Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 11. 5. 2006 14:32

milla
♥♥-----
Registrovaný: 26. 3. 2006
Příspěvky: 25

Artroza

Máte, prosím, někdo zkušenosti s artrozou?

Není tady

 

#2 11. 5. 2006 15:09

myholi
♥♥♥----
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 112

Re: Artroza

....trošku mám...
S čím mohu pomoci?

Není tady

 

#3 11. 5. 2006 15:17

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Artroza

Taky nějaké mám. Co potřebuješ?

Není tady

 

#4 11. 5. 2006 15:49

milla
♥♥-----
Registrovaný: 26. 3. 2006
Příspěvky: 25

Re: Artroza

Mám artrozu v počátku, ale bolesti jsou dosti značné. Nemohu dlouho chodit, někdy ani spát.
Bolí mi pravá kyčel a celá pravá noha.
Co jste proti tomu dělali?

Není tady

 

#5 11. 5. 2006 16:07

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: Artroza

Mě hodně pomohl Proenzi 2700.Vyplatí se to.Vybrala jsem 2 balení a pak jsem měla 2roky pokoj.Dneska jsem si zrovna objednala od Walmarku,vyjde to tam levněji.Měla jsem i gela drink,ale ten mě tak nepomohl.Taky jsem jezdila na akupunkturu,ale ta pomůže od bolesti,musíš k tomu nějaký prášky na kloubní výživu.
Před 15rokama mě doktor řekl,že jsem ještě mladá,aby se mnou něco dělal a teď mě řekl,že kdybych přišla dřív,nemusela jsem tak dopadnout dumbom

Není tady

 

#6 11. 5. 2006 16:22

milla
♥♥-----
Registrovaný: 26. 3. 2006
Příspěvky: 25

Re: Artroza

Díky. Čtyřlístku. Zrovna dneska jsem byla u doktorky a ptala se jí na Proenzi a řekla mi, že je to škoda peněz.
Tak komu věřit.
Dostala jsem od dětí Artrostop, tak ho zkouším.

Není tady

 

#7 11. 5. 2006 22:04

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Artroza

Ahoj millo, můžu se tě zeptat, kolik ti je a kolik jestli mᚠnadváhu? To je u kloubů důležitý. Jestli chceš, pošli mi to jako soukromou zprávu. Pá
Jinak Proenzi je fkt nanic, klobouk dolů před doktorkou, že ti to řekla.

Není tady

 

#8 11. 5. 2006 23:28

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: Artroza

milla napsal(a):

Máte, prosím, někdo zkušenosti s artrozou?

Je důležité vědět, zda se jedná skutečně o artrozu. Zde záleží na věku, tělesné váze, prodělaném onemocnění aj.
Vždy je nutné hledat souvislosti jakékoliv nemoci vše jasně pojmenovat. Může se jednat o osteoartrozu, což je degenerativní onemocnění chrupavčité výstelky kloubu, většinou nosného, např. kolenního a kyčelního, při kterém se chrupavka opotřebovává a odírá. Toto se většinou vyskytuje u lidí nad 60 let. Pokud  jsi v poměrně mladšího věku je nutno hledat důvod, proč takové potíže máš. Pak nejde jen o artrozu. Je to velmi obsáhlé téma.Dále se může jednat o dnu. Je nutno přizpůsobit jídelníček - výživa je velmi důležitá, klid a zároveň i cvičení taktéž pomáhají, doplňková strava by měla obsahovat omega-3 mastné kyseliny, potraviny s vyšším obsahem beta-karotenu, přísun potravin se zinkem, vyloučit pití alkoholu, dodávat tělu glukosamin a to dlouhodobě atd.....


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#9 12. 5. 2006 5:01

milla
♥♥-----
Registrovaný: 26. 3. 2006
Příspěvky: 25

Re: Artroza

Ilseli napsal(a):

milla napsal(a):

Máte, prosím, někdo zkušenosti s artrozou?

Je důležité vědět, zda se jedná skutečně o artrozu. Zde záleží na věku, tělesné váze, prodělaném onemocnění aj.
Vždy je nutné hledat souvislosti jakékoliv nemoci vše jasně pojmenovat. Může se jednat o osteoartrozu, což je degenerativní onemocnění chrupavčité výstelky kloubu, většinou nosného, např. kolenního a kyčelního, při kterém se chrupavka opotřebovává a odírá. Toto se většinou vyskytuje u lidí nad 60 let. Pokud  jsi v poměrně mladšího věku je nutno hledat důvod, proč takové potíže máš. Pak nejde jen o artrozu. Je to velmi obsáhlé téma.Dále se může jednat o dnu. Je nutno přizpůsobit jídelníček - výživa je velmi důležitá, klid a zároveň i cvičení taktéž pomáhají, doplňková strava by měla obsahovat omega-3 mastné kyseliny, potraviny s vyšším obsahem beta-karotenu, přísun potravin se zinkem, vyloučit pití alkoholu, dodávat tělu glukosamin a to dlouhodobě atd.....

Jedná se o coxartrozu. Je mi 55, nadváhu nemám. Alkohol nepiji ani příležitostně.

Není tady

 

#10 12. 5. 2006 9:23

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Artroza

ctyr,listek napsal(a):

Mě hodně pomohl Proenzi 2700.Vyplatí se to.Vybrala jsem 2 balení a pak jsem měla 2roky pokoj.Dneska jsem si zrovna objednala od Walmarku,vyjde to tam levněji.Měla jsem i gela drink,ale ten mě tak nepomohl.Taky jsem jezdila na akupunkturu,ale ta pomůže od bolesti,musíš k tomu nějaký prášky na kloubní výživu.
Před 15rokama mě doktor řekl,že jsem ještě mladá,aby se mnou něco dělal a teď mě řekl,že kdybych přišla dřív,nemusela jsem tak dopadnout dumbom

Já mám stejnou zkušenost s Condro, ale na mojí matku zas fungovalo Proenzi. Je to divné, všechny obsahují skoro stejné látky, ale asi musíš vyzkoušet, který pomůže zrovna Tobě. Ale musíš to opravdu brát alespoň 1-2 měsíce


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#11 12. 5. 2006 20:03

ctyr,listek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2006
Příspěvky: 280

Re: Artroza

milla napsal(a):

Díky. Čtyřlístku. Zrovna dneska jsem byla u doktorky a ptala se jí na Proenzi a řekla mi, že je to škoda peněz.
Tak komu věřit.
Dostala jsem od dětí Artrostop, tak ho zkouším.

Ten Artrostop je pomale to stejný,taky jsem se rozmejšlela,který koupit.Ale s Proenzy mám dobrý zkušenosti,tak nebudu riskovat,že vyhodím peníze a nezabere mě to.Hlavně to dober všechno,jinak to nepomůže a zbytečně bys vyhodila peníze.
Já dost běhám po doktorech a zjistila jsem,že jich hodně doporučuje léky podle toho,s jakou firmou mají dohodu.Mají totiž z toho provizy(to vím od známé doktorky!).Takže holt musíš dát na rady nemocnejch a ne na doktory.
Taky mě pomáhá suchý teplo-termafon(nebo do pet lahve)Hlavně ne vřelý koupele(ty já miluju,protože jsem furt zmrzlá)a doktor mě seřval,že to je to nejhorší na artrozu.

Není tady

 

#12 12. 5. 2006 20:37

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Artroza

S tou coxatrosou opatrně !!! Mě ji v Přerově viděli na rtg a v Brně mě vyrazili, že to je blbost ...komu pak věřit ?

Není tady

 

#13 13. 5. 2006 6:57

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Artroza

Proti bolestem kloubů postižených artrózou jsou dobré cviky z tzv. Dornovy metody. Zkus si najít někoho, kdo ji umí. Asi to nebude úplně levná záležitost, ale zkušenosti jsou výborné.

Není tady

 

#14 13. 5. 2006 16:54

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Artroza

Ahoj, já mám taky artrozu, mám v háji koleno a kyčle, nadváhu nemám, je mi 30. Condro ano Proenzi mi nepomohli. Když mě to bolí, nosím ortézu.

Není tady

 

#15 13. 5. 2006 18:27

Ivča K.
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 3060

Re: Artroza

Moje kolegyně má artrozu.Je jí 36 je hubená a čeká na operaci.Bere Condro Forte a říká,že jí pomáhá.

Není tady

 

#16 16. 5. 2006 11:06

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Artroza

Maminka mi koupila na klouby Celadrin, je to od stejné firmy jako Proenzi. V jednom balení je krém a tablety, mažu si kolínko tři dny a celkem to zabírá. Jupííí, doufám, že mi to bude pomáhat.
Cenu nevím, nemůžu jí z mamči vymámit.

Není tady

 

#17 16. 5. 2006 11:29

milla
♥♥-----
Registrovaný: 26. 3. 2006
Příspěvky: 25

Re: Artroza

choysia napsal(a):

Maminka mi koupila na klouby Celadrin, je to od stejné firmy jako Proenzi. V jednom balení je krém a tablety, mažu si kolínko tři dny a celkem to zabírá. Jupííí, doufám, že mi to bude pomáhat.
Cenu nevím, nemůžu jí z mamči vymámit.

Celadrin nebo Geladrink?
Já jsem ti odepsala posledně  soukromou zprávou. I dalším babinetkám. Nějak jsem si to popletla. Asi opravdu stárnu.
Zatím díky. Zkouším ten Artrostop. Až ho doberu, tak uvidím.

Upravil(a) milla (16. 5. 2006 11:30)

Není tady

 

#18 16. 5. 2006 12:55

ponožka
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 5. 2006
Příspěvky: 139

Re: Artroza

Ahoj, máte někdo zkušenosti s kolagenem? Našla jsem, že by měl na artrózu také pomáhat. Mamče výše jmenované přípravky nepomáhají a už také neví, co s tím...

Není tady

 

#19 17. 5. 2006 11:05

milla
♥♥-----
Registrovaný: 26. 3. 2006
Příspěvky: 25

Re: Artroza

milla napsal(a):

choysia napsal(a):

Maminka mi koupila na klouby Celadrin, je to od stejné firmy jako Proenzi. V jednom balení je krém a tablety, mažu si kolínko tři dny a celkem to zabírá. Jupííí, doufám, že mi to bude pomáhat.
Cenu nevím, nemůžu jí z mamči vymámit.

Celadrin nebo Geladrink?
Já jsem ti odepsala posledně  soukromou zprávou. I dalším babinetkám. Nějak jsem si to popletla. Asi opravdu stárnu.
Zatím díky. Zkouším ten Artrostop. Až ho doberu, tak uvidím.

Čauky. Tak jsem se právě dozvěděla, že Ceadrin je na klouby na artrozu apod. To je fajn, že ti to zabírá. Zjistím kolik to stojí a taky si zkusím tělíčko natírat. Ale já nemám jenom kolínko. Vlastně kolínko je dobrý.

Není tady

 

#20 17. 5. 2006 11:50

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Artroza

milla: Jo, zkus to, třeba ti to taky pomůže. Mě ty pilule nezabírali, ale tohle jo a možná je to hlavně tím krémem. Je to taková mentolová vůnička a tak se ta artroza asi lekne a pak je mi hej. A já taky nemám jen koleno. Mám i kyčle, takže je taky budu brzo mazat.
Už jsem to z mamči dostala. Stálo to kolem 450 kč, ale ona dostala na to v obchodě důchodcovskou slevu asi 15 procent. Jinak je to kolem 500, ale to stojí skoro všechno. Tohle je 500mg mast a 60 tablet. A je výhodný, že to neberu denně, jen když mě bolí kolínko, tak dostane mastičku.

Není tady

 

#21 17. 5. 2006 12:38

milla
♥♥-----
Registrovaný: 26. 3. 2006
Příspěvky: 25

Re: Artroza

choysia napsal(a):

milla: Jo, zkus to, třeba ti to taky pomůže. Mě ty pilule nezabírali, ale tohle jo a možná je to hlavně tím krémem. Je to taková mentolová vůnička a tak se ta artroza asi lekne a pak je mi hej. A já taky nemám jen koleno. Mám i kyčle, takže je taky budu brzo mazat.
Už jsem to z mamči dostala. Stálo to kolem 450 kč, ale ona dostala na to v obchodě důchodcovskou slevu asi 15 procent. Jinak je to kolem 500, ale to stojí skoro všechno. Tohle je 500mg mast a 60 tablet. A je výhodný, že to neberu denně, jen když mě bolí kolínko, tak dostane mastičku.

Mně to bolí pořád i v noci. A někdy celej člověk. To asi malá mastička nebude stačit.

Není tady

 

#22 17. 5. 2006 12:45

Judinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 466

Re: Artroza

Zabírají vám na bolest "celej člověk" ibalginy? Mně docela jo. Hlavně, když si  vezmu před spaním. To pak "člověk" ráno někdy i zapomene, že "měl bolet". sova

Není tady

 

#23 17. 5. 2006 12:47

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Artroza

Milla: Ale tam jsou i ty prášky, já vím, že to není málo peněz, ale kombinace prášku a masti je dobrá. A co takhle stahovat si to?
Mě říkala doktorka operaci, ale to by mě museli celou okrájet, to co bolí vyhodit. To by ze mě nic nezbylo.
Je tady psáno, že to pomáhá při:osteoartroze a artritidě, revma, bolestech zad, namožení či zánětech vazů a šlach, bolestech svalů, zraněních. Milla, to by v tom byl čert, aby něco nepomohlo.

Není tady

 

#24 17. 5. 2006 16:13

milla
♥♥-----
Registrovaný: 26. 3. 2006
Příspěvky: 25

Re: Artroza

choysia napsal(a):

Milla: Ale tam jsou i ty prášky, já vím, že to není málo peněz, ale kombinace prášku a masti je dobrá. A co takhle stahovat si to?
Mě říkala doktorka operaci, ale to by mě museli celou okrájet, to co bolí vyhodit. To by ze mě nic nezbylo.
Je tady psáno, že to pomáhá při:osteoartroze a artritidě, revma, bolestech zad, namožení či zánětech vazů a šlach, bolestech svalů, zraněních. Milla, to by v tom byl čert, aby něco nepomohlo.

Ahojky. Stahovat jde asi to kolínko. Ale mě bolí hrudní a bederní páteř, kyčel a jde mi to, pokud stojím nebo chodím až do holeně.

Není tady

 

#25 17. 5. 2006 16:20

choysia
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 3. 2006
Příspěvky: 5989

Re: Artroza

Milla:Tak to chce jít k pořádnýmu doktorovi. Já jsem třeba šla k doktorce, kde dělají i rehabilitace. Nejdřív mě poslala na rentgeny a pak jsem tam chodila na rehabil. Asi 5x to hradí pojistovna, byli tam moc slušný.Pak se chodí asi po půl roce na kontroly. Je to v Praze, můžu doporučit.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů