Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#126 21. 6. 2021 21:14

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Re: Tři otázky podle riny

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

1. Pošlete občas ještě ručně psaný pohled či dopis?
2. Nejoblíbenější zeleninové jídlo (jídlo, kde zelenina převažuje).
3. Oblíbený časopis/noviny? Čtete ještě v této době papírové tiskoviny?

1. Ano a zase se k tomu pomalu začínám vracet. Taky mě potěší, když něco najdu ve schránce
2. Asi něco na styl číny s kuskusem.. hodně zeleniny.. cibulka, zelí, mrkev, kukuřice, pórek, papirka, houby.. no vše, co dům dal
3. National Geographic.. ten nám chodí do schránky

Jj, je to hezký něco najít ve schránce tummenupp  Já posílala pohledy přes Postcrossing, ale stále se zdražovaly známky, tak jsem toho nechala. Ale ráda bych se k tomu vrátila a alespoň v malé míře pohledy posílala.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#127 22. 6. 2021 8:44

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

LENNNA napsal(a):

1. Pošlete občas ještě ručně psaný pohled či dopis?
2. Nejoblíbenější zeleninové jídlo (jídlo, kde zelenina převažuje).
3. Oblíbený časopis/noviny? Čtete ještě v této době papírové tiskoviny?

Áno, pár ľuďom na Vianoce a Veľkú noc, z ciest už len mame smile A potešilo by ma, keby som aj ja občas našla (ale to sa deje len výnimočne).
2. Veľa, trebárs grilovaná paprika s bryndzou, lečo, alebo to, čo som robila na tento víkend: opečený baklažán s paradajkami, hrozienkami a horčičnými semiačkami.
3. Veľa (prevažne českých) ženských časopisov, potom klebetník/bulvár Plus sedem dní, Krimi-revue, donedávna časák o psoch (zrušili ho grater), ezotericko-alternatívne apod. Noviny ale čítam už skôr, až na výnimky, online.

Upravil(a) Selima (22. 6. 2021 8:48)

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#128 22. 6. 2021 8:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Vrabčák: Seli, moc děkuju. No ty jsi ale cestovatelka!!! Ať ti nohy stále slouží!
rodna Rado sa stalo. Som skôr taká zvedavá turistka... A jeden čas som cestovanie po Slovensku a jeho zaujímavostiach mala v podstate ako časť pracovnej náplne. vissla

Brita

Není tady

#129 22. 6. 2021 8:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNA: Jj, je to hezký něco najít ve schránce tummenupp  Já posílala pohledy přes Postcrossing, ale stále se zdražovaly známky, tak jsem toho nechala. Ale ráda bych se k tomu vrátila a alespoň v malé míře pohledy posílala.
Nezorganizujeme si menší post-crossing aspoň v rámci Babinetu...? To by mohlo byť menej rozsiahle a finančne nenáročnejšie.

Brita

Není tady

#130 22. 6. 2021 8:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

1. Máte jedlo ,ktorému neodoláte, hoci je povedzme nezdravé, priberá sa z neho, alebo je spoločensky neúnosné?
2. Ktoré miesto, na akom ste ešte v živote neboli, ste navštívili tento rok? Alebo na aké sa chystáte? (Odporúčanie dalajlámu...)
3. Poznáte niekoho - alebo sa to možno stalo  vám - kto zmenil profesiu či zameranie aj v pokročilejšom veku?

Brita

Není tady

#131 22. 6. 2021 14:40

rina
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Nezorganizujeme si menší post-crossing aspoň v rámci Babinetu...? To by mohlo byť menej rozsiahle a finančne nenáročnejšie.

Jak si to představuješ?

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#132 23. 6. 2021 6:37

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

LENNA: Jj, je to hezký něco najít ve schránce tummenupp  Já posílala pohledy přes Postcrossing, ale stále se zdražovaly známky, tak jsem toho nechala. Ale ráda bych se k tomu vrátila a alespoň v malé míře pohledy posílala.

On existuje i český "Postcrossing" - na facebooku je více skupin, kde si lidé posílají nějakou formou pohledy. A je to přeci jen levnější než do zahraničí. Zase z toho zahraničí je to větší napětí, ze které země pohled přijde.
Co se týká Babinetu... myslím, že by asi nebyl zájem.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#133 23. 6. 2021 14:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Selima napsal(a):

Jak si to představuješ?

No, trebárs sa dohodnúť na nejakom pod-vlákne (trebárs pod Životným štýlom alebo Kamarátkami), vymeniť si adresy cez SZ - a potom si vymeniť pohľadnice.

Brita

Není tady

#134 23. 6. 2021 14:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

1. Na ktoré Babinetie vlákna najviac chodíte? Chýbajú vám nejaké - ak áno, aké?
2. Ktorý deň v týždni máte najradšej?
3. Ktorú svoju vlastnosť považujete za najužitočnejšiu v práci?

Brita

Není tady

#135 23. 6. 2021 15:00

rina
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

No, trebárs sa dohodnúť na nejakom pod-vlákne (trebárs pod Životným štýlom alebo Kamarátkami), vymeniť si adresy cez SZ - a potom si vymeniť pohľadnice.

To neprojde. Kdo by se chtěl "odtajňovat"?
A jak by to vlákno vypadalo? Co by se tam psalo, když adresy by se vyměňovaly v SZ?

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#136 23. 6. 2021 17:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

1. Na ktoré Babinetie vlákna najviac chodíte? Chýbajú vám nejaké - ak áno, aké?
2. Ktorý deň v týždni máte najradšej?
3. Ktorú svoju vlastnosť považujete za najužitočnejšiu v práci?

1. Psychologická, pavlač. Asi nechybí - alespoň mě žádné teď nenapadá.
2. Pátek.
3. Pečlivost.

Dodávám k bodu 1. - nechybí vlákna, chybí lidé. Ať už staré tváře, ale i nové.

Upravil(a) LENNNA (23. 6. 2021 17:51)

- Gary Smith

Není tady

#137 23. 6. 2021 17:50

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Selima napsal(a):

A jak by to vlákno vypadalo? Co by se tam psalo, když adresy by se vyměňovaly v SZ?

V takovém vlákně se lidé přihlašují "do hry", losuje se kdo komu posílá a pak se tam dávají fotky pohledů, které došly. Takto je to alespoň v pohledových skupinách na fejsu.
Ale souhlasím s tebou, do toho by myslím nikdo nešel.

- Gary Smith

Není tady

#138 23. 6. 2021 17:57

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

1. Kdybyste si mohly/i vybrat křestní jméno - jaké by to bylo?
2. Jaká kombinace jídel, kterou jste u někoho viděli či jedli, vám přijde šílená?
3. Pokud máte na oknech truhlíky (či na zahradě v záhoně) - jaké kytky v nich máte nejraději?

- Gary Smith

Není tady

#139 23. 6. 2021 19:06

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

2. Jaká kombinace jídel, kterou jste u někoho viděli či jedli, vám přijde šílená?
3. Pokud máte na oknech truhlíky (či na zahradě v záhoně) - jaké kytky v nich máte nejraději?

1. Tyjo, to vůbec netuším. Ale líbí se mi třeba Berenika smile
2. Bramborák s medem
3. Truhlíky už nedávám, protože se o ně neumím starat, ale jinak surfinie stolt

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#140 23. 6. 2021 20:04

Irma
♥♥♥♥---

1. Máte jedlo ,ktorému neodoláte, hoci je povedzme nezdravé, priberá sa z neho, alebo je spoločensky neúnosné?
2. Ktoré miesto, na akom ste ešte v živote neboli, ste navštívili tento rok? Alebo na aké sa chystáte? (Odporúčanie dalajlámu...)
3. Poznáte niekoho - alebo sa to možno stalo  vám - kto zmenil profesiu či zameranie aj v pokročilejšom veku?

1/ Sušené ovoce, červený meloun, burisony, ovocná zmrzlina.
2/ Hořice v Podkrkonoší.
3/ Pán - původním povoláním pasíř a zlatník (práce s drahými kovy), z profese odešel, v současné době jezdí jako řidič příměstského autobusu.

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#141 23. 6. 2021 20:19

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Líbí se někomu oblečení českých olympioniků?

- Gary Smith

Není tady

#142 23. 6. 2021 20:38

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Jo, mě to přijde fajn a hlavně funkční. Pohodlné boty, vzdušný materiál, vějíř jako projev úcty Japonsku. Poznala bych na první pohled, že je to česká výprava? Určitě ne, ale já nikdy nebyla na jinotaje big_smile Ještě dopoledne se to většině líblo a teď to zas všichni haní. Už se těším, až ti největší křiklouni navrhnou vlastní kolekci a konečně uvidím, jak to má vypadat stolt

Není tady

#143 23. 6. 2021 20:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Jo, mě to přijde fajn a hlavně funkční. Pohodlné boty, vzdušný materiál, vějíř jako projev úcty Japonsku. Poznala bych na první pohled, že je to česká výprava? Určitě ne, ale já nikdy nebyla na jinotaje big_smile Ještě dopoledne se to většině líblo a teď to zas všichni haní. Už se těším, až ti největší křiklouni navrhnou vlastní kolekci a konečně uvidím, jak to má vypadat stolt

Ufff, Palomito, díky! smile Jsem ráda, že nejsem sama! Teď jsem se "dohadovala" s jednou paní, samá kritika a hanění a nadávky na jejich adresu.

- Gary Smith

Není tady

#144 23. 6. 2021 20:52

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Ufff, Palomito, díky! smile Jsem ráda, že nejsem sama! Teď jsem se "dohadovala" s jednou paní, samá kritika a hanění a nadávky na jejich adresu.

storstark

Není tady

#145 23. 6. 2021 21:02

rina
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

1. Viktorka.
2. Muškáty. Odhánějí prej komáry a jsou nenáročné kvetoucí mnoho let.
3. Dnes už ne. Prvně jsem viděla šílenou kombinaci v Jugině, ještě jako děcko: rýži a uzenou rybu. Podruhé řízek s bramborem, oblohou a broskev, a potřetí u Vietnamců jídla, kde všude je cukr a sůl v rovnováze, med na maso vůbec nezmiňuju, ale hlavně všude! je zázvor, prostě všude. V polévce, hlavních jídlech, zákuscích, nápojích, prostě všude!
Zvykla jsem si a začla praktikovat. Jde to! 👍

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#146 25. 6. 2021 12:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Selima napsal(a):

"Tu severočeský kraj! Nechce si so mnou vymeniť pohľadnice južná Morava? Ponuky prosím do SZ" rodna

Brita

Není tady

#147 25. 6. 2021 12:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

1. Sylvia.
2. Tlačenka s tatarskou omáčkou skurt usch v Nemecku. Ale aj zemiaková placka s džemom alebo lekvárom - a to som zažila aj v ČR... a v Nemecku opäť zemiaková placka, ale s jablkovým pyré - to je lokálna vianočná pochúťka kapitulation
3. U mňa sa darí skoro len zeleným, moc nekvitnú - mám rada nádchovník, aloe - a potom nepreberné množstvo paliem, dracén a júk. Na balkóne aj hortenzie, slnečnice, obligátne muškáty a tohto roku prvýkrát nejaké vysoké včelomilné (ani neviem narýchlo, ako sa volajú).

Brita

Není tady

#148 25. 6. 2021 17:30

Irma
♥♥♥♥---

Mně ne. Vzala bych na milost sukně a jupky pro ženy, taštička... no budiž. Vějíře z barvotisku jsou úplně mimo, oděvy mužů se mi nelíbí. Ale musím ocenit dobrý PR paní Osako. smile
Pro fanynky: https://www.tradice.org/

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#149 25. 6. 2021 17:53

rina
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Ne. Na první pohled mi připadalo, že jsou to klauni z cirkusu.

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#150 25. 6. 2021 19:18

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Irma napsal(a):

Mně ne. Vzala bych na milost sukně a jupky pro ženy, taštička... no budiž. Vějíře z barvotisku jsou úplně mimo, oděvy mužů se mi nelíbí. Ale musím ocenit dobrý PR paní Osako. smile
Pro fanynky: https://www.tradice.org/

Mně se právě líbí, že se snoubí česko-japonský styl. V Londýně měli zase gumáky. Tady si všichni ťukali na čelo a v Londýně to vzali tak jak to bylo myšleno.. s humorem smile Gumáky šly na dračku a vyprodaly se během jednoho týdne, tomu říkám propadák wink Nedivila bych se, kdyby v Japonsku slavily stejné úspěchy vějíře i kabelky.. Za mě tedy top jsou botky.. vypadají extra zajímavě a pohodlně a to mě láká stolt

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí