Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#1 14. 5. 2006 22:13

Lenci2
Host

Rehabilitace u malých dětí

Ahoj máte někdo zkušenosti s docházkami na rehabilitaci s malými miminky?Je nutné tam chodit?sad

#2 14. 5. 2006 22:19

Leila
♥♥♥♥♥♥-

Re: Rehabilitace u malých dětí

To je hodně blbě položená otázka.

Záleží, co tomu dítěti je. Vůbec nenapsala nic bližšího, nic konkrétního. Musíš popsat zdravotní stav dítěte, diagnózu, prostě všechno, co se zdravotního stavu týče.

Jinak- pokud se ti nezdá postup lékaře, který dítěti rhb navrhl, obrať se na jiného lékaře,aby toto zhodnotil, nejlíp ale se stejnou specializací, jakou měl ten, který rehabilitaci navrhl.

Upravil(a) Leila (14. 5. 2006 22:20)

Není tady

#3 14. 5. 2006 22:24

Lenci2
Host

Malej se ještě neotáčel na bříško, bude mu 6 měsíců, mě se to divné vůbec tedy nezdá....a zvedal málo hlavičku při poloze na bříšku, ale teď už je to dobré, je velmi čiperný, a na rehabilitaci jsem přestala chodit sama od sebe.Sestra tam byla nepříjemná nejen na malýho ale zaskočila mě, když začala být protivná i na mě.

#4 14. 5. 2006 22:40

Isidia
♥♥♥----
Místo: Česká republika

Pokud reh. doporučil lékař, tak je lepší tam chodit. Je to pro dítě lepší. Ona ta reh. může předejít komplikacím v budoucnu, které nejste nyní třeba předvídat. O zahájení  a ukončení reh. většinou rozhoduje neurolog, nebo jiný odb. lékař a proto bych rozhodnutí nechala na něm a vzájemné domluvě.Také mu řekněte, že se vám syn jeví v pořádku.
Pokud nejste schopna sestru usměrnit , tak to sdělte lékaři, že se vám její chování vůči vám a dítěti nelíbí. Člověk si to nesmí nechat líbit, protože jde hlavně o zdraví vašeho synka.

Není tady

#5 14. 5. 2006 23:01

Leila
♥♥♥♥♥♥-

No v půl roce by se dítě na bříško přetáčet mělo. Myslím si ale,   že závažnější je to, že špatně zvedá hlavičku. To je určitě pro rozvoj svalů na zádech a za krkem rehabilitace jediným řešením.
Pokud se při tomto doporučila rehabilitace, rozhodně bych tam chodila. Opravdu ty sama neposoudíš, pokud nejsi lékařka, vývoj do budoucna.
Pokud se ti ale postup a návrh rehabilitace nezdá, můžeš navštívit druhého lékaře a zeptat se na druhý názor.

Upravil(a) Leila (14. 5. 2006 23:04)

Není tady

#6 15. 5. 2006 18:26

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA

Měla jsem podobnou zkušenost s neuroložkou.Málo mě o všem informovala a skoro nic mi nevysvětlila nebo mě odbyla.Vyvrcholilo to tím,že mě normálně seřvala!A to byla poslední kapka a já se konečně vzbouřila,řekla jsem jí všechno co jsem měla na srdci a přestoupila k jinému neurologovi.Od té doby bráním své děti i sebe před "srážkou s blbcem".
Ale cvičit se určitě vyplatí.V půl roce mi řekli, že dcera na 99% nebude nikdy chodit.Cvičily jsme spolu až 5x denně a ona se postavila v 18 měsících a ve dvou letech už chodila!Ani tomu nechtěli věřit,když jme přišly za ručičku na kontrolu. Podle toho co píšeš si myslím,že cvičíte Vojtovu metodu a ta má na miminka veliký efekt.
Malá se ze začátku dost vztekala,protože je to pro mimča nepříjemný,takže jsme cvičily na kolenou.Postupně jsme přešly na stůl.Určitě,ale bez porady s lékařem s rehabilitací nekonči.Mohla bys toho časem vážně litovat.
Držím palce Tobě i Broučkovi,drž se a pevné nervy na RHB s sebou.

Není tady

#7 16. 5. 2006 13:19

EVA2
♥------

Mám dvojčata je jim 10. Narodily se ve 30.týdnu. Vojtovu metodu jsme začaly cvičit už v inkubátoru až než začaly chodit. Jeden ve 14 a druhý v 16 měsících a díky tomu dohnaly ty 2 měsíce o které se narodily dřív. Rozhodně pokračuj dál a nedej se odradit nepříjemnou sestrou tvé dítě ti to vrátí! Pevné nervy A trpělivost!

Není tady

#8 30. 5. 2006 8:26

Dr.Pöthe
♥♥-----

Doporučuji obrátit se na výborného odborníka, adresu má:
www.fyzioterapie.com
P.Pöthe

Není tady

#9 30. 5. 2006 9:16

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Taky jsem s dcerou cvičila Vojtovu metodu. Ve třech měsících ještě neotáčela hlavičku a celkově byla hodně apatická. Její první měsíce jsou pro mě dodnes noční můrou, viděla jsem její budoucnoust jen černě, ale ve 13 měsících začala chodit a doktorka na neurologii prohlásila, že dokonce předehnala donošené děti. Takže určitě pokračuj. Naše doktorka byla taky velmi nepříjemná, chtěla ve cvičení pokračovat i potom (asi aby jí neubyl pacient), ale sama rehabilitační sestra řekla, že nevidí už nic, co by měla dcerka rozcvičovat. Takže vydrž do té doby, než bude dcera chodit, je to takový zlom, potom prý už cvičení nemá velký význam. To jsou slova neuroložky, která nás honila, aby dcera rozcvičila vše právě do té doby než začně chodit.

Iveta X

Není tady

#10 25. 6. 2006 21:44

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Na RHB jsem docházela se synem i dcerou. Syn byl nedonošený, taky se nepřetáčel, atd. Bylo to zdlouhavé, výsledky perně zasloužené.
U dcery při porodu došlo ke zlomenině nějaké chrupavky v rameni. Řekli mi, že to se stává velkým dětem, že to nic není. Druhý den, že dcera má obrnu toho porušeného nervu. Takže kolečko - neurolog, RHB sestra a měla jsem o zábavu vystaráno dlouhé měsíce.
V předškolním věku znovu, v mladším školním zase, asi v osmičce nanovo... Spolu s nikdy pořádně nenataženou rukou svou pravačku nikdy rovnocenně nepoužívala, cvičila ve skupině, Vojtovu metodu, individuálně... Bylo to vyčerpávající. V tom posledním tažení před střední školou jsëm v úvodu řekla "to zase budu mít práce..." lékařka se podívala a řekla:"Vy? To zajistí naše odbornice, ne? Co Vy?"  Kkdyž jsem jí vysvětlila, že veškerou práci jsem vždycky odřela jen já, koukala na mě, jako bych přistála z Marsu.
Lékařka postupně naordinovala několik způsobů procvičování. Nakonec jsme skončily opět u Vojty a kdo myslíte, že to měl dělat? Já. Odbornice.
Praxe je totiž v drtivé většině případů taková, že lékař to zrentgenuje, promyslí, doporučí postup, sestra Vás to naučí a Vy se doma s dítětem mordujete. Léta.
Při tom našem posledním kolečku se asi po dvou letech lékařka hluboce zamyslela a řekla:"Tak nevím, co s Vámi. Takové měsíce a výsledek žádnej." Povídám jí:"Co kdybyste nás vyřadila? Holka bude na střední školu dojíždět, nebude to stíhat!" A oni nás opravdu vyřadili a všechny tři jsme si oddychly.
Výsledkem je, že dcera dnes již dospělá řekla, že ji už nikdo nikam nedostane. A známá RHB sestřička prohlásila, že to je jasné zanedbání od dětství. Kdo to zanedbal, nevím. Něco jsem se namořila. Rehabilitace dítěte je běh na velmi dlouhou trať. Doběhnou jen ti nejzdatnější.
Situaci jsem popsala jen velmi, velmi zkráceně. Snad nejvíc jsem se nasmála u jednoho ortopeda. Holce zakázal TV kvůli dalším objeveným vadám. Musela skončit a aerobikem, ač jí šel a obrečela to. Za půl roku řekl, že jí za trest nechá cvičit, protože se jí to nezlepšilo, že asi lajdá RHB cvičení. Holka si pobrečela podruhé. Že cvičí pečlivě a že se na to tedy rovnou vykašle. Řekla jsem mu, ale ona nesmí skákat a běhat kvůli těm kyčlím.  Co tam bude dělat... A on že na kyčle zapomněl, to že jí to tedy zase přepíše. Přepsal, koukal za námi a pronesl, co že ta holka tak divně drží ruku... Šly jsme do kolen. Povídám, no to je, pane doktore, ta ruka, kvůli které jsme sem původně přišly... Přijdu do čekárny, koukám na papír a čtu, že Tv dcera může bez omezení. Vracím se zpátky. Doktor je otrávený a navztekaný, co si zase dovoluju. Při následném čtení svého elaborátu nevěřícně kouká, povídá, že to asi spletl a napsal někomu jinému, ale komu teď... Přepisuje na osvobození od TV a my s neskutečnou úlevou mizíme. ...
Dnes jsou obě děti dospělé. Jsem opravdu šťastná, že mě už nikdo nebude v ordinacích cemperovat, zda, jak, kolikrát cvičíme....Tedy - přeji velice, velice vyvinutou trpělivost úplně každému, jehož dítě má jakékoli potíže s klouby, kostmi, svaly, každému, kdo dochází k neurologovi či ortopedovi, na rehabilitace. Někdy totiž i přes opakované snahy se věc kupředu příliš nehýbe. A když, tak směrem poněkud jiným, než si představujeme....

Není tady

#11 6. 7. 2006 20:56

mimyy
♥♥♥----

o rehabilitacích - vojtovce a všem ostatním, čímž jsme za tři roky prošli vím svoje reta

Cvičit jsme začali s malou již v inkubátoru - je 24tt, takže docela nervy, jak to všechno bude.
Přišlo mi, že jen cvičíme, přebalujeme a odstříkáváme mlíčko.. - sát se nikdy nenaučila.
Samozřejmě čím byla starší, tak to bylo o nervy, jelikož jsem již neměla sílu ji držet přesně tak jak bylo třeba, ale nevzdali jsme to.
Takže po těch letech, kdy všichni svorně opouštěli barák, aby neslyšeli její zoufalý křik, si říkám, že někdy ti doktoři asi fakt mají pravdu storstark

Není tady

#12 7. 7. 2006 9:25

Evelin
♥♥♥♥---

Doporučuji také rehabilitovat. My to táhnem od 4 měsíců a dnes je holce 9,5! Kdybych s ní nebyla cvičila denně 2-3x, byla by prý na vozíku. I když obě babičky nás stavěli do role studovaných blbů(mám VŠ i její otec),kteří mimino mordují, prý z toho, co jí tenkrát bylo - VYROSTE.
K tomu jsem vzala mimink.plavání, a od mala pohyb na posílení svalstva celého těla. Takže co to šlo, naučit na brusle, kolo, lyže, tanečky....Nic závodně, vše rekreačně, přiměřeně.Druhým rokem-hipoterapie, což pomohlo NEJVIC. Narodila se trochu přidušená.
Taky jsem prvně musela dokázat, že jí něco je ( a bylo, že jsem úzkostlivá maminka, která vymýšlí....až když jsem obešla doktorku a šla za svou rehabilitační, s kterou já sama jsem cvičila jako dospělá Vojtu, pak nastalo halo a mé dítě najednou bylo taky opožděné...).
Taky jsem měnila doktory, neboť dodnes nosíme ortop.boty, vložky a pod. a někteří stanovili diagnozu, aniž by viděli, jak chodí nebo stojí a podívali se na dítě. Máme doma gym.míč a vše, co nám kdo řekl, jen aby byla dobrá.
Dodnes chodíme na rehab., máme cvičit....neustále Vojtu a ještě nemá dokonalé (t.j. normální) držení těla, JEště je to zlepšovat.
Kalupinko, máš můj obdiv. Zde jak vypadá má dovolená: 1. jdeme na předpis ortop.vložek a bot. 2.Úplně jinam na odlitek ortop.vložek a pak na absolutně jinou stranu města odevzat předpis na ortop.boty + změřit velikost nohou-bot. Pak čekám cca 2-3 týdny-měsíc a znova kolečko opakujem opačně: Vyberem boty, a jdem na ortop.vložky....ty se dají upravit dle boty. No, zabere mne to JENOM půl dne dovolené, takže ve zbytku hodím termín bud na neurologii nebo rehabilitaci. V podstatě své dovolené nenávidím, nebot celý den procestuji v MHD nebo čekám v čekárně nebo frontu, kdy příjdu na řadu. A tahám sebou dítě....od mala. Bez ní to nejde. A kdyby neuroložka neměla čas, tak kontrola na zubním, nebo endokrinologie nebo něco.
Poslední neuroložku máme fantasickou, sestřičku taky, rehabilitační taky. Ale než jsme je našli!!!
VYDRŹET a neváhat. Snad nechceš své dítě vidět postižené (svalově) a nosit ho na rukou celý život anebo nedát šanci k chůzi,hrám a pod....
Jo, kdyby ty matky, co mají zdravé děti věděli, jaký to je dar. Já vidím na dítěti hned, zda je dobré, nebo ne. Za ty leta to poznám, jaký má mít postoj, jak hýbe tělem, rukama....
Jenom si říkám, že jsem  snad pro ní udělala vše. Stejně už to mají na celý život....

Není tady

#13 22. 7. 2006 22:45

PetraPe
♥♥-----

Lenci2 napsal(a):

Ahoj máte někdo zkušenosti s docházkami na rehabilitaci s malými miminky?Je nutné tam chodit?sad

Ahoj, náš malej má začít chodit na rehabilitaci v srpnu, ale sestra říkala, že nečeká úspěch protože je ve dvou a půl letech malej, aby chápal co po něm chtějí. wink

Není tady

#14 23. 7. 2006 18:48

SLUNÍČKO
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VYSOČINA

PetraPe napsal(a):

Lenci2 napsal(a):

Ahoj, náš malej má začít chodit na rehabilitaci v srpnu, ale sestra říkala, že nečeká úspěch protože je ve dvou a půl letech malej, aby chápal co po něm chtějí. wink

JDE O TO S ČÍM MÁ NA TU REHABILITACI ZAČÍT CHODIT.
NAPŘÍKLAD VOJTOVA METODA SE CVIČÍ HNED OD NAROZENÍ.
MYSLÍM SI, ŽE DVOU A PŮL LETÉ DÍTĚ,UŽ TOHO ZVLÁDNE DOST. A KDYŽ TA RHB BUDE FORMOU HRY,BUDE HO TO I BAVIT.JEN JI NEVZDAT PŘI PRVNÍM NEÚSPĚCHU.

Není tady

#15 24. 7. 2006 13:18

Petina
♥♥♥♥---

Určitě na rehabilitaci docházejte a cvičte !!!
Od narození tam chodíme, malého sledují, já vím, jak na něj. Strašně se zlepšil, když byl úplně maličký, tak otáčel hlavičku převážně na jendu stranu, pak se nechtěl otáčet, nechtěl lézt, .... v osmi měsících se rozlezl a v devíti začal chodit kolem nábytku. Je mu rok a udělá pár krůčků sám. Myslím, že je to hodně důležité tam docházet a cvičit s ním. Navíc můžete být rádi, že je neustále "pod dohledem". Spousta dětí z našeho okolí totiž zdaleka nedělají vše tak, jak mají, nechtějí třeba na¨kolínka .... a na rehabilitaci nám lehce poradili, jak na to, aby se děťátku chtělo. Takže, je určitě fajn, chodit tam.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí