|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Ahoj všem,
plánuju doma rozšířit den a noc žaluzie i na další okna a rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s různými typy ovládání. Konkrétně uvažuji o žaluziích do obýváku, kde mám dvě větší okna (cca 140×160 a 180×160 cm), a tak mě zajímá, jak se s nimi v takových rozměrech pracuje.
Vím, že existují různé možnosti – klasické ovládání řetízkem, šňůrkou nebo i motorické řešení. Co se vám osvědčilo nejvíc při běžném denním používání?
Původně jsem chtěl jít do klasiky s řetízkem, ale pak jsem narazil na motorické varianty a začal jsem přemýšlet, jestli má smysl do toho investovat. Máte někdo zkušenost? Je to praktické, nebo zbytečný luxus?
Díky předem za jakékoliv postřehy nebo rady!
Není tady
My máme doma kombinaci: některé ruční (na takovou jakoby kliku) a některé s motorkem. Ty s motorkem jsou jednoznačně praktičtější, je to rychlejší a pohodlnější. Třeba u velkých francouzských oken na terasu nám řekli, že jde jen s motorkem, že by to ruční ovládání neutáhlo.
Ale vzhledem k vyšší ceně motorku jsme nakonec udělali kombinaci - motorek je na velkých oknech a v místnostech, kde se často používají. Tam, kde se s nimi nemanipuluje tak často, máme ruční ovládání.
Není tady
jan.stekly napsal(a):
Ahoj všem,
plánuju doma rozšířit den a noc žaluzie i na další okna a rád bych se zeptal na vaše zkušenosti s různými typy ovládání. Konkrétně uvažuji o žaluziích do obýváku, kde mám dvě větší okna (cca 140×160 a 180×160 cm), a tak mě zajímá, jak se s nimi v takových rozměrech pracuje.
Vím, že existují různé možnosti – klasické ovládání řetízkem, šňůrkou nebo i motorické řešení. Co se vám osvědčilo nejvíc při běžném denním používání?
Původně jsem chtěl jít do klasiky s řetízkem, ale pak jsem narazil na motorické varianty a začal jsem přemýšlet, jestli má smysl do toho investovat. Máte někdo zkušenost? Je to praktické, nebo zbytečný luxus?
Díky předem za jakékoliv postřehy nebo rady!
Není tady