Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#726 1. 10. 2021 9:18

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Ano řekli to asi sice jasně ,ale to by přesto nemuselo pro mne osobě znamenat ,to co pro Tebe. ;]

Přece se shodneme big_smile Naprosto souhlasím. Jen nerozumím, proč jedněm prostor dávᚠa druhé nepovažuješ za relevantní zdroje.. Nad "ponorkou" se zamyslíš, ale diskuzi dvou odborníků s rozdílnými názory zavrhneš kvůli formě prezentace a absolutně přehlížíš obsah? Kážeš vodu a piješ víno wink
A mimochodem, kouknout se jen na část odkazu bez kontextu mi přijde kontraproduktivní. Udělᚠsi názor na jednu situaci (vyjádření), ale smyl jako takový pak uniká. Prý se máme vzdělávat a zjišovat informace, no, ale není info jako info. Máme tu cca 10 mil laických odborníků na vakcinaci a můj soukromý tip, že většina je odborníkem po pár minutách čtení/zhlédnutí nějakého úryvku a pak to tak dopadá. roll
Ty jsi taky vůbec nepochopila, co jsem se tu svými příspěvky snažila sdělit. Jak bys mohla, bez kontextu. Každá vycházíme z jiného "vědění" - jedna rozhovor viděla a druhá ne. Ale "názor" už mᚠa takhle to funguje u většiny. A se ti to líbí, nebo ne. Proto si taky myslíš, že se neshodujeme/nechápeme. Já jenom vím, že v tomto konkrétním případě nevíme obě stejně, to je celé. Nic víc, nic míň.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#727 1. 10. 2021 9:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Serigala napsal(a):

Selima napsal(a):

No a ja píšem, že v SR (a zrejme ani v ČR), či je členská krajina EÚ, to proste pravda nie je. Spýtam sa aj česko-španielskej rodinnej kamošky(lekárky), ktorá len nedávno letela aj s rodinou z Olomouca do Gijonu, ako to mali... Inde neviem a netuším, to je fakt.

Selimo nerozumím. Co není pravda v SR a v ČR?   V ČR před cestou například Do nebo Z Francie od očkovaných nepožadují PCR testy. Očkovaný kolega z Německa nelétaá do Belgie nebo Francie s PCR testem ale jen s certifikátem očkování.
Kde si nerozumíme?wink

Opakujem: neletela som, ale myslím, že pri lietaní požadujú PCR test skoro automaticky od všetkých - bolo mi to povedané, ale musím si to overi, neuvažovala som nad tým. Vlaky a busy sú iný príbeh...

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#728 1. 10. 2021 9:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Serigala napsal(a):

A tak mám další informaci ,že Izrael ze své země a do své země nepustí ani své očkované bez PCR testu a po příletu do země musí byt i v karanténě. Tak jo tam to mají taky.
Nevím jak Itálie nebo Španělsko. Jednoduše mnoho EU zemí poušti očkované bez testování.
Nicméně psala jsem i jinou věc , nevím jestli výzkumníci očkovaným zkoumají krev na protilátky.. Víte to někdo prosím?
Já jen vím že v Německu se začali šourat v krvi očkovaných pod mikroskopy. O testech na protilátky nevím.

Včera som čítala som infektologičky z Kramárov, že protilátky samy osebe nemusia ma vežkú výpovednú hodnotu.. a že neodporúča plošné očkovanie treou dávkou (ako zbytočné), ale len pri osobách so zníženou imunitou alebo inými imunologickými problémami.

Brita

Není tady

#729 1. 10. 2021 9:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

Každá vakcína sa raz musí vyskúša - a napr. "moja" Astra-Zeneca je klasický druh vakcíny na staršom princípe. Nevidím dôvod, aby fungovala odlišne ako iné podobné.
Vzdelávam sa len potiaž, pokiaž je to buď nutné, alebo ma baví. Inak mám celoživotne dos iných, profesionálnych aj koníčkových vecí na vzdelávanie...

No jasně, že každá vakcína se musí vyzkoušet. Ale žádná se nezkouší na veřejnosti a v takovém ohromném měřítku. A k úplnému otestování (myslím že to byla ta 3. fáze?) nedošlo. Nestihlo se to. Může to být úplně v pohodě, ale také nemusí. To nikdo nyní prostě neví. Navíc mám pocit, že je to jiný typ vakcíny než na které jsme byli zvyklí třeba z povinného očkování z dětsví. Ale to už se jen opakujeme a každý si o tom myslí své tummenupp

Vyvíja (a asi aj testova) ju začali už skôr, kvôli SARS/MERS vírusom a predošlým epidémiám (Európe sa v podstate vyhli). Moja vakcína Astra-Zeneca je rovnaký typ ako bežná vakcína na chrípku... MRNa (Pfizer, Moderna) je nóvum.

Brita

Není tady

#730 1. 10. 2021 10:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Serigala napsal(a):

Palomita “ A i kdyby se nyní někdo vakcínou snažil o řízenou likvidaci lidstva, tak ale zdravotníky bude potřebovat vždycky. Minimálně pro ty, kteří budou muset pracovat. “

Nepřikláním se k hypotéze likvidace lidstva. ALE k naprosté a totalitní kontrole lidstva.Právě ty zdravotníci, lékaři a pěčovatelé jsou první na řadě koho je potřeba mít pod kontrolou. Uvaleno vydírání o ztrátu zaměstnaní je začátek.
Vakcína je podle mne prostředek ke kontrole lidstva. Nikdo se nebouřil ,když nás doma zavřeli ,protože brnkat na emoce strachu je to nejjednodušší. Lidé si nechali vzít podělaný strachy svá práva dobrovolně. Uf!
Není ani úplně neznámé že existují nanotechnologie a věci které si obyčejný člověk dovede jen těžko představit. Jak jsi trefně na můj vkus psala minule, souvislosti mnohým unikají. Byli jsme vždy a jsme kontrolovaní a zájem na tom abychom byli daleko víc a sofistikovaněji tady je. Karty, mobíleček, chytrá domácnost,5G sítě a nano genetika a dalši.
Fantasmagorie? Možná scifi, kdo ví?  Nemyslím. Intuitivně to vnímám.

A tím se dostávám i k tomu dalšímu cos psala i když popravdě nevím k čemu se to vazalo to video a jaký to mělo mít účel.
To odkaz jsem teda ale neviděla. Otevřela  jsem ho, posunula o několik minut dál. Nedokážu ale poslouchat nikoho kdo se překřikuje. Mám raději harmonii. big_smile
Zareaguju jen na tvoje poslední slova intuitivně.
Ano co svět světem stojí ,tak jedna věc je co jeden říka a druhá jak si to ostatní a individuálně interpretují, co chtějí slyšet a co slyšet, vnímat dokážou v souladu s tím jak to bylo řečeno- myšleno.
Pak ješte dodatek že není odborník jako odborník. To co jeden odborník “ jasně “ říká není pro mě vším.

Mmch, Ty mᚠmobil, kartu, prípadne ďalšie z menovaných vymožeností...? (Ja mobil ešte starý, vypnutežný s odoberatežnou batériou, kartu áno - normálnu, banka nedlaa na výber ... big_smile ale ostatné NIE.)

Brita

Není tady

#731 1. 10. 2021 10:51

Serigala
♥♥♥----

vera napsal(a):

Sergialo, já psala o vakcíně, kterou se očkují 3 leté děti, v době, kdy kovid nebyl.....................

Taky nemám strach, proto jsem se dala očkovat............volila jsem menší zlo.
A vůbec nerozumím tomu, že by byla ohrožena moje svoboda...................cítím se naprosto svobodně
a můžu srovnávat...............

Vero já vím že si mluvila o vakcíně která se používá dlouho a Ÿe to bylo před pandemii.

Já jsem tam covidovou vakcínu v souvislosti se strachem zamotala záměrně. V souvislosti s tím že snad stejně jako Lena a Rina vnímam rozdíl mezi vakcinou 60. starou a mezi touhle rychlokvaškou.

Vero ,no přirozeně že když ses nechala dobrovolně očkovat bez nátlaku že se cítiš svobodně. To dá rozum.
Dokonce jsi tím dobrovolně tak souhlasila s experimentem nové vakcíny na lidech…
(rozuměj že to tak je z mého hlediska ne ze Tvého )

Svoboda je široký pojem ale vezmeme li svobodu jako možnost jednat , volit a rozhodovat se podle své vůle , tak v případě že je tato vakcína -očkováni proti něčí vůli si ji nechat dobrovolně píchnout,pak jakýkoliv nátlak způsobí vnější i vnitřní pocit ztráty svobody.
A právě tohle se týká pocitu diskriminace některých jedinců kteři mají jiné nastavení než Ty sama. wink

Není tady

#732 1. 10. 2021 11:10

Serigala
♥♥♥----

Selima napsal(a):

Opakujem: neletela som, ale myslím, že pri lietaní požadujú PCR test skoro automaticky od všetkých - bolo mi to povedané, ale musím si to overi, neuvažovala som nad tým. Vlaky a busy sú iný príbeh...

Selimo můj manžel létá po Evropě bez PCR testu. Létá na certifikát dokončené vakcinace. Do Anglie test požadují.

Není tady

#733 1. 10. 2021 14:19

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Serigala napsal(a):

vera napsal(a):

Sergialo, já psala o vakcíně, kterou se očkují 3 leté děti, v době, kdy kovid nebyl.....................

A vůbec nerozumím tomu, že by byla ohrožena moje svoboda...................cítím se naprosto svobodně

Vero já vím že si mluvila o vakcíně která se používá dlouho a Ÿe to bylo před pandemii.

Já jsem tam covidovou vakcínu v souvislosti se strachem zamotala záměrně. V souvislosti s tím že snad stejně jako Lena a Rina vnímam rozdíl mezi vakcinou 60. starou a mezi touhle rychlokvaškou.

Vero ,no přirozeně že když ses nechala dobrovolně očkovat bez nátlaku že se cítiš svobodně. To dá rozum.
Dokonce jsi tím dobrovolně tak souhlasila s experimentem nové vakcíny na lidech…

Svoboda je široký pojem ale vezmeme li svobodu jako možnost jednat , volit a rozhodovat se podle své vůle , tak v případě že je tato vakcína -očkováni proti něčí vůli si ji nechat dobrovolně píchnout,pak jakýkoliv nátlak způsobí vnější i vnitřní pocit ztráty svobody.
A právě tohle se týká pocitu diskriminace některých jedinců kteři mají jiné nastavení než Ty sama. wink

No, ja zasa dúfam, že mám slobodu cíti sa slobodne, aj keď sa niekto iný cíti neslobodne... Za pocity druhých (ani za ich životy, mmch) naozaj nemôžem by zodpovedná... V opačnom prípade si teda dovolím cíti neslobodu JA..

Brita

Není tady

#734 1. 10. 2021 14:42

Serigala
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

Serigala napsal(a):

Ano řekli to asi sice jasně ,ale to by přesto nemuselo pro mne osobě znamenat ,to co pro Tebe. ;]

Přece se shodneme big_smile Naprosto souhlasím. Jen nerozumím, proč jedněm prostor dávᚠa druhé nepovažuješ za relevantní zdroje.. Nad "ponorkou" se zamyslíš, ale diskuzi dvou odborníků s rozdílnými názory zavrhneš kvůli formě prezentace a absolutně přehlížíš obsah? Kážeš vodu a piješ víno wink
A mimochodem, kouknout se jen na část odkazu bez kontextu mi přijde kontraproduktivní. Udělᚠsi názor na jednu situaci (vyjádření), ale smyl jako takový pak uniká. Prý se máme vzdělávat a zjišovat informace, no, ale není info jako info. Máme tu cca 10 mil laických odborníků na vakcinaci a můj soukromý tip, že většina je odborníkem po pár minutách čtení/zhlédnutí nějakého úryvku a pak to tak dopadá. roll
Ty jsi taky vůbec nepochopila, co jsem se tu svými příspěvky snažila sdělit. Jak bys mohla, bez kontextu. Každá vycházíme z jiného "vědění" - jedna rozhovor viděla a druhá ne. Ale "názor" už mᚠa takhle to funguje u většiny. A se ti to líbí, nebo ne. Proto si taky myslíš, že se neshodujeme/nechápeme. Já jenom vím, že v tomto konkrétním případě nevíme obě stejně, to je celé. Nic víc, nic míň.

S lidmi kteří předkládají své vlastní interpretace nebo představy o tom co jsem neřekla ( příklad: “ a druhé nepovažuješ za relevantní zdroje “) si velmi velmi brzy nemám potřebu vyměňovat názory.
Jsi jako ten jeden z těch dvou ve videu který tvrdil to co ten druhý neřekl. Tenhle způsob komunikace mi není blízky.
Jsi malinko posunut´ do tendence být trošinku útočná. Další minus.
Další věc -Tvé tvrzení že jsem něco nepochopila.Líbí se mi víc forma kterou jsem zvolila já : že VZÁJEMNĚ padáme do nedorozumění. Hm!
Tvé ploché argumenty nemění nic na tom ,že názor klidně mohu mít ( a se ti to líbí nebo ne) a to dokonce pouze na ten výtažek z videa který jsi tady sdělila -, cituji  : “ ale tam to bylo jasně řečeno. Vakcína jako taková není nebezpečná …
Nemyslela jsi to ale snad ani vážně ,že jedno video které mě neoslovilo svým hašteřivým způsobem toho jednoho odborníka,že narušuje přístup k vzděláváni… lol:  To byl skutečný důvod k tomu že jsem to neviděla celé. Nikoliv Tvá představa.
A nakonec ,dávno nesouzním s názorem že vakcína není nebezpečná v tom slova smyslu že nikdo teď neví jaké vedlejší účinky může přinést v řadě let. Když dnes mají někteří jedinci znatelné problémy. Vím o nich.
A vakcína která je experimentem ( z mého pohledu rozuměj ) nemá u mě zastání.

Buď zdráva. smile

Není tady

#735 1. 10. 2021 14:49

Serigala
♥♥♥----

Selimo, “No ja zasa dúfam, že mám slobodu cíti sa slobodne, aj keď sa niekto iný cíti neslobodne... Za pocity druhých (ani za ich životy, mmch) naozaj nemôžem by zodpovedná... V opačnom prípade si teda dovolím cíti neslobodu JA..“

Souhlas. smile
Jo a s těmi vymoženostmi… ne nefandím tomu. Tady u nás v oblasti mohu dodnes platit na mnoha místech ještě šekem big_smile nó ale už to tady začínají pomalu ostrouhávat. Jo s kartu , bohužel bez té to je v dnešní době při cestování nemožné. Jo a mám blbej tablet ze kterého píšu big_smile jinak nic. wink
Viš já si koupím teď ten telefon pro seniory ten s tlačitkama.

Není tady

#736 1. 10. 2021 14:55

Serigala
♥♥♥----

Selimo, “No ja zasa dúfam, že mám slobodu cíti sa slobodne, aj keď sa niekto iný cíti neslobodne... Za pocity druhých (ani za ich životy, mmch) naozaj nemôžem by zodpovedná... V opačnom prípade si teda dovolím cíti neslobodu JA..“

Souhlas. smile
Jo a s těmi vymoženostmi… ne nefandím tomu. Tady u nás v oblasti mohu dodnes platit na mnoha místech ještě šekem big_smile nó ale už to tady začínají pomalu ostrouhávat. Jo s kartu , bohužel bez té to je v dnešní době při cestování nemožné. Jo a mám blbej tablet ze kterého píšu big_smile jinak nic. wink
Viš já si koupím teď ten telefon pro seniory ten s tlačitkama.

Není tady

#737 1. 10. 2021 15:02

Serigala
♥♥♥----

Selimo: “ Včera som čítala som infektologičky z Kramárov, že protilátky samy osebe nemusia ma vežkú výpovednú hodnotu.. a že neodporúča plošné očkovanie treou dávkou (ako zbytočné), ale len pri osobách so zníženou imunitou alebo inými imunologickými problémami.“

S tím souzním. A jsem toho názoru že takhle individuálně se k lidem mělo přistupovat už při první dávce. A né že to fouknou každému aniž by brali ohledy na zdravotní stav jedince. A teď nemluvím jen o snížené imunitě nebo o imunologických onemocnění.- autoimunitních.

Není tady

#738 1. 10. 2021 17:27

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Serigala napsal(a):

vera napsal(a):

Serigalo, moc dobře napsáno. Souhlasím tummenupp

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#739 1. 10. 2021 17:32

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Serigala napsal(a):

vera napsal(a):

No, ja zasa dúfam, že mám slobodu cíti sa slobodne, aj keď sa niekto iný cíti neslobodne... Za pocity druhých (ani za ich životy, mmch) naozaj nemôžem by zodpovedná... V opačnom prípade si teda dovolím cíti neslobodu JA..

Selimo, kdo ti, prosím, bere svobodu cítit se svobodně?

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#740 4. 10. 2021 15:20

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

"V případě že je tato vakcína -očkováni proti něčí vůli si ji nechat dobrovolně píchnout,pak jakýkoliv nátlak způsobí vnější i vnitřní pocit ztráty svobody"... Takže ak niekomu pichnú vakcínu nedobrovožne, ais by sme sa aj my mali cíti neslobodne, nie? Podža tohto citátu...

Brita

Není tady

#741 4. 10. 2021 15:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Serigala napsal(a):

Selimo: “ Včera som čítala som infektologičky z Kramárov, že protilátky samy osebe nemusia ma vežkú výpovednú hodnotu.. a že neodporúča plošné očkovanie treou dávkou (ako zbytočné), ale len pri osobách so zníženou imunitou alebo inými imunologickými problémami.“

S tím souzním. A jsem toho názoru že takhle individuálně se k lidem mělo přistupovat už při první dávce. A né že to fouknou každému aniž by brali ohledy na zdravotní stav jedince. A teď nemluvím jen o snížené imunitě nebo o imunologických onemocnění.- autoimunitních.

Tak to je u vás asi zasa iné - mojej nevlastnej dcére s autoimunitným smrtežným ochorením to pichli až po vyšetrení a informovanom súhlase. Jasné, že to môže by od doktora k doktorovi iné.. .ale to je tak vždy a všade. A druhá vec je, že ani lekári nedostali podrobnejšie inštrukcie, takže šli podža vlastného sedliackeho (ne)rozumu.

Brita

Není tady

#742 4. 10. 2021 18:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

"V případě že je tato vakcína -očkováni proti něčí vůli si ji nechat dobrovolně píchnout,pak jakýkoliv nátlak způsobí vnější i vnitřní pocit ztráty svobody"... Takže ak niekomu pichnú vakcínu nedobrovožne, ais by sme sa aj my mali cíti neslobodne, nie? Podža tohto citátu...

Proč? va  Absolutně nechápu, proč by ses ty měla cítit nesvobodně.

- Gary Smith

Není tady

#743 5. 10. 2021 8:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

- Gary Smith

Není tady

#744 5. 10. 2021 11:05

Serigala
♥♥♥----

Selima napsal(a):

“ Svoboda je široký pojem ale vezmeme li svobodu jako možnost jednat , volit a rozhodovat se podle své vůle , tak v případě že je tato vakcína -očkováni proti něčí vůli si ji nechat dobrovolně píchnout,pak jakýkoliv nátlak způsobí vnější i vnitřní pocit ztráty svobody.
A právě tohle se týká pocitu diskriminace některých jedinců kteři mají jiné nastavení než Ty sama. “

Podle tohoto citátu Selimo je to myšleno tak že každá individuální bytost která nechce  podle své vůle dobrovolně vakcínu a je na ní vytvářen nátlak ,získává (s velkou pravděpodobností ) pocit ztráty svobody.

Cituji : “No, ja zasa dúfam, že mám slobodu cíti sa slobodne, aj keď sa niekto iný cíti neslobodne... Za pocity druhých (ani za ich životy, mmch) naozaj nemôžem by zodpovedná... V opačnom prípade si teda dovolím cíti neslobodu JA..“

Tady tohle jsem Ti odsouhlasila.
Pokud by ses cítila zodpovědná za pocity druhých a cítila by ses nesvobodě proto ,že někdo jiný získal pocit nesvobody podle mého sdílení výše ,,pak bys to fákt měla blbý.

A jak se Lena správně ptá… proč? Proč by ses měla cítit pak taky nesvobodně? To je blbost ne?

Upravil(a) Serigala (5. 10. 2021 11:07)

Není tady

#745 5. 10. 2021 11:21

Serigala
♥♥♥----

Selima napsal(a):

Tak to je u vás asi zasa iné - mojej nevlastnej dcére s autoimunitným smrtežným ochorením to pichli až po vyšetrení a informovanom súhlase. Jasné, že to môže by od doktora k doktorovi iné.. .ale to je tak vždy a všade. A druhá vec je, že ani lekári nedostali podrobnejšie inštrukcie, takže šli podža vlastného sedliackeho (ne)rozumu.

No Selimo tak právě tohle nechápu a považuju to za nepřijatelné.
No napsala jsi to výstižné- píchali to podle vlastního (ne)rozumu.

Mému tátovi a mé mámě to v Čr píchli i přesto že mají oba velmi závažné zdravotní potíže. Neřešili to a píchli protože k očkování dali souhlas už jen tím že se objednali. Joó strach je pěkná svině. To bych jim to mohla vysvětlovat horem dolem a oni jakoby neslyšeli.

Není tady

#746 5. 10. 2021 11:52

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Selima píše, že za pocity druhých nemůže být zodpovědná A kdyby za ně měla (musela) být zodpovědná, cítila by se nesvobodně.

Napsala jsem to jen volně (ne přesnou citaci) a souhlasím s tím. stolt

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#747 5. 10. 2021 12:12

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Selima píše, že za pocity druhých nemůže být zodpovědná A kdyby za ně měla (musela) být zodpovědná, cítila by se nesvobodně.

vrabčáku, já to asi stále nechápu. Proč by měla být zodpovědná za pocity druhých? va
Selima nejspíše nebude bůh big_smilewink, aby byla zodpovědná za pocity jiných.
Ale možná jen nerozumím, co myslíte....

- Gary Smith

Není tady

#748 5. 10. 2021 13:17

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

Selima napsal(a):

Proč? va  Absolutně nechápu, proč by ses ty měla cítit nesvobodně.

Lebo mi to tak z tej formulácie vyplynulo.

Brita

Není tady

#749 5. 10. 2021 13:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Serigala napsal(a):

Selima napsal(a):

“ Svoboda je široký pojem ale vezmeme li svobodu jako možnost jednat , volit a rozhodovat se podle své vůle , tak v případě že je tato vakcína -očkováni proti něčí vůli si ji nechat dobrovolně píchnout,pak jakýkoliv nátlak způsobí vnější i vnitřní pocit ztráty svobody.
A právě tohle se týká pocitu diskriminace některých jedinců kteři mají jiné nastavení než Ty sama. “

Podle tohoto citátu Selimo je to myšleno tak že každá individuální bytost která nechce  podle své vůle dobrovolně vakcínu a je na ní vytvářen nátlak ,získává (s velkou pravděpodobností ) pocit ztráty svobody.

Cituji : “No, ja zasa dúfam, že mám slobodu cíti sa slobodne, aj keď sa niekto iný cíti neslobodne... Za pocity druhých (ani za ich životy, mmch) naozaj nemôžem by zodpovedná... V opačnom prípade si teda dovolím cíti neslobodu JA..“

Tady tohle jsem Ti odsouhlasila.
Pokud by ses cítila zodpovědná za pocity druhých a cítila by ses nesvobodě proto ,že někdo jiný získal pocit nesvobody podle mého sdílení výše ,,pak bys to fákt měla blbý.

A jak se Lena správně ptá… proč? Proč by ses měla cítit pak taky nesvobodně? To je blbost ne?

Ja sa necítim neslobodne, ale z tej formulácie mi vyplývalo, že tak nejako by (sme) SA všetci mali cíti neslobodne...

Upravil(a) Selima (5. 10. 2021 13:25)

Brita

Není tady

#750 5. 10. 2021 13:25

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Anoano...

Brita

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí