Oznámení

30. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

30. listopadu : Pracny, zázvorky a anýzky. Trojice voňavého cukroví, bez kterého nejsou Vánoce!

30. listopadu : Originální vánoční dekorace. Stačí pár klacíků a bílá barva.

#376 10. 7. 2021 11:17

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Re: Nechat se ockovat nebo ne ?

Přesně, názory druhých nemusíme považovat za pravdu, ale minimálně by v nás měly podnítit otázky. Osobně netuším, kdo z výrobců bere za své vakcíny zodpovědnost. Tu nese vždy pacient. Při vyžadování zodpovědnosti po výrobcích se konají vlekoucí se soudy i několik let. Ale zase se to hodí jako "argument", který dobře zní. Zároveň by mě zajímalo vyčíslení rizik o kterých se Peková zmiňuje. Více než 50 % nebo 0,005 %? Nebo alespoň pravděpodobnost, že se tak stane a proč? Co obsahují ty vakcíny tak škodlivého? A nebyla by politická společnost proti sobě? Zvyšovat si počet práce neschopných? Riziko nežádoucích účinků existuje vždy a u každého léku. To je fakt, na který člověk nemusí být odborník. V tomto ohledu mě zajímají spíš čísla, než pocity a domněnky. Peková mi připomíná Šmuclera v sukních. Je přesvědčena o své pravdě a proto ji hlásá do světa. Žijeme ve svobodné zemi a své příznivce a zastánce si najde. Jako ostatní každý, kdo má názor a hlásá jej veřejně smile

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#377 11. 7. 2021 9:00

bertice
♥------

S očkováním pořád váhám, dcera měla po Moderně velké zdravotní problémy, což mně prozatím odradilo. Synové se nechali očkovat jen kvůli cestování, problémy také byly, ale menší. Sleduji situaci na Slovensku, jeden syn tam bydlí. Nechápu nařízenou karanténu, když je test tam i zpět a ještě registrace při příjezdu i odjezdu. vypadá to tak, že se dlouho na návštěvu nedostanu. Testy se tam již platí, 10 a 60 Euro. S placenými testy nesouhlasím, několik měsíčně by jich mělo zůstat zdarma.

Není tady

#378 11. 7. 2021 12:35

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Opatření na Slovensku jsou hodně přehnaná. sad Určitě by několik testů měsíčně mělo být zdarma.

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#379 11. 7. 2021 12:56

vera
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

Pro mě je Peková naprosto nedůvěryhodná............

Vero, protože jsi očkovaná? smile  Nebo kvůli kauzám? Nedá se jí upřít, že je odbornice a ví o čem mluví. Ať se nám to líbí nebo ne.

Koronavirus vznikl v laboratoři, stojí si za svým mikrobioložka Soňa Peková. Dospělí i děti podle ní přišli během pandemie o svobodu a nechali se zblbnout politickými faktory. O očkování molekulární genetička tvrdí, že vakcinace proti „laboratorním šmejdům“ je absurdní. A to přesto, že nejvíce proočkované země, tedy například Velká Británie či Izrael, hlásí, že vakcinace je účinná.

Třeba i pro tyto názory je pro mě nedůvěryhodná...................

Není tady

#380 11. 7. 2021 14:30

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

vera napsal(a):

LENNNA napsal(a):

vera napsal(a):

Pro mě je Peková naprosto nedůvěryhodná............

Vero, protože jsi očkovaná? smile  Nebo kvůli kauzám? Nedá se jí upřít, že je odbornice a ví o čem mluví. Ať se nám to líbí nebo ne.

Koronavirus vznikl v laboratoři, stojí si za svým mikrobioložka Soňa Peková. Dospělí i děti podle ní přišli během pandemie o svobodu a nechali se zblbnout politickými faktory. O očkování molekulární genetička tvrdí, že vakcinace proti „laboratorním šmejdům“ je absurdní. A to přesto, že nejvíce proočkované země, tedy například Velká Británie či Izrael, hlásí, že vakcinace je účinná.

Třeba i pro tyto názory je pro mě nedůvěryhodná...................

Vero, ad tučné - o tom žádná! Ale účinnost nyní na covid by nemělo být jediné, co nás má zajímat. A zdraví i do budoucna, což je mnohem důležitější.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#381 11. 7. 2021 14:38

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Palomita napsal(a):

Přesně, názory druhých nemusíme považovat za pravdu, ale minimálně by v nás měly podnítit otázky. Osobně netuším, kdo z výrobců bere za své vakcíny zodpovědnost. Tu nese vždy pacient. Při vyžadování zodpovědnosti po výrobcích se konají vlekoucí se soudy i několik let. Ale zase se to hodí jako "argument", který dobře zní. Zároveň by mě zajímalo vyčíslení rizik o kterých se Peková zmiňuje. Více než 50 % nebo 0,005 %? Nebo alespoň pravděpodobnost, že se tak stane a proč? Co obsahují ty vakcíny tak škodlivého? A nebyla by politická společnost proti sobě? Zvyšovat si počet práce neschopných? Riziko nežádoucích účinků existuje vždy a u každého léku. To je fakt, na který člověk nemusí být odborník. V tomto ohledu mě zajímají spíš čísla, než pocity a domněnky. Peková mi připomíná Šmuclera v sukních. Je přesvědčena o své pravdě a proto ji hlásá do světa. Žijeme ve svobodné zemi a své příznivce a zastánce si najde. Jako ostatní každý, kdo má názor a hlásá jej veřejně smile

Palomito, vše výborné otázky, nad kterými by se měl člověk zamyslet a hledat! tummenupp Nic není tak černobílé a jednoduché, máš pravdu, že velmi důležité jsou i čísla, kterých se to týká a to Peková (ani nikdo jiný) asi nezmiňuje! Přitom to je dost zásadní!
Zvyšovat si práci neschopných... ani to není tak jednoduché, pokud člověk nevidí dál... pokud bychom zašli do extrému (který se jako extrém jeví dnes a většina z nás mu nevěří, ale co když?).... klidně by byl nyní vítán velký počet práce neschopných, kdyby to ve finále znamenalo v budoucnu velké snížení počtu lidí celkově.
Jinak o své pravdě je přesvědčen asi každý z těch odborníků, ať už tvrdí A nebo B.
Vše ukáže jen čas, nikdo jiný.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#382 11. 7. 2021 14:43

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

bertice napsal(a):

S očkováním pořád váhám, dcera měla po Moderně velké zdravotní problémy, což mně prozatím odradilo. Synové se nechali očkovat jen kvůli cestování, problémy také byly, ale menší. Sleduji situaci na Slovensku, jeden syn tam bydlí. Nechápu nařízenou karanténu, když je test tam i zpět a ještě registrace při příjezdu i odjezdu. vypadá to tak, že se dlouho na návštěvu nedostanu. Testy se tam již platí, 10 a 60 Euro. S placenými testy nesouhlasím, několik měsíčně by jich mělo zůstat zdarma.

Tak to mají přísné! va Často je následujeme po čase, tak uvidíme, co přijde... Na druhou stranu možná lepší opatrnost, všichni ví, jak to vypadalo loni po létě! Než neopatrnost - viz. u nás, že se nemusí vůbec testovat očkovaní oběma dávkami. Což je asi špatně, může se to tím hodně rozjet.

- Gary Smith

Není tady

#383 11. 7. 2021 15:34

Xsara1
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

Peková mi připomíná Šmuclera v sukních. Je přesvědčena o své pravdě a proto ji hlásá do světa.

Je ale dobré si uvědomit, že doktorka Peková je na rozdíl od Šmuclera odbornicí v daném oboru, což tu "její pravdu" posouvá do trochu jiného světla. wink

A v tom, že nejvíce postiženy pandemií byly děti, má naprostou pravdu, což potvrzuje i enormní nárůst dětských psychiatrických diagnóz a dětí vyžadujících hospitalizaci na psychiatrii.
Stejně tak je pravda, že celá věc je zpolitizovaná, a notně podporovaná médii, což bylo skvěle vidět při tornádu na Moravě. Několik dní covid ani očkování prostě neexistovalo.

Upravil(a) Xsara1 (11. 7. 2021 15:38)

"Každý chce jít do nebe, ale nikdo nechce zemřít." Peter Tosh

Není tady

#384 11. 7. 2021 16:55

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Xsara1 napsal(a):

Palomita napsal(a):

Peková mi připomíná Šmuclera v sukních. Je přesvědčena o své pravdě a proto ji hlásá do světa.

Je ale dobré si uvědomit, že doktorka Peková je na rozdíl od Šmuclera odbornicí v daném oboru, což tu "její pravdu" posouvá do trochu jiného světla. wink

A v tom, že nejvíce postiženy pandemií byly děti, má naprostou pravdu, což potvrzuje i enormní nárůst dětských psychiatrických diagnóz a dětí vyžadujících hospitalizaci na psychiatrii.
Stejně tak je pravda, že celá věc je zpolitizovaná, a notně podporovaná médii, což bylo skvěle vidět při tornádu na Moravě. Několik dní covid ani očkování prostě neexistovalo.

Na rozdíl od Šmuclera, je mi její projev docela sympatický. wink Za psychiatrické diagnózy dětí opravdu nemůže vláda. V tomto by si měl každý zamést před vlastním prahem. Tady je problém v rodinách a nikoli v tom, že nějaká vláda něco zakáže nebo přikáže. Kdyby začala třetí světová a děti by musely zůstat doma, tak co? Jsou dvě možnosti, jak člověk může covid situaci přežít, buď ji využije ve svůj prospěch a nebo se nechá semlít. Spousta rodičů byla depresivních a agresivních vůči vládním opatřením a pak to samozřejmě nejen odnášely, ale i přejímaly děti. Myslíš, že tohle je nijak nepoznamenalo? A nošení roušky mi tedy opravdu nepřijde jako něco, co by děti mělo psychicky narušit. Naruší je pouze rodiče a jejich názory, popř. chování. Ale opravdu si nemyslím, že je vláda zodpovědná za to, jak se rodiče chovají ke svým dětem a jaké vzorce chování jim předávají.
Média budou psát články, které se čtou. Pokud na to přestaneme klikat (což jsem třeba já už dávno udělala), tak to přestanou média nabízet. Takhle jednoduché to je. Že si na tom politici namastili kapsu je úplně bez debat. A vzhledem k současné situaci si ji ještě chvíli mastit budou.. Ale buďme fér, mastila by každá vláda bez ohledu na stranickou příslušnost smile

Není tady

#385 11. 7. 2021 21:25

Irma
♥♥♥♥---

tummenupp

De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

#386 11. 7. 2021 21:52

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Člověk by se měl držet tří R: Respektu vůči sobě, respektu k ostatním a responzibility = odpovědnosti za svoje jednání. U nás se setkávám spíše s buranstvím (při rouškách demonstrativně pod bradou), Asiaté v MHD s tím problém nemají.
Ano. Také si myslím. Ale musím říct že u nás nikoho bez roušky v obchodě neuvídíte, nosálů velice pomálu. A včera při výletu byla plná lokálka a všichni, včetně dětí, měli poctivě nasazený respirátor.... Takže to je fajn.

Já jsem se nechala očkovat i z toho důvodu, že jsem nechtěla jen sedět a čekat. Chtěla jsem se k tomu psotavit trochu aktivně a zabojovat. Očkování věřím i z toho důvodu, že přemohlo už mnoho i daleko závažnějších chorob. Ale respektuji, že někdo se bojí. Akorát nepobírám lidi, kteří jsou jinak normálně očkovaní - třeba proti tubeře nebo žloutence a tohoto se bojí. Za to, že tomu lidé nevěří, myslím opravdu mohou média a různé konspirační teorie.

Lidé se bojí následků očkování a dlouhodobých následků po kovidu ne? va Vždyť stačí porovnat čísla. Kolik mrtvých tu máme po kovidu, kolik po očkování. Kolik lidí má následky (nejen krátkodobou reakci) po očkování, kolik po kovidu...

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#387 11. 7. 2021 21:55

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

LENNNA napsal(a):

bertice napsal(a):

Tak to mají přísné! va Často je následujeme po čase, tak uvidíme, co přijde... Na druhou stranu možná lepší opatrnost, všichni ví, jak to vypadalo loni po létě! Než neopatrnost - viz. u nás, že se nemusí vůbec testovat očkovaní oběma dávkami. Což je asi špatně, může se to tím hodně rozjet.

Leno, očkovaní se nemusí testovat, protože u nich nemoc buďto vůbec nepropukne nebo jen s velice malou intenzitou. Virová nálož je minimální a tedy nejsou hrozbou pro ostatní. Hrozbou jsou neočkovaní, u nich ta virová nálož může být veliká a jsou tedy nebezpeční. ne pro očkované, ale pro ostatní neočkované.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#388 11. 7. 2021 21:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

K těm přísným pravidlům na Slovensku.... Myslím, že každý stát má povinnost chránit svoje občany a svoje hospodářství. A je na nich, jak to udělá.
Např. na Maltě se rozhodli, že nepřijmou žádného turistu bez ukončeného očkování.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#389 11. 7. 2021 23:09

Xsara1
♥♥♥----

Judyna napsal(a):

Leno, očkovaní se nemusí testovat, protože u nich nemoc buďto vůbec nepropukne nebo jen s velice malou intenzitou. Virová nálož je minimální a tedy nejsou hrozbou pro ostatní. Hrozbou jsou neočkovaní, u nich ta virová nálož může být veliká a jsou tedy nebezpeční. ne pro očkované, ale pro ostatní neočkované.

A proč tedy v domovech důchodců tak důsledně vymáhají na zaměstnancích očkování? Klienti se očkovali v první vlně, jsou tedy chráněni.
Neočkovaní na sebe vzali riziko, že se mohou nakazit (včetně rizika, že mohou zemřít), přesto je jim ze všech stran vyhrožováno restrikcemi, od placení zdravotní péče po vyhazov z práce.
A konečně se to netýká jen domovů důchodců, ale celé společnosti. Ti takzvaně zodpovědní, se nechali očkovat, ti, kteří "dobrovolné" očkování odmítají, jsou těžce šikanováni. Opravdu vám to není divné? Nic vám na tom nesmrdí? Ti neočkovaní plným právem vyhodnotili klady a zápory očkování, a rozhodli se. Na což mají plné právo, protože každý je za své zdraví zodpovědný. Stejně jako ti, co se píchnout nechali. Tuhle povinnost stát opravdu nepřevzal. Stát neodpovídá za případné neblahé následky očkování. Neodpovídá za ně nikdo. Ani výrobce vakcíny. Ale masáž a tlak na neočkované je enormní a nechutný a argumentace dosti chabá.

Není tady

#390 11. 7. 2021 23:29

Xsara1
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

Na rozdíl od Šmuclera, je mi její projev docela sympatický. wink Za psychiatrické diagnózy dětí opravdu nemůže vláda. V tomto by si měl každý zamést před vlastním prahem. Tady je problém v rodinách a nikoli v tom, že nějaká vláda něco zakáže nebo přikáže. Kdyby začala třetí světová a děti by musely zůstat doma, tak co? Jsou dvě možnosti, jak člověk může covid situaci přežít, buď ji využije ve svůj prospěch a nebo se nechá semlít. Spousta rodičů byla depresivních a agresivních vůči vládním opatřením a pak to samozřejmě nejen odnášely, ale i přejímaly děti. Myslíš, že tohle je nijak nepoznamenalo? A nošení roušky mi tedy opravdu nepřijde jako něco, co by děti mělo psychicky narušit. Naruší je pouze rodiče a jejich názory, popř. chování. Ale opravdu si nemyslím, že je vláda zodpovědná za to, jak se rodiče chovají ke svým dětem a jaké vzorce chování jim předávají.
Média budou psát články, které se čtou. Pokud na to přestaneme klikat (což jsem třeba já už dávno udělala), tak to přestanou média nabízet. Takhle jednoduché to je. Že si na tom politici namastili kapsu je úplně bez debat. A vzhledem k současné situaci si ji ještě chvíli mastit budou.. Ale buďme fér, mastila by každá vláda bez ohledu na stranickou příslušnost smile

S tím absolutně nesouhlasím. Vláda je za tuhle situaci plně zodpovědná! Nikde jinde než u nás nebyly školy tak dlouho zavřené a děti izolované. Jak asi rodiče mohli ovlivnit to, že se jejich děti v podstatě nemohly hnout z domova a teď na ně dolehly důsledky roční sociální izolace? Možná depresivní nálady rodičů ke zlepšení nepřispěly, ale ono je těžko být pozitivní, když třeba člověk bojuje o holou existenci, což byla reálná situace mnoha rodin. Ono se na to asi jinak dívá optikou někoho, kdo si ten rok přežil vlastně v pohodlí a nic zásadního mu nechybělo, a nebo optikou třebas matky samoživitelky, která díky tomu šílenství přišla o práci. To je pak velice snadné, nechat se semlít, a hodně  krátkozraké, to těm lidem předhazovat s tím, že to mělo neblahý dopad na jejich děti. Že byli lidé agresivní a naštvaní se taky nelze divit, když vláda, tedy lidé, kteří jsou víc než štědře placeni za vedení a správu státu, vydávají jedno nesmyslné nařízení za druhým, navíc ta nařízení nejsou ani ničím podložená. Nařízení se běžně měnila podle nálady na internetu, podle toho, jak Babišovi marketéři vyhodnotili náladu lidu a její dopad na předvolební preference jejich pána. Nikdo ani netuší, jestli by situace (počty nakažených a mrtvých) nebyla úplně stejná i bez nich. To prostě nikdo neví. Vláda by mimochodem pro tyto situace (epidemie, pandemie) měla mít zpracovaný detailní plán, a podle něho pracovat. Ale tady ani rok po příchodu covidu nevěděla levice, co dělá pravice, a tím nemyslím politické spektrum. Vláda jen vršila jednu chybu na druhou, dělala zmatky, děsila lidi, a plně s doktorkou Pekovou souhlasím když říká, že celá ta věc je zpolitizovaná. A to samozřejmě nejen u nás.

Není tady

#391 12. 7. 2021 7:35

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Xsara1 napsal(a):

S tím absolutně nesouhlasím. Vláda je za tuhle situaci plně zodpovědná! Nikde jinde než u nás nebyly školy tak dlouho zavřené a děti izolované. Jak asi rodiče mohli ovlivnit to, že se jejich děti v podstatě nemohly hnout z domova a teď na ně dolehly důsledky roční sociální izolace? Možná depresivní nálady rodičů ke zlepšení nepřispěly, ale ono je těžko být pozitivní, když třeba člověk bojuje o holou existenci, což byla reálná situace mnoha rodin. Ono se na to asi jinak dívá optikou někoho, kdo si ten rok přežil vlastně v pohodlí a nic zásadního mu nechybělo, a nebo optikou třebas matky samoživitelky, která díky tomu šílenství přišla o práci. To je pak velice snadné, nechat se semlít, a hodně  krátkozraké, to těm lidem předhazovat s tím, že to mělo neblahý dopad na jejich děti. Že byli lidé agresivní a naštvaní se taky nelze divit, když vláda, tedy lidé, kteří jsou víc než štědře placeni za vedení a správu státu, vydávají jedno nesmyslné nařízení za druhým, navíc ta nařízení nejsou ani ničím podložená. Nařízení se běžně měnila podle nálady na internetu, podle toho, jak Babišovi marketéři vyhodnotili náladu lidu a její dopad na předvolební preference jejich pána. Nikdo ani netuší, jestli by situace (počty nakažených a mrtvých) nebyla úplně stejná i bez nich. To prostě nikdo neví. Vláda by mimochodem pro tyto situace (epidemie, pandemie) měla mít zpracovaný detailní plán, a podle něho pracovat. Ale tady ani rok po příchodu covidu nevěděla levice, co dělá pravice, a tím nemyslím politické spektrum. Vláda jen vršila jednu chybu na druhou, dělala zmatky, děsila lidi, a plně s doktorkou Pekovou souhlasím když říká, že celá ta věc je zpolitizovaná. A to samozřejmě nejen u nás.

Jsi přesvědčena, že 80 % všech psych. poruch je spojeno s absencí ve škole a existenčními problémy rodiny? No dle mého to spíš než s ekonomickým statusem souvisí s rodinnými vztahy. Žádná situace na světě neospravedlňuje nikoho, aby ubližoval dětem. Ať už psychicky nebo fyzicky. Největší problém nastal právě v těch patologických rodinách, kde děti neměly kam uniknout a byly doma zavřené i se svými rodiči, kterým sloužily jako hromosvod. Což ostatně naznačuješ i ty ve svém příspěvku, že rodič, který má problémy může děcko využít jako ventil.
Ven nikdo nikomu chodit nezakazoval. Aspoň v našem okrese. 
Naše děti byly celou dobu úplně v pohodě. Já teda trošku ryla hubou o zem, protože jsem suplovala učitele, kteří na střídačku v průběhu celého roku nefungovali, do toho práce na plný úvazek, k tomu ještě vedlejšák a samozřejmě vývařovna a výplň volného času. Každý víkend pro mě byl oázou klidu a "nicnedělání" protože odpadla práce a škola. Možná jsme neřešili existenční problémy, ale i tak se jich nabalilo dost. Do toho průběžně někdo onemocněl, zemřel.. Byl to bohatý rok na různé nemilé situace. Na psychiku velmi náročný. Ale nejsem typ, co by se hroutil nebo svaloval vinu na ostatní, když jde do tuhého, naopak. Pak najednou (únor/březen 2021) nastal zlom. Mladší z děcek začalo být úzkostné a nešťastné, že nemůže chodit do školy a jak mu to chybí a co všechno je špatně. Koukala jsem jak tele na nová vrata, co se děje. Však se spolužáky se normálně vídá, chodí ven, všechno v pořádku. A pak jsem na to přišla. Takže já jak ta pitka se snažím dětem ukázat, že v každé situaci se dá najít i nějaké pozitivum (větší samostatnost, zodpovědnost, jiný styl práce/učení) a pak přijde učitelka (vzor a autorita) a hlásá těm svišťům do hlavy takové úzkostné informace, že vše je špatně, že je to hrozné, že už se to nedá vydržet.. Takže ano, ve finále jsem ještě suplovala psychologa, abych napravila to, co jedna "pozitivní" blbka napáchala v celé třídě. Jestli se chce dospělý hroutit, tak ať to prosím dělá bez dětí a nebere si je jako rukojmí. Za tohle opravdu vláda nemůže, to je selhání jednotlivce! Stejně, jako bych selhala já, pokud bych to dítě v těch úzkostech a depresích nechala bez pomoci, nikoli vláda. Ale beru, že je jednodušší svalit vinu na ostatní, než řídit vlastní život a být zodpovědný za své činy a chování vůči dětem.

Není tady

#392 12. 7. 2021 8:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Xsara1 napsal(a):

Judyna napsal(a):

A proč tedy v domovech důchodců tak důsledně vymáhají na zaměstnancích očkování? Klienti se očkovali v první vlně, jsou tedy chráněni.
Neočkovaní na sebe vzali riziko, že se mohou nakazit (včetně rizika, že mohou zemřít), přesto je jim ze všech stran vyhrožováno restrikcemi, od placení zdravotní péče po vyhazov z práce.
A konečně se to netýká jen domovů důchodců, ale celé společnosti. Ti takzvaně zodpovědní, se nechali očkovat, ti, kteří "dobrovolné" očkování odmítají, jsou těžce šikanováni. Opravdu vám to není divné? Nic vám na tom nesmrdí? Ti neočkovaní plným právem vyhodnotili klady a zápory očkování, a rozhodli se. Na což mají plné právo, protože každý je za své zdraví zodpovědný. Stejně jako ti, co se píchnout nechali. Tuhle povinnost stát opravdu nepřevzal. Stát neodpovídá za případné neblahé následky očkování. Neodpovídá za ně nikdo. Ani výrobce vakcíny. Ale masáž a tlak na neočkované je enormní a nechutný a argumentace dosti chabá.

Starší lidé mají přece daleko slabší imunitní systém, takže ani očkování je nechrání takovou měrou, jakou chrání mladší lidi. Já myslela, že to je jasné. Proto by se měli všichni, co pracují se starými či nemocnými lidmi očkovat povinně, aby je neohrozili.
".....K debatě o nižší efektivitě očkování u starších lidí přispívá Hořejší ujištěním, že jde o běžný jev: „Dá se to prakticky s jistotou očekávat. V případě chřipky je to tak, že u lidí nad 65 let zabírá očkování asi o 50 procent méně.“

Za tato čísla může podle imunologa postupné slábnutí imunitního systému....."
https://www.irozhlas.cz/veda-technologi … 012001_gak

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#393 12. 7. 2021 9:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Palomito, s těmi dětmi to vidím úplně stejně.
Rodiče - a mnozí byli doma na 100% náhradě platu či na ošetřovném, se hroutili ze svých vlastních dětí a děti to samozřejmě odnesly. Ono to v menším probíhá každoročně o velkých prázdninách, kdy se rodiče nemohou dočkat, až půjdou jejich potomci do školy. ( K té učitelce se snad ani vyjadřovat nebudu).
Další věc - děti nám ztloustly. A už vymýšlejí, co by školy měly dělat, aby se to zlepšilo....Rodiče, kteří nechodili do práce a vlastně se ani nikam chodit nemohlo, měli přece možnost být s dětmi co nejvíc venku.
Je pravda, že některé děti opravdu měly problémy kvůli absenci kontaktů se spolužáky. Ale zase - mohly se stýkat venku. Už málo se mluví o tom, že je určitá skupina dětí, kterým naopak domácí vyučování vyhovovalo.
Děti, které už předtím měly psychické potíže, se opravdu mohly zhoršit.

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#394 12. 7. 2021 9:07

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Xsaro, školy byly u nás zavřené dlouho proto, že u nás byla situace téměř nejhorší na světě. Dokonce v počtu úmrtí na počet obyvatel jsem byli myslím úplně první. Bohužel.

Je pravda, že plán na tyto situace měl být dávno připraven. Na tohle nikdo těch 30 let nemyslel. A chyby určitě byly - za největší považuju, když Babiš lońské září prohlášil, že roušky ve škole nejsou třeba.....Ty výměny ministrů zdravotnictví zrovna v této době, to bylo taky špatně.
Rovněž osvěta kvůli očkování měla být určitě větší. Ale je fakt, že ani já bych ještě před časem neřekla, že po tolika letech úspěšných vakcín proti různým nemocem, budě někdo spřádat konspirační teorie na téma očkování.
Ale je pravda, že i dnes se najdou lidé, kteří tvrdí, že Země je placatá....

Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#395 12. 7. 2021 17:38

rina
♥♥♥♥♥♥-

Kdo se nehroutil, je buď supergeroj, nebo supertupoň, podle mně...

Upravil(a) rina (12. 7. 2021 18:18)

Klid v duši přeji všem.

Není tady

#396 12. 7. 2021 18:49

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

Akorát nepobírám lidi, kteří jsou jinak normálně očkovaní - třeba proti tubeře nebo žloutence a tohoto se bojí. Za to, že tomu lidé nevěří, myslím opravdu mohou média a různé konspirační teorie.

Judyno, to jsem já smile  Vnímám opravdu rozdíl mezi vakcínami. Jaký rozdíl tu bylo už mnohokrát řečeno.

- Gary Smith

Není tady

#397 12. 7. 2021 18:53

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

bertice napsal(a):

Toto vidím také jinak smilerodna  Dotáhnout to může kdokoliv. Tím že netestují všechny, tak se to bohužel zase rozšíří masivně asi.
Ale kdo ví, třeba to nebude tak černé, mnoho odborníků poslední dobou říká, že my Češi jsme hodně moc promoření (na rozdíl od jiných zemí) a to je ještě lepší ochrana než očkování.
Mimochodem, kdo byl očkován Pfizerem před více než 3 měsíci, tak nyní už má prý absolutní minimum protilátek a očkování je tak skoro k prdu.

- Gary Smith

Není tady

#398 12. 7. 2021 19:31

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Co mi přijde zajímavé, tak podle některých se z covidu (neznámý, možná geneticky modifikovaný a má docela grády) udělal zbytečný strašák, který má za cíl manipulovat lidmi. Ale ti stejní nyní používají úplně stejnou zastrašovací manipulaci s očkováním. Přitom tam už jsou známé nějaké postupy a účinky dlouhodobě, byť je tato vakcína nová. Tak buď zastrašovat ano nebo ne a ne podle toho, jak se mi to hodí smile
Největší strach má člověk z neznámého. A tady je hodně neznámých, ať u covidu jako takového nebo u očkování. Začala jsem si cíleně studovat jednotlivé očkovací látky. Co mě zarazilo u Pekové, když dávala příklad s boreliozou. Ještě musím pozjišťovat, k čemu je mj. protein S obsažený v mRNA, na který má následně tělo tvořit protilátky. Ale tak snad to nevyvíjeli úplní blbci a tohle by si prověřili, ne? smile

Není tady

#399 12. 7. 2021 19:49

vera
♥♥♥♥♥♥-

LENNNA napsal(a):

Judyna napsal(a):

LENNNA napsal(a):

Toto vidím také jinak smilerodna  Dotáhnout to může kdokoliv. Tím že netestují všechny, tak se to bohužel zase rozšíří masivně asi.
Ale kdo ví, třeba to nebude tak černé, mnoho odborníků poslední dobou říká, že my Češi jsme hodně moc promoření (na rozdíl od jiných zemí) a to je ještě lepší ochrana než očkování.
Mimochodem, kdo byl očkován Pfizerem před více než 3 měsíci, tak nyní už má prý absolutní minimum protilátek a očkování je tak skoro k prdu.

jeden z mnoha názorů...............moje kamarádka s celou svou rodinou se dobrovolně přihlásili do sledované skupiny, zrovna včera mi řekla, že se jim všem neustále zvyšují protilátky..................očkovaní před více než 3 měsíci...............a tak by se dalo neustále pokračovat a strašit a vyvracet až do aleluja.................nic neříkající informace, která chce........?????

Není tady

#400 13. 7. 2021 10:12

Xsara1
♥♥♥----

Také jeden názor. usch https://udalosti247.cz/domaci/omezeni-k … d=12585329

Možná by nakonec bylo nejlepší ty, co mají tu drzost odmítnout tu vynikající a všespásnou vakcínu zavřít někam do koncentráků. Nebo rovnou postřílet, aby neohrožovali posvátné zdraví té "zodpovědné" většiny. Škoda, že pan Konvalinka v svém svatém zanícení zjevně ignoruje základy matematiky. Ale to je jistě vedlejší. Důležitější je udělat bububu, a udělat z těch, co to svinstvo odmítnou, vyvrhele společnosti.
A ovce nadšeně a šťastně bečí. Vždyť díky vakcíně můžou do kina nebo se kolektivně ožrat a navíc jim ještě zajistí nesmrtelnost. Nebo že by ne? roll

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí