Oznámení

16.srpna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

16.srpna : Co upéct z ostružin? Dvoubarevný suverénně snadný ostružinový koláč s drobenkou a mandlemi

14.srpna : Poprvé do školky aneb školka není bubák.

#476 23. 7. 2021 21:39

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

mia napsal(a):

Pokud jde o očkování, od začátku bylo jednotlivým věkovým skupinám postupně nabízeno, podle vyhodnocené míry rizika, tedy podle věku, a rozhodně do toho nebyl nikdo nucen. Spousta lidí to nevyužila a nic se jim neděje. Každý si vyhodnotil svá pro a proti a podle toho se zařídil a nikdo je nijak neperzekuuje, jejich rozhodnutí je respektováno, pokud vím.

Ano, zatím to bylo dá se říci dobrovolné, ale že by bylo rozhodnutí respektováno a nikdo nijak neperzekuuje - to si nemyslím. Ikdyž připouštím, že zatím je to v malé míře, ale podle mého to teprve začne. Už to pomaličku začíná - od září se neplatí testy neočkovaným, chudáci neočkované děti (na rozdíl od očkovaných) se ve škole budou testovat.... ano, zatím se nic tak moc neděje, ale kdybych si mohla vsadit, tak se vsadím, že začnou na neočkované vyvíjet velký tlak, omezení, "tresty" a skončí to povinným očkováním.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#477 23. 7. 2021 21:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

A ještě pár slov k Mie. Stále říkám to, že každý má právo se rozhodnout, co se svým zdravím/životem udělá. Ale jeslti sis všimla, tak nám začínají toto právo brát, protože nás do vakcín nutí a vytvářejí na nás neskutečný tlak

Keilo máš pocit, že Tě někdo do vakcín nutí. Zamyslela ses , k čemu ty vakcíny jsou? Znovu se vrátím k tomu, co jsem psala výše - jde o možnost dalšího zahlcení nemocnic a omezení CELKOVÉ zdravotní péče. To je to největší nebezpečí.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#478 23. 7. 2021 21:49

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

mia napsal(a):

Pokud jde o očkování, od začátku bylo jednotlivým věkovým skupinám postupně nabízeno, podle vyhodnocené míry rizika, tedy podle věku, a rozhodně do toho nebyl nikdo nucen. Spousta lidí to nevyužila a nic se jim neděje. Každý si vyhodnotil svá pro a proti a podle toho se zařídil a nikdo je nijak neperzekuuje, jejich rozhodnutí je respektováno, pokud vím.

Ano, zatím to bylo dá se říci dobrovolné, ale že by bylo rozhodnutí respektováno a nikdo nijak neperzekuuje - to si nemyslím. Ikdyž připouštím, že zatím je to v malé míře, ale podle mého to teprve začne. Už to pomaličku začíná - od září se neplatí testy neočkovaným, chudáci neočkované děti (na rozdíl od očkovaných) se ve škole budou testovat.... ano, zatím se nic tak moc neděje, ale kdybych si mohla vsadit, tak se vsadím, že začnou na neočkované vyvíjet velký tlak, omezení, "tresty" a skončí to povinným očkováním.

Leno, jen to upřesním - děti se neočkují. Jde o testy. Netestované děti by měly mít jiný režim, aby neohrozily ty ostatní, co se testují. Což je ale v praxi neproveditelné.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#479 23. 7. 2021 21:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Jinak očkuje se v celém světě a jsou země, které si k sobě pustí jen očkované. To my jsem ještě hodně "pozadu".

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#480 23. 7. 2021 21:52

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

keito napsal(a):

Judyno, to, že se zveřejňují statistiky, to je Ok. I když teda mi vadí, že jsou všude kam vlezu. Kdo se chce dozvědět počty těch a těch, mohly by být na jednom místě , a ten se to dozví. Ale takhle se vlastně "útočí" na emoce lidí, totiž na STRACH. A strach dělá s lidmi věci! Třeba to, že ze strachu o zdraví, život dělají rozhodnutí, které by jinak neudělaly...Apropó - strach narušuje imunitu, teda dlouhodobý. že? Stejně tak ty "hadry" na obličeji... To je taky prokázané - lékařky. A hledí na to někdo? Ne. Pak není divu, že lidi kolabují jen kvůli tomu... a další další....Hele, nechci se tu "hádat" nebo donekonečně argumentovat, já prostě vidím věci jinak než ty a spousta jiných lidí....Jen jsem řekla svůj názor a důvody, které mi nedovolí, abych to do sebe nechala píchnout....

A ještě pár slov k Mie. Stále říkám to, že každý má právo se rozhodnout, co se svým zdravím/životem udělá. Ale jeslti sis všimla, tak nám začínají toto právo brát, protože nás do vakcín nutí a vytvářejí na nás neskutečný tlak. A ještě jedna věc se mi nelíbí, jak mnozí do toho jdou  - aby mohli cestovat, mohli do hospody či na nějaké akce... anebo jen proto, že se to "má"...anebo proto, že jsou neskutečně tou mediální masírkou vystresováni......

Proč teda nosí roušky lékaři odjakživa u operací? Už dávno před kovidem? A nikdo se nad tím dodnes nepozastavoval.
A u návštěv hospod a akcí je to logické vyžadovat test nebo očkování....velká koncentrace lidí znamená šíření jakékoliv nákazy. A nikdo je nenutí tam chodit, mají možnost volby. Potvrzení o bezinfekčnosti a očkování se vyžadovala v různých kolektivech i dřív....teď se to akorát rozšířilo o protikovidová opatření, logicky poté, co tady bylo.

Ne, není to logické! A i tohle je diskriminační minimálně a jsou v tom očkovaní zvýhodňováni. Jak už se ví, tak očkování nezabrání nákaze, takže do té restaurace může přijít očkovaný, který je nakažen a nakazit tam tak nevinné lidi, protože se nemusí testovat. A to není logické ani fér. To je diskriminace jak prase a bude hůř.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#481 23. 7. 2021 22:02

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

mia napsal(a):

Leno, jen to upřesním - děti se neočkují. Jde o testy. Netestované děti by měly mít jiný režim, aby neohrozily ty ostatní, co se testují. Což je ale v praxi neproveditelné.

Judyno, asi nerozumím.... děti nad 12 se mohou již očkovat nebo? A aktuálně je plán takový (do září se může změnit podle situace), že testovat se budou jen neočkované děti. Což je hnus.

- Gary Smith

Není tady

#482 23. 7. 2021 22:04

mia
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

mia napsal(a):

keito napsal(a):

Judyno, to, že se zveřejňují statistiky, to je Ok. I když teda mi vadí, že jsou všude kam vlezu. Kdo se chce dozvědět počty těch a těch, mohly by být na jednom místě , a ten se to dozví. Ale takhle se vlastně "útočí" na emoce lidí, totiž na STRACH. A strach dělá s lidmi věci! Třeba to, že ze strachu o zdraví, život dělají rozhodnutí, které by jinak neudělaly...Apropó - strach narušuje imunitu, teda dlouhodobý. že? Stejně tak ty "hadry" na obličeji... To je taky prokázané - lékařky. A hledí na to někdo? Ne. Pak není divu, že lidi kolabují jen kvůli tomu... a další další....Hele, nechci se tu "hádat" nebo donekonečně argumentovat, já prostě vidím věci jinak než ty a spousta jiných lidí....Jen jsem řekla svůj názor a důvody, které mi nedovolí, abych to do sebe nechala píchnout....

A ještě pár slov k Mie. Stále říkám to, že každý má právo se rozhodnout, co se svým zdravím/životem udělá. Ale jeslti sis všimla, tak nám začínají toto právo brát, protože nás do vakcín nutí a vytvářejí na nás neskutečný tlak. A ještě jedna věc se mi nelíbí, jak mnozí do toho jdou  - aby mohli cestovat, mohli do hospody či na nějaké akce... anebo jen proto, že se to "má"...anebo proto, že jsou neskutečně tou mediální masírkou vystresováni......

Proč teda nosí roušky lékaři odjakživa u operací? Už dávno před kovidem? A nikdo se nad tím dodnes nepozastavoval.
A u návštěv hospod a akcí je to logické vyžadovat test nebo očkování....velká koncentrace lidí znamená šíření jakékoliv nákazy. A nikdo je nenutí tam chodit, mají možnost volby. Potvrzení o bezinfekčnosti a očkování se vyžadovala v různých kolektivech i dřív....teď se to akorát rozšířilo o protikovidová opatření, logicky poté, co tady bylo.

Ne, není to logické! A i tohle je diskriminační minimálně a jsou v tom očkovaní zvýhodňováni. Jak už se ví, tak očkování nezabrání nákaze, takže do té restaurace může přijít očkovaný, který je nakažen a nakazit tam tak nevinné lidi, protože se nemusí testovat. A to není logické ani fér. To je diskriminace jak prase a bude hůř.

Potom je teda diskriminace i to, že např. do mateřských škol smí být přijímány jen děti, které absolvovaly povinné očkování.....toto platí dlouhá léta a nikdo se nad tím nepozastavuje. kdyby toto povinné nebylo, nastal by s velkou pravděpodobností návrat u nás dávno vymýcených nemocí, na které kdysi umírala spousta dětí i dospělých.

Není tady

#483 23. 7. 2021 22:06

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Ano, můžou, ale to je nové. To, o čem píšeš ty, se týkalo testů a dětí, jejichž rodiče odmítají své děti testovat.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#484 23. 7. 2021 22:10

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Leno, očkovaní mají menší virovou nálož, i když se nakazí. Ten přenos je méně pravděpodobný. To máš jako s chřipkou - když jsi proti ní očkovaná, taky se můžeš nakazit, ale máš lehčí, ne život ohrožující, průběh.
Takže se opravdu spíš nakazíš od neočkovaného člověka. Proto ty testy. Samozřejmě výjimky jsou ve všem.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#485 23. 7. 2021 22:32

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhošť
Web

Barča napsal(a):

Ahoj, milá Keito. Vypadá to, že pokud jsi kovid prodělala, nemusíš se nechávat očkovat. Protilátky asi máš ( je možné si je nechat vyšetřit, buď jako samoplátce nebo, s žádankou od imunologa/alergologa, plicaře, epidemiologa nebo infekcionisty, na pojišťovnu. Na rozdíl od pouze očkovaných máš protilátky nejen proti spikeovému antigenu, ale i dalším virovým antigenům a aktivovanou i slizniční imunitu, buněčnou imunitu, NK buňky a spoustu dalšího.
Jinak si myslím, že ty informace o pozitivním výsledku u nevyšetřených jsou hoaxy, ačkoliv vím o několika nabourání se do účtů.
Většinu informací bych nebrala tak vážně, virus neznáme až tak dlouho a krom toho ten virus neumí číst, takže neví, co má dělat ...
Myslím si, že na průběh infekce má vliv hlavně nakažený, jaké má imunitní vlastnosti a v jaké je jeho imunita i on sám vyladěnosti a momentální
kondici.

Ahoj milá Barčo, test na protilátky jsem si samozřejmě nechala udělat - mimochodem, ten si člověk vždy musí zaplatit, alespoň to mi tvrdili lékaři, na které jsem se obrátila - ale to nevadí, chtěla jsem to vědět i když jsem byla přesvědčená, že ho mám, onemocněla totiž celá naše rodina v jeden den všichni :-), ostatní si nechali dělat test - výtěr nosu, a byli pozitivní, já ne..... proto jsem si nechala udělat ten test z krve poté, co jsem se uzdravila... a výsledek byl - že jsem covid prodělala....

Není tady

#486 23. 7. 2021 22:37

keito
♥♥♥♥♥--
Místo: Unhošť
Web

Judyna napsal(a):

A ještě pár slov k Mie. Stále říkám to, že každý má právo se rozhodnout, co se svým zdravím/životem udělá. Ale jeslti sis všimla, tak nám začínají toto právo brát, protože nás do vakcín nutí a vytvářejí na nás neskutečný tlak

Keilo máš pocit, že Tě někdo do vakcín nutí. Zamyslela ses , k čemu ty vakcíny jsou? Znovu se vrátím k tomu, co jsem psala výše - jde o možnost dalšího zahlcení nemocnic a omezení CELKOVÉ zdravotní péče. To je to největší nebezpečí.

Judyno, ano, ten nátlak tu je a velký a dle toho, co člověk slyší se asi bude ještě  stupňovat.... a začíná diskriminace neočkovaných, ať pro to mají důvod jakýkoli  .... ale už to nechci dál rozvádět ;-) ... myslím, že jsem svůj názor napsala, vy ostatní taky....takže tak ;-)

Není tady

#487 24. 7. 2021 8:29

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Ano, můžou, ale to je nové. To, o čem píšeš ty, se týkalo testů a dětí, jejichž rodiče odmítají své děti testovat.

Ne, já nepíšu o žádném odmítání testů rodiči, píši o tom, že očkované děti se nebudou muset testovat a neočkované ano.

- Gary Smith

Není tady

#488 24. 7. 2021 8:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Leno, očkovaní mají menší virovou nálož, i když se nakazí. Ten přenos je méně pravděpodobný. To máš jako s chřipkou - když jsi proti ní očkovaná, taky se můžeš nakazit, ale máš lehčí, ne život ohrožující, průběh.
Takže se opravdu spíš nakazíš od neočkovaného člověka. Proto ty testy. Samozřejmě výjimky jsou ve všem.

Já si to nemyslím. Ale chápu, že se neshodneme smile  Ale to je jedno, jde o to, že očkovaný může být přenašeč a kohokoliv nakazit. A pokud toto hrozí, měl by být testován, aby k tomu nedocházelo. Stejně tak jako musí nosit respirátor - ze stejného důvodu. Takže to, že nemusí na test - to je nesmysl, který je tu jen proto, aby lidem dali další důvod, proč se nechat očkovat (a že takové znám).
A dodám ještě - nemusí se testovat - ono by se to moc nehodilo do statistik, vidět, kolik lidí s očkováním je pozitivních. Takto se to nezachytí a můžeme vyprávět, jak je očkování děsně super.

Upravil(a) LENNNA (24. 7. 2021 8:35)

- Gary Smith

Není tady

#489 24. 7. 2021 9:08

mia
♥♥♥♥♥♥-

Ono stanovení jakýchkoliv pravidel by se mohlo takto chápat jako diskriminace.....a že je těmi pravidly prošpikovaná každá společnost a každé má svůj důvod a nemusí se některým líbit.....mohla bych uvést tisíc příkladů.....proč mohou dostat řidičák až osmnáctiletí, sedmnáctiletí mohou polemizovat, že jsou vyspělejší než některý osmnáctiletý....vstup leckam jen ve společenském oděvu, když se v něm někteří necítí...... jsou pravidla, která se nám nemusí líbit, ale z nějakého důvodu tu prostě zavedena jsou a respektují se.

S tím očkováním je to jednoduše tak, že když se sejde banda očkovaných a vzájemně se nakazí, předpokládá se, že by měli mít lehčí průběh, nezahltí nemocnice a bude jich míň umírat.....to je podle mě účel. Jak je to s potencionální výší virové nálože u těch, co kovid prodělali, to nejsem schopná posoudit, to úplně přesně nedokážou říct ani odborníci, protože ta dlouhodobá zkušenost tu zatím není.
Statistiky podílu nakažených očkovaných jsem taky někde viděla, nemyslím, že by se tajily. Neviděla bych v tom žádné snahy o utajení ani žádné konspirace.....a na nikoho není vyvíjen žádný nátlak ohledně očkování pokud vím, jen je nastaveno v těch případech dodržování jistých pravidel, které mají podle těch, co se tím zabývají, praktický smysl. Nic víc v tom nevidím.

Není tady

#490 24. 7. 2021 9:41

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Diskriminovaní jsou zejména ti, kteří kovid prodělali před více než 180 dny, mají po prodělaném onemocnění protilátky a jedná se s nimi jako s " naivními". Ačkoliv si třeba na vlastní náklady nechají stanovit protilátky (to je asi i případ Keito, která, ačkoliv měla negativní PCR, onemocnění vzhledem k pozitivním protilátkám prodělala - a ta nebude mít certifikát ani na těch 180 dní). To je nesprávné, nespravedlivé a  vzbuzuje podezření.

Není tady

#491 24. 7. 2021 10:28

mia
♥♥♥♥♥♥-

Není tady

#492 24. 7. 2021 10:45

rina
♥♥♥♥♥♥-

Keito nenapsala, že jí potvrdili protilátky. Já jsem si je taky placeným testem nechala potvrdit,a ačkoliv mi  "prodělání" potvrdili, protilátek mi zůstalo minimum.
Judyna píše jak soupis pozitivních poznatků "odborníků", a to, že někdo tomu prostě nevěří, nerespektuje. Napsat 'jste nezodpovědní hlupáci' nemá odvahu, ale celé její psaní a vysvětlování je tou myšlenkou protkáno... 🤭
Omlouvám se, jestli to někdo chápe jako útok z mé strany na Judy, není tomu tak. Jen jsem napsala, jak ji vnímám já. rodna

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#493 24. 7. 2021 10:59

Barča
♥♥♥♥♥♥-

mia napsal(a):

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/koronavirus-test-protilatek-covid-19-cesko_2105160010_ako

Jasně, takhle to vidí profesor Chlíbek a spol. . Nezmínil tu, že po očkování se tvoří tytéž protilátky jako po onemocnění, ale po onemocnění se tvoří navíc protilátky proti více virovým antigenům, protože na rozdíl od všech u nás používaných vakcín, které obsahují jen spike antigen nebo informaci pro jeho tvorbu (mRNA vakcíny), virus prezentuje antigenů víc. Nebezpečné jsou zejména mutace při kódování toho spike antigenu. Při případných výraznějšch změnách budou tedy uzdravení chráněni více, než očkovaní, protože mají protilátky i proti jiným konzervativnějším antigenům. A to jde jenom o ochranu protilátkami. U virů je kruciální činnost takzvané buněčné imunity a přirozené imunity. Ty jsou zřejmě stimulovány i vakcínami, ale nejspíš méně komplexně, než infekcí.

Není tady

#494 24. 7. 2021 11:11

Barča
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Keito nenapsala, že jí potvrdili protilátky. Já jsem si je taky placeným testem nechala potvrdit,a ačkoliv mi  "prodělání" potvrdili, protilátek mi zůstalo minimum.
Judyna píše jak soupis pozitivních poznatků "odborníků", a to, že někdo tomu prostě nevěří, nerespektuje. Napsat 'jste nezodpovědní hlupáci' nemá odvahu, ale celé její psaní a vysvětlování je tou myšlenkou protkáno... 🤭
Omlouvám se, jestli to někdo chápe jako útok z mé strany na Judy, není tomu tak. Jen jsem napsala, jak ji vnímám já. rodna

Jako insider sí nedovedu představit, že by vyšetřením protilátek mohli prokázat prodělané onemocnění jinak, než že by měla protilátky a zároveň nebyla očkovaná.
U odborníků je svízel, že někteří někdy nedohlédnou za plot své odbornosti. A krom toho jsou, stejně jako neodborníci, cloumáni emocemi,
někteří pak vzhledem ke své odbornosti mohou na věc nahlížet prismatem určitého zájmu.

Není tady

#495 24. 7. 2021 11:17

Barča
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Pokud máš specifické protilátky proti SARS-CoV-2 po prodělaném onemocnění, tak není až tak důležité, kolik jich je, protože máš připravený aparát, který je schopen je začít mrskat jak Baťa cvičky, ledva se s tím virem zase setkáš. Tedy, pokud nebudeš v tu dobu nějak oslabená, nedostatečná
(třeba i ve smyslu přehnané reakce).

Není tady

#496 24. 7. 2021 11:34

rina
♥♥♥♥♥♥-

Ano, to jsem pochopila. Nebylo jich potřeba moc, nebude zas. 🤭 Mám prostě štěstí.  Myslím že hlavně proto, že jsem jinak zdravá...

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#497 24. 7. 2021 11:53

Barča
♥♥♥♥♥♥-

rina napsal(a):

Ano, to jsem pochopila. Nebylo jich potřeba moc, nebude zas. 🤭 Mám prostě štěstí.  Myslím že hlavně proto, že jsem jinak zdravá...

Bylo jich určitě víc, protože byly potřeba. Funkční imunitní systém je velmi dynamický a regulovaný.

Není tady

#498 24. 7. 2021 14:18

rina
♥♥♥♥♥♥-

👍

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#499 24. 7. 2021 21:00

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Neznám zdroj, četla jsem v jiné diskusi.... ale bylo by to zajímavé, pokud by to byla pravda, že?
...při 28 denním sledování v Británii bylo ze 117 úmrtí na covid "jen" 44 u neočkovaných a nopak 50 u plně očkovaných dvěma dávkami...

No, vida, tak nejen Británie, ale zajímavé výsledky jsou i z Izraele:
"Ze 143 hospitalizovaných pacientů bylo 58 % plně očkováno, 39 % nebylo očkováno vůbec a 3 % byla očkována částečně."
Nevypovídá to trochu o něčem? smile
https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/poz … WwlvpcDi8c

- Gary Smith

Není tady

#500 25. 7. 2021 10:42

rina
♥♥♥♥♥♥-

Těch očkovaných mrtvých proti neočkovaným je nějak moc! dumbom

Klid v duši přeji všem.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí