Oznámení

21. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

21. října : Strašidelné čokoládové muffiny pro odvážné děti. Zabaví i zasytí!

21. října : Jak využít skořápky z vlašských ořechů? Odvar z nich dodá chybějící jód a pomůže i s kašlem

#1 28. 1. 2022 18:23

monci.k
♥------
Registrovaný: 18. 1. 2022
Příspěvky: 18

Táta psychopat

Ahoj, potřebuju se minimálně vypsat, asi to bude dlouhé a doufám, že to bude mít aspoň trochu hlavu a patu.

Můj otec je psychopat a tyran, používá citové vydírání, hrozby sebevraždou a další libůstky. Od malička (dnes už jsem 50+) žiju v modelu táta tyran, nikdo nic neudělá dobře, matka ubitá, na denním pořádku tyranie, nadávky, matčin pláč, její častá hospitalizace na psychiatrii, jeho omluvy, sliby a pořád dokola.......................byly i světlé chvilky, kdy vše fungovalo jakž takž, ale převažovalo to nehezké. Když máma občas sebrala síly a "postavila se", přislo na řadu citové vydírání ve smyslu, že ho nemiluje a on ji ano, když to nepomohlo, vyhrožoval sebevraždou a ona vždy vyměkla. Nakonec jí byla po letech takového soužití diagnostikovaná maniodepresivní psychóza - dnes bipolární porucha.

V současnosti, oba již osmdesátníci, situace graduje, posledních asi sedm let je k nežití. On tyran ji vydeptá tak, že když už s ním nemůže vydržet, nechá se hospitalizovat na psychiatrii nebo se pokusí o sbevraždu (prášky), která se jí nepovede. Pak následuje hospitalizace na psychiatrii, kam on jí volá, jak bez ní nemůže žít, jak je mu hrozně, když ho chudáka opustila a nakonec ji donutí podepsat reverz. A toto se pořád v bludném kruhu opakuje. Když přijde z léčení domů, jsou jako dvě hrdličky, chvíli to funguje, on je ten starostlivý a když je jeho obě dostatečně silná, začne opět tyranie. Já v jejich vztahu vždy fungovala jako "zachránce", proti kterému se nakonec obrátili oba dva. Tátovi dokážu říct, jako jediná z rodiny, že se mi nelíbí, jak se chová, ale tak se stávám jeho úhlavním nepřítelem. On do mě jen "kope", kdykoliv může slovně útočí, vymýšlí si o mně nepravdy, kterými krmí mámu a ta mu to věří, ve výsledku mě vždy nabádá :"Buď na tatínka hodná".
Když potřebovali, vždycky jsem jim pomohla a postarala se o ně, měla jsem ho měsíc doma se zápalem plic, když podepsal v nemocnici reverz, měla jsem ho doma, když máma ležela na psychiatrii, ale byl to pro mě očistec. Jeho psychohry jsou fakt těžký kalibr. Začala jsem se ho i bát, když byl manžel na noční, zamykala jsem se v ložnici. Zažila jsem okamžik, kdy v záchvatu vzteku se mnou praštil o zeď. Vždycky jsem se snažila naše vztahy upravit, dělat tlustou čáru a začínat znovu, ale už nemám síly a už ani nechci.

Poslední rok chodím na psychoterapii, abych se dostala z marastu a pomalu se snažím "vyklouznout". Omezila jsem návštěvy na nezbytně nutnou dobu a začala více chránit sama sebe. Ale Psycho je horší, on cítí, že ztrácí moc (mě to stále bolí, ale snažím se před ním působit silně). Mámu používá jako nástroj manipulace, tluče ji do hlavy jaká jsem mrcha, která se na ně vykašlala a nemá je ráda a ona tomu věří. To hrozně bolí a nevím, jak z toho ven.

V současné době máma opět po pokusu o sebevraždu, něco málo říkala o tom, co se u nich dělo, než to udělala. Chodil doma s provazem kolem krku, chodil s ním i spát, budil ji několikrát za noc, aby mu udělala čaj, vyhrožoval, že skočí z okna.........vím, že tím vším chtěl manipulovat hlavně mě, abych vyměkla a navázala s ním intenzivnější vtah. Ale pro mě by to byla cesta do pekla a to nechci. Výsledek je ten, že to prý, podle něj udělala kvůli mě, že tam nechodím. On teď v LDN, protože opět vyhrožoval sebevraždou a doma už ho nechci, na to se mám moc ráda.

A já se v tom dost tvdě plácám. On volá a sprostě nadává, píše výhružné SMS, proklíná, posílá do pekla, apod. V nemocnici mě pomluvil, jaká jsem mrcha a všichni mu to věří. Mámu masíruje po telefonu a ona taky věří jeho výmyslům, už plánuje jak spolu budou doma..... a potom začne nevím kolikátá kapitola stejného psycho příběhu. Vnitřně cítím, že je pro mě jediná cesta ven úplně se odpoutat a nechat je žít svým životem, ale zatím mi to nejde.
Před okolím se tvářím silně, jako že vše zvládám, ale uvnitř jsem rozbitá na střepy. Vůbec nevím, kde vždycky seberu sílu, abych šla dál.
Pokud jste někdo přižil něco podobného a máte nějakou radu, budu ráda.

Není tady

 

#2 28. 1. 2022 19:16

Niky123
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 9. 2015
Příspěvky: 1127

Re: Táta psychopat

Milá monci.k,

to to tedy mᚠcelý život pěkně těžké. Napadá mě jen - přestaň situaci mezi vašimi řešit. Podle toho, co píšeš, jim oběma ta situace jaksi vyhovuje, by maminka prchá do psychiatrické léčebny. Kdyby jí to opravdu nesnesitelně vadilo, dávno by od něho odešla. Jsou to jejich hry, ne Tvoje.
Na Tvém místě bych jim byla napomoci s praktickými věcmi (typu složit uhlí apod.), ale už bych přestala být za zachránce a samaritánku. Jim je osmdesát, syrově řečeno - už jim moc času nezbývá a už takto v tyranii a následném hrdličkování dožijou.

Ty ještě nejsi stará, tak se soustřeď na sebe a na své psychické zdraví. Dál choď na tu psychoterapii a vašich si snaž spíš nevšímat (kromě praktické pomoci.) Tátovi nezvedej telefony. A si o tobě mluví jakkoli a třeba Tě i pomlouvá, a si klidně chodí třeba spát s provazem na krku. Nenech se jím manipulovat.

Píšeš to přesně: Vnitřně cítím, že je pro mě jediná cesta ven úplně se odpoutat a nechat je žít svým životem, ale zatím mi to nejde.
Soustřeď se na to, aby se Ti to odpoutání co nejdřív podařilo.

Není tady

 

#3 28. 1. 2022 21:23

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 13642

Re: Táta psychopat

Monci, moc tě obdivuju za všechno to, co jsi vydržela. Ale naštěstí ti, myslím si, rozum i cit zůstal na správném místě. godlike
Mě napadlo jediné: Dostat maminku do dobrého domova pro seniory nebo do domu s pečovatelskou službou.
Drž se, přeju ti hodně sil! pussa


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#4 29. 1. 2022 11:10

marvika
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 4. 2008
Příspěvky: 1747

Re: Táta psychopat

Monci, mᚠto moc těžké, já měla něco podobného, teď je mamka v domově s pečovatelskou službou, je už téměř v pohodě a otec je v LDN . Má tam sice telefon, ale jen na kartu, v současné době jsou zakázané návštěvy, takže už nemá kredit, předtím, když volal, tak jsem hovor přijala a telefon odložila na stůl - a se vykřičí. Mamka telefon nemá, tak jí nemá jak děsit, já jí mám několik metrů od svého bytu, vidíme si do oken, když není možnost návštěv (covid), tak alespoň máváme. Přeju pevné nervy, zkus hlavně pomoci mamce, táta se už nezmění.

Není tady

 

#5 29. 1. 2022 17:13

monci.k
♥------
Registrovaný: 18. 1. 2022
Příspěvky: 18

Re: Táta psychopat

Ahoj, děkuji za reakce a za podporu.

Niky, odpoutat se snažím, je to těžké, stále jsou to rodiče, které mám svým způsobem ráda. Jdu po malých krůčcích, i když bych ráda udělala semimílový krok, ale to je nemožné.


Vrabčáku, domov pro seniory jsem s mamkou probírala, ale ona pořád myslí na něj, už dlouho nežije svůj život, ale jeho. Řekla mi, že pro dědu by to nebylo............a ona bez něj nikam nepůjde. Je tak "ochočená" a zmanipulovaná, až mě z toho mrazí.


Marvinko, když čtu o Tvé mamce, že se dokázala odpoutat a žije spokojenější život, hladí mě to po duši a přeju to vám oběma. Moje mamka se od táty neodpoutá. Ona už si ani neuvědomuje, že žije v zajetí psychopata, všechny jeho útoky dává za vinu sobě. Ještě se zeptám, v LDNce, podle mých informací může být pacient max 3 měsíce, co bude potom s Tvým tátou? Já se děsím toho, až se ten můj vrátí domů.

Dnes jsme oba naše senory navštívili, tátu v LDNce, mamku na psychiatrii. Nakoupili jsme vitamíny a dobrůtky, aby v tom marastu měli aspoň nějakou světlou chvilku. Málokdo chápe, že dokážu i za takovéhle situace jet za tátou a něco mu dovézt...............a já to nedokážu smysluplně vysvětlit, aby ti co nechápou pochopili. . Ale jen jsem předala tašku, zeptala se, jestli nepotřebuje peníze, rozloučila se a odjela. Na delší komunikaci s ním jsem neměla chu ani sílu.
S mamkou jsme měli možnost chvíli mluvit. Je v depresi, nechce žít, prý říká doktorce, že se chce umřít a nechápe, že jí to neumožní..........Je uzavřená sama v sobě, a když chvíli vystoupí, její jediná starost je, jak se má děda. Ach jo.

Není tady

 

#6 29. 1. 2022 17:26

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 13642

Re: Táta psychopat

Monci, jsi dobrá! godlike 

A co nějaké zařízení pro seniory, kde by mohli bydlet oba? Měli by tam péči i nějakou zájmovou činnost, která by jim oběma určitě prospívala. On by se snad před ostatními snažil krotit.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#7 29. 1. 2022 17:34

monci.k
♥------
Registrovaný: 18. 1. 2022
Příspěvky: 18

Re: Táta psychopat

Vrabčáku, tam on právě nechce, a tím to padá.

Zažádali si o dům s pečovatelskou službou a mohli se do 14 dní stěhovat, ale do toho přišel její pokus o sebevraždu a byt je obsazený a zase se bude čekat. ...............
Ale mám obavu, jestli to má smysl - zase by byli jen spolu v malém 1+KK, nebyli by pod dohledem, takže on by měl volné ruce pro další psychické týrání. Já bych raději viděla domov pro seniory. Mamka byla za mlada společenská a aktivní, určitě by ožila tím, že by měla větší možnost kontaktů a aktivit, ale on to zazdí

Není tady

 

#8 29. 1. 2022 18:02

marvika
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 8. 4. 2008
Příspěvky: 1747

Re: Táta psychopat

monci, nevim jak dlouho je možná LDN, můj otec je tam už od července a zatím nic se neděje. Z LDN půjde taky do domova s pečovatelskou službou (je zažádáno) a pak se uvidí. Řekli mi, že pokud se mámino stav po jeho přijetí změní, je možné je umístit do zvláštních buněk, případně do dvoulůžáků (2 ženy, 2 muži).

Není tady

 

#9 29. 1. 2022 22:02

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 18560

Re: Táta psychopat

monci, to je hrozné, co zažíváš. Kéž by se podařilo dostat je do domova důchodců, ale pokud nebudou chtít.... Lidé si navzájem dělají hrozné věci a pokud maminka nedokázala od táty odejít dřív, myslím, že teď už to nedokáže vůbec. Maminka je z generace, ve které ženy musely strpět hodně. Ani nevím, jestli se Ti vůbec může podařit se od nich oprostit. Te´d, když jsou oba staří a budou potřebovat pomoct. Mᚠto hrozně těžké.
Vím o manželském páru, kde je chlap také tyranem, jsou asi ve věku tvých rodičů. Obě dcery jsou v zahraničí, v podstatě utekly co nejdál mohly. Maminka s nimi může telefonovat jen krátce a vždy jen v přítomnosti otce. Ostatně jinak to ani nejde, protože pán nevychází z domu. Paní nemá ani svoje klíče od bytu, aby nad ní měl kontrolu. Byt je stabilně zamčený.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#10 30. 1. 2022 11:52

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4878

Re: Táta psychopat

monci, mᚠto nesmírně těžké a tohle člověka zasáhne a ovlivní mu celý jeho život. Ty můžeš udělat jediné: zachránit sebe. Pokusila bych se pomoci mamince - aby bydlela jinde (u tebe či LDN, domov pro seniory) a pokud nebude chtít, tak konec, tečka. Přestat je řešit a začít řešit sebe, zachránit sebe! Tzn. úplně omezit kontakt, už nehrát ty jejich hry a zachránit se. Vím, že se to lehce poví a hůře dělá, ale udělej to pro sebe. Zachraň se. Držím moc pěsti.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#11 3. 2. 2022 9:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40188

Re: Táta psychopat

Diabolský manipulátor... chce to dobrú, naozaj dobrú psychoterapiu (možno nejaké novšie alebo alternatívne smery, liečbu tráum, apod.) a pevné nervy. Držím päste! (P.S. Možno je otec skôr psychicky chorý, ale každopádne je to pre okolie na nevydržanie...)


Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

 

#12 3. 2. 2022 20:00

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 13642

Re: Táta psychopat

Na psychoterapii by ho ale stejně nikdo nedostal......... usch


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#13 4. 2. 2022 12:22

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Táta psychopat

Ahoj Monci

Píšeš: “ Málokdo chápe, že dokážu i za takovéhle situace jet za tátou a něco mu dovézt...............a já to nedokážu smysluplně vysvětlit, aby ti co nechápou pochopili. . ”

Chtéla bych Tě podpořit tím že osobně Tě velmi dobře chápu. Protože je to stále Tvůj otec ,a je jakýkoliv. A to je ta smička která Tě stále bude držet v šachu. Mᚠnesmírně těžký úděl.  Vnímám z Tebe jednoznačně schopnost soucitu.Je to nejspíš silně podvědomá schopnost. A nebo vědomᅅviš o ni. 
Je to ale obrovská síla ,kterou nedisponují všichni z nás. Ty ji mᚠa já mohu říct že si vážím takových lidi.
Člověk, a teď si dovolím mluvit i o Tvém otci kterého neznám a  mám jen útržky z Tvého psan텅.člověk , žadný není od podstaty zlý, zlé jsou jen skutky které mohou pramenit z mnoha ruzných důvodů o nichž nevíme nic, protože jsou skryté. Sahají třeba až do dětství Tvého otce.
Dost možná a troufnu si říct že ani Tvůj otec neví ve skutečnosti co ho žene,být takový jakého ho popisuješ.
Ale věř že jen zoufalý a nemocní lidé, nebo všichni ti co něčím trpí, ti dělají zoufalé věci.
Tvoji rodiče jsou ale bohužel zoufalý oba. Z kolotoče do kterého se dostali spolu se nedokáží vymanit.
Protože kdo neumí jinak ,ten neumí a má to své důvody.

Píšeš že je v LDN. Promiň nepochopila jsem z jakého důvodu tam byl umístěn. Nejspíš ale proto že už nemůže byt soběstačný a je nemocný.
Z LDN se většinou lide domů už nevrací. Nevím v jakém stavu je Tvůj otec. Možná tu jde hlavně o to že zoufale chce a chce být doma a proto manipuluje mámu a Tebe aby jste se o něj staraly.  Pakliže máma nemůže a Ty také ne, je zde na místě aby byl otec v péči někoho jiného. A o takovou péči žádat.
Dále není pravda že v LDN je limit na 3. měsíce.


Já bych za ním také šla jako Ty. Nikdy nevíme kdy je to naposledy. Jde tu o to s čím se všichni teď i potom dokážeme vyrovnat a jak.
A samozřejmě i za maminkou.

Přeju hodně sil. Myslím e to zvládneš.

Není tady

 

#14 4. 2. 2022 22:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 13642

Re: Táta psychopat

Serigalo, myslím, že jsi to vystihla. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#15 5. 2. 2022 8:20

monci.k
♥------
Registrovaný: 18. 1. 2022
Příspěvky: 18

Re: Táta psychopat

Ahoj, děkuji za vaše reakce, postřehy, názory a podporu.

Lenno, mᚠpravdu, teď mám na pořadu dne záchranu sama sebe. Jsem nesmírně unavená a mám pocit, že už nemám kde brát. Uvědomila jsem si, že jsem pět posledních let vůbec nežila svůj život............a to není dobře. Já jsem taky důležitá a nemůžu jet na doraz, potřebuji taky svůj prostor a svůj život.
Měli jsme téměř dva roky doma tchyni po zlomeninách krčku, měla jsem doma tátu se zápalem plic, měla jsem doma mamku, když byla na dně po jeho tyranii, měla jsem doma tátu, když byla mamka vloni na psychiatrii. My máme takový azylový byt pro naše seniory smile. Tchyni a mamku kdykoliv vezmu znovu k sobě domů, ale tátu už ne. Z lásky k sobě samé. Jeho psycho je nad mé síly.
Asi mi nepůjde úplně je přestat řešit, ale budu to muset omezit a hledat i jiné alternativy, jak jim pomoci. Ale s tátovou povahou je to těžké. S mamkou by byla řeč, ale on hledá jen problémy.

Selimo, na psychoterapii chodím už rok a moc mi pomáhá, měla jsem štěstí na terapeutku. Kdybych za sebou neměla rok psychoterapie, současnou situaci bych nedávala, asi bych už taky byla na práškách a to bych nerada.


Judy, úplně mě mrazí, když čtu o Tebou zmiňovaném manželském páru. U našich je to hodně podobné, když s námi telefonuje, tak jen v jeho přítomnosti a on do hovoru vstupuje pořváváním, tak mamka nemá šanci se vypovídat. Není myslitelné, že bych si ji vzala samotnou ke mně na návštěvu, dal by jí to potom sežrat... Zatím ještě není pod zámkem a doufám, že ani nebude


Vrabčáku, mᚠpravdu, tihle lidé nechodí na psychoterapii, protože oni nevidí problém v sobě, ale jen v druhých.


Serigalo, mᚠpravdu, soucit a empatie mi nejsou cizí, ale občas zapomínám sama na sebe, a to není dobře. Mám soucit s oběma, můžou se cítit opuštění, ale na druhou stranu si říkám, že si sami zvolili takový život v psychohrách, který je dovedl až tam, kde teď jsou.
Vím, že věci nejsou jen černé a bílé a že můj táta má i dobré stránky, ale teď převažuje to "zlo". Přes všechno co se děje, je mám oba ráda, ale učím se mít ráda i sama sebe a nedovolovat druhým, aby na mě "parazitovali".
Vím, že poruchy osobnosti mají hluboké kořeny někde v dětství a že ti lidé to sami v sobě taky nemají lehké, ale to mi nutně nedává povinnost "nechat se ničit".
Táta je v LDNce proto, že vyhrožoval skokem z okna a tvrdí, že není schopný se o sebe postarat. Domluvili jsme tedy v součinnosti s jeho doktorkou LDN. Tam si to chválí, sestřičky se o něho starají, má předepsanou rehabilitaci a prý dělá pokroky. Po jeho přijetí mě doktorka upozornila, že tam nemůže být déle než 3 měsíce.
Vím, že je tak nějak zažité povědomí, že z LDNky se lidé nevrací, ale doufám, že to nebude nᚠpřípad. Tchyně má za sebou po zlomeninách krčku taky pobyty v LDNkách, a vždycky se nám vrátila smile.


Táta nechce být doma, chce být s mamkou, tlačil na nás, abychom ji nechaly převézt za ním do LDNky, což nelze, protože potřebuje specializovanou psychiatrickou léčbu. Obrací proti nám (mně a ségře) svoji zlobu, řve na nás, že jsme svině a krávy, proklíná nás na věky věků, citově vydírá......tak jsme komunikaci s ním omezily.

Mamka je maličko lepší, už s námi víc komunikuje., ale stále říká, že nechce žít, podle mě se bojí praktické stránky života. Snažíme se ji nenásilně nasměrovat na domov důchodců, kdy by se nemusela o nic starat a pokud by se zmátořili, mohli by potom jít do domu s pečovatelskou službou. Mám ale obavu, že to táta zbourá a ona bez něho sama nepůjde......Uvidíme, co bude. Teď je důležitý, aby se dostala z depresí a získala znovu chu do života.

Není tady

 

#16 5. 2. 2022 14:30

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Táta psychopat

Monci
Podporu aby jsi zachránila sebe sama, se Ti tady nabídla. Proto jsem Tě přišla podpořit i z té jiné strany. Jsou to dvě strany jedné mince.
Mam sestru která se postavila do podobné role v jaké jsi Ty. Je to program který jak zřejmě už víš sahá do minulosti. Lze vypátrat jeho kořeny.
Takže ano , samozřejmě že já také souhlasím s tím ,abys přitom všem uměla milovat hlavně samu sebe. smile Pak přijde i to ostatní.

Jen pro jistotu aby nedošlo k nedorozumění. Nechtěla jsem aby to vyznělo tak,že to bude Vᚠpřípad že se táta odtamtud nedostane.
Něco takového bych si nedovolila.
Nicméně stále nesouhlasím s tím že v LDN mohou být pacienti jen 3.měsíce. Mám jinem informace. Samozřejmě že tam hodně záleží na stavu pacienta. To rozhoduje. Někdy nám ale autority tvrdí něco co není tak úplně pravda. A to je potřeba ověřit. Ale tohle jen tak na okraj. Jestli lékařka ví že táta na tom není tak špatně ,tak možná proto to řekla. A protože o tom víš v tomhle případě s Tvým tatou Ty vic než já ,nebudeme se přít. wink

Je to fajn, že maminka je lepší. Jak píšeš důležitý je aby dostala zpět chu do života.
Přeji Ti mnoho sil a všechno dobré.

Není tady

 

#17 5. 2. 2022 15:43

monci.k
♥------
Registrovaný: 18. 1. 2022
Příspěvky: 18

Re: Táta psychopat

Serigalo,
díky, jsem ráda Tvůj pohled smile.
Cose týče programu z minulosti, nejsem si jistá, jestli tomu dobře rozumím. Pokud takový program existuje, jeho kořeny zatím neznám.

Zaujala mě zmínka o Tvé sestře, nemohla bys to rozvinout víc?

Není tady

 

#18 5. 2. 2022 19:54

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4878

Re: Táta psychopat

monci.k napsal(a):

Já jsem taky důležitá a nemůžu jet na doraz, potřebuji taky svůj prostor a svůj život.

Asi mi nepůjde úplně je přestat řešit, ale budu to muset omezit a hledat i jiné alternativy, jak jim pomoci. Ale s tátovou povahou je to těžké. S mamkou by byla řeč, ale on hledá jen problémy.

Obrací proti nám (mně a ségře) svoji zlobu, řve na nás, že jsme svině a krávy, proklíná nás na věky věků, citově vydírá......tak jsme komunikaci s ním omezily.

monci, vybrala jsem pár vět....
- ne, že "ty jsi taky důležitá" - ty jsi ta nejdůležitější osoba pro tebe!!! Tohle je potřeba si uvědomit. A podle toho se k sobě začít chovat!
- chápu, že úplně omezit kontakt s rodiči není jednoduché a lehko se to říká, hůře dělá... toto téma je mi bohužel hodně blízké, tak ti moc rozumím. Ikdyž podle tvého psaní jsi na tom stokrát hůř, teda myšleno, že prožívᚠs rodiči stokrát horší věci. Přesto mám velmi bohaté a nehezké zkušenosti, mohla bych napsat hodně bolavý román. Ale přesto... těžko to říct, jak bych se nakonec zachovala já... ale mám silný pocit, že pokud by se ke mně choval rodič až takhle (nadávky krávo, svině apod.) - buď bych ten kontakt ukončila úplně nebo velmi výrazně na minimum a to ještě s určitými podmínkami. Krávo, svině by mi řekl jednou a to by si za rámeček nedal, co bych udělala a řekla já. Opět jsme u té lásky k sobě, nenech si tohle líbit a nenech si ubližovat. To samé pokud se mu stále něco nelíbí a hledá problémy... nehrát tu hru s ním. Chci ti pomoci, nelíbí se ti to? Ok, tak si poraď sám.
Držím pěsti!!!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#19 6. 2. 2022 12:44

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 13642

Re: Táta psychopat

Lennno, úplně přesně!


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#20 6. 2. 2022 14:47

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 18560

Re: Táta psychopat

Já nevím holky, jestli to tak úplně jde. Lidé, kteří se takhle chovají prostě nejsou v pořádku. Od nich asi nejlze čekat rozumný přístup. Vzpomínám na jednu paní - už nežije. Dochovala oba rodiče s tím, že tatínek už nechodil, ale měl při sobě hůl a občas ji dokonce přetáhnul, když se mu něco nelíbilo. Ale on byla jediná dcera.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#21 6. 2. 2022 14:59

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 13642

Re: Táta psychopat

Judyno, mᚠpravdu, ale člověk by si neměl nechat všechno líbit. Něco z Lennnina rázného přístupu je určitě namístě.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#22 6. 2. 2022 15:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 18560

Re: Táta psychopat

Já nevím. U takhle starých lidí a nemohoucích....Pokud by byl tatínek schopný se aspoń trochu sám o sebe postarat, pak určitě ano.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#23 6. 2. 2022 15:42

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3380

Re: Táta psychopat

vrabčák napsal(a):

Judyno, mᚠpravdu, ale člověk by si neměl nechat všechno líbit. Něco z Lennnina rázného přístupu je určitě namístě.

Já si to představuju takto: Je mi 80, jsem slabá, nejistá a hlavně zdraví mi neslouží, to znamená, že jsem o to víc závislá na ostatních. Všechno mě bolí a štve. Začnu být mrzutá tím víc, čím mrzutější jsou lidé kolem mě. Agrese budí zase jen agresi. Přijde mi děcko, aby se postaralo, no ale já zrovna nemám hlad, proč mám jíst tu polívku, dala bych si řízek, jenže na ten už nemám zuby ani žaludek. No nebudu jíst tu polívku, di s tím do háje!!!! Atd., atd...
No, nezbývá než doufat, že v 80 budeme plni sil, pozitivního myšlení, lásky v srdci a všichni nás budou milovat big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#24 6. 2. 2022 15:43

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 18560

Re: Táta psychopat

Asi tak storstark


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#25 6. 2. 2022 16:33

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4878

Re: Táta psychopat

Judyna napsal(a):

Já nevím holky, jestli to tak úplně jde. Lidé, kteří se takhle chovají prostě nejsou v pořádku. Od nich asi nejlze čekat rozumný přístup. Vzpomínám na jednu paní - už nežije. Dochovala oba rodiče s tím, že tatínek už nechodil, ale měl při sobě hůl a občas ji dokonce přetáhnul, když se mu něco nelíbilo. Ale on byla jediná dcera.

Judyno, myslím, že to jde. Takže protože byla jediná dcera, tak měla se nechat mlátit holí, zatnout zuby a ještě mu pomáhat? Minimálně bych mu tu hůl vzala a majzla ho také, a ochutná vlastní meducínu. Jsou to rodiče, mají problém (povětšinou si něco nesou z minulosti, z dětství, staré vzorce, jsou nešastní, proto zlí.... atd.) - a protože jsou to rodiče, tak jim dáme stokrát víc šancí než cizím lidem, necháme si líbit stokrát víc věci, překousneme toho stokrát tolik, ale ÚPLNĚ VŠE má své hranice! Co by dělal ten tatínek, kdyby si to nenechala líbit a vždy ho také majzla na oplátku?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů