Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 7. 2022 21:02

demonikan
♥♥-----
Registrovaný: 17. 6. 2022
Příspěvky: 50

Oblíbený malíř, ilustrátor

Zdravím, zajímá mě, jestli máte nějakého oblíbeného maíře, nebo knižního ilustrátora.
Pro mě je nejlepší malíř a ilustrátor Zdeněk Burian. Jeho obrazy a ilustrace se mi pokaždé vybaví, když se řekne pravěk a dobrodružství.
A ještě se mi líbí malby od Jana Sováka.

Není tady

 

#2 9. 7. 2022 22:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Oblíbený malíř, ilustrátor

Už od dětských let mám moc ráda Josefa Ladu, sbírala jsem i jeho obrázky (pohledy), Mikoláše Alše, Josefa Čapka, Karla Čapka, Helenu Zmatlíkovou... Burianovy kresby a malby jsou mimořádné. godlike


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#3 10. 7. 2022 12:24

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Oblíbený malíř, ilustrátor

Jednoznačně moje celoživotní láska je Josef Lada. Dále Jiří Trnka, Helena Zmatlíková, Zdeněk Miler a tak bych asi mohla pokračovat ještě dlouho big_smile

Není tady

 

#4 10. 7. 2022 16:13

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Oblíbený malíř, ilustrátor

Ještě přidám Karla Frantu godlike, Ondřeje Sekoru, Zdeňka Milera, Adolfa Zábranského godlike, Marii Fischerovou - Kvěchovou godlike, Jana Zrzavého, Jiřího Trnku....................  big_smile  hjarta


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#5 10. 7. 2022 17:08

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Oblíbený malíř, ilustrátor

Nejvíc na mě promlouvají obrazy Fridy Kahlo a Gustava Klimta. U Fridy mě fascinuje, že navzdory veškeré bolesti a strasti, kterou si v životě musela vytrpět, obsahují její obrazy určitý vzdor, touhu po životě a lásku. Vzpomínám, jak mi tekly slzy, když ve filmu malovala svůj (mužský) portrét a ta namalovaná postava se pod náporem duševní bolesti zhroutila. Její obrazy jsou neskutečně silné a plné života.
U Klimta mě baví, že celek je tvořen z drobných detailů, které samostatně ani nemusí dávat smysl, ale dohromady je to všechno tak, jak má být. Můžu se na ty obrazy dívat zas a znovu a pokaždé najít nový prvek, který mi byl předtím skryt, nebo objevit nové spojení. Každý jeho obraz je příběh na pokračování a záleží jen na pozorovateli, kterou část zrovna odhalí.
Jako dítě jsem vždy se zaujetím zkoumala ilustrace Adolfa Borna. Líbilo se mi, jak "jednoduše" ilustrace vypadá a přitom byla dotažena do detailu.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#6 10. 7. 2022 21:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Oblíbený malíř, ilustrátor

Palomito, krásně jsi to podala. godlike Jo, Adolf Born, jak va jsem na něj mohla zapomenout?!??

Nevím proč, ale vlivem úvodního příspěvku jsem si představila hlavně ilustrátory dětských knížek. Čtu nepozorně. dumbom

Tak ještě třeba Adolf Kašpar, František Tichý, Josef Mánes tummenupp, Antonín Mánes, Václav Brožík, Jaroslav Čermák godlike, Jakub Schikaneder godlike .


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7 11. 7. 2022 7:14

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Oblíbený malíř, ilustrátor

vrabčák napsal(a):

Jo, Adolf Born, jak va jsem na něj mohla zapomenout?!??

Přece abych mohla něčím přispět i já big_smile Chyběl mi tady v tom výčtu výtečných ilustrátorů a umělců. Střípek doplněn, mise splněna pussa storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8 11. 7. 2022 16:06

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14650

Re: Oblíbený malíř, ilustrátor

Obrazy Gustava Klimta bohužel neznám, jedině jejich zmenšeniny z hrnečků... Nebyla jsem ani na výstavě obrazů Fridy Kahlo, viděla jsem jen plakát.
Palomito, jednoduše vypadající obrázky zas obdivuju u Josefa Čapka, ale u Adolfa Borna taky. tummenupp  big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#9 5. 10. 2023 8:59

rosydam
♥------
Registrovaný: 5. 10. 2023
Příspěvky: 5

Re: Oblíbený malíř, ilustrátor

demonikan napsal(a):

Zdravím, zajímá mě, jestli máte nějakého oblíbeného maíře, nebo knižního ilustrátora.
Pro mě je nejlepší malíř a ilustrátor retro bowl college unblocked Zdeněk Burian. Jeho obrazy a ilustrace se mi pokaždé vybaví, když se řekne pravěk a dobrodružství.
A ještě se mi líbí malby od Jana Sováka.

Zdravím! Je skvělé slyšet o tvých oblíbených malířích a ilustrátorech. Zdeněk Burian a Jan Sovák jsou vynikající umělci, kteří se specializují na obrazy a ilustrace z oblasti pravěkého světa a přírody. Jejich práce jsou známé a respektované nejen v České republice, ale i po celém světě.

Zdeněk Burian je známý svými detailními a věrohodnými obrazy pravěkých tvorů a prehistorického prostředí. Jeho ilustrace často sloužily jako základ pro vědecké rekonstrukce a popularizaci paleontologie.

Jan Sovák je dalším talentovaným umělcem, jehož práce zahrnuje ilustrace zvířat, přírody a dobrodružných témat. Jeho barvitý a živý styl se líbí mnoha lidem a často se objevuje v knihách pro děti i dospělé.

Každý má své oblíbené umělce a umělkyně, kteří jejich práci obdivují. Zdeněk Burian a Jan Sovák jsou určitě významnými příspěvky k světu umění a literatury. Děkuji, že jsi sdílel své oblíbené umělce!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů