Oznámení

9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce.

1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus?

#1 8. 7. 2025 15:29

jan.stekly
♥------
Registrovaný: 8. 7. 2025
Příspěvky: 1

Ruční nebo motorové ovládání žaluzií?

Ahoj všem,
plánuju doma rozšířit den a noc žaluzie i na další okna a rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s různými typy ovládání. Konkrétně uvažuji o žaluziích do obýváku, kde mám dvě větší okna (cca 140×160 a 180×160 cm), a tak mě zajímá, jak se s nimi v takových rozměrech pracuje.

Vím, že existují různé možnosti – klasické ovládání řetízkem, šňůrkou nebo i motorické řešení. Co se vám osvědčilo nejvíc při běžném denním používání?

Původně jsem chtěl jít do klasiky s řetízkem, ale pak jsem narazil na motorické varianty a začal jsem přemýšlet, jestli má smysl do toho investovat. Máte někdo zkušenost? Je to praktické, nebo zbytečný luxus?

Díky předem za jakékoliv postřehy nebo rady!

Není tady

 

#2 23. 8. 2025 0:37

Kleopetra
♥------
Registrovaný: 23. 8. 2025
Příspěvky: 3

Re: Ruční nebo motorové ovládání žaluzií?

My máme doma kombinaci: některé ruční (na takovou jakoby kliku) a některé s motorkem. Ty s motorkem jsou jednoznačně praktičtější, je to rychlejší a pohodlnější. Třeba u velkých francouzských oken na terasu nám řekli, že jde jen s motorkem, že by to ruční ovládání neutáhlo.
Ale vzhledem k vyšší ceně motorku jsme nakonec udělali kombinaci - motorek je na velkých oknech a v místnostech, kde se často používají. Tam, kde se s nimi nemanipuluje tak často, máme ruční ovládání.

Není tady

 

#3 22. 10. 2025 4:10

spritehygienist
♥------
Registrovaný: 22. 10. 2025
Příspěvky: 1

Re: Ruční nebo motorové ovládání žaluzií?

jan.stekly napsal(a):

Ahoj všem,
plánuju doma rozšířit den a noc žaluzie i na další okna a rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s různými typy ovládání. Konkrétně uvažuji o žaluziích do obýváku, kde mám dvě větší okna (cca 140×160 a 180×160 cm), a tak mě zajímá, jak se s nimi v takových rozměrech pracuje.

Vím, že existují různé možnosti – klasické ovládání řetízkem, šňůrkou nebo i motorické řešení. Co se vám osvědčilo nejvíc při běžném denním používání?

Původně jsem chtěl jít do klasiky s řetízkem, ale pak jsem narazil na motorické varianty a začal jsem přemýšlet, jestli má smysl do toho investovat. Máte někdo zkušenost? Je to praktické, nebo zbytečný luxus?

Díky předem za jakékoliv postřehy nebo rady!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

  • Turistické, populárně – naučné, dětské a zábavné e-knihy. Stáhněte si zdarma e-knihy Jiřího Gleta. Můžete si vytvořit vlastní knihovničku e-knih na svých mobilech a tabletech.

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů