Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 3. 2021 16:04

Andrea333
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 12. 2014
Příspěvky: 114

Nenavist

Dobry den, prosim o nazor...
Nahodou jsem se dozvedela, ze ma dcera 15 si pise s babickou nenavistne veci o me.
Vypada to tak -pise ji casto- nerikej to mame-babicka, musim ji taky neco koupit, aby nezavidela-babicka...Kdybych ji neporadila, by to pokazila...Mama mi zavidi..,je spatna, kez by byla dele pryc, ji nemusim... Kazdy den ji dcera pise vse co se doma deje, co jsem ji rekla a pak se mi vysmivaji...neustale mama a samozrejme vse spatne...od obou...takhle si o me skoro kazdy den pisi..
Jak to mam resit? Dcera je v puberte a od te babicky me to mrzi..

Není tady

 

#2 24. 3. 2021 19:15

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Nenavist

Tak to teda není nic hezkého... usch Podala bych si babičku. Čí je to máma? Neovlivňuje dceru v tomto ještě někdo další?
A snažila bych se přijít na to, co dceři na mně vadí, a postupně změnit projevy svého chování ke spokojenosti mé i její.
Pomáhá dcera doma?


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#3 24. 3. 2021 20:05

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nenavist

Hm va


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4 24. 3. 2021 20:19

Andrea333
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 12. 2014
Příspěvky: 114

Re: Nenavist

Je to moje mama.. To jsem si myslela, ze mame hezky vztah.
Tak dceri nejvic vadi, podle me, ze babicka ji vse ji dovoli a jeste ji kryje.
Ja po ni chci neco vic nez aby litala po venku...Kdyz kouri - babicce to nevadi, me ano..a kryje ji..
Ale co me prekvapilo, ze dceru navadi at doma nerika ruzne veci...a pak si notuji..

Mame nic rict nemohu je strasne urazliva, uz to bylo jednou a se prestala se mnou bavit...
Dcera teda pomuze kdyz ji reknu, sama od sebe ne..
Nikdo jiny ji asi neovlivnuje, spise pubertak..
Ale nelibi se mi jak a co o me pisi, to bych nikdy nerekla 🙁 je to jak nenavist a da se rict, ze je hodne caste..jde to az do vysmechu..

Není tady

 

#5 25. 3. 2021 7:43

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Nenavist

Když je dceři patnáct, tobě je kolem čtyřicítky, mamince po šedesátce?
Co tatínek (dcery)? Její sourozenci? Tví sourozenci? Dědeček dcery?
Bratranci a sestřenice? Jak to bylo před tou starou dobrou pubertou?
Může to všechno souviset s kovidí karanténou a dlouhou sociální izolací?
Často vzpomenu svoji kamarádku, matku čtyř synů, která, když byli hoši postupně v pubertě, říkala, že je to nepříjemný pocit, když ležíš v noci v posteli a víš, že za zdí je nejmíň jeden člověk, který tě upřímně nenávidí.

Není tady

 

#6 25. 3. 2021 11:49

Andrea333
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 12. 2014
Příspěvky: 114

Re: Nenavist

Sourozence a dalsi pribuzne nema..
Otce take ne..
Karantena muze mit vliv..
Ale ta babicka - mama tomu dava korunu

Není tady

 

#7 25. 3. 2021 13:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nenavist

Dívala jsem se do tvé historie... jak se na netu píše va va, teda ...
Jo, čeština, a kdoví jestli některý jazyk má symbol pro -
Možná znaková řeč?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#8 25. 3. 2021 17:10

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Nenavist

Ufff, tak to je ošklivé sad  Vůbec netuším, co bych v takovém případě dělala, opravdu ne. Ale jako že to dělá dcera - není to hezké, ale ok, ještě dovedu pochopit, puberta, karanténa, doma má třeba povinnosti, které se jí nelíbí atd. - ok, fakt ještě dovedu pochopit. Ale chování babičky je naprosto příšerné! dumbom  Nevím jaký máte vy dvě vztah - od toho by se to asi hodně odvíjelo. Pokud je s ní možná rozumná řeč, zkusila bych promluvit, pokud není, tak asi bych jí dala hodně co proto, že by si to za rámeček nedala. Ikdyž by to situaci asi nevyřešilo...
Anebo zkusit promluvit s dcerou, že Vás to trápí a bolí a co byste společně mohly vymyslet na zlepšení vztahu.
Opravdu hodně záleží na celé situaci u Vás - jaké jsou vztahy tam i tam.
Držím pěsti.


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#9 25. 3. 2021 18:44

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Nenavist

Andreo, tušíš trochu, proč to tvoje máma dělá? Chce být v očích své vnučky lepší než ty, bojuje o první místo... Proč va se asi staví do role tvého soupeře? A ještě ke všemu na to jde vysloveně podlým způsobem... usch Zkus si vybavit, jaký byl tvůj vztah s matkou v dětství a jak se vyvíjel potom. Třeba přijdeš na to, proč se to tak zvrtlo... sad
To je už na popovídání s psychologem, nejlépe asi s rodinným terapeutem.
S dcerou by sis mohla sednout a domluvit se o jejích pravidelných domácích povinnostech, aby to nebylo z větší části jen na tobě. Práce šlechtí big_smile; mohlo by to na ni mít dobrý vliv a neměla by tolik času na kutí piklí s babkou. wink A ty bys naopak měla o něco víc času pro sebe, ale i pro dceru. Je potřeba to co nejdřív zarazit, jinak to bude čím dál horší!!!


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#10 25. 3. 2021 19:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nenavist

To, že puberáci na svých rodičích mnohdy nenechají nit suchou, je normální. Co už není norální, tak to je chování tvé matky. Chová se jak puberačka. Nemá problémy se stárnutím?
Je hezké, že se dcera babičce svěřuje s tím, jak tě nesnáší (běžnější by bylo , kdyby se svěřovala kamarádce), ale babička by ji měla usměrnit. Já bych si o tom v první řadě promluvila s matkou - proč to dělá. A se klidně urazí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#11 25. 3. 2021 19:36

Andrea333
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 12. 2014
Příspěvky: 114

Re: Nenavist

Pri jedne z poslednich navstev, kdyz dcera prisla z vikendu od babicky, me dcera objala a babicka co to delas? A dcera chci si jen splhnout, to jsem si rikala divne, ale asi vtip. Ale podobne vtipy o me si pisi denne..
Dceri jsem to rekla a udajne psala osklive veci, kdyz byla nastvana.. Ale babicka ted v podobnem duchu jede furt..
Taky mi dcera rekla, ze je to sranda, ale me to neprijde..za zady se nekomu smat..,Nebo nemam smysl pro humor..

Není tady

 

#12 25. 3. 2021 19:38

Andrea333
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 12. 2014
Příspěvky: 114

Re: Nenavist

Judyna napsal(a):

To, že puberáci na svých rodičích mnohdy nenechají nit suchou, je normální. Co už není norální, tak to je chování tvé matky. Chová se jak puberačka. Nemá problémy se stárnutím?
Je hezké, že se dcera babičce svěřuje s tím, jak tě nesnáší (běžnější by bylo , kdyby se svěřovala kamarádce), ale babička by ji měla usměrnit. Já bych si o tom v první řadě promluvila s matkou - proč to dělá. A se klidně urazí.

Ano presne, myslim si taky ze by ji mela usmernit..A ne byt ted hlavnim pomluvacem. Nebo chce byt “dobra’ babicka

Není tady

 

#13 25. 3. 2021 19:43

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Nenavist

Je trapné když se žesnká  v určitém věku chová jak puberačka. U dcery je to celkem normální. Moje mamka byla také "děsná".
Nemá problémy s věkem? Víš, není to ta babička v mini?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#14 25. 3. 2021 19:59

Andrea333
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 12. 2014
Příspěvky: 114

Re: Nenavist

No nevim o nejakem jejim problemu se starnutim, s vekem je dle me vyrovnana. Vzdy rika spise, ze mladsi by nechtela byt a konecne ze bude mit duchod, takze spise s vekem problem nema.
Spis jestli nesouperi. Treba kdyz dcera babicce rekla, mama dobre uvarila, babicka na ni ale ja umim lip, ne? Tak treba proto me pomlouva a dceri se to mozna libi, neb je pubertak.

Upravil(a) Andrea333 (25. 3. 2021 20:07)

Není tady

 

#15 25. 3. 2021 21:27

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Nenavist

Proč jezdí dcera k babičce na víkend?

A musím říct, že pokud mᚠsmysl pro humor, není moc vidět. vissla

To, že lezeš dceři na nervy a tak, to je v tomhle věku normální, to chování tvé maminky samo o sobě v pořádku není. Pozorovala jsi dřív, že by se tak chovala k jiným lidem? To spojování se s někým proti někomu jinému? Zesměšňování, výsměch? Spolčovala se s tebou proti někomu, když jsis myslela, že si rozumíte?

Není tady

 

#16 26. 3. 2021 11:26

Andrea333
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 12. 2014
Příspěvky: 114

Re: Nenavist

Jezdi tam uz od malicka, jednou za 14 dni na vikend. Protoze by se jinak moc nevidely. Lehce mozna k manzelovi, ale jen lehce, nejakoi jizlivou poznamku na jeho ucet. Jinak takhle se nespolcovala. Spise to hraje na vsechny strany, aby se zavdecíla. Ale me tohle co se pisou o me se nelibi, ani jako vtip.

Není tady

 

#17 26. 3. 2021 11:53

Andrea333
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 12. 2014
Příspěvky: 114

Re: Nenavist

Dcera ji nenapsala jeden den na tema mama- a uz ma zpravu, jak chces se nebavis tak ja take ne...

Není tady

 

#18 26. 3. 2021 12:44

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: Nenavist

Nemá babička strach, že zůstane jednou úplně sama, že třeba  vnučka o ni ztratí zájem a snaží se takhle ji k sobě připoutat? Nehledá nějakou  spřízněnou duši - z nějakého důvodu?

Není tady

 

#19 26. 3. 2021 12:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nenavist

Andrea333 napsal(a):

Je to moje mama.. To jsem si myslela, ze mame hezky vztah.
Tak dceri nejvic vadi, podle me, ze babicka ji vse ji dovoli a jeste ji kryje.
Ja po ni chci neco vic nez aby litala po venku...Kdyz kouri - babicce to nevadi, me ano..a kryje ji..
Ale co me prekvapilo, ze dceru navadi at doma nerika ruzne veci...a pak si notuji..

Mame nic rict nemohu je strasne urazliva, uz to bylo jednou a se prestala se mnou bavit...
Dcera teda pomuze kdyz ji reknu, sama od sebe ne..
Nikdo jiny ji asi neovlivnuje, spise pubertak..
Ale nelibi se mi jak a co o me pisi, to bych nikdy nerekla 🙁 je to jak nenavist a da se rict, ze je hodne caste..jde to az do vysmechu..

Sorry, ale mne to pripadá pomerne normálne a prirodzené (nehovorím, že ideálne)... Decká majú v puberte prirodzený vzdor voči rodičom - to považujem dokonca za zdravé. (Tí, čo sa nevymedzia, majú potom často problém odtrhnú sa od rodičov). Trochu je to asi nepekné od babičky, ale zasa: aj mňa babička rozmaznávala, všetko mi dovolila - a to bola na svoje dcéry dos prísna. Myslím, že mi to nijako neuškodilo. A vzah k mame - a ocovi - sa po výkyvoch v puberte (na strednej som s nádejou hžadala adopčné listiny, že mám niekde "lepších" biologických rodičov ako tento materiál doma cool big_smile ) vežmi zlepšil. Je to len jedna fáza, povedala by som, a s vývojom sa to môže zlepši...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#20 26. 3. 2021 12:59

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Nenavist

Ak na Teba tvoja ma vyslovene nasadzuje, tak by som sa skôr skúsila porozpráva s ňou, kde je koreň problému... a ak sa nedá, vykašli sa na to. S dcérou sa vzah podža mňa časom prirodzene zlepší - a s mamou? To záleží asi hlavne na nej! stolt Ak si potrebuje zlepšova náladu a sebavedomie tým, že brojí proti svojej dcére... tak to je blbé, ale Ty s tým nič neurobíš.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#21 26. 3. 2021 19:00

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: Nenavist

Tvoje dcera se určitě vůči tobě vymezuje, kdyby to nedělala, nebyla by to v pořádku. Třeba je nešastná (rodiče, vztahy, vnímání sebe samé a světa.. ) a potřebuje se někomu svěřit. V téhle šílené kovidové době prakticky přišla o všechny "normální" kontakty. A třeba se babička stala jediným člověkem, kterého má a který jí, jak se jí zdá, rozumí. V tom případě tvou dceru těžko může kárat... "zradila" by ji. Asi by bylo dobré se maminky zeptat, jak to je. Tak, aby se to dcera pokud možno nedozvěděla. Ale spíš se starostí o dceru, než jako zhrzená a vysmívaná chuděra.
A vůbec - odkud ty znᚠobsah jejich komunikace?

Není tady

 

#22 26. 3. 2021 19:02

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Nenavist

Selimo, vzala jsi to s nadhledem a s humorem big_smile, to je tummenupp.
Asi by přece jen bylo dobré probrat to s mámou mezi čtyřma očima, případně mezi čtyřma ušima. wink Ani mně by nevadilo, kdyby se nafoukla. A pokud by to pokračovalo ve stejném duchu, řekla bych jí, že k ní už dceru nebudu pouštět.

Upravil(a) vrabčák (26. 3. 2021 19:05)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#23 26. 3. 2021 19:36

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Nenavist

Zkusím pohled z jiného úhlu: Jak víš, co si dcera s babičkou píšou? Ty dceři lustruješ mobil?

Není tady

 

#24 26. 3. 2021 20:39

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Nenavist

Ano va
A takové detaily, jak popisuje... Doslova cituje.
Mně to "zavání", ne nespokojeností se vztahem dcery a babičky, ale těžkou frustrací mámy, kterou by měla řešit minimálně s terapeutem. (I vzhledem k jejím předchozím příspěvkům... kapitulation )


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#25 26. 3. 2021 21:02

Andrea333
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 12. 2014
Příspěvky: 114

Re: Nenavist

Nevim ci ti to zavani, ale diky za nazor. Jako matka resim, kdyz dcera kouri- jako nezletila, nebo ma jine nezadouci projevy, ktere poznam dle chovani. Telefon ji nesleduji, nemam na to cas ani chut, tohle jsem poznala a dcera mi to nasledne ukazala. Projevovalo se to, hlavne kdyz prisla z navstevy od ni, tak se dcera vubec nebavila. Nebo kdyz me dcera obejmula a babicka na to co to delas? A dalsi projevy. Netusim jestli mam nejake frustrace...ale kdyz to rikas, jiste to tak bude.
Vlastne uz jednou se neco podobneho stalo. Neslo o me pomluvy, ale dcera jako nezletila kourila a babicka ji kryla. Samozrejme ze to poznam, a to nemusim koukat do jejiho mobilu.

Upravil(a) Andrea333 (26. 3. 2021 21:30)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů