Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 20. 3. 2022 14:19

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Palomita napsal(a):

Někomu pomoci, znamená nečekat za to vůbec nic. To je dle mého princip pomoci. Ano, slušný a vděčný uprchlík by byl fajn, ale rozhodně to není ničí povinnost a už vůbec to není samozřejmost. I uprchlíci jsou jen lidé a mají své špatné i dobré vlastnosti.

Ale ale, to jsou ták krásna slova který se ták snadno a působivě píší není-liž pravda ?
V lidském bytí je hluboce zakódováno dát a dostat. Je jen  malinkatá hrstka lidí kteří dokážou to o čem tak pěkně umíš psát.
Neznám tě a proto tě nechci a ani nemůžu posuzovat, ale nevěřím ti to!  M
Uvím ze své praxe.
Tady vůbec nejde o povinnost být vděčný a nerozcapovat se,tady jde už o morální zdatnost každého jedince kdo pomoc přijímá.
Každý Čech nejen uprchlíci jsou jen lidé s mají svá očekávání a představy o poskytování pomoci.

Souhlas s Erem.

Není tady

 

#102 20. 3. 2022 14:27

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Palomita napsal(a):

Nevidím nic špatného na tom, poskytnout těmto lidem přechodně pomoc v podobě státních bytů. Není to tak, že by stálé obyvatele vyhodili na ulici. Jen se stát rozhodl o tom, jak s volnými byty aktuálně naloží. Myslím, že na to má plné právo. Kdyby takto začal rozhodovat o bytech v soukromém vlastnictví, pak chápu, že se lidé budou rozčilovat. Ale takhle řeší něco, co jim neříká pane a myslí si, že do toho mají co mluvit.

To je sice pravda ze si se státními byty mohou naložit jak oni uznají za vhodné, ale to nemění nic na tom že tím své vlastní občany poslali do …..
Není to snad dostatečný důvod nepokoje Českých občanů? No ,podle mne přirozeně.

Upravil(a) Serigala (20. 3. 2022 14:27)

Není tady

 

#103 20. 3. 2022 14:34

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

LENNNA napsal(a):

Ta nenávist není kvůli politikům, ale kvůli lidem, kteří závidí jiným snad i tu válku sad

To je nesmysl volající do nebe! va

Není tady

 

#104 20. 3. 2022 14:53

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Serigala napsal(a):

Ale ale, to jsou ták krásna slova který se ták snadno a působivě píší není-liž pravda ?
V lidském bytí je hluboce zakódováno dát a dostat. Je jen  malinkatá hrstka lidí kteří dokážou to o čem tak pěkně umíš psát.
Neznám tě a proto tě nechci a ani nemůžu posuzovat, ale nevěřím ti to!  M
Uvím ze své praxe.
Tady vůbec nejde o povinnost být vděčný a nerozcapovat se,tady jde už o morální zdatnost každého jedince kdo pomoc přijímá.
Každý Čech nejen uprchlíci jsou jen lidé s mají svá očekávání a představy o poskytování pomoci.

Souhlas s Erem.

Proč myslíš? Pro mě je to realita, nepíšu to pro zapůsobení. Právě proto, že neočekávám vděčné a pokorné uprchlíky, tak jim ani nenabízím svůj domov. Už jsem to tu vysvětlovala několikrát. Znám své limity a v tomto konkrétním případě by to ode mě nebyla pomoc, ale obě. A to v tuto chvíli nepokládám za žádoucí a nezbytné ani z jedné strany. Tím spíš ale respekt všem, kteří to dokáží a svůj příbytek nabídnou ke sdílení.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#105 20. 3. 2022 15:00

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Niky123 napsal(a):

Překvapuje mě a trochu děsí to, že (u vás) prodavačky v potravinách sledují a pak rozebírají co kdo koupil, jak to bylo drahé a podle toho ho soudí. To je obludné... :-(

Tak jsme na malem meste a za tech par let vidim co ktery lide nakupuji.A opravdu uherak nebo chorizo za ten tyden nakoupi maximalne 4-5 lidi,takze opravdu prekvapi,ze Ukrajinci si to muzou dovolit. Na druhe strane me bylo lito Ukrajinky ktera si chtela neco koupit,ale ja ji vubec nerozumnela co chtela,rekla pouze jedine slovo    ja ji ukazovala a ona na vse kroutila hlavou,ze to ne. Musi byt tezke ta jazykova bariera.Dcera byla loni na Ukrajine a sama rikala,ze nemit tam kamarada Ukrajince tak si nedokaze objednat ani jidlo v restauraci.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#106 20. 3. 2022 15:01

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Serigala napsal(a):

To je sice pravda ze si se státními byty mohou naložit jak oni uznají za vhodné, ale to nemění nic na tom že tím své vlastní občany poslali do …..
Není to snad dostatečný důvod nepokoje Českých občanů? No ,podle mne přirozeně.

Poslali je dočasně k ledu. Protože většina těch občanů má v České republice rodinu, známé, práci, zázemí. Orientují se v místních systémech sociální pomoci, atp. Chápu ten pocit zmaru, když to zase nevyjde. Ale třeba se za čas také poženou o kus dál, protože i tady bude válka a pak můžou přebývat v těch tělocvičnách a hrdě odmítat nabídku ubytování a pomoci, protože přece nebudou žít na úkor jiného státu, především jiných lidí. Pro všechny tyto kverulanty doufám, že se toho nikdy nedožijí.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#107 20. 3. 2022 16:18

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Judyna napsal(a):

Niky123 napsal(a):

Překvapuje mě a trochu děsí to, že (u vás) prodavačky v potravinách sledují a pak rozebírají co kdo koupil, jak to bylo drahé a podle toho ho soudí. To je obludné... :-(

Niky, ale co je na tom obludného? Prodavačky mají oči a uši, je jasné, že si všimnou, kdo co kupuje. Navíc - a teď obecně - to je přece podstata obchodu - všímat si, co kdo kupuje a pokud někdo kupuje dražší zboží, nabídnout mu další dražší zboží.

Samozřejmě že si prodavačky všímají.  Ale když člověka podle nákupu soudí, to jsem myslela tím, že je to obludné.

Není tady

 

#108 20. 3. 2022 16:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Niky123 napsal(a):

Judyna napsal(a):

Niky123 napsal(a):

Překvapuje mě a trochu děsí to, že (u vás) prodavačky v potravinách sledují a pak rozebírají co kdo koupil, jak to bylo drahé a podle toho ho soudí. To je obludné... :-(

Niky, ale co je na tom obludného? Prodavačky mají oči a uši, je jasné, že si všimnou, kdo co kupuje. Navíc - a teď obecně - to je přece podstata obchodu - všímat si, co kdo kupuje a pokud někdo kupuje dražší zboží, nabídnout mu další dražší zboží.

Samozřejmě že si prodavačky všímají.  Ale když člověka podle nákupu soudí, to jsem myslela tím, že je to obludné.

Ale mně nepřišlo, že je Erem soudí. Já jsem to pochopila jen jako konstatování, že nakupují drahé salámy. Proto mě to asi vůbec nepřišlo divné nebo nemístné. Vždy Ty jsi v tom prvním příspěvku napsala i to, že prodavačky "sledují" kdo co koupí. To také vidím jinak. Proto jsem na to i reagovala.

Upravil(a) Judyna (20. 3. 2022 16:32)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#109 20. 3. 2022 16:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#110 20. 3. 2022 19:18

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Judyna napsal(a):

vera napsal(a):

až se bude řešit sociální smír............bude dobře
jen abychom měli příležitost ho řešit

Jasně. Ale já to myslela trochu jinak. Ukrajinci zde budou nějakou dobu, bylo by hodně špatné, aby zde časem vznikaly ve velkém nějaké rozbroje. Budou potřebovat naši pomoc ještě dlouho, a už vezmeš školství či zdravotnictví. Vláda by  měla nastolit takové podmínky, abychom je přijali dlouhodobě se vším všudy, nejen teď, když je to zatím pár týdnů. Ta ochota pomoct by měla vydržet co nejdéle. Oni to potřebují.

...Tak koukám, že nejsem sama, kdo to tak vidí....

".... v každém kraji přibyde jedno okresní město. U nás v jižních Čechách třeba Strakonice. A to naprosto bez infrastruktury, škol, lékařů.“ Kuba varuje, že pokud se o rýsujících se trablech nebude v předstihu nahlas mluvit, stanou se dříve nebo později výbušným tématem pro extremisty. Jihočeský hejtman tedy nabádá, aby vláda přesně pojmenovala, co přesně může onu hranu představovat. A v návaznosti na to by se mělo řešit, jak Ukrajince zapojit do běžného života. ..."
https://cnn.iprima.cz/hejtman-kuba-kvul … nice-87902

Upravil(a) Judyna (20. 3. 2022 19:20)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#111 21. 3. 2022 7:56

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Palomita napsal(a):

Serigala napsal(a):

To je sice pravda ze si se státními byty mohou naložit jak oni uznají za vhodné, ale to nemění nic na tom že tím své vlastní občany poslali do …..
Není to snad dostatečný důvod nepokoje Českých občanů? No ,podle mne přirozeně.

Poslali je dočasně k ledu. Protože většina těch občanů má v České republice rodinu, známé, práci, zázemí. Orientují se v místních systémech sociální pomoci, atp. Chápu ten pocit zmaru, když to zase nevyjde. Ale třeba se za čas také poženou o kus dál, protože i tady bude válka a pak můžou přebývat v těch tělocvičnách a hrdě odmítat nabídku ubytování a pomoci, protože přece nebudou žít na úkor jiného státu, především jiných lidí. Pro všechny tyto kverulanty doufám, že se toho nikdy nedožijí.

Hezky napsané, Palomito tummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#112 21. 3. 2022 8:28

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1252

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Nečetl jste někdo někde kolik se nakonec podařilo zachránit z toho zasaženého krytu pod divadlem v Mariopolu? Já naposled četla že 130 (z 1300) a pak už jsem o tom žádné zprávy nenašla. Pořád na ty lidi myslím... :-(

Není tady

 

#113 21. 3. 2022 8:39

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Serigala napsal(a):

To je sice pravda ze si se státními byty mohou naložit jak oni uznají za vhodné, ale to nemění nic na tom že tím své vlastní občany poslali do …..
Není to snad dostatečný důvod nepokoje Českých občanů? No ,podle mne přirozeně.

Poslali je dočasně k ledu. Protože většina těch občanů má v České republice rodinu, známé, práci, zázemí. Orientují se v místních systémech sociální pomoci, atp. Chápu ten pocit zmaru, když to zase nevyjde. Ale třeba se za čas také poženou o kus dál, protože i tady bude válka a pak můžou přebývat v těch tělocvičnách a hrdě odmítat nabídku ubytování a pomoci, protože přece nebudou žít na úkor jiného státu, především jiných lidí. Pro všechny tyto kverulanty doufám, že se toho nikdy nedožijí.

Hezky napsané, Palomito tummenupp

Ano, hned mám lepší náladu + svítí slunko..........dík Palomito, Lennno.

Není tady

 

#114 21. 3. 2022 8:40

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Niky123 napsal(a):

Nečetl jste někdo někde kolik se nakonec podařilo zachránit z toho zasaženého krytu pod divadlem v Mariopolu? Já naposled četla že 130 (z 1300) a pak už jsem o tom žádné zprávy nenašla. Pořád na ty lidi myslím... :-(

Slyšela jsem, že 130, zázrakem.

Není tady

 

#115 21. 3. 2022 10:07

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Palomita napsal(a):

Serigala napsal(a):

To je sice pravda ze si se státními byty mohou naložit jak oni uznají za vhodné, ale to nemění nic na tom že tím své vlastní občany poslali do …..
Není to snad dostatečný důvod nepokoje Českých občanů? No ,podle mne přirozeně.

Poslali je dočasně k ledu. Protože většina těch občanů má v České republice rodinu, známé, práci, zázemí. Orientují se v místních systémech sociální pomoci, atp. Chápu ten pocit zmaru, když to zase nevyjde. Ale třeba se za čas také poženou o kus dál, protože i tady bude válka a pak můžou přebývat v těch tělocvičnách a hrdě odmítat nabídku ubytování a pomoci, protože přece nebudou žít na úkor jiného státu, především jiných lidí. Pro všechny tyto kverulanty doufám, že se toho nikdy nedožijí.

Tyhle zpětné reakce jaké tady předvádíš a dělávᚠto především ty,mají znamenat co?
Jediné na co reaguješ zpětně v kontextu na mou reakci je jen to o těch rodinách.
Zbytek je už jen zbytečné ,zkroucené a dokonce trapné blábolení mimo kontext. Vůbec nevím na co to mělo navazovat například to tvoje “ hrdé” odmítaní.
Když chceš vyplivnout nějaké své tyhle myšlenky udělej to prosím pěkně příště v komtextu a nebo v uplně samostatném textu.
Díky za pochopení.

Není tady

 

#116 21. 3. 2022 10:23

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Palomita napsal(a):

Serigala napsal(a):

Ale ale, to jsou ták krásna slova který se ták snadno a působivě píší není-liž pravda ?
V lidském bytí je hluboce zakódováno dát a dostat. Je jen  malinkatá hrstka lidí kteří dokážou to o čem tak pěkně umíš psát.
Neznám tě a proto tě nechci a ani nemůžu posuzovat, ale nevěřím ti to!  M
Uvím ze své praxe.
Tady vůbec nejde o povinnost být vděčný a nerozcapovat se,tady jde už o morální zdatnost každého jedince kdo pomoc přijímá.
Každý Čech nejen uprchlíci jsou jen lidé s mají svá očekávání a představy o poskytování pomoci.

Souhlas s Erem.

Proč myslíš? Pro mě je to realita, nepíšu to pro zapůsobení. Právě proto, že neočekávám vděčné a pokorné uprchlíky, tak jim ani nenabízím svůj domov. Už jsem to tu vysvětlovala několikrát. Znám své limity a v tomto konkrétním případě by to ode mě nebyla pomoc, ale obě. A to v tuto chvíli nepokládám za žádoucí a nezbytné ani z jedné strany. Tím spíš ale respekt všem, kteří to dokáží a svůj příbytek nabídnou ke sdílení.

Don’t worry. smile
Všímám si pozorné toho co tady opakované píšeš neboli vysvětluješ ale to asi nebude stačit když sama si pozorně nevšímᚠtoho co tady opakovaně píšu já zase.

V tvém případě můžeš skutečně mluvit jen o tom že nepomůžeš právě proto že neočekávᚠvděčná a pokorné uprchlíky.
Tím spíš neporozumíš tomu že existuje jen doslova hrstka těch kdo dokáží opravdu POMOC! Viz tvá slova: “ Někomu pomoc znamená nechtít za to vůbec nic”   Před těmi se já pokloním také avšak bohužel jak tobě extra zopakuji v lidech je hluboce zakódováno DÁT a DOSTAT!   
To byly ty krásný slova daleko od skutečnosti a zrovna od tebe zní jako hrom.

Není tady

 

#117 21. 3. 2022 13:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

eremuruss napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):


Naprosto souhlasím

Také souhlasím. Nejvíce mne fascinují ty řeči, kdy někteří opakuji "oni přijeli v BMW, jsou krásně oblečení, mají zlato kolem krku apod." - proboha JAK tohle souvisí s válkou, která je vyhnala z jejich domovů? To měli vše u hranic odstavit, svléct, převléci se do žebráckých hadrů, aby jim někteří přiblblí čecháčci nezáviděli?

Leno,protoze s te valky utekli jen ty bohaty,ty chudy na cestu namaji,tak jsou tam kde jsou.

To nie je celkom pravda... bohatí utiekli už pred časom (a inam ako do ČR alebo SR wink ), teraz utekajú aj tí, čo na to ledva-ledva nazbierajú peniaze... trebárs sa viacerí zložia deom/dieau alebo tehotnej žene apod. Muži aj tak preč nemôžu grater kapitulation a starí žudia povedzme nevládzu, tak sa to prirodzene dos zredukuje. No a na tých pár sa zvyšok rodiny poskladá roll . Fakt je, že úspory bolo treba vybra už predtým, kto zaváhal --- veď to poznáte.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#118 21. 3. 2022 13:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

eremuruss napsal(a):

Jinak muj nazor je ten,ze je moc hezke,ze nas stat prijal uprchliky,kdyz to vezmu podle sebe a byla bych v jejich kuzi,byla bych vdecna za vse,jen abych uprchla z valky.To znamena zila i v ubytovacim zarizeni .Vadi me jen,ze stat dava na prvni misto uprchliky pred Ceskyma lidma.U nas je stop stav pro Ceske lidi k ziskani najemniho bytu. Ne neni to vymysl.Dcera ma zadost o byt a jelikoz ten byt potrebuje byla se ptat na urade,jak to vypada z bytem.Bylo ji receno,ze je vladni narizeni,ze maji prednost v ziskani najemniho bytu Ukrajinci.Takze ziskani bytu je bez sance .Moc smutne .

Predpokladám, že utečenci, ktorí možno u vás (pri všetkej úcte k ČR) nezostanú navždy, ale pôjdu časom ďalej... a byt sa uvožní.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#119 21. 3. 2022 13:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

eremuruss napsal(a):

LENNNA napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Jinak muj nazor je ten,ze je moc hezke,ze nas stat prijal uprchliky,kdyz to vezmu podle sebe a byla bych v jejich kuzi,byla bych vdecna za vse,jen abych uprchla z valky.To znamena zila i v ubytovacim zarizeni .Vadi me jen,ze stat dava na prvni misto uprchliky pred Ceskyma lidma.U nas je stop stav pro Ceske lidi k ziskani najemniho bytu. Ne neni to vymysl.Dcera ma zadost o byt a jelikoz ten byt potrebuje byla se ptat na urade,jak to vypada z bytem.Bylo ji receno,ze je vladni narizeni,ze maji prednost v ziskani najemniho bytu Ukrajinci.Takze ziskani bytu je bez sance .Moc smutne .

Co je na tom smutného? Já se zapsala do pořadníku na městský byt před 20 lety, myslíš, že jsem ho někdy dostala? Kdo chce dnes bydlet, musí se postarat o bydlení sám. Ale ono se to teď hodí, vše svést na Ukrajince sad

Pro mě je smutné to, že ti lidé utekli před válkou, ztratili vše, svůj domov, většina opustila své muže a otce, neví, zda je ještě někdy uvidí... ztratili vše, neví, co je čeká.... a přesto se najdou lidé, kteří jim snad závidí grater

Nikde jsem nepsala,ze by se Ukrajincum nemelo pomahat,melo a jsem za to rada,ze to tak je.Ale ne ,ze oni budou mit prednost pred nasima lidma.Pokud tyto lide utikaji z valky,meli by byt vdecny za jakekoliv ubytovani kde budou mit teplo,teplou vodu a mit kde spat,ale bohuzel nekde to tak neni viz. ubytovani u Bereniky Kohoutove a Stropnickeho......proc ? Ja vim nelze hazet vsechny do jednoho pytle,ale deje se to.Jinak k nam do obchodu chodeji nakupovat Ukrajinci vzdy pozdravi a vetsinou nakoupi ten nejdrazsi salam chorizo,uherak ,nepozastavuji se nad tim jen ja.V mem okoli nadava na pomoc Ukrajincum 99%  lidi ,ne ta ty lidi,ale na nasi vladu ktera to hodne prehani.Je pomoc a pomoc.A diky nasim politikum  se tvori nenavist mezi lidma.
Jinak moje dcera  se z urednici nijak nedohadovala ohledne bytu,jen urednici rekla,ze ona deti nema takze na byt muze pockat,ale co ty maminky samozivitelky,rodiny s detma.....urednice sama uznala,ze je to postavene na hlavu,ale narizeni musi dodrzovat.

Ty by si ale zrejme hundrala, aj keby ten nájomný byt získala česká rodina s tromi demi - len by to proste nebola Tvoja dcéra. Čo na jednej strane chápem, ale na druhej sa asi na to treba díva zo širšej perspektívy.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#120 21. 3. 2022 13:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Judyna napsal(a):

Niky123 napsal(a):

Překvapuje mě a trochu děsí to, že (u vás) prodavačky v potravinách sledují a pak rozebírají co kdo koupil, jak to bylo drahé a podle toho ho soudí. To je obludné... :-(

Niky, ale co je na tom obludného? Prodavačky mají oči a uši, je jasné, že si všimnou, kdo co kupuje. Navíc - a teď obecně - to je přece podstata obchodu - všímat si, co kdo kupuje a pokud někdo kupuje dražší zboží, nabídnout mu další dražší zboží.

No, ale ohováranie na sociálnych sieach a internetových fórach už k tomu nutne nepatrí... nie? A zovšeobecňovanie (lebo nepredpokladám, že to tak mali všetci). Ja som mala trochu podobnú skúsenos s jedným Ukrajincom, ktorý kúpil u mňa v kvetinárstve jednu z najdrahších kytíc, čo pamätám (60 ruží luxusne uviazaných a upravených), keď ale potom prišiel pokeca s mojou šéfkou, vysvitlo, že jeho mama mala 60 a on na tú kyticu (plus nejaký šperk či čo) mesiace, ak nie roky šetril. hjarta Veci nie sú vždy také, ako vyzerajú. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#121 21. 3. 2022 13:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Judyna napsal(a):

vera napsal(a):

až se bude řešit sociální smír............bude dobře
jen abychom měli příležitost ho řešit

Jasně. Ale já to myslela trochu jinak. Ukrajinci zde budou nějakou dobu, bylo by hodně špatné, aby zde časem vznikaly ve velkém nějaké rozbroje. Budou potřebovat naši pomoc ještě dlouho, a už vezmeš školství či zdravotnictví. Vláda by  měla nastolit takové podmínky, abychom je přijali dlouhodobě se vším všudy, nejen teď, když je to zatím pár týdnů. Ta ochota pomoct by měla vydržet co nejdéle. Oni to potřebují.

Ide asi skôr o to, aby sme neriešili, či vôbec je NEJAKÝ MIER, a nie vojna... Teda, u nás je to aktuálne viac ako u vás, ale ak niekto Rusov nezastaví, tak sa možno nezastavia ani u nás a pôjde ďalej...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#122 21. 3. 2022 13:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Judyna napsal(a):

Judyna napsal(a):

vera napsal(a):

až se bude řešit sociální smír............bude dobře
jen abychom měli příležitost ho řešit

Jasně. Ale já to myslela trochu jinak. Ukrajinci zde budou nějakou dobu, bylo by hodně špatné, aby zde časem vznikaly ve velkém nějaké rozbroje. Budou potřebovat naši pomoc ještě dlouho, a už vezmeš školství či zdravotnictví. Vláda by  měla nastolit takové podmínky, abychom je přijali dlouhodobě se vším všudy, nejen teď, když je to zatím pár týdnů. Ta ochota pomoct by měla vydržet co nejdéle. Oni to potřebují.

...Tak koukám, že nejsem sama, kdo to tak vidí....

".... v každém kraji přibyde jedno okresní město. U nás v jižních Čechách třeba Strakonice. A to naprosto bez infrastruktury, škol, lékařů.“ Kuba varuje, že pokud se o rýsujících se trablech nebude v předstihu nahlas mluvit, stanou se dříve nebo později výbušným tématem pro extremisty. Jihočeský hejtman tedy nabádá, aby vláda přesně pojmenovala, co přesně může onu hranu představovat. A v návaznosti na to by se mělo řešit, jak Ukrajince zapojit do běžného života. ..."
https://cnn.iprima.cz/hejtman-kuba-kvul … nice-87902

Tak štát brutálne zlyháva aj u nás, vo tom žádná... U nás ahajú momentálne pomoc neziskovky a kraje/mestá, ale už im dochádza dych. grater roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#123 21. 3. 2022 15:14

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

U nás nepadají bomby..................jsem si řekla, když jsem tankovala benzín a následně zaplatila.............vše se dá vydržet a musí se pomáhat potřebným............umírají děti za strašných podmínek

Není tady

 

#124 21. 3. 2022 15:24

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18844

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Kolik stál benál? Zítra musím také.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#125 21. 3. 2022 16:45

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Pomoc Ukrajině a uprchlíkům z ní

Niky123 napsal(a):

Nečetl jste někdo někde kolik se nakonec podařilo zachránit z toho zasaženého krytu pod divadlem v Mariopolu? Já naposled četla že 130 (z 1300) a pak už jsem o tom žádné zprávy nenašla. Pořád na ty lidi myslím... :-(

Já na ně taky pořád myslím... sad  Šílená bezmoc........... usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů