Oznámení

16.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

16.srpna : Co upéct z ostružin? Dvoubarevný suverénně snadný ostružinový koláč s drobenkou a mandlemi

14.srpna : Poprvé do školky aneb školka není bubák.

#651 12. 9. 2021 11:19

rina
♥♥♥♥♥♥-

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Ok, dík Lenno.
Mně po tom prvním očkování nic nebylo, úplně NIC 🤪, takže z druhého strach nemám. Ale můj postoj k tomu že jsem si dobrovolně nechala vpravit do těla něco, co světoví magnáti na nás z komerčních důvodů zkoumají, se nezměnil.

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#652 12. 9. 2021 15:55

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Viděly jste teď poslední rozhovor s Flegrem, tuším na Streamu? Pro mě hodně zajímavý a jsem zvědavá, jak moc se bude lišit od skutečnosti.

Nevím, zda myslíš ten samý jako já (já ho viděla na Reflexu myslím, zkusím najít)... tak je opravdu zajímavý. A trochu z něj jde strach a až bude po všem, tak snad optimismus, že bude po všem. Já Flégra po dobu pandemie ráda poslouchala, ač ho plno lidí nemá rádo a ač mu něco nevyšlo, tak na druhou stanu se tomu nejvíc přiblížil, aby informoval o tom, co bude.
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ … 2QmJ8Cu01E

Jo, to je ono. Ač podivín, za mě jeden z mála lidí, kteří to mají v hlavě srovnané, co se trendů ve vývoji týče. tummenupp

Přesně! Že je podivín, to je asi fakt na první pohled big_smile, ale co se týká odbornosti, tak myslím, že patří mezi nejlepší.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#653 12. 9. 2021 16:04

rina
♥♥♥♥♥♥-

Mno, nevím. Já jsem jako "Pokusný králík" mnoho let vyplňovala jeho dotazníky, ptz. byly fakt zajímavé. Jenže postupem času se mi začlo zdát, že je to všecko nějak ujetý, zvlášť co se týkalo červů v těle...
Potom, když jsem uviděla jeho fotky... 🤪

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#654 12. 9. 2021 17:00

Limonaia
♥------

Dlouho jsem odolavala , a nechtela se nechat ockovat. Prvni ockovani s Biontech jsem ani nepostrehla, probehlo naprosto bez problemu. 10.8. jsem sla na druhe ockovani, a pote normalne do prace, ten den jsem mela pracovni dobu do 20 hod. Moje prace je fyzicky narocna, coz jsem sdelila i lekarce, ktera mne ockovala. Ta rekla, muzete normalne do prace. Druhy den rano  jsem mela zvysenou teplotu a byla velmi unavena. Zustala jsem tedy doma a nasledujici den byl muj volny den, cili jsem mela 2 dny klidu. V patek a v sobotu jsem sla normalne do prace.  V sobotu jsem citila, ze mam "tezke" nohy, hm....divne....V nedeli odpoledne jsem citila velkou unavu, dostala jsem zimnici a tak jsem si pred spanim vzala tabletu a sla brzy spat. V pondeli mne podivne bolelo bricho, ale presto jsem sla do prace, mela jsem opet do 20 hod. Cely den jem mela neprijemne bolesti bricha. V utery jsem sla rano k lekari, a druhy den mi byla diagnostikovana divertikulis( tu jsem mela 2018, ale od te doby ZADNE PROBLEMY) ...suma sumarum.....zitra jdu po 4 tydnech opet  do prace, brala jsem velmi silna antibiotika, pak z nich dostala zanet zaludecni sliznice, byla jsem naprosto vycerpana .....jsem pevne presvedcena o tom, ze iniciator byla druha injekce, coz mi neprimo potvrdila i jedna lekarka....hm....je  mi divne, ze moje problemy zacaly temer okamzite po ockovani.....ma nekdo podobnou zkusenost??

Upravil(a) Limonaia (12. 9. 2021 17:05)

Není tady

#655 12. 9. 2021 19:02

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

rina napsal(a):

Mno, nevím. Já jsem jako "Pokusný králík" mnoho let vyplňovala jeho dotazníky, ptz. byly fakt zajímavé. Jenže postupem času se mi začlo zdát, že je to všecko nějak ujetý, zvlášť co se týkalo červů v těle...
Potom, když jsem uviděla jeho fotky... 🤪

Jednou jsem ho viděla v autobusu s foťákem na krku a říkala jsem si: "Toho chlapa jsem už určitě někde viděla, je mi hrozně povědomý. " Vystoupil na stejné zastávce jako já, šel stejným směrem a vešel do zahrady u rodinného domu hned proti domu mých příbuzných. wink

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#656 20. 9. 2021 7:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Ač se to dalo čekat, tak z toho mám úplně husí kůži, že k tomu došlo sad A to absolutně bez ohledu na covid jako takový, ale ta skutečnost, že opravdu zase nastala doba, kdy se lidi budou značkovat a prokazovat a zakazovat jim základní práva, pokud neposlechnou a neoznačkují se.
https://cnn.iprima.cz/italie-zavadi-pov … latu-33815

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#657 20. 9. 2021 10:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Nevzrušuj sa, ono to tu v podstate dávno je - ani slovenské a české deti nepustia nezaočkované do škôlky, do školy... a je to podľa mňa aj dosť pochopiteľné. Pri takej hustote "premiešavania" je riziko priveľké.

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#658 20. 9. 2021 11:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Inak tuná (ale je to zamknuté a spoplatnené) https://domov.sme.sk/c/22744373/ockovan … ensko.html vysvetľujú - podľa mňa celkom logiky - prečo sú hospitalizovaní aj zaočkovaní, a na Slovensku dokonca tvoria 14 percent z celého počtu hospitalizácií... Je to vraj tým, že zatiaľ je zaočkovaná hlavne veková skupina 50+ a okrem toho rizikoví pacienti - ktorí sú už z tejto podstaty rizikovejší. V Izraeli dokonca ľudia nad 50-60 tvoria 95% zaočkovaných, takže je to tam ešte vypuklejšie. Problémom sa teda zdá byť vyšší vek a pridružené problémy (srdcovo-cievne, cukrovka, obezita, astma), nie samotné očkovanie. Ktovie... ale mne to znie uveriteľne.

Brita

Není tady

#659 21. 9. 2021 9:38

Serigala
♥♥-----

Limonaia napsal(a):

Jsem pevne presvedcena o tom, ze iniciator byla druha injekce, coz mi neprimo potvrdila i jedna lekarka....hm....je  mi divne, ze moje problemy zacaly temer okamzite po ockovani.....ma nekdo podobnou zkusenost??

Ahoj Limonaio, nejsem očkovaná ale znám ze svého okolí dost případů kdy se někomu po druhé vakcíně děly divné věci ( například u mého manžela ) jiným se zhoršil jejich zdravotní stav ( ti už byli dlouhodobě nemocní s něčím ) a jiným ,těm doposud zdravým se něco náhle objevilo.
Jeden můj blízký mi tvrdí že po druhé vakcíně má stavy jakoby do něj někdo pouštěl elektrický proud a necítí se dobře na těle ani na duchu.
A náš soused má nevysvětlitelné bolesti v krku a je velmi unavený. Byl to vždycky. velmi energetický člověk.

Je moudré tohle sdílet jak jsi udělala, protože jsou mezi námi ti kdo stále váhají  jestli se dát nebo nedat očkovat.
A přestože  je tu stále mnoho těch kdo měli větší štěstí než ty a doposud jim nic není ( a přeju ze srdce všem aby nikdy nedošlo na nežádoucí účinky tohoto experimentu) , jiní to štěstí mít nemusí.
To že někteří , především starší generace nemocných můžou dokonce umřít, to se bude zatajovat a nebo odvolávat na nějaký skrytý zdravotní problém o kterém jedinec předtím nevěděl. Nikdo nepřizná dopad vakcíny.
Lékařka která ti řekla že můžeš jít do fyzicky těžké  práce je nezodpovědný ignorant. K té bych já zpět už nešla.

Já děkuji za sdílení. A přeju všechno dobré.

Není tady

#660 21. 9. 2021 14:02

Serigala
♥♥-----

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Nevím, zda myslíš ten samý jako já (já ho viděla na Reflexu myslím, zkusím najít)... tak je opravdu zajímavý. A trochu z něj jde strach a až bude po všem, tak snad optimismus, že bude po všem. Já Flégra po dobu pandemie ráda poslouchala, ač ho plno lidí nemá rádo a ač mu něco nevyšlo, tak na druhou stanu se tomu nejvíc přiblížil, aby informoval o tom, co bude.
https://www.reflex.cz/clanek/prostor-x/ … 2QmJ8Cu01E

Jo, to je ono. Ač podivín, za mě jeden z mála lidí, kteří to mají v hlavě srovnané, co se trendů ve vývoji týče. tummenupp

Přesně! Že je podivín, to je asi fakt na první pohled big_smile, ale co se týká odbornosti, tak myslím, že patří mezi nejlepší.

Ahoj dámy možná zvednu vlnu odporu se svým názorem ale přesto se o něj podělím.

Všechno by bylo fajn, ale já osobně když jsem uslyšela jeho slova o tom ,že by se lidé měli přemluvit, DONUTIT k očkovaní, že to nejde nechat to na jejich volbě, tak nevím jak vy, ale já jsem generace která zažila komunismus a nechci se tam vracet.
Je mi jedno jestli špatně vážil slova, ale přes tohle mi vlak nejede.
Tohle donucování ve jménu zdraví, pro naše vlastní dobro a apd. jsou manipulativní techniky diktátorů. Kde je pak naše právo rozhodovat se sama za sebe a za své tělo když vakcíně nedáváme důvěru.
Ve Francii je to právě Macron  který nařizuje. Západní země která usiluje o nastolení diktatury. A také jen nekteří si to zde uvědomují, jiní si myslí že je to přece správné a nutné ve jménu zdraví.
Jak to když je tu mnoho těch kdo mají po druhé vakcíné potíže…
To neradno ignorovat. Vždy budou dvě strany mince. To co pomáhá muže i škodit.

Není tady

#661 21. 9. 2021 14:56

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Tu už asi fakt drbe obom stranám... Viete mi prosím niekto vysvetliť, prečo keď sa JA nechcem dať očkovať, musím rozohnať mobilnú očkovaciu jednotku aj druhým? Poťažmio možno chorým, starým alebo nejako nemobilným ľuďom, odkázaným práve na tento spôsob....? roll skurt Pravdu majú tričká "Ľuďom j.b." stolt
https://www.aktuality.sk/clanok/1ttzwt8 … -jednotky/

Brita

Není tady

#662 21. 9. 2021 17:42

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Serigala napsal(a):

Všechno by bylo fajn, ale já osobně když jsem uslyšela jeho slova o tom ,že by se lidé měli přemluvit, DONUTIT k očkovaní, že to nejde nechat to na jejich volbě, tak nevím jak vy, ale já jsem generace která zažila komunismus a nechci se tam vracet.

Neber to jako vlnu odporu, jen názor na názor wink Na mě to působilo tak, že by to bylo optimální řešení, ale pak také podotkl, že u nás to neprojde i když v jiných Evropských zemích ano. Respektuje zdejší sociální klima a bere jej v potaz. Že by něco bylo nejlepší (podle něj), neznamená, že by toho chtěl docílit za každou cenu. Ale to je můj subjektivní pocit. Zároveň se tam vyjadřoval k tomu, že politici sice nechtějí již nic uzavírat, ale otázka je, jak budou jednat, až je okolnosti donutí. Všechno se vším souvisí. Moc bych si přála, aby se mýlil a už žádná další vlna nepřišla a očkování se ukázalo jako zbytečné a nepotřebné.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#663 21. 9. 2021 18:49

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Serigala napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Ahoj dámy možná zvednu vlnu odporu se svým názorem ale přesto se o něj podělím.

Tohle donucování ve jménu zdraví, pro naše vlastní dobro a apd. jsou manipulativní techniky diktátorů. Kde je pak naše právo rozhodovat se sama za sebe a za své tělo když vakcíně nedáváme důvěru.
Ve Francii je to právě Macron  který nařizuje. Západní země která usiluje o nastolení diktatury. A také jen nekteří si to zde uvědomují, jiní si myslí že je to přece správné a nutné ve jménu zdraví.
Jak to když je tu mnoho těch kdo mají po druhé vakcíné potíže…
To neradno ignorovat. Vždy budou dvě strany mince. To co pomáhá muže i škodit.

V tomto souhlasím, také se mi jakékoliv nucení, nemožnost svobodně se rozhodnout, příčí a jsem velmi proti tomu. Mám úplně husí kůži z toho donucení z Itálie a Francie. Takže ikdyž asi s Flégrem nebudu souhlasit ve všem, tak ohledně informací ho sleduju nejraději a přijde mi jako opravdový odborník s celkem dobrým odhadem, co bude.
Ještě dodám: že jiné názory jsou super! Co by to bylo za diskusi, kdyby si všichni jen přitakávali tummenupp

Upravil(a) LENNNA (21. 9. 2021 18:50)

- Gary Smith

Není tady

#664 22. 9. 2021 14:46

Serigala
♥♥-----

Palomita napsal(a):

Neber to jako vlnu odporu, jen názor na názor wink Na mě to působilo tak, že by to bylo optimální řešení, ale pak také podotkl, že u nás to neprojde i když v jiných Evropských zemích ano. Respektuje zdejší sociální klima a bere jej v potaz. Že by něco bylo nejlepší (podle něj), neznamená, že by toho chtěl docílit za každou cenu. Ale to je můj subjektivní pocit. Zároveň se tam vyjadřoval k tomu, že politici sice nechtějí již nic uzavírat, ale otázka je, jak budou jednat, až je okolnosti donutí. Všechno se vším souvisí. Moc bych si přála, aby se mýlil a už žádná další vlna nepřišla a očkování se ukázalo jako zbytečné a nepotřebné.

Palomito, právě u tebe a u Leny jsem předpokládala že to jako názor vezmete ale v někom dalším to může/mohlo vyvolat vlnu odporu. Nebylo by to porvé ani naposledy.
Nicméné děkuju za pochopení, protože jde o názor na názor. smile
Žiju ve Francii a to je možná důvod proč se zvedám ze židle když slyším cosi podobného co on vyslovil. A vůbec mi nejde o to že to co by bylo nejlepší ( podle něj ) by mělo zároveň znamenat, že by toho chtěl i docílit a nebo dokonce že za každou cenu.
Jde mi o to že slova ( myšlenka/y , názory) každého kdo získá nějaký respekt ( z jakéhokoli  jiného důvodu ) , mohou a bohužel jsou přizpůsobena k systematickému ovládání ne/vědomí lidí. Z mého pohledu jde o vice méně skrytou propagandu.
A jak už jsem se vyjádřila dotýká se to diktatury kterou jsem zažila a zažívám ji teď  tady v západní zemi.
Někdy jsou bohužel velmi nápadné příkazy některým nenápadné. Tady u Macrona jde o hrozby a nátlaky, proto nemohu souhlasit aby se Cesko řidilo podle západních zemí včetně Německa.
No ale jak na druhou stranu trefné doplňuješ že podotkl že u nás v ČR to neprojde. A v to doufám. Když jsem navštívila Česko okamžitě mi došlo jak si svoji ( naši ) vydobytou svobodu chceme pŕirozené udržet. Nikdo po mel nechtěl certifikát v restauraci, nikdo tam po mě nevyžadouval roušku a ani v obchodech. Jen v hotelu certifikát chtěli.  A to se mi líbilo že se tam nedáte. tummenuppgodlike

Já cítím povinnost sdílet tyhle dvé rozdílné zkušenosti. smile
A přeju si nic jiného než to cot ty wink

Není tady

#665 22. 9. 2021 15:02

Serigala
♥♥-----

LENNNA napsal(a):

V tomto souhlasím, také se mi jakékoliv nucení, nemožnost svobodně se rozhodnout, příčí a jsem velmi proti tomu. Mám úplně husí kůži z toho donucení z Itálie a Francie. Takže ikdyž asi s Flégrem nebudu souhlasit ve všem, tak ohledně informací ho sleduju nejraději a přijde mi jako opravdový odborník s celkem dobrým odhadem, co bude.
Ještě dodám: že jiné názory jsou super! Co by to bylo za diskusi, kdyby si všichni jen přitakávali tummenupp

Díky Leno wink je to tak.  Kam bychom to došli kdybychom si všichni jen přitakávali. storstark

Ano na ten odhad řekněme je skoro dobrý ale přeju si aby se úplně spletl. big_smilewink ostatně jako snad každy. smile
Já mám z toho tady uź někdy dokonce děsivé sny ,nejen husí kůži.  Úplné nechutný cirkus v okamžiku kdy chceš vstoupit například do restaurace a přiskočí majitel nebo zaměstnanec jako loutka se širokým úsměvem a jakýmsi až nechutným nadšením s požadavkem o zdravotní průkaz. Bych blila ( pardon big_smile ) vážení. A to není jak víš/ víte ze zpráv jen tohle.
Ale narazila jsem už hurá i na jednu výjimku kde po nás v resto neskočili s požadavkem.

Hlavně buďte zdraví. Oprava: hlavně buďme zdraví .

Upravil(a) Serigala (22. 9. 2021 16:16)

Není tady

#666 22. 9. 2021 17:25

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Serigala napsal(a):

Žiju ve Francii a to je možná důvod proč se zvedám ze židle když slyším cosi podobného co on vyslovil.
A jak už jsem se vyjádřila dotýká se to diktatury kterou jsem zažila a zažívám ji teď  tady v západní zemi.

Tak tohle myslím mluví za vše tummenupp A nelze se divit, že máš názory, jaké máš tummenupp
On když člověk žije určité věci, tak ho to hodně ovlivní a jeho názory se často změní. Mohu potvrdit, ač se to týká úplně jiného tématu a věci. To, kde bydlím, velmi ovlivnilo mé názory na danou věc. Je naprosto něco jiného, když to člověk žije nebo když se ho to až tak moc netýká, jen o tom čte.

- Gary Smith

Není tady

#667 22. 9. 2021 17:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Serigala napsal(a):

Ano na ten odhad řekněme je skoro dobrý ale přeju si aby se úplně spletl. big_smilewink ostatně jako snad každy. smile
Já mám z toho tady uź někdy dokonce děsivé sny ,nejen husí kůži.  Úplné nechutný cirkus v okamžiku kdy chceš vstoupit například do restaurace a přiskočí majitel nebo zaměstnanec jako loutka se širokým úsměvem a jakýmsi až nechutným nadšením s požadavkem o zdravotní průkaz. Bych blila ( pardon big_smile ) vážení. A to není jak víš/ víte ze zpráv jen tohle.
Ale narazila jsem už hurá i na jednu výjimku kde po nás v resto neskočili s požadavkem.

Hlavně buďte zdraví. Oprava: hlavně buďme zdraví .

Ad. tučné - to si člověk ani neumí představit. Ani si asi neuvědomujeme, jakou tady máme pohodu v tomto směru.
Ano, hlavně zdraví všem!

- Gary Smith

Není tady

#668 22. 9. 2021 20:47

Serigala
♥♥-----

LENNNA napsal(a):

Je naprosto něco jiného, když to člověk žije nebo když se ho to až tak moc netýká, jen o tom čte.

Ano Leno ,je tomu tak ,ale je tady ještě i jiná věc. Dotýká se to toho co jsem zmiňovala v jednom ze svych textů:  “ Někdy jsou bohužel velmi nápadné příkazy některým nenápadné”  Chci tím řict že kdýž takové nějaké příkazy člověk už v životě zažil, tak si toho všímá vic než ten kdo to nepoznal. A někteří Francouzi to tady žijí ale nevnímají to stejně jako já, jiní ale naopak zřetelně ano.
Je to také o tom čím je a nebo byla naše mysl ovlivněna.

Není tady

#669 26. 9. 2021 9:26

Limonaia
♥------

Ahoj Serigalo ,

ja jdu zitra po 6 tydnech zase pracovat....hm...uvidime....uzila jsem si za tech 6 tydnu "svy"....mluvila jsem s jednou lecitelkou, ta mi rikala, co lidi ma po druhe injekci s ruznymi problemy....coz zadny lekar neprizna, pochopitelne..ziju v jiznim Badensku 15 km od francouzskych hranic....a ve zpravach jsem slysela, ze zdravotni personal ve Francii, pokud neni ockovan, nesmi prijit do prace a nedostane vyplatu....donuti postupem casu vsechny se jit naockovat...ja to rikala zde vsem od zacatku, ze mi to pripada, jako...mas stranickou knizku nebo ne?? Mela jsem z toho a mam husi kuzi, neb jsem zazila minuly rezim u nas a okamzite mi zacal blikat majak v hlave....Nemcum ne....nezazili nesvobodu...nechci  se poustet do diskuse ohledne migrantu, ale to je naprosto stejne postupne ztracime zde v Evrope svobodu....preju Vam vsem pevne zdravi !!

Upravil(a) Limonaia (26. 9. 2021 9:28)

Není tady

#670 26. 9. 2021 12:47

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Limonaia napsal(a):

Ahoj Serigalo ,

ja jdu zitra po 6 tydnech zase pracovat....hm...uvidime....uzila jsem si za tech 6 tydnu "svy"....mluvila jsem s jednou lecitelkou, ta mi rikala, co lidi ma po druhe injekci s ruznymi problemy....coz zadny lekar neprizna, pochopitelne..ziju v jiznim Badensku 15 km od francouzskych hranic....a ve zpravach jsem slysela, ze zdravotni personal ve Francii, pokud neni ockovan, nesmi prijit do prace a nedostane vyplatu....donuti postupem casu vsechny se jit naockovat...ja to rikala zde vsem od zacatku, ze mi to pripada, jako...mas stranickou knizku nebo ne?? Mela jsem z toho a mam husi kuzi, neb jsem zazila minuly rezim u nas a okamzite mi zacal blikat majak v hlave....Nemcum ne....nezazili nesvobodu...nechci  se poustet do diskuse ohledne migrantu, ale to je naprosto stejne postupne ztracime zde v Evrope svobodu....preju Vam vsem pevne zdravi !!

V Itálii to je ještě horší - tam to platí naprosto pro všechny (nejen zdravotníky) sad Toto už donutí opravdu téměř všechny sad

- Gary Smith

Není tady

#671 26. 9. 2021 13:08

rina
♥♥♥♥♥♥-

A já už na to druhé očkování nepůjdu.

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#672 26. 9. 2021 19:10

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Rozhoduju se, jestli půjdu na třetí. neutral

Seneca

Není tady

#673 26. 9. 2021 20:47

rina
♥♥♥♥♥♥-

vrabčák napsal(a):

Rozhoduju se, jestli půjdu na třetí. neutral

Nechoď! 👍
Nechci vysvětlit proč 😎

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#674 26. 9. 2021 22:20

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Díky za radu. smile

Seneca

Není tady

#675 27. 9. 2021 3:31

rina
♥♥♥♥♥♥-

Díky za odpověď

Klid v duši přeji všem.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí