Oznámení

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#251 14. 7. 2021 19:33

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: Tři otázky podle riny

Irma napsal(a):

Kdybys chtěla něco cizího, koukni někdy na Allie Sherlock. Nejlépe od jejich prvních songů, ten postupný vývoj je znát. Ale třeba by nebyla to, co ráda posloucháš. Od Lady Gaga mám taky ráda jen Shallow, když zpívá s BC big_smile

A ona má i vlastní tvorbu? Nacházím pouze covery..

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#252 14. 7. 2021 21:10

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Myslím si, že z naší domácí scény je na tom muzikantsky velice dobře Vojtěch Dyk. Ale mezi mé oblíbence nepatří. Tam je pevně usídlený Nohavica a nově Pokáč. Ač ani jeden z nich není dobrý zpěvák.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#253 14. 7. 2021 21:20

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Palomito, mám ráda Divné století. big_smile Všechna alba ještě neznám, ale speciálně po Divokém století se budu pídit. tongue

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#254 14. 7. 2021 22:02

mia
♥♥♥♥♥♥-

Tak s těmi českými songy jste mě dostaly.....těžká odpověď na jednoduchou otázku....jako osobnost české hudby mě asi napadá Karel Gott, i když jsem ho nikdy neposlouchala....spíš pro jeho skromné a decentní vystupování...nejsem schopná odhadnout, jestli to bylo fakt, nebo jen póza....ale jeho "Jsou svátky" a Alžbětínská serenáda mě vždycky spolehlivě naladily na Vánoce.

Nemám ráda ty sladkobolné trubadůry a "hlasatele pravd" typu Klus apod. .....spíš mě pobaví různí recesisti, jako třeba  https://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c.

A docela ráda jsem vždycky poslouchala Kollera se skupinou Lucie......možná bych našla i další, musela bych se "hluboce zamyslet" lol....
Na Mikoláše Josefa se teda podívám...toho jsem zaregistrovala akorát ve spojení se soutěží Eurosong nebo tak nějak....

Spíš poslouchám zahraniční hudbu.

Dopravní prostředek....nějak mě bohužel přestalo bavit kolo...nevím proč....teď radši "pěcha"...

Ke komu vzhlížím....to se pořád mění.....teď zrovna mě nikdo nenapadá.

Není tady

#255 14. 7. 2021 22:08

mia
♥♥♥♥♥♥-

K těm návštěvám...kdysi jsem si je hrozně užívala, vychystávala pro ně, ráda se bavila, teď mám čím dál víc ráda svůj klid, když nemusím nikoho vidět...asi se hlásí stáří lol........akorát si moc ráda užívám naše pravidelné babince ve velmi úzkém kruhu, kde je pořád o čem zajímavém mluvit, probereme své radosti i starosti.....to se těším moc.

Uprgade.....možná to není to stáří lol, ale jen se odděluje zrno od plev.......

Upravil(a) mia (14. 7. 2021 22:10)

Není tady

#256 15. 7. 2021 13:14

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Tak s těmi českými songy jste mě dostaly.....těžká odpověď na jednoduchou otázku....jako osobnost české hudby mě asi napadá Karel Gott, i když jsem ho nikdy neposlouchala....spíš pro jeho skromné a decentní vystupování...nejsem schopná odhadnout, jestli to bylo fakt, nebo jen póza....ale jeho "Jsou svátky" a Alžbětínská serenáda mě vždycky spolehlivě naladily na Vánoce.

Nemám ráda ty sladkobolné trubadůry a "hlasatele pravd" typu Klus apod. .....spíš mě pobaví různí recesisti, jako třeba  https://www.youtube.com/watch?v=EpJV6ZCo84c.

A docela ráda jsem vždycky poslouchala Kollera se skupinou Lucie......možná bych našla i další, musela bych se "hluboce zamyslet" lol....
Na Mikoláše Josefa se teda podívám...toho jsem zaregistrovala akorát ve spojení se soutěží Eurosong nebo tak nějak....

Spíš poslouchám zahraniční hudbu.

Dopravní prostředek....nějak mě bohužel přestalo bavit kolo...nevím proč....teď radši "pěcha"...

Ke komu vzhlížím....to se pořád mění.....teď zrovna mě nikdo nenapadá.

K tomu Gottovi - mám to stejně, nějak jsem ho neposlouchala extra (ikdyž má hezké písničky), ale byl pro mě vždy určitě nejlepší. Mimochodem, včera by měl narozeniny a k tomu dni vyšla jeho kniha - viděla jsem fotky a videa a je teda fakt nádherná. Ale dost drahá, to se mi dávat nechce. Ale je fakt krásná.k

A druhá věc - Klus - toho já miluju jako zpěváka! Pravda je, že spíše ty jeho starší písničky, ale fakt ho po hudební stránce miluju. Je hudební básník hjarta

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#257 15. 7. 2021 19:32

Irma
♥♥♥♥---

Palomito - nějaký čas ji sleduji, asi před rokem jsem s ní četla rozhovor, říkala, že pár vlastních skladeb má, ale na vlastní tvorbu ještě moc necítí. Jak je to letos, nevím. S Anetou Langerovou mají trochu podobné osobní věci (smrt maminky, milující rodinné zázemí a mužského ochránce. Allie tátu, Aneta bratra, obě hrají na kytaru). Jinak jsou ve všem diametrálně odlišné. Líbí se mi její barva hlasu, Anetu neposlouchám.

No jak jsem mohla zapomenout na Vojtu Dyka! Má talent, Čínský čardáš s Evou Pilarovou, to je paráda smile Když jsem poprvé zaslechla nějakou písničku T. Kluse, myslela jsem si, že ten člověk někoho paroduje - a on tak zpívá normálně. smile

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#258 15. 7. 2021 20:07

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Irmo - Jo, Klus mi taky připadal afektovaný, ale je to jeho styl. Písně se mi líbí. Nebo aspoň ty kdysi dávné, jeho aktuální tvorbu neznám. Na tu dívčinu jsem se dívala, ale vůbec nic z ní na mě nepřeskočilo. Naopak mi její hlas ve výškách až vadil, ale dobrá je, o tom žádná. Jen potřebuju trošku citlivější přístup. Třeba ječák od Doroty Osinsky miluju! https://www.youtube.com/watch?v=_LNcX1eS6qA smile

Není tady

#259 16. 7. 2021 9:55

Irma
♥♥♥♥---

Ona je mládě, 16 let, ještě na sobě musí hodně pracovat. Dorota je zralá, zkušená žena, zajímavý hlas smile

Není tady

#260 16. 7. 2021 23:00

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Tak zkusíme jednodušší otázky smile
1. V přátelství je pro vás důležitější upřímnost a nebo stejné hodnoty/názory?
2. Jak nejdéle jste kdy pracovali nebo pracujete u stejného zaměstnavatele/ nebo podnikáte?
3. Na co se nejvíc těšíte o víkendu?

Není tady

#261 17. 7. 2021 0:00

rina
♥♥♥♥♥♥-

1. Divně položená otázka. Jedno druhé nevylučuje. Stejné hodnoty a názory bez upřímnosti jsou prd platné.
2. V MŠ. To jsem vystudovala. Pak jsem zaměstnání přizpůsobovala potřebám dětí.
3. Že pověsím obrazy, které jsem "nakoupila" u popelnic. Je jich celkem 13, a konečně jsou dost velké na mé vysoké zdi. Nechápu proč se tam ocitly, jsou to originály, přírodní motivy, v pastelových barvách, nepoužité, zabalené.

Otázky:
1. Jaké barvy u vás doma převažují?
2. Jakému bydlení dáváte přednost: Byt nebo domek, město nebo vesnice? Proč?
3. Co vám nejvíc chybělo v lockdownu?

Upravil(a) rina (17. 7. 2021 0:24)

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#262 17. 7. 2021 8:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

2. Jak nejdéle jste kdy pracovali nebo pracujete u stejného zaměstnavatele/ nebo podnikáte?

1. Obojí je hodně důležité... (to není jednoduchá otázka! winkbig_smile) .... upřímnost by měla být určitě, ale jsou situace, kdy chápu kvůli ublížení, že člověk něco neřekne... tady záleží, jak moc velké je to přátelství.... hodnoty by měly být asi stejné či dost podobné a názory - ty mohou být na různé věci klidně úplně jiné..... neumím vybrat big_smile
2. Nyní jsem u jednoho 18 let - což na dnešní dobu je docela úspěch.
3. Že si přispím, na zahradu.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#263 17. 7. 2021 8:45

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Otázky:

1. Hnědá, bílá, kávová.
2. Ačkoliv bydlím v paneláku - tak sen je domek se zahradou. A ideál je malé město nebo vesnice. Co nejvíc v přírodě - okraj města či vesnice. Právě kvůli tomu klidu, zahradě!!!!!!!!, dál od lidí, soukromí.
3. Nechybělo mi vůbec nic. Pokud budu mluvit jen o sobě, tak mi bylo i lépe. Plat o dost větší... často doma Home office.... bylo to fajn. Na druhou stranu nežiju ve vzduchoprázdnu a bylo mi líto všech, kteří nemohli podnikat, pracovat, byli na tom špatně, přišli o práci, podnikání atd.

- Gary Smith

Není tady

#264 17. 7. 2021 8:49

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

A já dám teda absolutně lehké nepřemýšlecí otázky smile
1. jakou polévku máš nejraději?
2. jakou pomazánku máš nejraději?
3. jakou pochutinu máš nejraději (ve smyslu prasárničku - chipsy, čokoláda, zákusek....)

- Gary Smith

Není tady

#265 17. 7. 2021 13:53

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

1. Obojí je hodně důležité... (to není jednoduchá otázka! winkbig_smile) .... upřímnost by měla být určitě, ale jsou situace, kdy chápu kvůli ublížení, že člověk něco neřekne... tady záleží, jak moc velké je to přátelství.... hodnoty by měly být asi stejné či dost podobné a názory - ty mohou být na různé věci klidně úplně jiné..... neumím vybrat big_smile

1. Vidíš, pro mě je důležitá upřímnost právě v těch názorech smile Zrovna včera jsme se sešly tři baby a různorodější lidi aby pohledal. Nemáme vůbec nic společného a jsme každá úplně jiná, máme úplně jiné názory a přesto jsme už téměř 20 let spolu. Přišlo mi to zvláštní. Jako každé naše setkání jsme se pohádaly, pak jsme se tomu nasmály (protože je to jednoduše absurdní, my se přece nikdy neshodneme a dobře to víme!!!) a končily jsme v objetí. lol S tou upřímností jsem myslela takové ty "přitakávače", kteří raději svůj odlišný názor zamlčí, jen aby zamezili "střetu zájmů" smile
2. To máš tedy můj obdiv za výdrž tummenupp
3. My dnes po roce jeli kolem místa, kde se vždy stavíme na úžasné palačinky a bramboračku. No pro oslavu zavřeno.. dumbom Snad se poštěstí zase za rok tillfreds

Není tady

#266 17. 7. 2021 13:56

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

3. jakou pochutinu máš nejraději (ve smyslu prasárničku - chipsy, čokoláda, zákusek....)

1. Těch je!! Bramboračka, zelňačka, žampionová, kulajda, hrachová, vývar.. ale top je pro mě asi kvasnicová smile
2. Domácí rybičkovou
3. Mix sladkého a slaného ve smyslu tyčinky a čokoláda na různé variace

Není tady

#267 17. 7. 2021 17:50

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Palomita napsal(a):

1) Na prvním místě upřímnost. Shoda ve většině názorů, umět být tolerantní k těm odlišným.
2) 8 let.
3) Včera jsme se po dost dlouhé době sešli u stolu - celá užší rodina. smile

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#268 17. 7. 2021 19:22

rina
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

1. Na prvním místě česnečka. Potom všechny "kyselé", fazolová, čočková, bramborová, zelňačka, i pórková, hodně zahuštěné. Může být i zeleninová, když je "nabílo" a dokysela. Nemám ráda rybí.
2. Česnekovou. Taky sýrovou a hermelínovou.
3. Oříšky. Nejradši kešu, slunečnicová semínka, aj směsi se sušeným ovocem. Z bonbónů miluju višně v čokoládě, ale to jen zřídka. Banánek v čokoládě je premiant, ale taky zřídka, s pitomým partnerem jsem z něj přibrala snad deset kilo, což shazuju dodnes! 🤬

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#269 17. 7. 2021 20:10

Irma
♥♥♥♥---

1/ Hnědá, růžovošedá, bílá.
2/ Byt, město. Vesnice na víkend nebo krátkou dovolenou ano, na trvalé bydlení ne. Je to úplně jiný svět, byla bych tam nešťastná. Kdo rád pěstuje kytky a zeleninu nebo ho těší práce kolem domu, ten mě nepochopí smile
3/ Když pominu zásadní věci a prožití smutku ze ztrát konkrétních lidí, chyběla mi úplně obyčejná možnost - dát si s kamarádkou kávu, zajít do divadla. Ten krátký a příjemný relax, pracovního i osobního stresu bylo moc.

Není tady

#270 17. 7. 2021 20:18

Irma
♥♥♥♥---

1/ Nejsem polévková.
2/ Ani pomazánková. Ale nejraději mám chleba s máslem a meruňkovou nebo třešňovou marmeládou. Beru to jako pomazánku big_smile
3/ Kávový krém. A ovocné rosoly.

Není tady

#271 17. 7. 2021 21:23

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

1. Vidíš, pro mě je důležitá upřímnost právě v těch názorech smile Zrovna včera jsme se sešly tři baby a různorodější lidi aby pohledal. Nemáme vůbec nic společného a jsme každá úplně jiná, máme úplně jiné názory a přesto jsme už téměř 20 let spolu. Přišlo mi to zvláštní. Jako každé naše setkání jsme se pohádaly, pak jsme se tomu nasmály (protože je to jednoduše absurdní, my se přece nikdy neshodneme a dobře to víme!!!) a končily jsme v objetí. lol S tou upřímností jsem myslela takové ty "přitakávače", kteří raději svůj odlišný názor zamlčí, jen aby zamezili "střetu zájmů" smile
2. To máš tedy můj obdiv za výdrž tummenupp
3. My dnes po roce jeli kolem místa, kde se vždy stavíme na úžasné palačinky a bramboračku. No pro oslavu zavřeno.. dumbom Snad se poštěstí zase za rok tillfreds

Palomito, ta upřímnost je důležitá, čím větší přátelství - tím víc by měla upřímnost fungovat. Ale dovedu pochopit, když nebudou přátelé upřímní naprosto ve všem, co si myslí... např. neřeknu "ten tvůj manžel je blbec"..... "tvůj syn je pěkný hajzlík".... prostě nebudu upřímná naprosto ve všem, co by mohlo bolet, ublížit, nemusím opravdu říkat všechny své myšlenky...
Ad. 2 - no to je práce snů, hrozím se, že jednou třeba nebude...

- Gary Smith

Není tady

#272 17. 7. 2021 21:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

1. Těch je!! Bramboračka, zelňačka, žampionová, kulajda, hrachová, vývar.. ale top je pro mě asi kvasnicová smile
2. Domácí rybičkovou
3. Mix sladkého a slaného ve smyslu tyčinky a čokoláda na různé variace

Ty jsi můj člověk big_smile Také jsem polévková, tu tvou kvasnicovou jsem myslím zkoušela tummenupp
A pomazánku také miluju domácí rybí!

- Gary Smith

Není tady

#273 17. 7. 2021 21:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

LENNNA napsal(a):

1. Na prvním místě česnečka. Potom všechny "kyselé", fazolová, čočková, bramborová, zelňačka, i pórková, hodně zahuštěné. Může být i zeleninová, když je "nabílo" a dokysela. Nemám ráda rybí.
2. Česnekovou. Taky sýrovou a hermelínovou.
3. Oříšky. Nejradši kešu, slunečnicová semínka, aj směsi se sušeným ovocem. Z bonbónů miluju višně v čokoládě, ale to jen zřídka. Banánek v čokoládě je premiant, ale taky zřídka, s pitomým partnerem jsem z něj přibrala snad deset kilo, což shazuju dodnes! 🤬

rino, česnečku a česnekovou pomazánku mám také ráda tummenupp
Zaujalo mě, jak píšeš "kyselé polévky", protože kyselé polévky neznám, možná tak maličko o zelňačce se to dá říct, ale i tu dělám slakokyselou - kyselá je hoooodně málo.

- Gary Smith

Není tady

#274 18. 7. 2021 8:39

rina
♥♥♥♥♥♥-

No, kyselé myslím taky jako cukr, sůl a ocet, ale já místo octa dávám citron. tongue
Zapomněla jsem na moji speciální: Mladé pampeliškové listy, hodně! Houby, čerstvé, brambory, zahustit bešamelem, a samozřejmě nakyselo 🤭

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#275 18. 7. 2021 9:54

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Palomito, ta upřímnost je důležitá, čím větší přátelství - tím víc by měla upřímnost fungovat. Ale dovedu pochopit, když nebudou přátelé upřímní naprosto ve všem, co si myslí... např. neřeknu "ten tvůj manžel je blbec"..... "tvůj syn je pěkný hajzlík".... prostě nebudu upřímná naprosto ve všem, co by mohlo bolet, ublížit, nemusím opravdu říkat všechny své myšlenky...

Jasný, že neubližovat, ale taky nelhat.. buď se zdržím komentáře a nebo řeknu, že je super, že se ti dva našli, protože nám dvěma by to určitě nevyšlo.. tím je řečeno vše lol Nemám ráda takové to pokrytecké "jééé ty to tu máš krásný" a pak zjistit, že se to vůbec nelíbí. Právě proto, že na tom nezáleží bych to ráda slyšela od těch lidí/přátel přímo. Nebo ať mlčí, když už nechtějí říct svůj názor. tillfreds Teď jsem taky viděla od kámošky předělanou kuchyň, chodbu a koupelnu. No vůbec, ale vůbec to není můj styl. Ale proč jí to říkat? Neřekla jsem, jak je to krásný, ale jaká úžasná proměna a že musí být nadšeni z toho místa a jak se celá ta část bytu prosvětlila a otevřela. A to je fakt. Jim je v tom dobře a to je to podstatné. Kdyby se jim to nelíbilo, tak si to do bytu nepořídí a na mě nezáleží. To stejné i s polovičkami ostatních a dětmi obzvlášť smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí