Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 15. 5. 2006 12:11

Majdalena
♥♥-----

Chu na slané?

Ahoj, kdo víte, co s tím? Mám neustále chu na sůl. Jsem schopná si nasypat trochu soli ze slánky a mlsat. Mám to tak dva týdny. Nikdy jsem to nezažila, miluju sladké. Chybí mi něco?A co? Jo a proč jedí srnky v zimě sůl?

Není tady

#2 15. 5. 2006 18:41

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha

Re: Chu na slané?

Potřeba soli pro lesní zvěř je vysoká zejména v určitých obdobích roku (parožení, přebarvování, růst plodu a dalších). Sůl má blahodárné účinky na tělní procesy zvěře, podporuje chu, zlepšuje trávení, reguluje osmotický tlak, dodává potřebné minerály.

Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

#3 16. 5. 2006 11:04

Majdalena
♥♥-----

Díky.

Není tady

#4 16. 5. 2006 12:43

Jarmila
♥♥♥----
Místo: Praha a jinde

No vidis. Tak to mas dobre. Lepsi chut na sul nez na cukr. Jak je videt tak to tve telo potrebuje..........treba po tom budes behat jako "srnka".

Není tady

#5 16. 5. 2006 18:39

Ilseli
♥♥♥----

Majdalena napsal(a):

Ahoj, kdo víte, co s tím? Mám neustále chu na sůl. Jsem schopná si nasypat trochu soli ze slánky a mlsat. Mám to tak dva týdny. Nikdy jsem to nezažila, miluju sladké. Chybí mi něco?A co? Jo a proč jedí srnky v zimě sůl?

CHUTĚ  A  AVERZE v homeopatii Co znamenají  chutě a averze v případě týkající se potravin? U stavu zdraví vládne vitální síla neomezenou vládou a není svazována či omezována žádnými chutěmi nebo odporem. Zdravý člověk jí to, co je správné, dostává se mu toho co je správné a vylučuje,  co není v pořádku. Jednotlivec je svazován chutěmi a averzí, když je nemocný, kdy je narušena jeho vitálita.
Chu , jinak touha, definováno ve smyslu jako neupokojivý hlad. Znamená také touhu, silné přání, chtění, žádost. Odpor - averze  znamená nechu, antipatii a odmítání. V totalitě, v celkové repertorizaci představují potravinové chutě a averze jako jiné další symptomy zevně reflektovaný obraz vnitřní esence nemoci, což je narušení vitalitní síly.

Chu pacienta  u akutní nemoci  vzhledem ke stravě a nápojům je zcela jasně směřován k věcem, které ho paliují a ulevují mu: nemá žádný vyložený léčebný účinek, ale spíš jsou zdrojem toho,  čeho se nedostává.

Chronicky nemocný člověk má chu na věci, které napomáhají jeho narušení a vykazuje odpor k věcem, které by mohly účinkovat jako potenciální lék. Všechny činy či akce v podobě potravinových modalit směřují ve směru udržení poruchy.

Homeopatie všechny tyto symptomy chutě a odporu bere na vědomí, pomáhají při hledání správného homeopatického léku daného jedince.

Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

#6 16. 5. 2006 21:53

Hela A
♥♥-----

Ilseli
Chronicky nemocný člověk má chu na věci, které napomáhají jeho narušení a vykazuje odpor k věcem, které by mohly účinkovat jako potenciální lék. Všechny činy či akce v podobě potravinových modalit směřují ve směru udržení poruchy.

Ano, vím že sladké mi nedělá dobře ale mám  strašně ráda skladká jídla... Muž zase nemá solit a všechno přesoluje, ale co s tím?

Není tady

#7 16. 5. 2006 23:14

Petr I.
♥♥-----

Hela A napsal(a):

Ilseli

Ano, vím že sladké mi nedělá dobře ale mám  strašně ráda skladká jídla... Muž zase nemá solit a všechno přesoluje, ale co s tím?

Mám rád pivo a také mi moc nesvědčí (občas), když to přeženu. Mám rád topinky a pokaždé mi po nich není dobře. ..................supermario

Není tady

#8 17. 5. 2006 18:59

Majdalena
♥♥-----

To je hezký, to s tou homeopatikou. Jenže co tak můžu mít za problém? Vztahuje se ta sůl na mé deprese, které si dle lékařů úspěšně léčím už půl roku? Závratě, které ustoupily zhruba před měsícem a vracejí se jen v malé intenzitě? Obezitě, kterou mám od dětství? Atopickému ekzému, snížené imunitě, alergickým reakcím, které mám už přes rok? Začínajícímu astmatu? A co tím? Máme svá těla oblažovat věcmi, po kterých prahnou? Pivo, topinky (mně nedělá dobře bramborák a tolik mi chutná...), cukr, sůl... Nebo si to máme zakazovat????

Není tady

#9 18. 5. 2006 21:18

Ilseli
♥♥♥----

Majdalena napsal(a):

To je hezký, to s tou homeopatikou. Jenže co tak můžu mít za problém? Vztahuje se ta sůl na mé deprese, které si dle lékařů úspěšně léčím už půl roku? Závratě, které ustoupily zhruba před měsícem a vracejí se jen v malé intenzitě? Obezitě, kterou mám od dětství? Atopickému ekzému, snížené imunitě, alergickým reakcím, které mám už přes rok? Začínajícímu astmatu? A co tím? Máme svá těla oblažovat věcmi, po kterých prahnou? Pivo, topinky (mně nedělá dobře bramborák a tolik mi chutná...), cukr, sůl... Nebo si to máme zakazovat????

Majdalenko, potravina může být nᚠpotenciální lék, pokud si uvědomíme souvislosti, k čemu nám má potravina sloužit. Malé děti také nenecháme jíst slané brambůrky, pít cocacolu, když víme, že je to pro ně nevhodné.  Pokud jíme to, co nám škodí ale velmi chutná, tak si zaděláváme na fyzické potíže, které jsou již nastartované díky naší duševní nerovnováze - disharmonii. Vše souvisí se vším.
Pokud někdo vyjmenuje tolik fyzických potíží jako ty, soudím, že si prošla velkou psychickou zátěží. 

Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

#10 18. 5. 2006 23:56

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Majdalena napsal(a):

Jestli toho mᚠtolik, začni řešit psychiku. Tam je jádro všech nemocí, obzvláště těch, které jsi uvedla

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#11 19. 5. 2006 9:58

Hela A
♥♥-----

Majdalena napsal(a):

Pivo, topinky (mně nedělá dobře bramborák a tolik mi chutná...), cukr, sůl... Nebo si to máme zakazovat????

Když vím, že mi to nedělá dobře, snažím se uvedené nejíst , vynechat a udělat si občas očistnou kůru, což tělu prospívá.storstark K životu v podstatě potřebujeme velmi málo.

Není tady

#12 19. 5. 2006 11:24

Majdalena
♥♥-----

Souhlasím, jen mi to přijde divné. Problém je u mne ten, že jsem žádnou psychickou zátěž v posledních letech neměla, lékaři mi tvrdí, že jen moje tělo nedokáže vytvářet hormony radosti, tak mi nasadili antidepresiva. A nic se nemění.

Není tady

#13 19. 5. 2006 12:04

Hahnčí
♥♥-----

Majdalena napsal(a):

Souhlasím, jen mi to přijde divné. Problém je u mne ten, že jsem žádnou psychickou zátěž v posledních letech neměla, lékaři mi tvrdí, že jen moje tělo nedokáže vytvářet hormony radosti, tak mi nasadili antidepresiva. A nic se nemění.

Majdí, to ti chybí hořčík, v banánech je hormon radosti.big_smilebig_smilebig_smile

Není tady

#14 20. 5. 2006 6:38

Ilseli
♥♥♥----

Majdalena napsal(a):

Napsala jsi to přesně......,,žádnou psychickou zátěž jsem v posledních letech neměla". Jenže naše mysl si pamatuje vše, a je to na úrovni vědomé i nevědomé  od svého narození (i předtím). Všechny naše emoce mají vliv na naše fyzické tělo. Záleží od prvočátku,  jak jsme vybaveni a odolni se se vším vypořádat, kolik lásky se nám dostává, jako lék. Pokud celý život s něčím bojujeme, můžeme být bojem zraněni a unaveni (obrazně řečeno). Pak se můžeme díky chemii dostat do relativního klidu, jenže rány z boje zanechají jizvy, které  se mohou otvírat bez vzpomínky z kterého boje jsme je získlali..... Pokud tělo si s něčím neumí poradit, je to tím, že je narušena harmonie těla a duše.

Není tady

#15 20. 5. 2006 8:50

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Majdo - pokud nemᚠproblémy - antidepresiva neber - to ti rozhodí celé tělo !!! Kolik je ti let???

Není tady

#16 20. 5. 2006 13:05

K.Christa
♥------

Aneri napsal(a):

Majdo - pokud nemᚠproblémy - antidepresiva neber - to ti rozhodí celé tělo !!! Kolik je ti let???

Aneri má pravdu, antidepresiva tě mohou ovládnout. Řeší věci teď ale co potom?

Není tady

#17 21. 5. 2006 15:57

Majdalena
♥♥-----

Právě toho jsem se bála. Doktoři mne uklidňovali, že vše přejde a bude líp... a že ani k imunoložce už nemám chodit, protože antidepresiva jsou i na posílení imunity. Ale já stejně šla, protože je to fajn ženská, a ta jediná mi trochu pomádá, alespoň se zajímá o můj leta trvající kašel. Jo, bude mi třicet.

Není tady

#18 21. 5. 2006 16:19

ajajaj
♥♥-----

Majdo píšeš,že mᚠvíce nemocí.Ráda mᚠsladké---to by ti mohl chybět hořčík.Touha po slaném by mohla odpovídat k ledvinám.Závratě mohou být i k páteři nebo jestli nejsi anemická.Veškeré reakce mohou být i na potraviny.Ktomuto tématu je toho trochu více....

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí