Oznámení

27. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

27. února : Jednoduchá kefírová buchta na plech. Rychlý recept zcela bez vajec!

21. února : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 13. 3. 2023 17:45

Anastázie
♥------
Registrovaný: 14. 4. 2010
Příspěvky: 7

Dědictví

Mám takový malý dotaz, zdědila jsem se svými dvěma příbuznými rodinný dům. Nejdříve to vypadalo, že vše půjde hladce, vyklidíme, uklidíme a budeme prodávat.
Bohužel nám začaly problémy hned díky tomu prodeji.
Moje sestřenice, si usmyslela, že dům prodáme přes realitku, kde je její kamarádka realitním makléřem. Prý jim pomohla z problémů, kdy její přítel vlastnil polovinu domu a druhá byla prodaná výkupní společnosti. Tak tato kamarádka jim pomohla dle sestřenice tu půlku co vlastnil ten přítel, prodat tím způsobem, že jí vykoupila zase jiná výkupní společnost a pak tu nemovitost ta kamarádka prodala jako celek ve své realitce.
Sestřenice je přesvědčená, že jim kamarádka pomohla, já to jako pomoc nevidím.
Bylo jim řečeno ředitelem realitky, že když je na polovině domu výkupní společnost, tak druhá polovina domu musí být také vykoupena. Můj názor je, že je to nesmysl, přítel sestřenice mohl v té polovině zůstat do konce prodeje celého domu. Nikdo ho jako majitele nemohl nutit to prodat výkupem.
A teď ten problém, já s prodejem přes tuto realitku nesouhlasím a sestřenice na tom trvá. Začíná na mne docela útočit a je to hodně velký nápor. Ona zdědila většinu a já mám podíl menší. Třetí spolumajitel si to s ní nechce rozházet i přesto, že mu ten nátlak na prodej přes tu realitku vadí taky.
Co mám dělat? Je možný, že mne může díky tomu, že má většinu, k prodeji přes tu konkrétní realitku donutit? Nelíbí se mi, že je to její kamarádka a už vůbec ne ten styl pomoci a nechci dopadnout podobně.

Není tady

 

#2 15. 3. 2023 9:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40226

Re: Dědictví

Ja by som asi nepovolila, ale hžadala si právnika (možno tiež nejakú kamarátku alebo spožahlivú známu)...


Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů