Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#976 9. 11. 2021 9:41

Serigala
♥♥♥♥---

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

.....lebo ak tvrdíš, že covid vlastne je žahký a jeho výskyt je preceňovaný, tak potom zrejme to preaženie nemocníc neexistuje a naozaj ide len o to, že lekári štrajkujú a krútia palcami na lekárskych izbách, namiesto aby pracovali... To si mala na mysli?

Ne tohle jsem neměla na mysli. Má mě zajímat Selimo,jak si moje myšlenky překrucujes podle svého protože jim nerozumíš jinak než takto? 
Ne nezajimá mě to.
Co se tyka Tvé polopatické otázky tak mě omluv ale možná bych byla ochotna na ni odpovědět ,pokud bys za 1. byla schopna se ptát vlídněji a neboli jinak. Tenhle nástup je mi lhostejný.
A za 2. nemysliš si že mám co předat jedinci který nerozumí tomu jak celou situaci vnímám a překrucuje to pak po svém ?
No opět ne. Moje odpověd by Tebe a podobně smýšlejíci co vakcínu podporujete, nemohla uspokojit a neříkala by Ti zhola nic.
Nemám v umyslu právě proto své názory na takovém poli prezentovat.Proč? Mám s tím své zkušenosti.
Děkuju za pochopeni.

Není tady

#977 9. 11. 2021 12:11

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

V roce 1995 taky řádila chřipková epidemie. Ještě před vyhlášením zákazu návštěv jsem měla slíbenou možnost navštívit maminku, která byla v nemocnici na své poslední štaci. Přijímal ji mladý MUDr. Kubek. Měla jsem domluvený i bílý pl᚝, ale zrovna ten den přišel zákaz.................  sad

Nepustit za umírajícím.... to je zrůdnost a je naprosto jedno, jestli to je kvůli chřipce nebo covidu sad

naprosto běžný jev u nás........existuje, co je chřipková pandémie..............

Je to zrůdnost. Ale jak koukám, tak různým lidem přijdou různé zrůdnosti běžné....

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#978 9. 11. 2021 13:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Serigala napsal(a):

Selima napsal(a):

.....lebo ak tvrdíš, že covid vlastne je žahký a jeho výskyt je preceňovaný, tak potom zrejme to preaženie nemocníc neexistuje a naozaj ide len o to, že lekári štrajkujú a krútia palcami na lekárskych izbách, namiesto aby pracovali... To si mala na mysli?

Ne tohle jsem neměla na mysli. Má mě zajímat Selimo,jak si moje myšlenky překrucujes podle svého protože jim nerozumíš jinak než takto? 
Ne nezajimá mě to.
Co se tyka Tvé polopatické otázky tak mě omluv ale možná bych byla ochotna na ni odpovědět ,pokud bys za 1. byla schopna se ptát vlídněji a neboli jinak. Tenhle nástup je mi lhostejný.
A za 2. nemysliš si že mám co předat jedinci který nerozumí tomu jak celou situaci vnímám a překrucuje to pak po svém ?
No opět ne. Moje odpověd by Tebe a podobně smýšlejíci co vakcínu podporujete, nemohla uspokojit a neříkala by Ti zhola nic.
Nemám v umyslu právě proto své názory na takovém poli prezentovat.Proč? Mám s tím své zkušenosti.
Děkuju za pochopeni.

big_smile Že nerozumiem je OK (z Tvojho pohžadu to je pravda), ale pokiaž ide o vžúdnos, si vedža.... wink Pýtam sa a úplne neutrálne, so zvedavosou a dychtím prečíta si odpoveď, ale emócie - hlavne voči Tebe ako osobe (keďže a nepoznám a si mi šumafuck) sú úplne neutrálne, ani pozitívne, ani negatívne. Takže tomuto zasa zjavne nerozumieš Ty (prípadne nechceš rozumie, aby si sa vyhla odpovedi, z Tvojho pohžadu majstrovsky, z môjho manipuláítorsky) - čo je samozrejme Tvoje právo. Hoic "nemám to na odpoveď" sa dá napísa aj inak, beriem, že toto je Tvoja forma, ako to poda. stolt
A keď ešte dodᚠ"a neboli jinak", je jasné, že aj keby som sa postavila na hlavu a odrážala ušami, dialóg s Tebou prebehnú nemôže, lebo vždy to bude "a neboli jinak". smile
Njn.... vissla

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#979 9. 11. 2021 13:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Nepustit za umírajícím.... to je zrůdnost a je naprosto jedno, jestli to je kvůli chřipce nebo covidu sad

naprosto běžný jev u nás........existuje, co je chřipková pandémie..............

Je to zrůdnost. Ale jak koukám, tak různým lidem přijdou různé zrůdnosti běžné....

To nevieme, proste príde nariadenie, tak sa uplatňuje - hlava nehlava ... skurt Čo to vyvoláva za emócie a žudské tragédie, asi nikoho nezaujíma.
U nás som čítala, že snáď za umierajúcim môže kňaz a možno najbližšia rodina (teda, čítala som o covide), ale nemám to overené v praxi...

Upravil(a) Selima (9. 11. 2021 13:34)

Brita

Není tady

#980 9. 11. 2021 16:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Tiež od lekárov, tentoraz z prvej línie...
https://www.aktuality.sk/clanok/bnv76e2 … 1603959717

Brita

Není tady

#981 9. 11. 2021 17:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

V roce 1995 taky řádila chřipková epidemie. Ještě před vyhlášením zákazu návštěv jsem měla slíbenou možnost navštívit maminku, která byla v nemocnici na své poslední štaci. Přijímal ji mladý MUDr. Kubek. Měla jsem domluvený i bílý pl᚝, ale zrovna ten den přišel zákaz.................  sad

Ten den, kdy jsem měla v úmyslu tam jít na návštěvu, hlásili ráno v rádiu, že začíná platit zákaz návštěv ve všech nemocnicích. Tak jsem se ani nepokoušela. Není to tedy tak, že by mě vyhodili.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#982 9. 11. 2021 17:24

Serigala
♥♥♥♥---

Selimo jsi jako holčička ze základní školy. Tam se podobné dětské tahy cos teď předvedla uplatňovaly.
Nijak to na mě nezapůsobilo.

Není tady

#983 9. 11. 2021 17:39

vera
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

LENNNA napsal(a):

no asi koukᚠšpatně.................nepíšu, že je to pro PRO MĚ B̎NÁ VĚC, ale obecně...................

vždy při chřipkové pandémii se uzavřely nemocnice pro veřejnost............a nikoho, nikoho nepustili
šli jsme za umírajícím v r. 1991 a nepustili nás a vůbec se s námi nebavili, byla to hotová věc

Není tady

#984 9. 11. 2021 18:02

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

no asi koukᚠšpatně.................nepíšu, že je to pro PRO MĚ B̎NÁ VĚC, ale obecně...................

vždy při chřipkové pandémii se uzavřely nemocnice pro veřejnost............a nikoho, nikoho nepustili
šli jsme za umírajícím v r. 1991 a nepustili nás a vůbec se s námi nebavili, byla to hotová věc

vero, ale to koukᚠasi ty špatně vissla - já nikde nepíšu o tobě smile Ale jestli ses v tom našla... visslawink

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#985 9. 11. 2021 18:27

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vero, ale to koukᚠasi ty špatně vissla - já nikde nepíšu o tobě smile Ale jestli ses v tom našla... visslawink

V době chřipkové epidemie je to "běžná věc" - opatření pro všechny (nejen) v ČR, akorát někteří to pobrali až nyní a myslí si, že objevili Ameriku. roll

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#986 9. 11. 2021 19:37

mia
♥♥♥♥♥♥-

Návštěvy covidových pacientů v nemocnicích byly sice zakázány (pochopitelné), ale s umírajícími se mohly rodiny přijít rozloučit.....všichni v okolí, které to bohužel potkalo. Telefon z nemocnice s výzvou, aby se přišli rozloučit......

Není tady

#987 10. 11. 2021 7:07

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

Návštěvy covidových pacientů v nemocnicích byly sice zakázány (pochopitelné), ale s umírajícími se mohly rodiny přijít rozloučit.....všichni v okolí, které to bohužel potkalo. Telefon z nemocnice s výzvou, aby se přišli rozloučit......

Takže to je nakonec jinak. To je moc dobře! tummenupp

- Gary Smith

Není tady

#988 10. 11. 2021 12:18

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Kopíruji z jiné diskuse:
"Tak dneska volala hygiena kvůli mladší dceři, které včera přišly pozitivní výsledky..
Na základě hovoru s hygienou nam přišly SMS o sebetrasovani, kde nám měla po vyplnění dotazníku přijít e zadanka. Starší dceři přišla, ale mě ne :-@ Co teď? Dávala jsem stejné telefonní číslo i email, může být chyba tam?
Mimochodem manžel je očkovaný, tak nemusí nic. Ale zůstal doma, paní z hygieny se divila že chce taky na pcr, tak mu taky zaslala SMS, ale po vyplnění dotazníku ho to vyhodilp protože je očkovaný.
Takže na test nejde.

Jako obdivuji starší lidi kteří toto musí absolvovat a vyplňovat, tolik emailu, SMS, vyplňování a stejně jsem skoro nic nevyřešila."

Ad. tučné: tohle je neskutečný hnus. Kdo tohle pravidlo vymyslel a schválil, tak ten by se měl hnát k zodpovědnosti za nakažené a mrtvné. Díky tomu očkovaní vesele nákazu roznášení dál a dál (ne jejich vinou) usch

- Gary Smith

Není tady

#989 10. 11. 2021 14:48

Serigala
♥♥♥♥---

LENNNA napsal(a):

Mimochodem manžel je očkovaný, tak nemusí nic. Ale zůstal doma, paní z hygieny se divila že chce taky na pcr, tak mu taky zaslala SMS, ale po vyplnění dotazníku ho to vyhodilp protože je očkovaný.
Takže na test nejde.

No tak to zírám jaký je to s prominutím bordel!
Já jsem včera zjistila že jsem pozitivní a můj manžel který je očkovaný musel hned dnes jít na test. A za par dní znovu. Mezi tím by se na svou čest měl zdržovat doma.
A když jsem v Čechách viděla jak se provádí antigenní testy tak to by tady ve Francii nikdy nemohlo být akceptováno.
V nosu se tam lidi šourají sami a mladí si jen sotva vytřou jen okraje nosní dírky. Pěkně se tam podvádí. A to po/ nese své důsledky stejně tak jako netestování očkovaných kteří jsou v blízkém kontaktu s nakaženým/i.
Tady to dělá testující sám a opatrně zajíždí pochopitelně až do kořene nosu.

Není tady

#990 10. 11. 2021 19:15

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Ad. tučné: tohle je neskutečný hnus. Kdo tohle pravidlo vymyslel a schválil, tak ten by se měl hnát k zodpovědnosti za nakažené a mrtvné. Díky tomu očkovaní vesele nákazu roznášení dál a dál (ne jejich vinou) usch

Souhlas, jsme ve fázi, že by (ne)očkovaní řešit neměli, resp. všem by se mělo měřit stejným metrem, co se testů, karantény atd. týče. Bohužel je teď dohání ta hloupá propaganda, že očkovaní budou mít výhody.
Z mého okolí jsem ale vypozorovala, že každý očkovaný, který se setkal s nakaženým a nebo má podezření na covid, tak jde raději na test. Což mi přijde to nejrozumnější, co člověk může v dané chvíli udělat. Nějak nechápu, proč toho manžela z diskuze vyškrtli z testu, však když se nahlásím na testy, tak mě nemůžou odmítnout, max si to zaplatím... Nebo aspoň u nás to tak nefunguje a všichni očkovaní normálně byli otestovaní. Možná ho odmítla hygiena, ale sám za sebe může jít do zdravotního střediska kdykoli, ne?

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#991 11. 11. 2021 19:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jasně že může na PCR testy sám. Zdarma myslím dvarát do měsíce. Tedy očkovaní, jinak nevím. Stačí se objednat. Já už měla také nakročeno, když jsem měla o víkendu teplotu. Ale v pondělí už jsem byla dobrá a udělala jsem si pečlivě antigenní test. Pokud by mi vyšel pozitivní, objednala bych se sama na PCR.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#992 11. 11. 2021 19:01

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Serigala napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Takže na test nejde.

No tak to zírám jaký je to s prominutím bordel!
Já jsem včera zjistila že jsem pozitivní a můj manžel který je očkovaný musel hned dnes jít na test. A za par dní znovu. Mezi tím by se na svou čest měl zdržovat doma.
A když jsem v Čechách viděla jak se provádí antigenní testy tak to by tady ve Francii nikdy nemohlo být akceptováno.
V nosu se tam lidi šourají sami a mladí si jen sotva vytřou jen okraje nosní dírky. Pěkně se tam podvádí. A to po/ nese své důsledky stejně tak jako netestování očkovaných kteří jsou v blízkém kontaktu s nakaženým/i.
Tady to dělá testující sám a opatrně zajíždí pochopitelně až do kořene nosu.

Serigalo, přeji co nejlehčí průběh nemoci. A mᚠpravdu s tím testováním. Já bych teda také testovala daleko víc.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#993 11. 11. 2021 19:04

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

A jak to vidí rakouský kancléř:

"...Rakouský kancléř Alexander Schallenberg nevyloučil další zpřísňování v podobě lockdownu pro neočkované. Ten je podle něj nejspíše nevyhnutelný. „Nevidím důvod, proč by dvě třetiny lidí měly ztratit svobodu kvůli tomu, že jedna třetina váhá,“ cituje rakouský deník Die Presse kancléřova slova. Projednávat se prý bude i povinné očkování pro některé skupiny občanů...."

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rako … .seznam.cz

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#994 12. 11. 2021 7:20

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

"...Rakouský kancléř Alexander Schallenberg nevyloučil další zpřísňování v podobě lockdownu pro neočkované. Ten je podle něj nejspíše nevyhnutelný. „Nevidím důvod, proč by dvě třetiny lidí měly ztratit svobodu kvůli tomu, že jedna třetina váhá,“ cituje rakouský deník Die Presse kancléřova slova. Projednávat se prý bude i povinné očkování pro některé skupiny občanů...."

Tak ti, kteří to roznáší (očkovaní, protože se nemusí nikde testovat), tak ti budou mít free. Ti, kteří jsou hlídaní, testují se, aby někam mohli vkročit, tak těm hlídaným pro jistotu zakážeme vstup a pustíme ty nehlídané. Bravo! Tohle vymyslet, to muselo dát ale práci! lol

Jinak dnes zasedá naše vláda v 8 h ráno (myslím tedy) a budou hlasovat pro opatření u nás. Zatím to vypadá, že chtějí jít po rakouském vzoru.

- Gary Smith

Není tady

#995 12. 11. 2021 9:49

Serigala
♥♥♥♥---

Judyna napsal(a):

Serigalo, přeji co nejlehčí průběh nemoci. A mᚠpravdu s tím testováním. Já bych teda také testovala daleko víc.

Mila Judy, mile jsi mě překvapila. tummenupp  Mᚠcharakter. godlike
Mockrat Ti děkuju za přání. hjarta

Není tady

#996 12. 11. 2021 11:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

Tak ti, kteří to roznáší (očkovaní, protože se nemusí nikde testovat), tak ti budou mít free. Ti, kteří jsou hlídaní, testují se, aby někam mohli vkročit, tak těm hlídaným pro jistotu zakážeme vstup a pustíme ty nehlídané. Bravo! Tohle vymyslet, to muselo dát ale práci! lol

Jinak dnes zasedá naše vláda v 8 h ráno (myslím tedy) a budou hlasovat pro opatření u nás. Zatím to vypadá, že chtějí jít po rakouském vzoru.

Mňo, moja skúsenos je, že na to zhruba 50 na 50 prdia obe skupiny... Možno sú očkovaní trochu opatrnejší a prezieravejší (preto sú očkovaní), ale 100% to určite nie je. Testujú sa obe skupiny, resp. u nás v podstate dos málo - tiež obe skupiny... hmm Nemá vežmi logiku, aby to mali očkovaní hóóódne vožnejšie, ale je fakt, že im to holt sžubovali - politici aj hygienici, naši aj vaši . tak len plnia, čo sžúbili.

Brita

Není tady

#997 12. 11. 2021 19:21

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Serigalo, nějak mi uniklo, že jsi onemocněla. I já ti přeju co nejlehčí průběh.
Číst si toto vlákno mě zajímá, ale nestíhám to... kapitulation Píšete všichni moc dloooooooouuuhé příspěvky. wink

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#998 13. 11. 2021 10:43

Serigala
♥♥♥♥---

vrabčák napsal(a):

Serigalo, nějak mi uniklo, že jsi onemocněla. I já ti přeju co nejlehčí průběh.
Číst si toto vlákno mě zajímá, ale nestíhám to... kapitulation Píšete všichni moc dloooooooouuuhé příspěvky. wink

Vrabčáčku , taky Tobě moc děkuju. hjarta

Není tady

#999 13. 11. 2021 10:59

Serigala
♥♥♥♥---

Není tady

#1000 13. 11. 2021 11:03

Serigala
♥♥♥♥---

.

Upravil(a) Serigala (13. 11. 2021 11:04)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí