Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#876 31. 10. 2021 6:53

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

AndreaP. napsal(a):

Judyna napsal(a):

A jak je to u sousedů
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan … e-40375922

Má osobní zkušenost, přesněji postřeh, neb poslední tři dny jsem strávila ve Vídni. Rakušané jsou nastavení úplně jinak než my češi. Tam prostě neexistuje jít do jakékoliv restaurace či jen baru nebo kavárny bez certifikátu, po usazení ke stolu je to první, co musíte číšníkovi předložit. Bez remcání, s úsměvem, otázka pár chvilek. Ty lidi to tam ale vůbec neobtěžuje, co jsem měla možnost vysledovat, berou to prostě jako fakt, který je nyní nutný. To stejné na kulturní úrovni - zámky, výstavy, muzea, ZOO a podobně - opět předložit certifikát.  Nemáš? Tak bohužel - opustit areál. Vejít do MHD či obchodu bez roušky tam také nepřipadá v úvahu. A to si nemyslím, že jsou Rakušané ovce, jak se tady rádoby používá na čechy. Jsou to prostě disciplinovaní lidé, kteří berou ohled na sebe i na druhé. Z toho usuzuju, že ani takové opatření, jako je uvedeno v článku, nebude v rozporu s jejich myšlením.

ano, přesně tak...................a tak se chovají lidé v Portugalsku, Španělsku...............nosí roušky, předkládají certifikáty atd. ..................u nás ne

Není tady

 

#877 31. 10. 2021 9:57

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Češi jsou prostě rádi v opozici, nedodržování pravidel berou jako oblíbený národní sport a ještě se tím holedbají. Nedovedou vyhodnotit fakta a účel těchto opatření, jsou náchylní ke konspiracím. Asi je to pozůstatek komunistické éry, kdy se jinak mluvilo než se myslelo a každý si tak nějak potichu žil po svém.....okolnosti nás k tomu nutily.
Asi to bude trvat dýl, než se v tomto dostaneme na úroveň zemí, kde si tímto neprošli. Stejně tak mě štvou někteří s tím, jak děti utrpěly hroznou újmu, když se musely vzdělávat distančně, jak utrpěla jejich psychika.....takové pindy z "přežranosti" a blahobytu....kéž by to bylo to nejhorší, co ty děti v životě potká. Není to zas tak dlouho, co se lidé museli potýkat s obrovským strádáním, nebezpečím, ohrožením života, nejistotou.....a dnes jsou vyklepaní z minimálních a nepodstatných omezení...v teple domova, s plnou ledničkou, fungující infrastrukturou, zdravotnictvím, bezpečnostními standarty..........lidi rychle zapomínají a nejsou ochotni si nechat sáhnout na své pohodlí a požitky....je to smutné. Nevadí jim, že jiní umírají.....dokud neumře blízký člen jejich rodiny, tak zlehčují...."no a co, stejně by umřel...."takový cynismus.....asi lidstvo opravdu potřebuje občas dostat nějakou afku, aby se se vrátilo k podstatě a životním hodnotám....bohužel.

Není tady

 

#878 31. 10. 2021 11:46

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

A jak je to u sousedů
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan … e-40375922

Hnus fialovej. Chce se mi z toho zvracet. Kam jsme se to dostali?

"V tu chvíli začíná pro všechny, kteří za sebou nemají plnou vakcinaci, platit přísný lockdown. S výjimkou nákupu potravin, léků nebo cesty do práce nesmějí opustit bydliště." ............... jo, takže o co tu jde? Nebudeme uzavírat doma ty nakažené, ale ty neočkované. Vždy nakažení očkovaní, kteří to roznáší vesele dál (a nevím jak tam, ale u nás) a jsou těmi nebezpečnými. Nene, my zavřeme ty neočkované, protože prstíčkem ty,ty,ty, ty jsi neposlechl, nedal sis to píchnout a tak budeš potrestán. My tě naučíme poslouchat a ukážeme ti, jak tě stejněv donutíme.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#879 31. 10. 2021 11:58

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

AndreaP. napsal(a):

Judyna napsal(a):

A jak je to u sousedů
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan … e-40375922

Má osobní zkušenost, přesněji postřeh, neb poslední tři dny jsem strávila ve Vídni. Rakušané jsou nastavení úplně jinak než my češi. Tam prostě neexistuje jít do jakékoliv restaurace či jen baru nebo kavárny bez certifikátu, po usazení ke stolu je to první, co musíte číšníkovi předložit. Bez remcání, s úsměvem, otázka pár chvilek. Ty lidi to tam ale vůbec neobtěžuje, co jsem měla možnost vysledovat, berou to prostě jako fakt, který je nyní nutný. To stejné na kulturní úrovni - zámky, výstavy, muzea, ZOO a podobně - opět předložit certifikát.  Nemáš? Tak bohužel - opustit areál. Vejít do MHD či obchodu bez roušky tam také nepřipadá v úvahu. A to si nemyslím, že jsou Rakušané ovce, jak se tady rádoby používá na čechy. Jsou to prostě disciplinovaní lidé, kteří berou ohled na sebe i na druhé. Z toho usuzuju, že ani takové opatření, jako je uvedeno v článku, nebude v rozporu s jejich myšlením.

Andrejko, nepodceňuj Čechy a nepřeceňuj Rakušany. Ty jsi viděla na turistických místech a v restauracích jen část lidí.... Rakousko má cca 65% očkovaných a ČR má 58% - takže ten rozdíl mezi našimi zeměmi nebude v ničem tak velký. Ani v lidech.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#880 31. 10. 2021 12:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Soleil, jestli budeš pozitivní, a mᚠco nejlehčí průběh! storstark

Už dloooooouho jsem nebyla nikde v cizině, ale věřím, že většina lidí v některých cizích zemích je disciplinovanější než lidi u nás.
Určitě Rakušané, jak píše Andrea, a Němci (asi ne tak docela na území bývalého Východního Německa); disciplinovanost a přesnost je pro ně charakteristická. A ráda věřím Věře wink, naší cestovatelce se zcela aktuálními postřehy a zkušenostmi i z jihu Evropy, kde bych zrovna předpokládala o něco divočejší přístup. stolt


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#881 31. 10. 2021 15:01

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Andrejko, nepodceňuj Čechy a nepřeceňuj Rakušany. Ty jsi viděla na turistických místech a v restauracích jen část lidí.... Rakousko má cca 65% očkovaných a ČR má 58% - takže ten rozdíl mezi našimi zeměmi nebude v ničem tak velký. Ani v lidech.

Špatně jsi mě pochopila, ten příspěvek nebyl o očkování, to vůbec neřeším. Jde o přístup lidí celkově. A ano, viděla jsem jen "část" lidí, ale stejnou "část" vidím v ČR, zde také nevidím všech 10 miliónů obyvatel. Ale i z toho vzorku si člověk udělá obrázek a bohužel, opravdu my češi z toho nevycházíme jako vítězové. Má zkušenost. Nikomu jí nevnucuji, ale ten rozdíl prostě je markantní, což nepíšu, jak je vidět výše, jen já sama.

Není tady

 

#882 31. 10. 2021 15:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vrabčák napsal(a):

Soleil, jestli budeš pozitivní, a mᚠco nejlehčí průběh! storstark

Už dloooooouho jsem nebyla nikde v cizině, ale věřím, že většina lidí v některých cizích zemích je disciplinovanější než lidi u nás.
Určitě Rakušané, jak píše Andrea, a Němci (asi ne tak docela na území bývalého Východního Německa); disciplinovanost a přesnost je pro ně charakteristická. A ráda věřím Věře wink, naší cestovatelce se zcela aktuálními postřehy a zkušenostmi i z jihu Evropy, kde bych zrovna předpokládala o něco divočejší přístup. stolt

Jsou. 100% třeba Němci, které znám... Rakušani budou asi podobní Němcům.... Ale v případě očkování - dle procenta proočkovanosti - tak tolik disciplinovaní oproti nám nejsou smile Myslím, že v tomto je si většina zemí podobná, téměř každá má národ na dva tábory (různě velké tedy).


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#883 31. 10. 2021 15:07

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

AndreaP. napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Andrejko, nepodceňuj Čechy a nepřeceňuj Rakušany. Ty jsi viděla na turistických místech a v restauracích jen část lidí.... Rakousko má cca 65% očkovaných a ČR má 58% - takže ten rozdíl mezi našimi zeměmi nebude v ničem tak velký. Ani v lidech.

Špatně jsi mě pochopila, ten příspěvek nebyl o očkování, to vůbec neřeším. Jde o přístup lidí celkově. A ano, viděla jsem jen "část" lidí, ale stejnou "část" vidím v ČR, zde také nevidím všech 10 miliónů obyvatel. Ale i z toho vzorku si člověk udělá obrázek a bohužel, opravdu my češi z toho nevycházíme jako vítězové. Má zkušenost. Nikomu jí nevnucuji, ale ten rozdíl prostě je markantní, což nepíšu, jak je vidět výše, jen já sama.

Jo, tak jo věc jiná... reagovala jsi pod ten článek o očkovaných a neočkovaných, tak jsem automaticky (špatně) pochopila, že mluvíš o tom. Pokud jde pouze o disciplínu, tak jsem psala i já výše - že určitě tací jsou, min. Němce znám celkem dobře.

Hodně mě třeba překvapilo, když kamarádka (žije v Německu) říká, že už je to moc dlouhý (tenkrát, jak byla ta různá přísná opatření) - že rodinu neviděla už jak dlouho. Že jí chybí třeba i prohodit pár slov s kamarády či sousedy.... Mají sousedské vztahy téměř jako rodinné a byli zvykilí se sejít před domy a na Silvestra si přiuknout (či na narozeniny) a popřát si, popovídat.... že jim to strašně chybí. Já na ní koukala div mi oči nevypady z důlku! A ptám se jí, proč se nevidí... a ona, že by to nikoho z Němců vůbec nenapadlo to porušit, bylo to zakázané, je to nebezpečné a pravidla dodržují na 100% prý. Tolik k té disciplinovanosti. Jsou v tomto opravdu naprosto jiní než my.

Upravil(a) LENNNA (31. 10. 2021 15:18)


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#884 31. 10. 2021 15:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

A jak je to u sousedů
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan … e-40375922

Hnus fialovej. Chce se mi z toho zvracet. Kam jsme se to dostali?

"V tu chvíli začíná pro všechny, kteří za sebou nemají plnou vakcinaci, platit přísný lockdown. S výjimkou nákupu potravin, léků nebo cesty do práce nesmějí opustit bydliště." ............... jo, takže o co tu jde? Nebudeme uzavírat doma ty nakažené, ale ty neočkované. Vždy nakažení očkovaní, kteří to roznáší vesele dál (a nevím jak tam, ale u nás) a jsou těmi nebezpečnými. Nene, my zavřeme ty neočkované, protože prstíčkem ty,ty,ty, ty jsi neposlechl, nedal sis to píchnout a tak budeš potrestán. My tě naučíme poslouchat a ukážeme ti, jak tě stejněv donutíme.

va Leno, ale to přece není o trestání. Ta opatření se budou dělat v závislosti na obsazenosti lůžek JIP. Protože těch neočkovaných je v Rakousku také poměrně dost (i když ne tolik, co u nás), tak všichni tito neočkovaní jsou ohroženi t잚ím průběhem. Pokud se bude prudce zvyšovat počet nemocných na JIP, neočkovanýms e zavede lockdawn prostě proto, by jich v nemocnici nepřibývalo. A aby se vůbec taky třeba do nemocnice v případě potřeby dostali... Pokud bude přibývat očkovaných, pak logicky bude ubývat těžce postižených v nemocnici a nebudou potřeba opatření. Takhle se dostali v Portugalsku a Dásnku až k tomu, že neočkovaných je tak málo, že žádná opatření nejsou třeba.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#885 31. 10. 2021 15:43

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Soleil, jestli budeš pozitivní, a mᚠco nejlehčí průběh! storstark

Už dloooooouho jsem nebyla nikde v cizině, ale věřím, že většina lidí v některých cizích zemích je disciplinovanější než lidi u nás.
Určitě Rakušané, jak píše Andrea, a Němci (asi ne tak docela na území bývalého Východního Německa); disciplinovanost a přesnost je pro ně charakteristická. A ráda věřím Věře wink, naší cestovatelce se zcela aktuálními postřehy a zkušenostmi i z jihu Evropy, kde bych zrovna předpokládala o něco divočejší přístup. stolt

Jsou. 100% třeba Němci, které znám... Rakušani budou asi podobní Němcům.... Ale v případě očkování - dle procenta proočkovanosti - tak tolik disciplinovaní oproti nám nejsou smile Myslím, že v tomto je si většina zemí podobná, téměř každá má národ na dva tábory (různě velké tedy).

To je pravda. Navíc my se bohužel tou nízkou proočkovaností sami pořád řadíme spíše na východ. Řeči o svobodě to nespraví.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#886 31. 10. 2021 15:45

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vrabčák napsal(a):

Soleil, jestli budeš pozitivní, a mᚠco nejlehčí průběh! storstark

Už dloooooouho jsem nebyla nikde v cizině, ale věřím, že většina lidí v některých cizích zemích je disciplinovanější než lidi u nás.
Určitě Rakušané, jak píše Andrea, a Němci (asi ne tak docela na území bývalého Východního Německa); disciplinovanost a přesnost je pro ně charakteristická. A ráda věřím Věře wink, naší cestovatelce se zcela aktuálními postřehy a zkušenostmi i z jihu Evropy, kde bych zrovna předpokládala o něco divočejší přístup. stolt

Jo, to mě taky překvapuje. Asi si dokážou spočítat 1+1


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#887 31. 10. 2021 15:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

mia napsal(a):

Češi jsou prostě rádi v opozici, nedodržování pravidel berou jako oblíbený národní sport a ještě se tím holedbají. Nedovedou vyhodnotit fakta a účel těchto opatření, jsou náchylní ke konspiracím. Asi je to pozůstatek komunistické éry, kdy se jinak mluvilo než se myslelo a každý si tak nějak potichu žil po svém.....okolnosti nás k tomu nutily.
Asi to bude trvat dýl, než se v tomto dostaneme na úroveň zemí, kde si tímto neprošli. Stejně tak mě štvou někteří s tím, jak děti utrpěly hroznou újmu, když se musely vzdělávat distančně, jak utrpěla jejich psychika.....takové pindy z "přežranosti" a blahobytu....kéž by to bylo to nejhorší, co ty děti v životě potká. Není to zas tak dlouho, co se lidé museli potýkat s obrovským strádáním, nebezpečím, ohrožením života, nejistotou.....a dnes jsou vyklepaní z minimálních a nepodstatných omezení...v teple domova, s plnou ledničkou, fungující infrastrukturou, zdravotnictvím, bezpečnostními standarty..........lidi rychle zapomínají a nejsou ochotni si nechat sáhnout na své pohodlí a požitky....je to smutné. Nevadí jim, že jiní umírají.....dokud neumře blízký člen jejich rodiny, tak zlehčují...."no a co, stejně by umřel...."takový cynismus.....asi lidstvo opravdu potřebuje občas dostat nějakou afku, aby se se vrátilo k podstatě a životním hodnotám....bohužel.

Souhlasím se vším, obzvl᚝ s vytučnělým.
Jedna spolucestující ve vlaku mi dokonce říkala, že má dvě kolegyně, které nejsou očkované, odmítají nosit respirátory (na to je ona obzvlᚍ citolivá, jelikož je krátce po onkologické léčbě a ony to prý vědí) a testovat se.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#888 31. 10. 2021 15:51

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Soleil, jestli budeš pozitivní, a mᚠco nejlehčí průběh! storstark

Už dloooooouho jsem nebyla nikde v cizině, ale věřím, že většina lidí v některých cizích zemích je disciplinovanější než lidi u nás.
Určitě Rakušané, jak píše Andrea, a Němci (asi ne tak docela na území bývalého Východního Německa); disciplinovanost a přesnost je pro ně charakteristická. A ráda věřím Věře wink, naší cestovatelce se zcela aktuálními postřehy a zkušenostmi i z jihu Evropy, kde bych zrovna předpokládala o něco divočejší přístup. stolt

Jsou. 100% třeba Němci, které znám... Rakušani budou asi podobní Němcům.... Ale v případě očkování - dle procenta proočkovanosti - tak tolik disciplinovaní oproti nám nejsou smile Myslím, že v tomto je si většina zemí podobná, téměř každá má národ na dva tábory (různě velké tedy).

To je pravda. Navíc my se bohužel tou nízkou proočkovaností sami pořád řadíme spíše na východ. Řeči o svobodě to nespraví.

ano, čím víc na východ, tím menší proočkovanost......................

Není tady

 

#889 31. 10. 2021 15:55

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Na začátku prázdnin jsem byla v Belgii, Belgičané, Holanďané  i Němci (jeli jsme autobusem dlouze přes Německo a poměrně krátce přes Holandsko) nemají větší problém s rozestupy, rouškami pod střechou a s mytím rukou. Na konci září jsem byla v Benátkách (přes Rakousko), Italové jsou velice disciplinovaní. Protože jsem byla v obou případech zejména za obrázky, byla jsem ve společnosti více osob a uvědomila jsem si, že na rozdíl od nás se ve všech zmíněných zemích pohybuje dost lidí, kteří zdvořile navigují, upozorňují a v případě potřeby důsledně vyžadují.
To jsem u nás nezažila a postrádám to. Tady mám pocit, že se mísí lhostejnost s buzerací a je nám to tak nějak jedno.

Není tady

 

#890 1. 11. 2021 21:15

Soleil
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 23. 7. 2007
Příspěvky: 885

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Takže přátelé, jsem pozitivní, mám Covid. Ale skoro nic mi už není, mám jen trochu odcházející rýmu a nic necítím.
Blbé je, že budu muset být asi 2 týdny doma, na 60% platu, i když mi nic není. No ale co nadělám, aspoň si odpočinu smile

Není tady

 

#891 1. 11. 2021 21:47

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Dcera dnes přišla ze školy po 4 vyučovací hodině, od zítřka přechází na distanční výuku, celá třída karanténa - před týdnem 1 pozitivní spolužačka, to se nic nedělo, nyní další 2 pozitivní spolužáci.

Není tady

 

#892 1. 11. 2021 21:50

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Soleil napsal(a):

Takže přátelé, jsem pozitivní, mám Covid. Ale skoro nic mi už není, mám jen trochu odcházející rýmu a nic necítím.
Blbé je, že budu muset být asi 2 týdny doma, na 60% platu, i když mi nic není. No ale co nadělám, aspoň si odpočinu smile

Přeji co nejrychlejší uzdravení a pohodový průběh i nadále hjarta

Není tady

 

#893 2. 11. 2021 7:32

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Barča napsal(a):

Na začátku prázdnin jsem byla v Belgii, Belgičané, Holanďané  i Němci (jeli jsme autobusem dlouze přes Německo a poměrně krátce přes Holandsko) nemají větší problém s rozestupy, rouškami pod střechou a s mytím rukou. Na konci září jsem byla v Benátkách (přes Rakousko), Italové jsou velice disciplinovaní. Protože jsem byla v obou případech zejména za obrázky, byla jsem ve společnosti více osob a uvědomila jsem si, že na rozdíl od nás se ve všech zmíněných zemích pohybuje dost lidí, kteří zdvořile navigují, upozorňují a v případě potřeby důsledně vyžadují.
To jsem u nás nezažila a postrádám to. Tady mám pocit, že se mísí lhostejnost s buzerací a je nám to tak nějak jedno.

jé Barčo, jsi moje krevní skupina..................v každém městě jdu do galerie, muzea.............za obrázky

naposledy v Novém Městě na Moravě......Horácká galerie.....stálá výstava............jdu poslepu, projdu 3 sály a vlevo za dveřmi je Blažíček.........už 10 let..............

Není tady

 

#894 2. 11. 2021 12:16

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Jste tu někdo očkován jednodávkovou vakcínou Janssen (Johnson & Johnson)? Jak je na tom tato vakcína v porovnání s ostatními? Vybrali byste si jí? Plusy, mínusy? Pokud někdo se blíže zajímal a ví....


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#895 2. 11. 2021 12:34

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18843

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Lepší očkování je -Jameson Irish Whisky.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#896 2. 11. 2021 13:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Selima napsal(a):

U nás sme mali jedného patológa, ktorý spočiatku pitval všetky obete a jasne oddežoval smr na Covid od smrti s Covidom... bohužiaž, neskôr už asi nestíhal hmm a celkovo by to bolo logisticky neúnosné. Na druhej strane - keby mi zomrel niekto blízky hoci aj na inú chorobu, ktorá by ho ale inak nezabila, neby Covidu, tak by mi asi samotná príčina bola skôr šumafuck. stolt Dtto platí o smrti spôsobenej Covidom len nepriamo, napríklad pre preaženos zdravotníckych zariadení grater kapitulation .

Přetíženi zdravotnického zařízení je hrůzné drama, které zabránilo postarat se o smrtelně nemocné onkologické pacienty.
Ve jménu záchrany lidí s virem museli umírat jiní ,velmi vážně nemocní.
A dnes drama pokračuje. Ti co nemají vakcínu a už z mnoha různých důvodu, nemohou bez testu v naléhavých situacích vstoupit do nemocnice se svým umírajícím dítětem proto,že existují nařízení která jdou v takto krajních situacích proti lidskosii.


Že by Ti samotná příčina byla šumafuk. No, tak to mě osobně nedává vůbec žádný smysl. Protože ta prvotní příčina je ta potíž. Nebýt toho tak by organismus nereagoval na vir neadekvátně.

Špekulácia, respektíve to môže by od prípadu k prípadu iné... Podstatné je, že človek, čo mohol ži dlhšie, je mŕtvy. Úvahy, čo iné ho potenciálne mohlo zabi, sú podža mňa od veci - mohlo ho trebárs zrazi auto na druhý deň! Tak teraz prestaneme kvôli týmto hypotetickým dôvodom lieči choroby? va Hypotézy sú furt len hypotézy (špekulatívne, navyše).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#897 2. 11. 2021 13:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Barča napsal(a):

Selima napsal(a):

Ja som mala AstraZenecu (tiež "klasická" - oslabený vírus, ale teraz už u nás nedostupná), prípadne Johnson sa zdá OK... A tá nová ma vyslovene potešila, vraj už ide do procesu schvažovania...

Nechci se do toho moc plést, ale vakcína proti SARS-CoV-2 neobsahuje oslabený koronavirus, ale adenovirus, který mrská ty koronavirové spajky a nese je na svém povrchu. Jako když si bruneta do svého genomu zadělá gen pro blond vlasy, ty jí rostou, ale jinak je to stále bruneta.

Nie každá - ony sú rôzne typy vakcín... viď dolu:
https://www.dovera.sk/ockovanie-proti-c … bezpecnost


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#898 2. 11. 2021 13:32

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Soleil napsal(a):

Lenno, asi jsem to nenapsala úplně pochopitelně. Aspoň pokud já vím, pokud byla třída v karanténě, protože tam byl někdo pozitivní, chodili do školy jen ti očkovaní, a ti se netestují. Neočkovaní zůstali doma. Až když někteří z těch očkovaných začali mít příznaky, šli na testy a pak někteří zjistili, že jsou pozitivní. Do té doby ale chodili jako očkovaní normálně do školy. Ono taky hygieně to pár dnů trvá, než vytrasuje ty co by mohli být pozitivní. A v pondělí a úterý už jsme měli ředitelské volno (podle mně správně). Takže bych to rozhodně nevyčítala řediteli, ale spíš celkovým státním nařízením (učit bez roušek, očkovaní se nemusí testovat atd.)

U nás nápodobne (ale Covida teda doniesla inšpektorka, ktorú k tomu donútil jej zamestnávatež), ale všetci máme rúška... Či to pomôže, je vo hviezdach. (Ja som zatiaž mala bežnú virózu, PCR na Covida negatívny... ale to je už hudba minulosti, pravda.))


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#899 2. 11. 2021 13:38

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

Ano. A jak tak koukám, nebude to lepší.
Já bych teď zase pro testování pro všechny byla, ale za předpokladu, že vše bude rychlé a účinné. Ty prodlevy jsou opravdu velké. A to, že když se to takhle zase rozjíždí a  testuje se jenom někdo, je i nelogické.

Ale nie antigénmi - "naša" inšpektorka bola na antigénovom teste negatívna, na PCR pozitívna... a v medzičase veselo ďalej šírila chorobu. roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#900 2. 11. 2021 14:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

mia napsal(a):

Češi jsou prostě rádi v opozici, nedodržování pravidel berou jako oblíbený národní sport a ještě se tím holedbají. Nedovedou vyhodnotit fakta a účel těchto opatření, jsou náchylní ke konspiracím. Asi je to pozůstatek komunistické éry, kdy se jinak mluvilo než se myslelo a každý si tak nějak potichu žil po svém.....okolnosti nás k tomu nutily.
Asi to bude trvat dýl, než se v tomto dostaneme na úroveň zemí, kde si tímto neprošli. Stejně tak mě štvou někteří s tím, jak děti utrpěly hroznou újmu, když se musely vzdělávat distančně, jak utrpěla jejich psychika.....takové pindy z "přežranosti" a blahobytu....kéž by to bylo to nejhorší, co ty děti v životě potká. Není to zas tak dlouho, co se lidé museli potýkat s obrovským strádáním, nebezpečím, ohrožením života, nejistotou.....a dnes jsou vyklepaní z minimálních a nepodstatných omezení...v teple domova, s plnou ledničkou, fungující infrastrukturou, zdravotnictvím, bezpečnostními standarty..........lidi rychle zapomínají a nejsou ochotni si nechat sáhnout na své pohodlí a požitky....je to smutné. Nevadí jim, že jiní umírají.....dokud neumře blízký člen jejich rodiny, tak zlehčují...."no a co, stejně by umřel...."takový cynismus.....asi lidstvo opravdu potřebuje občas dostat nějakou afku, aby se se vrátilo k podstatě a životním hodnotám....bohužel.

Celkom nesúhlasím s tým, že fungovnai online - a v permanentnej neistote, tak existenčnej, ako zdravotnej a celkovej (napr. karanténa, ak sú chodí všetci príbuzní a v zásade nemá kto nakúpi) - je minimálne obmedzenie. Tým nechcem poveda, že neexistuje nič horšie, akurát mladší žudia si historicky proste nič horšie nepamätajú a nevedia predstavi... 
A súhlasím s tým, že komunizmus zanechal v žuďoch pocit "hurá, búri sa proti príkazom je občianska statočnos a rados" - aj keď ide trebárs o nariadenia alebo obmedzenia rozumné. Namiesto pocitu "Robím to pre SEBA a svojich blízkych/kolegov/študentov/známych/susedov", prevláda "Mám to robi PRE VLÁDU/hygienika/zdravotníkov za to platených/vedenie/atď."? No ANI OMYLOM! źudia nerozlišujú... Druhá vec je, ako to tí zodpovední komunikujú dumbom mad - tam by som dala päky a prasiatka skoro všetkým, našim a aj vašim.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů