Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#751 5. 10. 2021 13:53

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

“ Ja sa necítim neslobodne, ale z tej formulácie mi vyplývalo, že tak nejako by (sme) SA všetci mali cíti neslobodne...”

Tak jo, ale snad už je teď jasné, že to ale  v té citaci tak jak to Tobě vyplývalo nebylo obsaženo.

Já si nejsem jistá jestli je tohle nějaký novy trend této doby - dezinterpretovat vyjádření a nebo je to mnohem “závažnější” a je to dočista znevýhodnění mnoha dnešních jedinců.  yikes

Není tady

 

#752 5. 10. 2021 18:14

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Selima píše, že za pocity druhých nemůže být zodpovědná A kdyby za ně měla (musela) být zodpovědná, cítila by se nesvobodně.

Napsala jsem to jen volně (ne přesnou citaci) a souhlasím s tím. stolt

vrabčáku, já to asi stále nechápu. Proč by měla být zodpovědná za pocity druhých? va
Selima nejspíše nebude bůh big_smilewink, aby byla zodpovědná za pocity jiných.
Ale možná jen nerozumím, co myslíte....

Drze jsem se sem namontovala S + S...
Podle mne Seli právě vůbec netouží být zodpovědná za pocity druhých. Ale kdyby ji k tomu někdo (něco) přiměl (-o), cítila by se nesvobodně.
P. S. 4 krát se mi to smazalo, než jsem to naukala........ sad. Když trochu víc uhodím, hned je zpráva fuč! To mám za to, že se cpu, kam nemám. dumbom


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#753 6. 10. 2021 8:26

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

já této diskuzi nerozumím
já to mám nastavené.........nějak.............a cítím se svobodně a někdo se ale v této situaci cítí nesvobodně ? Hm.............

To se ale nejde domluvit, ne? Vždycky směřuji k tomu, aby to bylo transparentní...............a byly nastavené MANTINELY.
Že 1+1 jsou 2.

Není tady

 

#754 6. 10. 2021 12:08

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vera napsal(a):

já této diskuzi nerozumím
já to mám nastavené.........nějak.............a cítím se svobodně a někdo se ale v této situaci cítí nesvobodně ? Hm.............

To se ale nejde domluvit, ne? Vždycky směřuji k tomu, aby to bylo transparentní...............a byly nastavené MANTINELY.
Že 1+1 jsou 2.

Tak já pro změnu nerozumím ani tobě, vero big_smile Je to někdy sranda big_smiletummenupp


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#755 6. 10. 2021 12:45

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

já této diskuzi nerozumím
já to mám nastavené.........nějak.............a cítím se svobodně a někdo se ale v této situaci cítí nesvobodně ? Hm.............

To se ale nejde domluvit, ne? Vždycky směřuji k tomu, aby to bylo transparentní...............a byly nastavené MANTINELY.
Že 1+1 jsou 2.

Tak já pro změnu nerozumím ani tobě, vero big_smile Je to někdy sranda big_smiletummenupp

...storstark

Není tady

 

#756 6. 10. 2021 14:24

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

já této diskuzi nerozumím
já to mám nastavené.........nějak.............a cítím se svobodně a někdo se ale v této situaci cítí nesvobodně ? Hm.............

To se ale nejde domluvit, ne? Vždycky směřuji k tomu, aby to bylo transparentní...............a byly nastavené MANTINELY.
Že 1+1 jsou 2.

Tak já pro změnu nerozumím ani tobě, vero big_smile Je to někdy sranda big_smiletummenupp

Ani já nerozumím tomu textu Vero . big_smile

Není tady

 

#757 6. 10. 2021 14:26

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vrabčák napsal(a):

Drze jsem se sem namontovala S + S...
… To mám za to, že se cpu, kam nemám. dumbom

Ale ne vrabčáku, nejsem toho názoru že bys neměla nebo nemohla se přidat. wink

Není tady

 

#758 6. 10. 2021 14:47

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima napsal(a):

Serigala napsal(a):

vera napsal(a):

Sergialo, já psala o vakcíně, kterou se očkují 3 leté děti, v době, kdy kovid nebyl.....................

Taky nemám strach, proto jsem se dala očkovat............volila jsem menší zlo.
A vůbec nerozumím tomu, že by byla ohrožena moje svoboda...................cítím se naprosto svobodně
a můžu srovnávat...............

Vero já vím že si mluvila o vakcíně která se používá dlouho a Ÿe to bylo před pandemii.

Já jsem tam covidovou vakcínu v souvislosti se strachem zamotala záměrně. V souvislosti s tím že snad stejně jako Lena a Rina vnímam rozdíl mezi vakcinou 60. starou a mezi touhle rychlokvaškou.


Vero ,no přirozeně že když ses nechala dobrovolně očkovat bez nátlaku že se cítiš svobodně. To dá rozum.
Dokonce jsi tím dobrovolně tak souhlasila s experimentem nové vakcíny na lidech…
(rozuměj že to tak je z mého hlediska ne ze Tvého )

Svoboda je široký pojem ale vezmeme li svobodu jako možnost jednat , volit a rozhodovat se podle své vůle , tak v případě že je tato vakcína -očkováni proti něčí vůli si ji nechat dobrovolně píchnout,pak jakýkoliv nátlak způsobí vnější i vnitřní pocit ztráty svobody.
A právě tohle se týká pocitu diskriminace některých jedinců kteři mají jiné nastavení než Ty sama. wink

No, ja zasa dúfam, že mám slobodu cíti sa slobodne, aj keď sa niekto iný cíti neslobodne... Za pocity druhých (ani za ich životy, mmch) naozaj nemôžem by zodpovedná... V opačnom prípade si teda dovolím cíti neslobodu JA..

Pro Sergialu a LENNNU................reakce třeba na toto

Upravil(a) vera (6. 10. 2021 14:51)

Není tady

 

#759 6. 10. 2021 14:49

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

opravdu nerozumím a to často slovu SVOBODA..................v souvislosti s očkováním

např. ................svobodný člověk je člověk bez roušky

Upravil(a) vera (6. 10. 2021 14:53)

Není tady

 

#760 6. 10. 2021 15:19

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vera napsal(a):

opravdu nerozumím a to často slovu SVOBODA..................v souvislosti s očkováním

např. ................svobodný člověk je člověk bez roušky

Vero já právě nerozumím čemu nerozumíš a proto Ti asi nerozumím.
UŸ jsem Ti psala že ti co to nemají nastavené se svobodou ohledně očkování tak jako tŕeba Ty,tak  ti to mají nastavené zase jinak.Mají jinak nastavené i různé mantinely. A vůbec bych to nepřirovnávala k příkladu že 1+1= 2. Tomuhle příkladu nerozumím v žádné z těchto souvislostí, promiň.
A samozŕejmě že každý má na své nastavení plné právo. 

Aby bylo transparentní co Vero?

Není tady

 

#761 6. 10. 2021 16:31

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Řešíte blbosti. 🤡
Svobodní jste, dokud nejste v base nebo mrtví.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#762 6. 10. 2021 18:13

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

vera napsal(a):

opravdu nerozumím a to často slovu SVOBODA..................v souvislosti s očkováním

např. ................svobodný člověk je člověk bez roušky

Vero já právě nerozumím čemu nerozumíš a proto Ti asi nerozumím.
UŸ jsem Ti psala že ti co to nemají nastavené se svobodou ohledně očkování tak jako tŕeba Ty,tak  ti to mají nastavené zase jinak.Mají jinak nastavené i různé mantinely. A vůbec bych to nepřirovnávala k příkladu že 1+1= 2. Tomuhle příkladu nerozumím v žádné z těchto souvislostí, promiň.
A samozŕejmě že každý má na své nastavení plné právo. 

Aby bylo transparentní co Vero?

Holky, to je fakt sranda! Protože se dva tábory nemůžou nějak vůbec pochopit big_smile
Pod tuto větu Serigaly se přesně podepisuji: "Vero já právě nerozumím čemu nerozumíš a proto Ti asi nerozumím." - naprosto přesně! Nepochopila jsem Selimu, vrabčáka a tebe vero nejvíc vůbec big_smile  Ale však o nic vůbec nejde, jen je to sranda, jak čteme stejné, ale chápeme jiné godlike


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#763 6. 10. 2021 18:34

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vera napsal(a):

opravdu nerozumím a to často slovu SVOBODA..................v souvislosti s očkováním

např. ................svobodný člověk je člověk bez roušky

Vero, mám to podobně. zrovna v této konkrétní situaci si dle mého lidé pletou svobodu se zodpovědností.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#764 6. 10. 2021 18:36

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

rina napsal(a):

Řešíte blbosti. 🤡
Svobodní jste, dokud nejste v base nebo mrtví.

smile No a vlastně i v té base se člověk může cítit svobodně, pokud má svobodného ducha.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#765 6. 10. 2021 18:37

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Podle mě jsou teď nejsvobodnější v Dánsku (snad jsem si stát nepopletla). Už před časem tam skončila naprosto všechna protikovidová opatření, protože je tam asi 90% lidí očkovaných.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#766 6. 10. 2021 18:39

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

A i když u nás zdaleka procento očkovaných tak vysoké není, vidím to dobře. Snad i u nás to bude stačit na to, aby se nezahltily nemocnice a o to jde.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#767 6. 10. 2021 18:57

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Serigala napsal(a):

vera napsal(a):

opravdu nerozumím a to často slovu SVOBODA..................v souvislosti s očkováním

např. ................svobodný člověk je člověk bez roušky

Aby bylo transparentní co Vero?

Holky, to je fakt sranda! Protože se dva tábory nemůžou nějak vůbec pochopit big_smile
Pod tuto větu Serigaly se přesně podepisuji: "Vero já právě nerozumím čemu nerozumíš a proto Ti asi nerozumím." - naprosto přesně! Nepochopila jsem Selimu, vrabčáka a tebe vero nejvíc vůbec big_smile  Ale však o nic vůbec nejde, jen je to sranda, jak čteme stejné, ale chápeme jiné godlike

Nevím jak to myslela vera, ale třeba já nechápu, v čem rouška omezuje svobodu a proč? Může s ní člověk všude? Může. Je běžné v jiných zemích (zejména Asie) ji nosit v době většího výskytu respiračních onemocnění? Je. Tak proč to někdo považuje za omezování své svobody? Jedná se o zdraví nás všech a je úplně jedno jestli se bavíme o chřipce, rýmě nebo covidu.
To stejné s očkováním. Je spousta jiných povinných a nikdo neřeší omezování svobody. A taky bez nich nelze do kolektivu (škol(k)y a do zaměstnání (zdravotnictví). Teď se najednou někteří ohánějí svobodou. Absolutně chápu, že má někdo strach, nedůvěřuje je obezřetný, nebo má takové zdravotní komplikace, že je vakcinace nežádoucí. Nikdo nemůže nikoho nutit k očkování, pokud k tomu nemá zdravotní dispozice, nikdy. Pak je tedy na místě řešit buď změnu zaměstnání a nebo mít povolenou výjimku. Kdykoli, nejen u covidu. Ale pořád tam nevidím, kde se brání té svobodě. Tyto "povinnosti" mají vytvářet funkční a v rámci možností bezpečné prostředí společnosti. Osobně bych povinné očkování za určitých okolností považovala za zdraví ohrožující a nikoli za omezení svobody. Tož tak big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#768 6. 10. 2021 19:25

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Chápu to taky tak.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#769 6. 10. 2021 21:24

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

rina napsal(a):

Řešíte blbosti. 🤡
Svobodní jste, dokud nejste v base nebo mrtví.

Hm… všechno je relativní ve vztahu k něčemu. Jsou na světě i ti kdo exitem z pozemského
světa zamýšleli najít svobodu- únik z utrpeni a neboli z omezení.

Tak to jen tak na okraj  z jiného úhlu pohledu.

Není tady

 

#770 6. 10. 2021 21:43

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Leno už to chápu ,díky vstupu který napsala Palomita.
Cituji: “ Pak je tedy na místě řešit buď změnu zaměstnání a nebo mít povolenou výjimku. Kdykoli, nejen u covidu. Ale pořád tam nevidím, kde se brání té svobodě. Tyto "povinnosti" mají vytvářet funkční a v rámci možností bezpečné prostředí společnosti. 

To jednoduše vysvětluje proč nejspíœ došlo k tomu nedorozumění s Verou, která to podle mne chápe taky takhle jako P. to chápe a proto nechápe jiný úhel pohledu jako je ten můj nebo Tvůj. A s nimi i ti ostatní věc stejně vnímající jako P. 

Takže jen tak. smile

K tomu se za mne není potřeba dál vyjadřovat. smile

Upravil(a) Serigala (6. 10. 2021 21:44)

Není tady

 

#771 7. 10. 2021 10:23

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Leno už to chápu ,díky vstupu který napsala Palomita.
Cituji: “ Pak je tedy na místě řešit buď změnu zaměstnání a nebo mít povolenou výjimku. Kdykoli, nejen u covidu. Ale pořád tam nevidím, kde se brání té svobodě. Tyto "povinnosti" mají vytvářet funkční a v rámci možností bezpečné prostředí společnosti. 

To jednoduše vysvětluje proč nejspíœ došlo k tomu nedorozumění s Verou, která to podle mne chápe taky takhle jako P. to chápe a proto nechápe jiný úhel pohledu jako je ten můj nebo Tvůj. A s nimi i ti ostatní věc stejně vnímající jako P. 

Takže jen tak. smile

K tomu se za mne není potřeba dál vyjadřovat. smile

Asi ano, tak to bude..................................jiný úhel pohledu ?..............hm, nazvala bych to jinak

např. vůbec nerozumím.....................že na začátku je rouška a na konci je holokaust, že až takové je omezení svobody, když je nařízení nosit roušku...............tak to mi hlava vůbec nebere

Není tady

 

#772 7. 10. 2021 10:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

rina napsal(a):

Řešíte blbosti. 🤡
Svobodní jste, dokud nejste v base nebo mrtví.

smile No a vlastně i v té base se člověk může cítit svobodně, pokud má svobodného ducha.

tummenupp  godlike


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#773 7. 10. 2021 11:30

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vera napsal(a):

Asi ano, tak to bude..................................jiný úhel pohledu ?..............hm, nazvala bych to jinak

např. vůbec nerozumím.....................že na začátku je rouška a na konci je holokaust, že až takové je omezení svobody, když je nařízení nosit roušku...............tak to mi hlava vůbec nebere

Vero nazvy si to jak chceš…hm. Já si to budu nazývat tzase po svém, rozumíme si?  cool

A dále už jen tolik že takhle to vypadá když jeden ( nebo vice ) plete páté přes deváté.
Zkusím Ti vysvětlit pokud dovolíš co tím myslím.
Já vůbec nevidím souvislost těchto Tvých myšlenek s tím o čem jsem Ti psala já osobně 1.10.
Nemluvila jsem o pocitu ztráty svobody kvůli rouškám. To že si to sem sama zamíchala je už věc dalœi.
Připomíná mi to Palomitu která si také přimíchala něco ze svého okolí do své reakce.
Cituji ji:  “ V mém okolí se pohybují jedinci, kteří tento (obdobný) argument používají. A ano, ty jsi mi to tím článkem evokovala… “
Jinými slovy, udělala jsi totéž. Na moji rekci která se týkala očkování nikoliv roušek se Ti evokovala asociace s reakcemi na roušky které znᚠa zmiňuješ Ty ,nikoliv já .
S tím ale nemám nic společného.  A pak se mele jedno z druhým a …. dál už to znáš. albert

Ale jestli Ti mohu sdělit ještě něco tak si tím čemu nerozumíš si nepotřebuješ myslím lámat hlavu. Nemusíš tomu
rozumět ,přesto to  tak někteří lidé mít mohou a se Ti to líbí nebo ne. Hm.

Není tady

 

#774 7. 10. 2021 11:51

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

rina napsal(a):

Řešíte blbosti. 🤡
Svobodní jste, dokud nejste v base nebo mrtví.

smile No a vlastně i v té base se člověk může cítit svobodně, pokud má svobodného ducha.

Jó Judyna, snadno se to říká že? Ale už se to nesnadno provádí v praxi.
I taková bytost jako je Dalajlama který by nám o Duchu ( o nehmotné podstatě člověka a naprosto svobodné ) mohl říct mnohé , tak před vnějšími okolnostmi -utiskováním ,odešel do exilu. No mohl tam zůstat se svým svobodným Duchem ale proč by to dělal když něl na výběr. lol
Ale v ty base by to dal.

Není tady

 

#775 7. 10. 2021 12:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Napríklad keby Dalajláma zostal doma, nemohol by robi nič z toho, čo robí, cestova po svete (bola som dvakrát na jeho prednáške, to by v Lhase nebolo možné) atď, etc. Takže môžu by aj iné motivácie a dôvody, než uvádzaš Ty, nie?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů