Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 5. 2006 22:34

Mattty
Host

Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Chci se zeptat, jak si tak procitam ruzne povery o pohlavi detatka, jak je to s tou metodou stari krve napr. v dobe otehotneni mi bylo 27 (otehotnela jsem zacatkem roku 2006) 28 let mi bude ted v kvetnu a partnerovi v dove otehotneni bylo 29 (na podzim mu bude 30)....bere se tedy vek v dobe otehotneni tedy 27 a partner 29 ...tedy partner ma  mladsi krev, tedy chlapecek;)...nebo se to bere, kolik vam je v tom kalendarnim roce tedy ja 28 a partner 30, i kdyz az na podzim a tedy...ja mam mladsi krev a holcicka wink...Je to povera, ale nejak si rikam, ze treba to nahodou vyjde...

 

#2 12. 5. 2006 13:02

Ivča
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 204

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Nevím, jak to je s věkem,ale určitě vím, že pohlaví dítěte určuje otec, to znamená, že na vašem věku zřejmě nezáleží a záleží jen na tom, jestli partner má silnější X ,to se spojí s vaší X buňkou a je holčička a když vaši X buňku oplodní patrnerovo Y, tak to bude kluk.Vy s tím asi nic nenaděláte.
Takže to bude zřejmě trošku pověra, ale hlavně,atĄ máte zdravé dítě...........


http://www.rodice.cz/metrik/1433.png

Není tady

 

#3 16. 5. 2006 21:59

Hela A
♥♥-----
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 50

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Vždy na pohlaví vůbec nezáleží, hlavně když je ten mrňous zdraví!!!!

Není tady

 

#4 17. 5. 2006 10:13

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Mattty napsal(a):

Chci se zeptat, jak si tak procitam ruzne povery o pohlavi detatka, jak je to s tou metodou stari krve napr. v dobe otehotneni mi bylo 27 (otehotnela jsem zacatkem roku 2006) 28 let mi bude ted v kvetnu a partnerovi v dove otehotneni bylo 29 (na podzim mu bude 30)....bere se tedy vek v dobe otehotneni tedy 27 a partner 29 ...tedy partner ma  mladsi krev, tedy chlapecek;)...nebo se to bere, kolik vam je v tom kalendarnim roce tedy ja 28 a partner 30, i kdyz az na podzim a tedy...ja mam mladsi krev a holcicka wink...Je to povera, ale nejak si rikam, ze treba to nahodou vyjde...

Ta metoda je vcelku spolehlivá. Problém nastává když jsou stejný ročník a pouze pár měsíců od sebe. Je to založené na tzv. výměně a pročištění krve, která probíhá v těle každých sedm let od narození. Z toho vyplývá,
že ještě existuje jeden další faktor, který to celé naruší a to jsou operace, transfuze a nemoci krve apod.
Pokud nikdo z nich neprodělal nic takového, tak to zatím každému, kdo toto zná a nechal si to spočítat vyšlo.
"Kdo nevěří, a tam běží". Někdo věří, třeba až když má tři kluky a tu holčičku,ale opravdu opravdu chce....

Není tady

 

#5 17. 5. 2006 11:04

marus12
♥------
Registrovaný: 27. 1. 2006
Příspěvky: 23

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Tak u nás se to počítá jinak, mám dva kluky a vyšlo mi to. Počítá se věk v době otěhotnění, ale ten, kdo ji má starší, po tom bude pohlaví. Krev se mění po 7 letech, tobě se bude měnit za rok, takže to vypadá na holčičku. Ale jsou to jen babské rady,i když nám to všem v rodině vyšlo, byly i výjimky.

Není tady

 

#6 17. 5. 2006 14:02

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Na druhou stranu, pokud si to neřešila při plánování dítěte, tak teď v čtvrtém- pátém měsíci už přece víš, co to bude...

Není tady

 

#7 17. 5. 2006 14:32

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12610

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

slyšela jsem o téhle metodě také, ale v tom případě mi to nevychází, manža je o 5 měsíců mladší, tudíž měl vždy mladší krev u obou dětí a máme kluka a holku  hmmhmmhmm


Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

 

#8 17. 5. 2006 14:49

Caroline
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 81

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Mattty, relevantní je stáří krve v době oplodnění.
Akorát musím nesouhlasit s Maruš12 - myslím, že pohlaví určuje rodič s mladší krví (nᚠrodinný klan tuto teorii potvrzuje snad až do patého kolena. A naopak - kamarádka a každý z jejích tří sourozenců je důkazem opaku. smile Kdo ví, jak to vůbec je...)

Není tady

 

#9 18. 5. 2006 10:27

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Největší problém je opravdu ta operace či zákrok s trasfuzí apod. Skoro každý už na něčem a v dětství nebo v dospělosti byl, takže pak je to celé rozhozené.

Není tady

 

#10 18. 5. 2006 10:48

chomáček
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 923

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Hela A napsal(a):

Vždy na pohlaví vůbec nezáleží, hlavně když je ten mrňous zdraví!!!!

Ježiš , tyhle kecy miluju. sad Ta věta to je prostě takový babkovský přežitek.

Není tady

 

#11 18. 5. 2006 12:14

Ivča
♥♥♥----
Registrovaný: 14. 1. 2006
Příspěvky: 204

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Caroline napsal(a):

Mattty, relevantní je stáří krve v době oplodnění.
Akorát musím nesouhlasit s Maruš12 - myslím, že pohlaví určuje rodič s mladší krví (nᚠrodinný klan tuto teorii potvrzuje snad až do patého kolena. A naopak - kamarádka a každý z jejích tří sourozenců je důkazem opaku. smile Kdo ví, jak to vůbec je...)

Pohlaví určuje otec, ale to jsem už psala.Matka to fakt nemůže ovlivnit.....


http://www.rodice.cz/metrik/1433.png

Není tady

 

#12 18. 5. 2006 13:11

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 479

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Myslím, že to matka může ovlivnit, když ty klučičí spermie zlikviduje dřív než se dostanou k jejímu vajíčku.   lol  lol  lol

Není tady

 

#13 18. 5. 2006 13:13

Rhea
♥♥♥♥---
Místo: Brno
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 479

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

nebo samozřejmě holčičí, ale beru to tak, že bude ctít své pohlaví (a taky ze své zkušenosti).   dumbom

Není tady

 

#14 19. 5. 2006 14:48

holka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 16. 5. 2006
Příspěvky: 479

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

A jka je to? Když má chlap mladší krev tak je z toho kluk nebo holka?

Není tady

 

#15 19. 5. 2006 18:02

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

castecne lekarsky overena metoda je tato - presne urcit den ovulace, a pak podle toho, jak chceme kluka nebo holku mit pohlavni styk. Spremie X jsou pomalejsi, ale preziji v deloze zhruba tri dny. Spermi Y jsou rychlejsi, ale preziji jen asi 12 hodin.

Jestli uz jsi ale tehotna, nejjistejsi bude zeptat se ultrazvuku big_smile


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#16 20. 5. 2006 22:29

Ájinka
♥♥♥----
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 145

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Nezáleží na tom, kolik je partnerům let.
Počítá se to od násobku čísla 7 plus další roky.
Příklad:
On - 36 let, to je  5x7=35, to znamená, že ve věku 35 let má starou krev 7let, ve věku 36 let 1rok, ve věku 37 let 2roky atd.

ona: věk 25 let, to znamená: 3x7´= 21 plus 4 roky = 25 .Ve věku 25 let má ona starou krev 4roky, ve věku 26 let 5roků, ve věku 27 let 6roků atd.

Kdyby tento pár počal dítě v době, kdy otci bude 35 let, bude mít starou krev 7 let. Matce bude 25 let, bude mít starou krev 4 roky. Podle tohoto systému má v tomto roce mladší krev matka a proto by se měla narodit holčička.

Kdyby stejný pár počal dítě , kdy otci bude 36 let, bude mít starou krev 1 rok. Matce bude 26 let a bude mít v tomto roce krev starou 5 let, měl by se narodit chlapec.

Vůbec tedy nezáleží na skutečném věku partnerů. Je pravda, že je to babská rada, ale z nějakého důvodu to skoro vždycky vychází.

Chomáček:
víš co, tak ty babské kecy nečti. Jestli si myslíš, že není důležité mít zdravé dítě, a je jakéhokoliv pohlaví, tak vůbec nevíš o čem mluvíš.

Není tady

 

#17 4. 7. 2006 10:18

Isis1
Host

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Díky za rady:-))

Macex napsal(a):

Mattty napsal(a):

Chci se zeptat, jak si tak procitam ruzne povery o pohlavi detatka, jak je to s tou metodou stari krve napr. v dobe otehotneni mi bylo 27 (otehotnela jsem zacatkem roku 2006) 28 let mi bude ted v kvetnu a partnerovi v dove otehotneni bylo 29 (na podzim mu bude 30)....bere se tedy vek v dobe otehotneni tedy 27 a partner 29 ...tedy partner ma  mladsi krev, tedy chlapecek;)...nebo se to bere, kolik vam je v tom kalendarnim roce tedy ja 28 a partner 30, i kdyz az na podzim a tedy...ja mam mladsi krev a holcicka wink...Je to povera, ale nejak si rikam, ze treba to nahodou vyjde...

Ta metoda je vcelku spolehlivá. Problém nastává když jsou stejný ročník a pouze pár měsíců od sebe. Je to založené na tzv. výměně a pročištění krve, která probíhá v těle každých sedm let od narození. Z toho vyplývá,
že ještě existuje jeden další faktor, který to celé naruší a to jsou operace, transfuze a nemoci krve apod.
Pokud nikdo z nich neprodělal nic takového, tak to zatím každému, kdo toto zná a nechal si to spočítat vyšlo.
"Kdo nevěří, a tam běží". Někdo věří, třeba až když má tři kluky a tu holčičku,ale opravdu opravdu chce....

Upravil(a) Isis1 (7. 8. 2006 9:30)

 

#18 4. 7. 2006 10:20

Isis1
Host

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

omlouvám se, nedočetla jsem až k tomuto příspěvku:-))
Podívám se na něj..., zamyslím... a případně vznesu dotaz, kdyby mi něco nebylo jasné:-))
Díky...

Ájinka napsal(a):

Nezáleží na tom, kolik je partnerům let.
Počítá se to od násobku čísla 7 plus další roky.
Příklad:
On - 36 let, to je  5x7=35, to znamená, že ve věku 35 let má starou krev 7let, ve věku 36 let 1rok, ve věku 37 let 2roky atd.

ona: věk 25 let, to znamená: 3x7´= 21 plus 4 roky = 25 .Ve věku 25 let má ona starou krev 4roky, ve věku 26 let 5roků, ve věku 27 let 6roků atd.

Kdyby tento pár počal dítě v době, kdy otci bude 35 let, bude mít starou krev 7 let. Matce bude 25 let, bude mít starou krev 4 roky. Podle tohoto systému má v tomto roce mladší krev matka a proto by se měla narodit holčička.

Kdyby stejný pár počal dítě , kdy otci bude 36 let, bude mít starou krev 1 rok. Matce bude 26 let a bude mít v tomto roce krev starou 5 let, měl by se narodit chlapec.

Vůbec tedy nezáleží na skutečném věku partnerů. Je pravda, že je to babská rada, ale z nějakého důvodu to skoro vždycky vychází.

Chomáček:
víš co, tak ty babské kecy nečti. Jestli si myslíš, že není důležité mít zdravé dítě, a je jakéhokoliv pohlaví, tak vůbec nevíš o čem mluvíš.

 

#19 4. 7. 2006 10:46

eset
♥♥♥♥---
Registrovaný: 31. 1. 2006
Příspěvky: 458

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Čítala som o teórii, že kto chce chlapca, má ma styk 1 - 2 dni pred plodnými dňami a v polohe zozadu (chlapč. spermie sa rýchlo ženú dopredu a sú menej vytrvalé) a kto chce dievča, tak súlož v plodných dňoch pri slabšom prieniku, teda klasika misionár. MuDr. Jonᚠ sa tým zaoberá.


Ak a opantala jeho pokojná sila alebo jej čaro, ak sa očarený oddáš, to nie je láska, ale porážka.

Není tady

 

#20 4. 7. 2006 11:38

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

chomáček napsal(a):

Hela A napsal(a):

Vždy na pohlaví vůbec nezáleží, hlavně když je ten mrňous zdraví!!!!

Ježiš , tyhle kecy miluju. sad Ta věta to je prostě takový babkovský přežitek.

Chomáčku, Ty asi nemᚠděti, viď? A taky asi nevíš, jaké emoce můžou rodiče prožívat, když dítě třeba onemocní i na přechodnou dobu, natožpak když se třeba narodí trvale postižené. Protože i když ta věta o zdraví vyznívá jako klasická fráze, ve skutečnosti to tak je - osobně bych si nedovolila říct, že jsou to jen kecy. No a pokud děti náhodou mᚠa ještě jsi třeba nedošla k tomu, jaký je to dar (taky jedna "fráze") bez ohledu na pohlaví, tak mi přijde, že tomu vztahu možná něco chybí...

Není tady

 

#21 6. 7. 2006 20:42

mimyy
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 182

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

maya napsal(a):

chomáček napsal(a):

Hela A napsal(a):

Vždy na pohlaví vůbec nezáleží, hlavně když je ten mrňous zdraví!!!!

Ježiš , tyhle kecy miluju. sad Ta věta to je prostě takový babkovský přežitek.

Chomáčku, Ty asi nemᚠděti, viď? A taky asi nevíš, jaké emoce můžou rodiče prožívat, když dítě třeba onemocní i na přechodnou dobu, natožpak když se třeba narodí trvale postižené. Protože i když ta věta o zdraví vyznívá jako klasická fráze, ve skutečnosti to tak je - osobně bych si nedovolila říct, že jsou to jen kecy. No a pokud děti náhodou mᚠa ještě jsi třeba nedošla k tomu, jaký je to dar (taky jedna "fráze") bez ohledu na pohlaví, tak mi přijde, že tomu vztahu možná něco chybí...

To je těžký, mně taky někdy přijde divný, že každý říká "at jsou zdravý, to je hlavní" a přitom si myslí třebas-neříkám, že je to vždy naprosto něco jiného - černý vlásky, blondáček, po mamince-tatínkovi.

Ale tentokrát ti dávám za pravdu..sakra vím, co to je, když najednou zjistíš, že tvoje miminko, které mělo ještě víc než tři měsíce hovět v tvém břiše najednou leží v inkubátoru, napojeno na přístroje a nikdo není schopný říct, jestli vůbec přežije a když přežije, tak v jakým stavu...
Vyžrala jsem si to pořádně a bohužel stále jsou pro mě ty "kecy" strašně moc důležitý.

Každopádně a počítám jak počítám, tak my to s tou krví máme nějaký divný big_smilegloria

Není tady

 

#22 6. 7. 2006 20:58

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

Ájinka napsal(a):

Nezáleží na tom, kolik je partnerům let.
Počítá se to od násobku čísla 7 plus další roky.
Příklad:
On - 36 let, to je  5x7=35, to znamená, že ve věku 35 let má starou krev 7let, ve věku 36 let 1rok, ve věku 37 let 2roky atd.

ona: věk 25 let, to znamená: 3x7´= 21 plus 4 roky = 25 .Ve věku 25 let má ona starou krev 4roky, ve věku 26 let 5roků, ve věku 27 let 6roků atd.

Kdyby tento pár počal dítě v době, kdy otci bude 35 let, bude mít starou krev 7 let. Matce bude 25 let, bude mít starou krev 4 roky. Podle tohoto systému má v tomto roce mladší krev matka a proto by se měla narodit holčička.

Kdyby stejný pár počal dítě , kdy otci bude 36 let, bude mít starou krev 1 rok. Matce bude 26 let a bude mít v tomto roce krev starou 5 let, měl by se narodit chlapec.

Vůbec tedy nezáleží na skutečném věku partnerů. Je pravda, že je to babská rada, ale z nějakého důvodu to skoro vždycky vychází.

Chomáček:
víš co, tak ty babské kecy nečti. Jestli si myslíš, že není důležité mít zdravé dítě, a je jakéhokoliv pohlaví, tak vůbec nevíš o čem mluvíš.

Podle toho by každý pár,který počal dítě kolem 22 roku ženy a muž není starší o víc než 6 let,měli by všichni mít jako první holčičku.Já také,ale mám prvního syna.Mě bylo 23 a partnerovi 24,čili jsem měla mladší krev já.U druhého mi bylo 27 a partnerovi 28,čili měl on mladší krev a je to holka.Takže to mám obráceně.

Není tady

 

#23 6. 7. 2006 21:08

mimyy
♥♥♥----
Registrovaný: 4. 7. 2006
Příspěvky: 182

Re: Urceni pohlavi ditete dle stari krve rodicu - babska rada

cool

Ivča K. napsal(a):

Ájinka napsal(a):

Nezáleží na tom, kolik je partnerům let.
Počítá se to od násobku čísla 7 plus další roky.
Příklad:
On - 36 let, to je  5x7=35, to znamená, že ve věku 35 let má starou krev 7let, ve věku 36 let 1rok, ve věku 37 let 2roky atd.

ona: věk 25 let, to znamená: 3x7´= 21 plus 4 roky = 25 .Ve věku 25 let má ona starou krev 4roky, ve věku 26 let 5roků, ve věku 27 let 6roků atd.

Kdyby tento pár počal dítě v době, kdy otci bude 35 let, bude mít starou krev 7 let. Matce bude 25 let, bude mít starou krev 4 roky. Podle tohoto systému má v tomto roce mladší krev matka a proto by se měla narodit holčička.

Kdyby stejný pár počal dítě , kdy otci bude 36 let, bude mít starou krev 1 rok. Matce bude 26 let a bude mít v tomto roce krev starou 5 let, měl by se narodit chlapec.

Vůbec tedy nezáleží na skutečném věku partnerů. Je pravda, že je to babská rada, ale z nějakého důvodu to skoro vždycky vychází.

Chomáček:
víš co, tak ty babské kecy nečti. Jestli si myslíš, že není důležité mít zdravé dítě, a je jakéhokoliv pohlaví, tak vůbec nevíš o čem mluvíš.

Podle toho by každý pár,který počal dítě kolem 22 roku ženy a muž není starší o víc než 6 let,měli by všichni mít jako první holčičku.Já také,ale mám prvního syna.Mě bylo 23 a partnerovi 24,čili jsem měla mladší krev já.U druhého mi bylo 27 a partnerovi 28,čili měl on mladší krev a je to holka.Takže to mám obráceně.

ahoj, mně taky vychází, že bych měla mít kluka, tak nevím smile.

ty jsi z pardubic, vid?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů