Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#76 25. 2. 2022 14:04

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Táta psychopat

Odmietaj si čo chceš, mᚠna to sväté právo, ale ja osobne poznám NIEKOźKÝCH starých žudí, ktorí nechcú ani by v blízkosti "cudzích" žudí, a teda ich radšej bojkotujú všetkými možnými spôsobmi. (Jeden sa napríklad rozhodol, že sa oňho musia stara vlastné deti, hoci tie žijú inde a stara sa nemôžu - ale starký tvrdí, že to je ich psia povinnos, a basta! A robí ošetrovatežkám - aj jednému ošetrovatežovi - napriek.) Druhá vec je, že človek chápe aj ich motiváciu - ale to nič nemení na tom, že strpčujú život sebe aj druhým - či už vedome, často podvedome (jedna pani po čase priznala, že je znechutená a frustrovaná z toho, že už potrebuje pomoc, a dáva to všetkým naokolo vyžra.) grater hmm
A tretia vec je - ako mi taktne občas pripomenie kamoška-  že ktovie, aké/akí budeme my...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#77 26. 2. 2022 8:59

Niky123
♥♥♥♥♥♥-

Před rokem a něco mi zemřel táta a ten opravdu chtěl a vyžadoval (jak píše Selima), abychm se já a sestra o něj staraly 24 hodin denně. Když jsme našly pečovatelku, která chodila na 4 hodiny denně nám odlehčit, byly scény a snažil se ji bojkotovat. Bylo to těžké období trvající několik měsíců, a trochu si nedovedu představit, že bychom to vydržely několik let.
Nicméně taka tak mohl být až do poslední chvíle doma, ale bylo to těžké.

Není tady

#78 26. 2. 2022 10:42

Serigala
♥♥♥♥---

Selima napsal(a):

Odmietaj si čo chceš, mᚠna to sväté právo, ale ja osobne poznám NIEKOźKÝCH starých žudí, ktorí nechcú ani by v blízkosti "cudzích" žudí, a teda ich radšej bojkotujú všetkými možnými spôsobmi. (Jeden sa napríklad rozhodol, že sa oňho musia stara vlastné deti, hoci tie žijú inde a stara sa nemôžu - ale starký tvrdí, že to je ich psia povinnos, a basta! A robí ošetrovatežkám - aj jednému ošetrovatežovi - napriek.) Druhá vec je, že človek chápe aj ich motiváciu - ale to nič nemení na tom, že strpčujú život sebe aj druhým - či už vedome, často podvedome (jedna pani po čase priznala, že je znechutená a frustrovaná z toho, že už potrebuje pomoc, a dáva to všetkým naokolo vyžra.) grater hmm
A tretia vec je - ako mi taktne občas pripomenie kamoška-  že ktovie, aké/akí budeme my...

Tím co tady píšeš mi jen potvrzuješ to co jsem psala já sama.

Cituji: “ jen zoufalý lide dělají zoufalé a sebepoškozující kroky.
Staří kterým ubývá sil, jsou nemocní,mají bolesti a ruzné potíže , jsou přirozeně frustrovaní a zoufalý. To ovlivňuje dost jejich mysl a jejich chování pokud teda nejsou zrovna nějak i duševně poškozeni. “

I příklady těch co bojkotují cizí pomoc a vydupávají si pomoc od svých děti jsou ve stejné kategorii nemocných, zoufale odkázaných na pomoc druhých, frustrovaní a zoufalý což podvědomě ovlivňuje jejich mysl a to neznamená nic jiného než to že tím nevědomě škodí a bohužel i sobě. 
Vědomý  člověk znovu opakuju ,nebude záměrně vědomě škodit protože si bude vědom toho že neškodí jen druhým ale v konečném důsledku také sám sobě.  Už jen tím že nedocílí své spokojenosti žádným bojkotem a ještě se takovému může stát to, že ho ošetřovatelky obdaří zpětně svou frustrací a nesnášenlivostí.  Dokonale začarovaný kruh.

Selimo že máme právo nejen na odmítání které jsem uvedla ale i na své názory nebo poznatky , snad není ani nutné připomínat.
Myslím že v tom máme snad všichni jasno.

Není tady

#79 26. 2. 2022 11:04

Serigala
♥♥♥♥---

Niky123 napsal(a):

Nicméně taka tak mohl být až do poslední chvíle doma, ale bylo to těžké.

Rozhodné to není procházka růžovou zahradou o tom žádná!
Ale před tímhle krokem smekám!

A jak už psala i Selima , kdo ví jací budeme my a já tvrdím jednu věc ,pamatujme na to už dnes jak důstojně bychom my chtěli dožít svůj život,kde, jak a s kým. A to platí i pro ošetřovatelky. .
Aby nás pak taky děti nehodily do “šrotu“ jako staré železo a nebo se nám nestalo to že nás pak budou ošetřovatelky psychicky deptat za naší nevrlost která ke stáří a bolesti spíš patří než ne.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí