Oznámení

16.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

16.srpna : Co upéct z ostružin? Dvoubarevný suverénně snadný ostružinový koláč s drobenkou a mandlemi

14.srpna : Poprvé do školky aneb školka není bubák.

#76 14. 9. 2021 8:17

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: Nasili muslimu na zenach - bylo tady davno pred Afganistanem

LENNNA napsal(a):

Uff, tak to máme fakt jinak. Když někdo mlátí dítě, muž ženu, někdo týrá psa apod. - tak to jako osobní spor v tu chvíli absolutně neberu, je mi nějaký jejich spor jedno, protože mlátit nebo týrat nikdo nikoho nemá, ať je spor jaký chce. Prvotní je pomoci. Až v druhé řadě lze potom přemýšlet proč, zavolat policii apod.
Ale je fakt, že do sporu cigánu se třeba také nepletu big_smile

A cigáni jsou taky lidi big_smile Je i spousta bílých, kteří žijí obdobným způsobem, kdy je fyzický útok projevem velké a skutečné lásky. Jakkoli to zní absurdně, je to tak. Proto mě nijak nepřekvapuje, ta rozdílná reakce obětí v obdobných situacích. Čistě hypoteticky.. kdybychom se s mým mužem prali, je to jen a jen naše věc a zasáhnout do toho někdo třetí (cizí), tak se se zlou potáže, protože mlátit mi toho mýho nikdo nebude, jasný? big_smile Nemůžeš zachránit někoho, kdo zachráněn být nechce. Natolik už jsem si uvědomila, že nemohu brát tato rozhodnutí za ostatní na sebe.
Dám příklad, máš pejska, který je po operaci, nemocný a na veřejnosti se najednou stane, že na tebe zaútočí a začne tě napadat a zběsile přitom vrčí. Ty víš, že je nemocný a má záchvat, snažíš se ho nějak zpacifikovat. Najednou přiběhne muž, zkope ho do kuličky a šlápne mu na krk. Zachránil tě, i když víš, že ti nebezpečí nehrozilo, poděkuješ mu?

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#77 14. 9. 2021 8:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Irmo, co je všední realita, při které se nepomáhá? Možná jen nerozumím, co máš na mysli.

Mne napríklad raz odviazali jazvečíčku pred obchodom (bola dlhá šóra pri pokladni big_smile ) a už ju odvádzali preč, vraj ako "opustené týrané zviera", keď našťastie začala štekať, suseda si ju všimla, dohovárala onomu "dobrodincovi" a ja som zatiaľ vybehla von a vlastným telom bránila psinu wink : Onen dobrodinec mi vynadal ako svini do hrantu a urobil zo mňa kruťasku týrajúcu nebohé (obézne a až veľmi rozmaznané) zviera. stolt

Nedivím se mu big_smile  Já bych nikdy, nikdy, nikdy svého psa nikde neuvázala! Ta představa, že mi ho tam pokouše jiný pes nebo mi ho ukradnou... no ufff! sad  Nechápu to, ale každý jsme jiný.
Jinak ten odvádějící to samozřejmě nemusel tak hrotit, mohl se psem počkat až si ho někdo vyzvedne a ne ho hned odvádět pryč.

To máš dobré, že nie si nútená chodiť nakupovať so psami - inak, dvaja sú zasa niečo iné ako jeden - ale ja som bola nútená (a ona zvyknutá). Vzhľadom na to, že bola pekná a dvakrát sa mi ju pokúsili ukradnúť, tak sa mu proste možno len páčila a ľútosť bola len dobrá zámienka, ktovie..

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#78 14. 9. 2021 8:34

rina
♥♥♥♥♥♥-

Houf peroucích se lidí.
Mají nože, kameny, klacky.
Vtrhnu mezi ně, seřadím je a postupně se jich zeptám: Chceš pomoct, nebo si je pozabíjíš sám? 🤡

Upravil(a) rina (14. 9. 2021 8:36)

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#79 14. 9. 2021 10:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Selima napsal(a):

No a moja kamarátka sa dosť silno pohádala s ďalšou kamarátkou, ktorá silno vyšilovala, keď tá prvá dôrazne karhala - s plesnutím novinami - svoju psinu... ktorá jej minútu predtým ušla na cestu a skoro ju zrazilo auto. (Čo tá druhá nevidela...) Podľa mňa zbytočná "pomoc" - a dosť neadekvátna. Hoci neviem, či by som sa neozvala aj ja, ale odvtedy (keď som videla celú udalosť a chápala súvislosti) som zasa opatrnejšia.

Jako děcko jsem se zastala jiného dítěte, které ostatní šikanovaly. Jako poděkování se pak to šikanované spolčilo s těmi ostatními a zkoušely to na mě. Od té doby za nikoho šikanu neřeším. I naše děti si musely říct o pomoc nebo o radu. Pak samozřejmě pomohu ráda, ale bez vyžádání, to už nedělám.

Takže půjdeš kolem parku, tam banda dětí surově kope do jednoho dítěte. Takže jdeš dál? va

Ako prvé sa spýtam, čo sa deje - a počkám si na odpoveď od oboch strán, než sa rozhodnem... Ak sa nedočkám, tak holt sa budem musieť rozhodnúť nejako podľa seba... ale hrotiť to bez znalosti pozadia nebudem. Naposledy včera som zasiahla (a to sa nebili, ale "len" sa šikanovali slovne), ale som si istá, že len čo som vystúpila, pokračovali v začatom hmm . Čo s tým narobím? Nič, nie som pánboh. A koniec koncov ktovie, ako sa celá roztržka začala...

Brita

Není tady

#80 14. 9. 2021 10:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Takže půjdeš kolem parku, tam banda dětí surově kope do jednoho dítěte. Takže jdeš dál? va

Co já vím, proč do něj kopou? Proč nevolá o pomoc? Mohl chvíli předtím ublížit nějaké dívce, nebo mučit psa.. Mám se ho zastávat? Nic k tomu nevím. Maximálně je požádám, aby zklidnili hormon, nebo zavolám policii. Viděla jsem z okna tramvaje, když stála na červenou... Muž smýkal ženou na chodníku, šel kolem jiný muž a snažil se fyzicky zpacifikovat útočníka . Žena se posbírala z chodníku a šla na pomoc svému milému, fyzicky a především slovně proti nevyžádané záchraně.
Nemám absolutně sebemenší problém pomoci člověku v nesnázi, pokud o ni výslovně požádá (je toho samozřejmě schopen). Jiná situace, žena chtěla na zastávce nastoupit do autobusu a muž jí v tom bránil. Serval z ní oblečení a nikdo jsme nevěděli, co a jak. Nakonec žena celá zoufalá zaštkala "prosím vás pomozte mi" a hned měla dost chlapů v řadě, kteří se zvedli a šli jí na pomoc. A v tom je ten rozdíl.
Jediné, kdy "pomáhám" bez vyžádání, to jsou kapsáři a zlodějíčci. Resp. upozorním případné oběti, aby si hlídali své věci. Ale do osobních sporů se opravdu nemíchám.

Uff, tak to máme fakt jinak. Když někdo mlátí dítě, muž ženu, někdo týrá psa apod. - tak to jako osobní spor v tu chvíli absolutně neberu, je mi nějaký jejich spor jedno, protože mlátit nebo týrat nikdo nikoho nemá, ať je spor jaký chce. Prvotní je pomoci. Až v druhé řadě lze potom přemýšlet proč, zavolat policii apod.

Prečo? Lebo sú menej ako psi? wink
Inak, ja to mám tak, že sa snažím pomôcť tým "slabším", ale to je práve ten háčik, že niekedy to je fakt ošemetné, kto je obeť a kto vinník, prípadne kto je slabší a kto silnejší. stolt U študentov mám hlášku, ktorej sa držím: "Môžete sa zabiť, sami seba alebo seba navzájom, ale prosím urobte to, keď pri tom nie som"... big_smile

Upravil(a) Selima (14. 9. 2021 10:35)

Brita

Není tady

#81 14. 9. 2021 12:24

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

A cigáni jsou taky lidi big_smile Je i spousta bílých, kteří žijí obdobným způsobem, kdy je fyzický útok projevem velké a skutečné lásky. Jakkoli to zní absurdně, je to tak. Proto mě nijak nepřekvapuje, ta rozdílná reakce obětí v obdobných situacích. Čistě hypoteticky.. kdybychom se s mým mužem prali, je to jen a jen naše věc a zasáhnout do toho někdo třetí (cizí), tak se se zlou potáže, protože mlátit mi toho mýho nikdo nebude, jasný? big_smile Nemůžeš zachránit někoho, kdo zachráněn být nechce. Natolik už jsem si uvědomila, že nemohu brát tato rozhodnutí za ostatní na sebe.
Dám příklad, máš pejska, který je po operaci, nemocný a na veřejnosti se najednou stane, že na tebe zaútočí a začne tě napadat a zběsile přitom vrčí. Ty víš, že je nemocný a má záchvat, snažíš se ho nějak zpacifikovat. Najednou přiběhne muž, zkope ho do kuličky a šlápne mu na krk. Zachránil tě, i když víš, že ti nebezpečí nehrozilo, poděkuješ mu?

Ano, cigáni jsou také lidé, ale jinak je to samostatný druh, kterému není radno pomáhat big_smile Kdo je blíže zná (bydlí s nimi), tak mi asi dá za pravdu dumbom
Nojo, ale že někdo zachránit nechce, to je jeho rozhodnutí. Že já chci (musím) pomoct, je zase mé rozhodnutí. Že ho nezachráním, když to nebude chtít... to nezachráním, za rohem se můžou začít mlátit znovu, pokud budou chtít. Ale prvotní věc - pomoct slabšímu, potřebnému - to je prostě základ (nebo jak to napsat... ?). Pokud bude někdo na ulici týrat dítě, zvíře, ženu apod. - je mi naprosto jedno, jestli chce pomoct a jaké má důvody. To je možné řešit až potom. Ale na prvním místě je pomoc.
Se psem je to příklad hodně přitažený na vlasy, těžko mi někdo zkope psa a já na to budu koukat.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#82 14. 9. 2021 12:27

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

Mne napríklad raz odviazali jazvečíčku pred obchodom (bola dlhá šóra pri pokladni big_smile ) a už ju odvádzali preč, vraj ako "opustené týrané zviera", keď našťastie začala štekať, suseda si ju všimla, dohovárala onomu "dobrodincovi" a ja som zatiaľ vybehla von a vlastným telom bránila psinu wink : Onen dobrodinec mi vynadal ako svini do hrantu a urobil zo mňa kruťasku týrajúcu nebohé (obézne a až veľmi rozmaznané) zviera. stolt

Nedivím se mu big_smile  Já bych nikdy, nikdy, nikdy svého psa nikde neuvázala! Ta představa, že mi ho tam pokouše jiný pes nebo mi ho ukradnou... no ufff! sad  Nechápu to, ale každý jsme jiný.
Jinak ten odvádějící to samozřejmě nemusel tak hrotit, mohl se psem počkat až si ho někdo vyzvedne a ne ho hned odvádět pryč.

To máš dobré, že nie si nútená chodiť nakupovať so psami - inak, dvaja sú zasa niečo iné ako jeden - ale ja som bola nútená (a ona zvyknutá). Vzhľadom na to, že bola pekná a dvakrát sa mi ju pokúsili ukradnúť, tak sa mu proste možno len páčila a ľútosť bola len dobrá zámienka, ktovie..

Selimo, pro mě by přivázat psa u obchodu neexistovalo. Přes to nejede vlak.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#83 14. 9. 2021 14:58

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

je mi naprosto jedno, jestli chce pomoct a jaké má důvody. To je možné řešit až potom. Ale na prvním místě je pomoc.
Se psem je to příklad hodně přitažený na vlasy, těžko mi někdo zkope psa a já na to budu koukat.

Souhlasím, při nevyžádané pomoci se ohradí každý. Zejména, když se agrese stočí na tvého milovaného. V očích kolemjdoucího jsi byla oběť a on ti pomohl. Že ti to vadí, to je tvoje věc, on se rozhodl, že ti pomůže ať chceš nebo ne a zvolil si svůj způsob záchrany. Následky můžete řešit až následně.
Chápu co píšeš a souhlasím s tebou, že pomáhat se má! Stačí, když člověk není lhostejný. tummenupp Ale všechno má své meze. Tak to zase vnímám já. Takže moc děkuji za super diskuzi storstark A ať je těch záchran zapotřebí co nejméně par

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#84 16. 9. 2021 8:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Ano, cigáni jsou také lidé, ale jinak je to samostatný druh, kterému není radno pomáhat big_smile Kdo je blíže zná (bydlí s nimi), tak mi asi dá za pravdu dumbom
Nojo, ale že někdo zachránit nechce, to je jeho rozhodnutí. Že já chci (musím) pomoct, je zase mé rozhodnutí. Že ho nezachráním, když to nebude chtít... to nezachráním, za rohem se můžou začít mlátit znovu, pokud budou chtít. Ale prvotní věc - pomoct slabšímu, potřebnému - to je prostě základ (nebo jak to napsat... ?). Pokud bude někdo na ulici týrat dítě, zvíře, ženu apod. - je mi naprosto jedno, jestli chce pomoct a jaké má důvody. To je možné řešit až potom. Ale na prvním místě je pomoc.

Lenže tma ide o to, že ty vlastne pôjdeš proti tomu POMÁHAUCEMU tongue , presvedčenému, že ty si úbohá obeť a tvoj pes nejaký baskervil, ktorý si ťa chce dať na olovrant... Ako príklad nevyžiadanej, ba kontraproduktívnej pomoci sa mi to páči, ale Tebe asi menej hmm

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí