Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#526 6. 8. 2021 17:36

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Dnes nikdo ani nemůže s jistotou říct jaké dopady na zdraví to do budoucna přinese.

Tak nevím jestli jsem ti rozuměla. Ale donucovací prostředky neposvětím jako nástroj který zatím s jistotou nedovádí k cíli.

tummenupp
Judyno, jednodušší cesta? To TY jsi zvolila NEJJEDNODUŠŠÍ cestu! Před všema PROTI jsi strčila hlavu do písku, a je to ...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#527 6. 8. 2021 17:37

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Leno, no ano o tom žádná že je to jejich věc, jejich rozhodnutí, zodpovědnost a život.

Není tady

 

#528 6. 8. 2021 19:19

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#529 6. 8. 2021 19:24

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Leno, no ano o tom žádná že je to jejich věc, jejich rozhodnutí, zodpovědnost a život.

Dokud nás ostatní nezačnou nutit čím dál víc.... teď článek z Itálie a není to vůbec dobré, kam to směřuje. K podobným krokům se na podzim přídá nejspíše Německo. 

Návrh italské vlády DPCM : Mario Draghi, od 6.8.2021 je nutný Green Pas (na základě povinné vakcinace 2 dávky) pro všechny komerční aktivity tzn. (kavárny, restaurace, obchodní centra, určitě služby, fitness centra...).
Návrh generála PAOLA FIGLIOLA - OVER 60 požaduje jmenný seznam všech občanů nad 60 let, kteří nejsou ještě očkováni a budou nuceni, aby tak učinili.
Ministr zdravotnictví Roberto Speranza prosazuje s ohledem na zástěrku Delty povinné očkování, pokud ne bude ještě během léta totální lockdown spojený se zákazem vycházení (coprifuoco) a cestování z regionu do regionu, nebo z města do města... Obdobné jako tomu bylo od října 2020 do začátku čevna 2021, kdy cestování z města do města a mezi regiony nebylo možné bez online stáhnutého formuláře a jeho potvrzení zaměstnavatelem. Některé regiony jsou již ve žlutých barvách např. Kampánie, pod záminkou Delta !
Lékaři a zdravotníci proti nařízené vakcinaci: Žádná vakcína, raději hlad! Vládní návrh zněl pro všechny zdravotníky povinná vakcína. Pokud zdravotníci odmítnou budou do konce roku doma bez náhrady mzdy. Zaměstnanci ve zdravotnictví jsou proti tomuto nařízení a odmítají se nechat očkovat. Emilia Romagna a Ligurie - rekordní čísla lékařů a zdrav.odmítajících vakcínu. Vládní návrh nařízení prošel, je to v senátu .
V celé Itálii probíhají demonstrace proti zavedení green pasu! Policie a hasiči odmítají provádět kontroly na veřejných místech a ověřovat, zda-li mají lidé green pas. Kontroly budou složité. Italská faš.vláda se ale nevzdává a plánuje na podzim další tvrdý lockdown!!!
Světoznámý lékař DR PROF GIUSEPPE DE DONNO byl nalezen mrtvev ve svém bytě. Primář pneumologického oddělení v nemocnici Carlo Poma di Mantova, v první řadě bojovník proti onemocnění Covid, odpůrce vakcinace. Lékař de Donno vynalezl léčbu na covid 19 pomocí transfuze hyperimunitní plazmy (plasma iperimmune), vyléčil spoustu pacientů a chtěl, aby jeho léčba byla přístupná všem. Byl zastáncem domácí léčby. Jeden plazmový vak stojí 80 eur, může pomoci více pacientům. Léčba za pomocí vybraných léků v nemocnici ale kolem 2.000 eur na jednoho pacienta. Lékařský protokol Giuseppe de Donna byl vyřazen italskou farmako agenturou a EU jako lék proti Covid i když pomohl prokazatelně zachránit životy spoustě pacientům!!! Tento lékař byl nalezen mrtvý dne , ve věku 54 let, v médiích se uvádí, že spáchal sebevraždu. Obchod s plazmou tak skončí v rukách italského senátora politické strany PD.
STOP FAŠ. DIKTATUŘE, STOP GREEN PASU: od 7.8 budou probíhat po celé Itálii velké demonstrace!!!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#530 6. 8. 2021 20:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Třeba ve školství se  očkování prostě předpokládá. Pokud vím, nikdo nikoho nenutí, ale bere se to jako samozřejmost, když se pedagogičtí pracovníci věnují dětem a mladým lidem.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#531 6. 8. 2021 21:28

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vrabčák napsal(a):

Třeba ve školství se  očkování prostě předpokládá. Pokud vím, nikdo nikoho nenutí, ale bere se to jako samozřejmost, když se pedagogičtí pracovníci věnují dětem a mladým lidem.

Tak nenutí nebo se to bere jako samozřejmost? smile
Naštěstí ani tam to není povinné! Naštěstí! Vrabčáku, co by neočkovaný učitel mohl dětem způsobit? smile Naprostá většina těch dětí (zatím) není očkovaná, navíc pokud to dítě chytí, tak z 99% to ani nepozná. Co by jim teda jeden očkovaný učitel pomohl? V čem?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#532 6. 8. 2021 21:33

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Líbil se mi komentář jedné učitelky: Buď to bude v pohodě a nebo posloužím budoucím generacím jako pokusnej králík smile Zajímalo by mě, jestli je ta vakcína škodlivější než žluč, kterou v sobě mnozí neočkovaní neustále vzkypují. Konečně je tady něco, něco významného, co si člověk může sám ovlivnit a nést za to plnou zodpovědnost. A stejně je to špatně. Lidé chtějí mít právo volby, ale už odmítají tu zodpovědnost. Když se nechám naočkovat, přijímám zodpovědnost za případné následky, když se nenechám naočkovat, přijímám zodpovědnost za omezený přístup na některé akce a nebo důslednější kontroly. Ale co tak pozoruju, tak některým (především) neočkovaným by se líbilo, aby zodpovědnost nesly farmaceutické firmy a vláda. Beru to tak, že mám na stole dvě nabídky a vyberu si tu, která je pro mě nejpřijatelnější. Z jakéhokoli důvodu.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#533 6. 8. 2021 21:58

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Ano Leno, dokud nám nenařídí povinnou vakcinaci.
Jako dítěti mi nepřišlo divné že autority nařídili nechat mě očkovat například na obrnu, tetanus, záškrt apd.
Nemohla jsem s tim stejne nic dělat. Ale pokaždé mi z toho bylo zle.
Ale tohle co se děje není totéž, je to naprosto demotivující. Je to nátlalk na něco co nebylo i dostatečně dlouho testované.

Není tady

 

#534 6. 8. 2021 22:09

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Prolomíte, a co třeba takhle- když se nechám očkovat tak proto především že vakcína mé má ochraňovat proti nákaze, a za nežadoucí účinky na základě své volby nechat se očkovat, brát plnou zodpovědnost.
Ti co se nenechají očkovat by ty co jsou očkování nemežli jak ohrozit ,pokud by však vakcína splňovala svůj účel chránit proti nákaze. A za nákazu svoji bez vakcinace nést plnou zodpovednost a už má jakýkoliv průbeh.

Není tady

 

#535 7. 8. 2021 9:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Třeba ve školství se  očkování prostě předpokládá. Pokud vím, nikdo nikoho nenutí, ale bere se to jako samozřejmost, když se pedagogičtí pracovníci věnují dětem a mladým lidem.

Tak nenutí nebo se to bere jako samozřejmost? smile
Naštěstí ani tam to není povinné! Naštěstí! Vrabčáku, co by neočkovaný učitel mohl dětem způsobit? smile Naprostá většina těch dětí (zatím) není očkovaná, navíc pokud to dítě chytí, tak z 99% to ani nepozná. Co by jim teda jeden očkovaný učitel pomohl? V čem?

Je to tak, jak píše vrabčák. Kantoři to berou jako samozřejmost. Moc nenaočkovaných jic neznám, šli do toho skoro všichni. Leno, očkovaný učitel dětem pomůže hrozně moc a to tím, že (snad) neonemocní nebo jen lehce. Ony se totiž na podzim ještě před celostátním uzavřením škol zavíraly jednotlivé školy a školky ne kvůli dětem, ale kvůli dospělým - kantoři padaly jak švestky .U dětí toto onemocnění probíhalo naštěstí ve velice mírné formě (o té víc se ale roznášelo), ale ve školách neměl kdo učit.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#536 7. 8. 2021 9:54

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Prolomíte, a co třeba takhle- když se nechám očkovat tak proto především že vakcína mé má ochraňovat proti nákaze, a za nežadoucí účinky na základě své volby nechat se očkovat, brát plnou zodpovědnost.
Ti co se nenechají očkovat by ty co jsou očkování nemežli jak ohrozit ,pokud by však vakcína splňovala svůj účel chránit proti nákaze. A za nákazu svoji bez vakcinace nést plnou zodpovednost a už má jakýkoliv průbeh.

Stále nechápu odkud se bere tato domněnka. Vakcína působí stejně asi jako pás v autě. To že si ho před jízdou zapnu, opravdu neznamená, že jsem nesmrtelná a že se mi při nehodě nemůže nic stát! A nejedná se pouze o tuto vakcínu, ale o každou. Proč nikdo z těch fanatických odpůrců neřeší speciál na OH? Bylo tam tuším 41 lidí, z toho 5? neočkovaných, nevím přesně. Pointa je, že VŠICHNI neočkovaní se nakazili a pouze 1-2 očkovaní (na to, že jich tam byla většina to beru jako úspěch). Tohle je to, co ta vakcína dělá. Nechrání 100%, ale snižuje riziko nákazy a následně přenosu. Být poměr naočkovaných a neočkovaných naopak, tak si tam neškrtne vůbec nikdo.. Neočkovaní olympionici si nesou svou plnou zodpovědnost za to, že se nemohli zúčastnit OH, ovšem omezili tím zásadně i zbytek skupiny. A to už není zodpovědnost pouze za sebe sama. Aspoň podle mě a to je oč tu běží.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#537 7. 8. 2021 11:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Třeba ve školství se  očkování prostě předpokládá. Pokud vím, nikdo nikoho nenutí, ale bere se to jako samozřejmost, když se pedagogičtí pracovníci věnují dětem a mladým lidem.

Tak nenutí nebo se to bere jako samozřejmost? smile
Naštěstí ani tam to není povinné! Naštěstí! Vrabčáku, co by neočkovaný učitel mohl dětem způsobit? smile Naprostá většina těch dětí (zatím) není očkovaná, navíc pokud to dítě chytí, tak z 99% to ani nepozná. Co by jim teda jeden očkovaný učitel pomohl? V čem?

Vedení nenařizuje (pokud vím) a učitelé, vychovatelé a asistenti si jen občas předají informaci typu: Už jsi byl na 2. dávce? Kdy tam jdeš? Jak ti bylo?


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#538 7. 8. 2021 12:55

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Selima tuším psala, že musela, jinak by nemohla učit. Ale pardon, to není nařizovat! Má na výběr. Buď očkování, nebo nazdar...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#539 7. 8. 2021 14:39

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Serigala napsal(a):

Prolomíte, a co třeba takhle- když se nechám očkovat tak proto především že vakcína mé má ochraňovat proti nákaze, a za nežadoucí účinky na základě své volby nechat se očkovat, brát plnou zodpovědnost.
Ti co se nenechají očkovat by ty co jsou očkování nemežli jak ohrozit ,pokud by však vakcína splňovala svůj účel chránit proti nákaze. A za nákazu svoji bez vakcinace nést plnou zodpovednost a už má jakýkoliv průbeh.

Myslím, že by se především měli nechat očkovat starší, zejména ti, kteří infekci neprodělali. Pokud si nejsou jisti, a si nechají (třeba i na vlastní náklady) vyšetřit protilátky - zjevně to za to stojí.
Netuším, kolik ti je, Serigalo, ani jaký je tvůj imunostatus, tak mlčím. I kdyby producenti vakcín převzali plnou nebo částečnou odpovědnost za své dílo, tomu, kdo by byl postižený by to bylo houby platné.
Poněkud mě dráždí senioři, kteří infekci neprodělali a nechtějí se očkovat s tím, že vakcína není vyzkoušená. Přijde mi to sobecké a narcistní, bez ohledu na vše ostatní. Už jen proto, že tím podporují chaotické kroky této vlády, která pod záminkou ochrany seniorů bude stále omezovat normální sociální kontakty ve společnosti a vyžadovat povinné očkování dětí.
Připomíná mi to příběh ze Starého zákona, jak před Šalamouna předstoupí dvě ženy a každá o sobě tvrdí, že je matkou jednoho kojence.
Hodně mě dráždí očkování na nádražích, v obchodních centrech a podobně.

Není tady

 

#540 7. 8. 2021 15:03

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Jedna z nich lhala. Sobecky. Druhá za cenu osobní bolesti ustoupila.
Akorát že spravedlnost zvítězila, díky Šalamounově moudrosti.
Kdo je u nás Šalamoun?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#541 7. 8. 2021 19:40

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

Líbil se mi komentář jedné učitelky: Buď to bude v pohodě a nebo posloužím budoucím generacím jako pokusnej králík smile Zajímalo by mě, jestli je ta vakcína škodlivější než žluč, kterou v sobě mnozí neočkovaní neustále vzkypují. Konečně je tady něco, něco významného, co si člověk může sám ovlivnit a nést za to plnou zodpovědnost. A stejně je to špatně. Lidé chtějí mít právo volby, ale už odmítají tu zodpovědnost. Když se nechám naočkovat, přijímám zodpovědnost za případné následky, když se nenechám naočkovat, přijímám zodpovědnost za omezený přístup na některé akce a nebo důslednější kontroly. Ale co tak pozoruju, tak některým (především) neočkovaným by se líbilo, aby zodpovědnost nesly farmaceutické firmy a vláda. Beru to tak, že mám na stole dvě nabídky a vyberu si tu, která je pro mě nejpřijatelnější. Z jakéhokoli důvodu.

Jo a tohle je právě ten velký omyl. Jsou tu dvě nabídky (ZATÍM - věř, že to skončí u jedné). Nabídky, které se mi pranic nelíbí, protože obě jsou špatné. Je v ohrožení svoboda, což jsem nikdy dřív nevěřila, že by bylo v dnešní době možné.
Nedávno jsem viděla video, kde stará paní, která přežila holokaust, tak tuto dobu (ve smyslu ztráty svobody, tu podobnost, že takto to přesně začínalo tenkrát) přirovnává k té strašné době tenkrát. A to lidstvo nesmí už dopustit!

Jo, našla jsem.... neztotožňuji se se vším, ale v mnoha věcech má pravdu.
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/zen … jvJPqV4PpE


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#542 7. 8. 2021 19:44

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Třeba ve školství se  očkování prostě předpokládá. Pokud vím, nikdo nikoho nenutí, ale bere se to jako samozřejmost, když se pedagogičtí pracovníci věnují dětem a mladým lidem.

Tak nenutí nebo se to bere jako samozřejmost? smile
Naštěstí ani tam to není povinné! Naštěstí! Vrabčáku, co by neočkovaný učitel mohl dětem způsobit? smile Naprostá většina těch dětí (zatím) není očkovaná, navíc pokud to dítě chytí, tak z 99% to ani nepozná. Co by jim teda jeden očkovaný učitel pomohl? V čem?

Je to tak, jak píše vrabčák. Kantoři to berou jako samozřejmost. Moc nenaočkovaných jic neznám, šli do toho skoro všichni. Leno, očkovaný učitel dětem pomůže hrozně moc a to tím, že (snad) neonemocní nebo jen lehce. Ony se totiž na podzim ještě před celostátním uzavřením škol zavíraly jednotlivé školy a školky ne kvůli dětem, ale kvůli dospělým - kantoři padaly jak švestky .U dětí toto onemocnění probíhalo naštěstí ve velice mírné formě (o té víc se ale roznášelo), ale ve školách neměl kdo učit.

Já jich nezmám moc, ale zrovna tito, které znám, tak není naočkován nikdo. Pravda, pokud by byly školy otevřené, tak to je fakt - chyběli by. Ale školy byly stejně téměř po celou dobu uzavřené.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#543 7. 8. 2021 20:16

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

rina napsal(a):

Jedna z nich lhala. Sobecky. Druhá za cenu osobní bolesti ustoupila.
Akorát že spravedlnost zvítězila, díky Šalamounově moudrosti.
Kdo je u nás Šalamoun?

Vím o jednom, který má uprostřed "o". wink


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#544 7. 8. 2021 20:49

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

LENNNA napsal(a):

Jo a tohle je právě ten velký omyl. Jsou tu dvě nabídky (ZATÍM - věř, že to skončí u jedné). Nabídky, které se mi pranic nelíbí, protože obě jsou špatné. Je v ohrožení svoboda, což jsem nikdy dřív nevěřila, že by bylo v dnešní době možné.
Nedávno jsem viděla video, kde stará paní, která přežila holokaust, tak tuto dobu (ve smyslu ztráty svobody, tu podobnost, že takto to přesně začínalo tenkrát) přirovnává k té strašné době tenkrát. A to lidstvo nesmí už dopustit!

Jo, našla jsem.... neztotožňuji se se vším, ale v mnoha věcech má pravdu.
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/zen … jvJPqV4PpE

V čem konkrétně mᚠomezenou nebo cítíš ohroženou svobodu?


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#545 8. 8. 2021 9:13

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

vrabčák napsal(a):

rina napsal(a):

Jedna z nich lhala. Sobecky. Druhá za cenu osobní bolesti ustoupila.
Akorát že spravedlnost zvítězila, díky Šalamounově moudrosti.
Kdo je u nás Šalamoun?

Vím o jednom, který má uprostřed "o". wink

Sedím si na káblu. rodna
Kdo to je?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#546 8. 8. 2021 9:28

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Od prvního pohledu velmi inteligentní paní!
Plně souhlasím!
👍


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#547 8. 8. 2021 9:34

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

V čem konkrétně mᚠomezenou nebo cítíš ohroženou svobodu?

Nejsem Lena, ale nemůžeš někam, nemůžeš něco, když nemᚠštempl, není omezení?!?
PS: Ve světských zákonech ohledně kovidu NIC TAKOVÉHO NENÍ!

Upravil(a) rina (8. 8. 2021 9:38)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#548 8. 8. 2021 10:54

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Palomita napsal(a):

Stále nechápu odkud se bere tato domněnka. Vakcína působí stejně asi jako pás v autě. To že si ho před jízdou zapnu, opravdu neznamená, že jsem nesmrtelná a že se mi při nehodě nemůže nic stát! A nejedná se pouze o tuto vakcínu, ale o každou. Proč nikdo z těch fanatických odpůrců neřeší speciál na OH? Bylo tam tuším 41 lidí, z toho 5? neočkovaných, nevím přesně. Pointa je, že VŠICHNI neočkovaní se nakazili a pouze 1-2 očkovaní (na to, že jich tam byla většina to beru jako úspěch). Tohle je to, co ta vakcína dělá. Nechrání 100%, ale snižuje riziko nákazy a následně přenosu. Být poměr naočkovaných a neočkovaných naopak, tak si tam neškrtne vůbec nikdo.. Neočkovaní olympionici si nesou svou plnou zodpovědnost za to, že se nemohli zúčastnit OH, ovšem omezili tím zásadně i zbytek skupiny. A to už není zodpovědnost pouze za sebe sama. Aspoň podle mě a to je oč tu běží.

Psala jsem tohle: “ Ti co se nenechají očkovat by ty co jsou očkování neměli jak ohrozit ,POKUD BY však vakcína splňovala svůj účel chránit proti nákaze. Protože právě vím že vakcína nechrání ani nebrání přenosu mutací.
Máme přeci dostupné i jiné informace než ty které uvádiš. Vakcína před infikcí nechrání, zvyšuje ale zatim co víme ochranu proti závažnému průběhu nemoci.
Nebudu přirovnáván například vakcínu proti obrně nebo tetanu k pásům v autě, ta metafora mě osobně nepřijde vhodná jako tobě.
Smrtelní jsme všichni.
Nesouhlasím tímto zároveń s názorem že neočkování omezují ty očkováné.

Polomita nemůžeme si rozumět. Každá se díváme z jiného úhlu.
Ještě bych chtěla dodat že nevím proč se v reakci na můj příspěvek vyjadrujeœ k fanatickým odpůrcům.
Neberu si to osobně ale přesto se mi to nelíbí že to v té reakci je,
To je totéž jakobych řekla že všichni kdo podporují vakcínu jsou fanatičtí zastánci.

Upravil(a) Serigala (8. 8. 2021 10:57)

Není tady

 

#549 8. 8. 2021 11:07

Serigala
♥♥♥♥---
Registrovaný: 5. 8. 2021
Příspěvky: 427

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Barča napsal(a):

Poněkud mě dráždí senioři, kteří infekci neprodělali a nechtějí se očkovat s tím, že vakcína není vyzkoušená. Přijde mi to sobecké a narcistní, bez ohledu na vše ostatní. Už jen proto, že tím podporují chaotické kroky této vlády, která pod záminkou ochrany seniorů bude stále omezovat normální sociální kontakty ve společnosti a vyžadovat povinné očkování dětí.
.

Barčo tomuhle nerozumím. To na mě působí jakoby za chaotické kroky vlády mohli senioři. S tím nesouzním. S očkováním děti ale naprosto nesouhlasím.

Není tady

 

#550 8. 8. 2021 11:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

rina napsal(a):

Selima tuším psala, že musela, jinak by nemohla učit. Ale pardon, to není nařizovat! Má na výběr. Buď očkování, nebo nazdar...

To si vzpomínᚠdobře, akorát jsi zapomněla na to, že Selima žije na Slovensku.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů