Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 26. 3. 2021 21:13

Andrea333
♥♥♥----

Re: Nenavist

Barča napsal(a):

Tvoje dcera se určitě vůči tobě vymezuje, kdyby to nedělala, nebyla by to v pořádku. Třeba je nešastná (rodiče, vztahy, vnímání sebe samé a světa.. ) a potřebuje se někomu svěřit. V téhle šílené kovidové době prakticky přišla o všechny "normální" kontakty. A třeba se babička stala jediným člověkem, kterého má a který jí, jak se jí zdá, rozumí. V tom případě tvou dceru těžko může kárat... "zradila" by ji. Asi by bylo dobré se maminky zeptat, jak to je. Tak, aby se to dcera pokud možno nedozvěděla. Ale spíš se starostí o dceru, než jako zhrzená a vysmívaná chuděra.
A vůbec - odkud ty znᚠobsah jejich komunikace?

Dcera samozrejme i chodi s kamarady ven, tak babicka neni jediny clovek ktereho ma.

Není tady

#27 26. 3. 2021 21:39

Andrea333
♥♥♥----

A dcera za mnou prisla a sama mi to rekla, co ji babicka pise.

Není tady

#28 27. 3. 2021 9:58

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

S dcerou mluvit, hledat cestu k sobě.... babičku důrazně usměrnit a nenechat si to líbit.

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#29 27. 3. 2021 12:47

rina
♥♥♥♥♥♥♥

No nevim. Tahle Andrejka se mi vůbec nelíbí!!! dumbom
Kdo se mnou nesouhlasí, omlouvám se vám gloria

Ale s tím, jak ona jedná, a zde očekává souhlas s tím, nesouhlasím, a neshledávám empatii!

dumbom

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#30 27. 3. 2021 12:53

Andrea333
♥♥♥----

rina napsal(a):

No nevim. Tahle Andrejka se mi vůbec nelíbí!!! dumbom
Kdo se mnou nesouhlasí, omlouvám se vám gloria

Ale s tím, jak ona jedná, a zde očekává souhlas s tím, nesouhlasím, a neshledávám empatii!

dumbom

Napodobne.

Není tady

#31 27. 3. 2021 12:55

rina
♥♥♥♥♥♥♥

va

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#32 27. 3. 2021 15:33

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥

Rino, takhle - s takovou nedůvěrou reaguješ často a na různé lidi. hmm
Na Andreině chování a jednání nevidím nic špatného.
Andreo, držím ti palce i pěsti, aby se to všechno co nejdřív zlepšilo. pussa

Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

#33 27. 3. 2021 16:03

rina
♥♥♥♥♥♥♥

vrabčák napsal(a):

Rino, takhle - s takovou nedůvěrou reaguješ často a na různé lidi...

Vrabče, zamýšlela jsi se hlouběji nad jejími nynějšími příspěvky?
Četlas ty její předchozí??

Ano. Vám, co sem chodíte jenom utěšovat a chlácholit, možná připadám zlá.
Já takhle reaguju na ty, kteří jsou sami zlí, a velmi zřetelně (pro vás ostatní fikaně skrytě) se chystají někomu ublížit a vás, a ostatní, kterí se dají, přesvědčit o své svatosti.

Bože, jak to můžete přehlížet, jaká je to ... usch

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#34 27. 3. 2021 16:08

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Andrea333 napsal(a):

Netusim jestli mam nejake frustrace...ale kdyz to rikas, jiste to tak bude.
Vlastne uz jednou se neco podobneho stalo. Neslo o me pomluvy, ale dcera jako nezletila kourila a babicka ji kryla. Samozrejme ze to poznam, a to nemusim koukat do jejiho mobilu.

Takhle se mluví o svém dítěti, o které mám mateřský strach??? va

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#35 27. 3. 2021 16:21

Andrea333
♥♥♥----

Na Tebe nereaguji Motyle.

Upravil(a) Andrea333 (27. 3. 2021 16:30)

Není tady

#36 27. 3. 2021 16:23

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Dítě kouřit bude a se to rodičům líbí nebo ne. Zakázat se to nedá a řešení to nemá. Nezbývá, než vysvětlit důvody proč ne a čekat a doufat, že to přejde. Můžete se domluvit na pravidlech, že to nechceš vidět, nebudeš jí na to dávat peníze, atp. Víc se s tím asi fakt nedá dělat. Nezakazuj nic co nemůžeš ohlídat, spíš se snažte nastavit pravidla (společně). Včetně trestů za porušení domluvených pravidel. To je důležité, protože pak bude dcera vědět na čem je a když to poruší, můžeš jednoduše říct, že sama souhlasila a věděla do čeho jde a nebude tak intenzivně vnímat, že jsi proti ní.
K tvojí matce no comment. Tohle jsou bitvy, které se nedají vyhrát. Stejně o nic nejde. Vypovídá to víc o tvé matce než o tobě. Zapracuj na komunikaci s dcerou. Taky jí můžeš říct, že budeš mnohem radši, když ti ty nepříjemné věci řekne přímo, abyste je mohly řešit, než aby vše hlásila babičce, která jí s tím stejně nepomůže. Měla by slyšet, že nejsi její nepřítel, protože díky babičce to tak může začít brzy podvědomě brát. Jsem si jistá, že když se spraví komunikace mezi vámi dvěma, a vᚠvztah není silně narušený z jiných příčin, dcera sama babičku odkáže do patřičných mezí i s jejím podvraáckým chováním.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#37 27. 3. 2021 16:25

Andrea333
♥♥♥----

Nechte radeji motyla nebo bude vztekla jak male dite.
Jinak vsem dekuji za podporu a rady. Jsem rada, ze to muze byt pubertou a dceri jsem domluvila, at na babicciny jizlive komentare nereaguje. S ni ( s babou )se bohuzel neda mluvit, stejne jak s rinou- motylem. Hned by se urazila...

Upravil(a) Andrea333 (27. 3. 2021 16:32)

Není tady

#38 27. 3. 2021 16:27

Andrea333
♥♥♥----

Palomita napsal(a):

Dítě kouřit bude a se to rodičům líbí nebo ne. Zakázat se to nedá a řešení to nemá. Nezbývá, než vysvětlit důvody proč ne a čekat a doufat, že to přejde. Můžete se domluvit na pravidlech, že to nechceš vidět, nebudeš jí na to dávat peníze, atp. Víc se s tím asi fakt nedá dělat. Nezakazuj nic co nemůžeš ohlídat, spíš se snažte nastavit pravidla (společně). Včetně trestů za porušení domluvených pravidel. To je důležité, protože pak bude dcera vědět na čem je a když to poruší, můžeš jednoduše říct, že sama souhlasila a věděla do čeho jde a nebude tak intenzivně vnímat, že jsi proti ní.
K tvojí matce no comment. Tohle jsou bitvy, které se nedají vyhrát. Stejně o nic nejde. Vypovídá to víc o tvé matce než o tobě. Zapracuj na komunikaci s dcerou. Taky jí můžeš říct, že budeš mnohem radši, když ti ty nepříjemné věci řekne přímo, abyste je mohly řešit, než aby vše hlásila babičce, která jí s tím stejně nepomůže. Měla by slyšet, že nejsi její nepřítel, protože díky babičce to tak může začít brzy podvědomě brát. Jsem si jistá, že když se spraví komunikace mezi vámi dvěma, a vᚠvztah není silně narušený z jiných příčin, dcera sama babičku odkáže do patřičných mezí i s jejím podvraáckým chováním.

No s tim kourenim nevim, mam jiny nazor. Kdyz jde o dite pod 15. Je trestne vubec cigarety prodavat 14.

Není tady

#39 27. 3. 2021 16:29

Andrea333
♥♥♥----

Andrea333 napsal(a):

Palomita napsal(a):

No s tim kourenim nevim, mam jiny nazor. Kdyz jde o dite pod 15. Je trestne vubec cigarety prodavat 14.

Jinak ano souhlasim a dekuji, zapracuji na vztahu s dcerou ...na komunikaci a pokusim se ji to vysvetlit, jak rikas ty...

Upravil(a) Andrea333 (27. 3. 2021 16:39)

Není tady

#40 27. 3. 2021 17:02

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Andrea333 napsal(a):

Nechte radeji motyla nebo bude vztekla jak male dite...

S ni ( s babou )
se bohuzel neda mluvit, stejne jak s rinou- motylem. Hned by se urazila...

No to je teda opravdu vyzrálý názor!

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#41 27. 3. 2021 17:19

Andrea333
♥♥♥----

rina napsal(a):

Andrea333 napsal(a):

Nechte radeji motyla nebo bude vztekla jak male dite...

S ni ( s babou )
se bohuzel neda mluvit, stejne jak s rinou- motylem. Hned by se urazila...

No to je teda opravdu vyzrálý názor!

Bez komentare.

Není tady

#42 27. 3. 2021 17:28

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Andrea333 napsal(a):

Ty názore, mᚠto nějaký popletený. Cigarety si můžeš koupit až od 18ti. Kde je holka vzala, a kde vzala na ně peníze?

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#43 27. 3. 2021 17:29

Andrea333
♥♥♥----

rina napsal(a):

Andrea333 napsal(a):

Ty názore, mᚠto nějaký popletený. Cigarety si můžeš koupit až od 18ti. Kde je holka vzala, a kde vzala na ně peníze?

Bez komentare.

Není tady

#44 27. 3. 2021 17:34

rina
♥♥♥♥♥♥♥

Tak proč to komentuješ, když nechceš?
A kromě toho je to dost zásadní věc,  na kterou bys měla znát odpověď spíš, než jestli babička kryje či nekryje nějaké zvrácené jednání tvé puberačky... Někde a kvůli něčemu to vzniklo, zkoumᚠdůsledky, místo příčin...

Klid v duši přeji všem.

Někde tu je...

#45 27. 3. 2021 17:43

Andrea333
♥♥♥----

Tak Ti odpovim kdyz o to stojis tak moc..  Kryje ji vse, ikdyby udelala cokoliv. Ikdyby chtela cigarety, tak ji koupi. Takhle vychovavala me, a ja nechci takto dceru vychovavat. Asi jsem moc prisna a moc to resim...

Není tady

#46 27. 3. 2021 17:44

Palomita
♥♥♥♥♥♥-

Andrea333 napsal(a):

Andrea333 napsal(a):

Jinak ano souhlasim a dekuji, zapracuji na vztahu s dcerou ...na komunikaci a pokusim se ji to vysvetlit, jak rikas ty...

S kouřením taky nesouhlasím, ale zase si nemyslím, že by zákaz něco řešil a dítě by zákaz poslechlo. Soudě podle sebe (bývalého dítěte) a toho co mám doma rodna

A s dcerou držím pěsti, a se zadaří a společně to zvládnete storstark

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

#47 27. 3. 2021 20:11

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-

Andrea333 napsal(a):

Jinak vsem dekuji za podporu a rady. Jsem rada, ze to muze byt pubertou a dceri jsem domluvila, at na babicciny jizlive komentare nereaguje. S ni ( s babou )se bohuzel neda mluvit, stejne jak s rinou- motylem. Hned by se urazila...

Andreo a tobě to vadí, že by se urazila? Proto raději mlčíš a nechᚠsi vše líbit?

"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

#48 27. 3. 2021 20:15

Barča
♥♥♥♥♥♥-

Andreo, já v tom mám nějaký hokej. Přečetla jsem si tvé téma znovu od začátku, ale pořád se nějak ztrácím. Dceři vadí, že jí babička všechno dovoluje? Dcera s babičkou si  o tobě ošklivě píší, nebo o tobě píše špatně babička tvé dceři a ta ti to hlásí?
Máte vy tři ženy někde kolem sebe nějakého muže, který k vám patří?
Přijde mi to celé nějaké praštěné. vissla

Není tady

#49 27. 3. 2021 20:54

Andrea333
♥♥♥----

LENNNA napsal(a):

Andrea333 napsal(a):

Andreo a tobě to vadí, že by se urazila? Proto raději mlčíš a nechᚠsi vše líbit?

No jelikoz mama je jediny clen ( vyjma dcery ) ktereho uz mame, tak bych nerada, kdybysme se nebavily. Nikoho jineho uz nemame.

Není tady

#50 27. 3. 2021 20:58

Andrea333
♥♥♥----

Barča napsal(a):

Andreo, já v tom mám nějaký hokej. Přečetla jsem si tvé téma znovu od začátku, ale pořád se nějak ztrácím. Dceři vadí, že jí babička všechno dovoluje? Dcera s babičkou si  o tobě ošklivě píší, nebo o tobě píše špatně babička tvé dceři a ta ti to hlásí?
Máte vy tři ženy někde kolem sebe nějakého muže, který k vám patří?
Přijde mi to celé nějaké praštěné. vissla

Mozna je to prastene. Mamka manzela ma, ikdyz muj otec to neni. Jinak my s dcerou jsme sami.
Dalsiho muze v zivote nemame.

Upravil(a) Andrea333 (27. 3. 2021 21:29)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí