prostě asi jak by to vypadat nemělo. Nějak mi to utkvělo v paměti.


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#29 20. 8. 2006 18:52

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

Dana napsal(a):

Já jsem háklivá na jednu věc, když stojím ve frontě a za mnou stojí někdo tak těsně, že mi dýchá na krk, a chlap, nebo žena. Mám v Austrálii kamarádku a ta mi povídala, že u nich by si nikdo nedovolil takhle se na někoho tlačit, každý má kolem sebe svůj prostor. Nemluvím o velké slevě v supermarketu, kde si pak šlapou všichni po hlavě, ale  o klasické frontě u pokladny v obchodě. Já chci taky kousek svého prostoru, aby mi babka pořád nenajížděla vozejkem na nohy a chlap mě vozejkem nepostrkoval. Jak kdyby se ta fronta urychlila. Prostě kousek svého prostoru, to bychom se mohli naučit.

To je naučíš jednoduše - stačí udělak krok dozadu a "nedopatřením" do nich vrazit se slovy : "Ježiši, pardón, netušila jsem, že jste za mnou tak blízko" smile


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#30 21. 8. 2006 10:07

macháček
♥♥-----
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 54

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

poblinka napsal(a):

jej i já toužím po kytkách apo tom,aby mi chlap pomohl do kabátu,uvařil večeři ,když přijdu utahaná a sem tam s něčím pomohl.Ale nějak si nejsem jistá jestli to čeští chlapi ještě umí?Můj ex manžel to teda neuměl.Můj současný přítel není čech a chová se ke mně strašně hezky.připadám si s ním jak princezna.není pro něj problém umýt nádobí,uvařit ,dát prádlo do pračky.Myslím ,že ženská potřebuje péči.A chlapovi to možná dá pocit ,že je chlap když ženská o sebe nechá pečovat.Tkže   Juraj neboj se  ... my o to stojíme.

Přesně tak. Ženám naše úcta nejen patří, ale je to naše povinnost. Pokud někdo tvrdí opak je to blázen a nezaslouží si žádnou ženu a ani její lásku. Jsem asi možná velkej romantik, ale je to tak. Žena neni nᚠotrok a  ani sluha. S domácími pracemi nemám problém, vaření mě baví  a když rodině můj výtvor chutná tak je to báječnej pocit (jen vyžehlit košili je pro mne nadlidskej problém big_smile) a i nejen pro to si manželky velmi vážím. Dnešní svět je pro většinu žen velmi tvrdej a ponižující viz. získání zaměstnání, mzdy za práci, chování ze strany některých taky gentlemanů, násilí apod. A to nemluvím o tak důležité události jako je porod. To by nikdo z mužů nepodstoupil a se svojí partnerkou nevyměnil, a si říká cokoliv. Sám jsem byl u obou porodů manželky, a v situaci kdy jde opravdu o život, si člověk teprve uvědoní ja ji má rád , siláctví je to tam a že všechny problémy jsou vlastně zanedbatelné. Tak že, úcta? Málo! Jsme vašimi dlužníky na celý život.

Není tady

 

#31 22. 8. 2006 7:58

lvice
Host

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

Dobré ráno všem, toto téma mě docela zaujalo. Osobně si myslím, že žena má právo být uctívána, je přece dárkyní života. Ale bohužel samy ženy si způsobily svým a to říkám oprávněným bojem za rovnoprávnost, ale nějak to s tím feminismem přehnaly a tak rytířství postupně vymírá. Žena přebírá mužskou roli, a pak se všichni divíme, že naši miláčkové zpohodlněli a "zapomněli" na galantnost.
Uvedu malý příklad. Dnes jsem byla pozvána na oběd jedincem, kterého ještě ani neznám. A styl pozvání? Řekni kdy a kde a já to zaplatím (cituji....). ڞasně romantická první schůzka, měla jsem chu ho poslat k šípku...... Nakonec se mu vybraná restaurace nelíbila a posílal mi nějaké připomínky. Když jsem mu odepsala, a vybere něco jiného, že se nechám ráda pozvat, najednou bylo ticho...... Tak tenhle dotyčný mě uvidí zdá se opravdu jen na tom obědě, ten si nenechám ujít big_smile.
A muži na mateřské? Pokud prohozené role oběma stranám vyhovují, tak proč ne.

 

#32 22. 8. 2006 8:39

macháček
♥♥-----
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 54

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

lvice napsal(a):

Dobré ráno všem, toto téma mě docela zaujalo. Osobně si myslím, že žena má právo být uctívána, je přece dárkyní života. Ale bohužel samy ženy si způsobily svým a to říkám oprávněným bojem za rovnoprávnost, ale nějak to s tím feminismem přehnaly a tak rytířství postupně vymírá. Žena přebírá mužskou roli, a pak se všichni divíme, že naši miláčkové zpohodlněli a "zapomněli" na galantnost.
Uvedu malý příklad. Dnes jsem byla pozvána na oběd jedincem, kterého ještě ani neznám. A styl pozvání? Řekni kdy a kde a já to zaplatím (cituji....). ڞasně romantická první schůzka, měla jsem chu ho poslat k šípku...... Nakonec se mu vybraná restaurace nelíbila a posílal mi nějaké připomínky. Když jsem mu odepsala, a vybere něco jiného, že se nechám ráda pozvat, najednou bylo ticho...... Tak tenhle dotyčný mě uvidí zdá se opravdu jen na tom obědě, ten si nenechám ujít big_smile.
A muži na mateřské? Pokud prohozené role oběma stranám vyhovují, tak proč ne.

No tak to je pěkné pozvání a o romantiku mᚠpostaráno. Ten jedinec = magor (a asi už myslí na jediné, že mu sama spadneš do náruče). Jsem teda zvědav jak si ho vychutnᚠ(to bude asi lepší i než  ten oběd). Tak se drž.

Není tady

 

#33 22. 8. 2006 9:44

Zipi
♥♥-----
Místo: Kladno
Registrovaný: 11. 8. 2006
Příspěvky: 44

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

myslim ze naopak je feminismus tkvi (nebo mel by)  v uvedomeni si sama sebe: umim si otevrit dvere - ale je tak mile kdyz mi je podrzi muz, muzu si koupit kytici ruzi, ale je tak mile ji dostat... atd.  Jsem rok po MD, sama s malou holcinkou (2,5roku ted), a za rok kdy pracuji bez pocitu ze musim vsem okolo (a muzum specialne) dokazat ze jsem lepsi, se mi dari v kariere a to  navzdory vsem limitam jako¨napr. : musim z prace odejit vcas vyzvednout mlade.
Tim chci rici ze feminismus by  nemel znamenat honbu za pohlazenim zenskeho ega tipu: jsem lepsi nez muz, spis myslim ze i muzi by meli projit podobnym sebeuvedomenim: jako zena neni souper ale parner, stejne schopny, uctyhodny


-----------------------------------------------------------------------
v zivote se nam to po cem nejvice touzime vyhyba

Není tady

 

#34 22. 8. 2006 10:02

lvice
Host

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

Zipi, původně feminismus měl velký smysl - boj zo rovnoprávnost žen, za právo volit, za právo pracovat a dostávat za to stejnou odměnu jako muži, studovat atd. Toho jsme dosáhly. Nemyslím si, že feminismus tkví v tom, že si uvědomuji, že si umím sama otevřít dveře, ale v tom, jak dávᚠmuži najevo, že nepotřebuješ, aby Ti ty dveře otevíral, protože ty si je v pohodě otevřeš sama. Tak se muži přizpůsobili. Proč by ti je měli otevírat, když ví, že ty si je otevřeš sama a nemᚠzájem, aby Ti je otevírali oni? Ale s tou poslední větou s Tebou naprosto souhlasím. Žena a muž jsou protipóly a společně tvoří ideální jednotu. Není nutné se honit za ideou být jako oni, my nejsme jako oni a nikdy nebudeme. Jsme ženy a oni muži, jen vzájemně tvoříme jednotu. Bohužel z žen se staly muži a z mnoha mužů ženy. Tak co se divíme.......

 

#35 22. 8. 2006 10:51

macháček
♥♥-----
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 54

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

Trošku to odlehčím. Před chvílí jsem byl na toaletě no a nejsem žena (zatímbig_smilebig_smilebig_smile), by mi domácí práce nejsou cizí. Ale pravdu máte, jak říká kámoš ze slovenska - aj také veci sa dějů.

Není tady

 

#36 22. 8. 2006 10:52

Zipi
♥♥-----
Místo: Kladno
Registrovaný: 11. 8. 2006
Příspěvky: 44

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

lvice napsal(a):

Zipi, původně feminismus měl velký smysl - boj zo rovnoprávnost žen, za právo volit, za právo pracovat a dostávat za to stejnou odměnu jako muži, studovat atd. Toho jsme dosáhly. Nemyslím si, že feminismus tkví v tom, že si uvědomuji, že si umím sama otevřít dveře, ale v tom, jak dávᚠmuži najevo, že nepotřebuješ, aby Ti ty dveře otevíral, protože ty si je v pohodě otevřeš sama. Tak se muži přizpůsobili. Proč by ti je měli otevírat, když ví, že ty si je otevřeš sama a nemᚠzájem, aby Ti je otevírali oni? Ale s tou poslední větou s Tebou naprosto souhlasím. Žena a muž jsou protipóly a společně tvoří ideální jednotu. Není nutné se honit za ideou být jako oni, my nejsme jako oni a nikdy nebudeme. Jsme ženy a oni muži, jen vzájemně tvoříme jednotu. Bohužel z žen se staly muži a z mnoha mužů ženy. Tak co se divíme.......

ano samozrejme souhlasim puvodni smysl...
ale precti si sama co pises: jak dame muzum najevo.... zase premyslime o muzich jako o nasich detech, coz je signifikatne problem dneska: zaroven si je tak vychovavame (domyslime za ne...), a zaroven se pak divime ze na to neprijdou samy. spravna uvaha podle me vede takto: vim zena si umi otevrit dvere, ale ja ji chci prokazat uctu a podrzim je, a pokud se na to zatvari blbe, tak je nesebevedoma, potrebuje si dokazovat cokoliv smile. Stejne tak by melo platit vse naopak, jako napr. vim ze muj drahousek si klidne uvari sam, ale rada mu uvarim smile

bohuzel dnesni muzi uprednostni spise postoj: dyk to zvladne sama, tak proc bych ji mel pomoci smile nebo hure: ona me na nic uz nepotrebuje...


-----------------------------------------------------------------------
v zivote se nam to po cem nejvice touzime vyhyba

Není tady

 

#37 22. 8. 2006 12:29

lvice
Host

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

Macháčku,

tak zážitek skvělý. Po pěti minutách tvrdnutí před restaurací mi přišla SMS: Už jsi tam já jsem zacpanej tam a tam. Sebrala jsem se a šla se najíst do závodní jídelny....... Tento muž je vzor buranství...... I takoví jsou muži.... Naštěstí ne všichni wink. Nemyslím, že jsem o něco přišla, že jsem ho neviděla big_smile.

 

#38 24. 8. 2006 6:48

macháček
♥♥-----
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 54

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

lvice napsal(a):

Macháčku,

tak zážitek skvělý. Po pěti minutách tvrdnutí před restaurací mi přišla SMS: Už jsi tam já jsem zacpanej tam a tam. Sebrala jsem se a šla se najíst do závodní jídelny....... Tento muž je vzor buranství...... I takoví jsou muži.... Naštěstí ne všichni wink. Nemyslím, že jsem o něco přišla, že jsem ho neviděla big_smile.

Hm, klasika. Něco už napovídalo, že to takhle dopadne. Takové je asi opravdu lepší nevidět resp. se s ním nesetkat, možná že by jsi byla ještě více zklamaná, když by promluvil něco při tom obědě. Držím Ti, aby se ti takovéto typy vyhýbali na sto honů.

Není tady

 

#39 26. 8. 2006 20:58

Ivetata
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 24. 5. 2006
Příspěvky: 751

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

Konečně jsem asi na té správné stránce, já mám sice už po 40,ale  nechám se ráda hýčkat mužským,stačí jen přidržené dveře atd.,ale to co jsem zažila u mojí 20 leté dcery nemůžu pochopit!!! Takže šla na diskotéku ve městě kde bydlíme, na tu diskotéku dojeli kamarádi (kluci 19 a23 let).Disko skončilo ve 4 hod. ráno a klukům jel vlak v 5,15. A teď  přijde to co já nepochopím, ona šla s nima na vlak.nádraží a čekala až jim pojede vlak ( s žádným z nich nemá důvěrnější vztah) a potom šla přes celé město SAMA 45 minut domů. Tak si říkám kde jsem udělala  v její výchově chybičku!!! Pravda doma vzor neměla,jsem bohužel rozvedená.

Není tady

 

#40 29. 8. 2006 10:43

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

Ivetata: tak to taky nechápu....já zase nedávno "křenila" na cvičáku s mým dítkem a se psem...dvě holčiny (12 a 16 let) se tam bavily a ta starší vyprávěla, jak je děsná sranda na někoho zavolat jménem a když se otočí, tak říct "nečum" (no už tohle mi vtipný nepřišlo)...no a pak dodala, že "no já na todle mýmu klukovi vždycky naletím a von vždycky Nečum..."....tak to jsem nevydržela, otočila se a řekla "Tak ten by šel, chlapec. A už bych ho nechtěla, takhle mluvit."...holka, chuděra, koukala a netušila, tkerá bije...

Není tady

 

#41 12. 9. 2006 17:24

DarkAngel
♥♥♥♥♥♥-
Místo: klášter sester karmelitánek
Registrovaný: 6. 9. 2006
Příspěvky: 2892

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

Mohu take prispet s nazorem ? Zenam ve spolecnosti kazdopadne ucta patri. Jakozto nezne a krasne pohlavi, si to od muzu urcite zaslouzi. Docela ma rozhodil jeden mladik v prostredku MHD. Vrhnul se na sedadlo s nechutnou poznamkou na jednu pani, ze dnes je rovnopravnost a mela stejnou sanci se k sedadlu dostat stejne rychle jako on. Takze tak...Ucta k zenam jaksi vymizela, je to smutne. Feminizmus je hnus z Ameriky, ale mozna si za to feministky muzou sami a bohuzel sebou vtahly i obycejne zeny, ktere feminizmus jaksi nezajima.

Vas Dark Angel


Chtěly jste světici, tak prosím, jsem zde! Ale měly by jste vědět, že se mi to, co dělám, dost  hnusí...

Není tady

 

#42 17. 9. 2006 10:22

666salome
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Moravěnka
Registrovaný: 24. 8. 2006
Příspěvky: 6309
Web

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

No nevím jestli se ti mladí kluci nebojí těch mladých soběstačných slečen aby se jim nezačaly posmívat když začnou být galantní  vissla a pak v dospělosti abys je hledal  v kupce sena prostě galantní muži nerostou a myslím že si za to můžeme samy svou emancipovaností i když ruku na srdce někdy fakt nechtěnou.
Nevidím nic rovnoprávného na tom že všechny chodíme do práce stejně jako muži ale jen oni chodí unavení z práce a nám začíná další směna dumbom


************Žena bez muže je jako ryba bez jízdního kola ************
http://smajlici-1.ic.cz/znameni/1/rak.gifhttp://smajlici-1.ic.cz/zvirata/9/073.gif
************ Nevěřím na zázraky  -  spoléhám na ně ************

Není tady

 

#43 15. 12. 2006 11:05

Anna9
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2006
Příspěvky: 49

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

A já se zase obávám, že těch mužů, kteří pomáhají do kabátů a otevírají dveře jsou tak 1 z tisíce, takže se muži nemusí bát, že by jě někdo nařkl z diskriminace. Já bych to určitě neudělala a takové chování vítala, jenže..... kde jsou?

Není tady

 

#44 20. 12. 2006 9:54

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

Já myslím, že je jich malinko víc wink

Není tady

 

#45 21. 12. 2006 13:09

tina
Moderátor(ka)
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 10967
Web

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

no - jeden můj kolega, když mi chce říct, že mi to sluší, tak se nejdřív prvně hrozně omlouvá, že se bojí, aby se mě nedotkl nebo mě neurazil... což taky dělá přehnaná péče o harašení...


http://lb4m.lilypie.com/TikiPic.php/gndx.jpghttp://lb4m.lilypie.com/gndxp2.png
http://lbym.lilypie.com/TikiPic.php/JTqs.jpghttp://lbym.lilypie.com/JTqsp2.png

Není tady

 

#46 11. 2. 2007 21:58

zrzunda
♥------
Registrovaný: 5. 2. 2007
Příspěvky: 15

Re: Jsme si rovni ve společnosti? Patří ženám úcta mužů?

[No a kde tgakového najdeš?kapitulation

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů