Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 18. 1. 2021 6:59

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

RETRO VZPOMÍNKY

Moc ráda na facebooku koukám na staré fotky, zavzpomínáte někdo také rád?
Plno věcí už jsem nezažila, ale dost ano a ráda zavzpomínám.

Spartakiádu už nepamatuji, ale muselo to být moc fajn, alespoň fotka na mě tak působí tummenupp
https://foto.dama.cz/imagestorage/dama/data/foto/img/1229/1229508.jpg


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#2 18. 1. 2021 7:02

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Jesličky "pamatuji" (napamatuji, ale zažila jsem smile)

https://foto.dama.cz/imagestorage/dama/data/foto/img/1229/1229509.jpg


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#3 18. 1. 2021 7:06

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Bramborovou nepamatuji, ale byla jsem "na jablkách" - to bylo tak super!

https://foto.dama.cz/imagestorage/dama/data/foto/img/1229/1229511.jpg


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#4 18. 1. 2021 7:07

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Naše dětství...

https://foto.dama.cz/imagestorage/dama/data/foto/img/1229/1229512.jpg


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#5 18. 1. 2021 7:16

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: RETRO VZPOMÍNKY

"Naše dětství" bylo fajn smile Gumu jsem skákala snad i ve snu big_smile Teď nedávno jsem byla venku se psy a kolem mě banda děcek. Rozhodly se, že si budou hrát "retro".. no guma je bavila pár minut a jak roztočit švihadlo, aby ho mohly přeskakovat, jsem jim nakonec musela ukázat sama. Šla jsem pak domů, jak kdybych měla naváto big_smile Ale věřím tomu, že ony zase budou na své dětství vzpomínat jako na to nej a tak to má být smile Jinak díky za úsměvné ráno wink


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#6 18. 1. 2021 7:31

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Toto dobře znám a nechybí mi to big_smile

https://foto.dama.cz/imagestorage/dama/data/foto/img/1229/1229513.jpg


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#7 18. 1. 2021 7:40

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

.

Upravil(a) LENNNA (18. 1. 2021 8:09)


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#8 18. 1. 2021 7:42

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Tohle mi teda naopak zase vůůůůůůbec nechybí big_smile

https://img.cncenter.cz/img/18/full/1960825_branna-vychova-v0.jpg?v=0


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#9 18. 1. 2021 7:45

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Toto jsme také nosily s holkama big_smile

https://foto.dama.cz/imagestorage/dama/data/foto/img/1229/1229514.jpg


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#10 18. 1. 2021 7:50

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Ten byl!

https://foto.dama.cz/imagestorage/dama/data/foto/img/1229/1229515.jpg


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#11 18. 1. 2021 7:58

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

big_smile tummenupp

https://foto.dama.cz/imagestorage/dama/data/foto/img/1229/1229516.jpg


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#12 18. 1. 2021 8:02

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Facebook našeho dětství smile

https://foto.dama.cz/imagestorage/dama/data/foto/img/1229/1229517.jpg


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#13 18. 1. 2021 8:05

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Dodnes snad cítím tu vůni, jaká byla v Tuzexu...

https://img1.kurzy.cz/zpravy/obrazky/84/519384-pro-dziny-jedine-do-tuzexu-na-bonech-se-tenkrat-poradne-vydelavalo-jak-jsme-se-oblekali/52598679_2186673038061288_369808911957491712_n_w420h315.jpg


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#14 18. 1. 2021 8:10

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

A na co rádi vzpomínáte vy?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#15 18. 1. 2021 8:29

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Bravíčko - to byl top časopis našeho dětsví - mládí! tummenupp

https://foto.dama.cz/imagestorage/dama/data/foto/img/1229/1229518.jpg


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#16 18. 1. 2021 12:39

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: RETRO VZPOMÍNKY

LENNNA napsal(a):

A na co rádi vzpomínáte vy?

Měli jsme partu - všem nám bylo na začátku kolem 10 -ti let, a rozpadli jsme se po ukončení ZŠ. Bylo to 8 kluků a byly jsme tam 2 děvčata. Všichni jsme se dlouho znali (jako děti na vesnici), v zimě jsme lyžovali, bruslili, v létě jsme většinou chodili na koupaliště. Nikdo nepil, nekouřil o drogách ani nemluvím. A nikdo nás, děvčata, nikdy nijak neobtěžoval.  Občas nás sice některý kluk zval na rande, ale dokázal se s mířit s tím, že byl odmítnut.
Bylo to fajn, kromě toho, že jsme musely umět dobře lyžovat - pokud jsme chtěly klukům stačit -  naučily jsme se hrát hokej (kluci nám půjčovali hokejky), i když srážka s klukem, o dvě hlavy vyšším, nebyla žádný med a chytat v brance, když se na mě hrnuli  tři kluci, také ne. Ale byla to krásná léta. Občas se divím, že naše zimní sporty jsme tehdy s kamarádkou přežily ve zdraví, bez vyražených zubů, polámaných kostí, atd. Jen ona jednou letěla se svahu v kotrmelcích a dole se jí točila hlava. Ale zato se o ni okamžitě staralo 8 kluků. smile  Občas jsme jim to oplácely, když odněkud letěl některý z nich. V dnešní době si nedokážu představit, že bych dítě nebo vnoučata s nějakou partou někam pustila.

Není tady

 

#17 18. 1. 2021 16:31

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Jako hodně malá jsem chodila k mlékařce pro mléko do bandasky. smile
Po stavbařích zůstaly na louce nějakou dobu obrovské "špulky" na kabely, hráli jsme si na nich.
Kutáleli jsme se s kopce v betonových skružích (?) - na čtyřech, na kolenou, s vyhrbeným hřbetem, pevně přitisknutým ke stěně válce... va
Plechové krabičky na různé druhy čajů, na kávu - barvy, odstíny i obrázky mám natrvalo v paměti. smile
Sýrové oplatky naštosované ve dvou komínkách, ve voskovaném papíře s nějakým světle zeleným vzorkem. MŇAM.
Různé druhy perníků, třeba s mandlemi, občas na svačinu do školy.
Bonbóny Kafíčka - tmavě hnědé a zelené.
Cucací tyčky, hadi, mejdlíčka (ty mi moc nechutnaly), pendreky...
Na hřišti jsme denně hráli vybiku, někdy i s bramborákem (z plechu) v ruce. Vybiku jsme hrozně prožívali. tummenupp
Drandili jsme na kole, hodně běhali, přeskakovali keře, často viseli na klepadle, hráli na schovávanou a různé jiné hry - Na krvavý koleno, Přijela babička z Číny, Na vodníka, Na sochy... "Gumu jsme skákali" až později, byla to velká móda a hrozně jsme tím žili.
Taky jsme měli partu kluků a holek, scházeli jsme se na půdě, kam jsme každý natahali tajně z domova všechno možné, řádili jsme i venku.
Na podzim jsme lítali po sklepě a strašili se vydlabanými řepami se svíčkami.
Když přišel do kin Vinnetou, celé sídliště se proměnilo v indiánskou osadu; byli jsme patřičně vymódění a brali jsme to strašně vážně. stolt
Pak jsem byla v tajném skautu (později v povoleném), čímž začala další nádherná dobrodružství. big_smile  hjarta

Upravil(a) vrabčák (18. 1. 2021 16:33)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#18 18. 1. 2021 17:56

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

LindaL. napsal(a):

LENNNA napsal(a):

A na co rádi vzpomínáte vy?

Měli jsme partu - všem nám bylo na začátku kolem 10 -ti let, a rozpadli jsme se po ukončení ZŠ. Bylo to 8 kluků a byly jsme tam 2 děvčata. Všichni jsme se dlouho znali (jako děti na vesnici), v zimě jsme lyžovali, bruslili, v létě jsme většinou chodili na koupaliště. Nikdo nepil, nekouřil o drogách ani nemluvím. A nikdo nás, děvčata, nikdy nijak neobtěžoval.  Občas nás sice některý kluk zval na rande, ale dokázal se s mířit s tím, že byl odmítnut.
Bylo to fajn, kromě toho, že jsme musely umět dobře lyžovat - pokud jsme chtěly klukům stačit -  naučily jsme se hrát hokej (kluci nám půjčovali hokejky), i když srážka s klukem, o dvě hlavy vyšším, nebyla žádný med a chytat v brance, když se na mě hrnuli  tři kluci, také ne. Ale byla to krásná léta. Občas se divím, že naše zimní sporty jsme tehdy s kamarádkou přežily ve zdraví, bez vyražených zubů, polámaných kostí, atd. Jen ona jednou letěla se svahu v kotrmelcích a dole se jí točila hlava. Ale zato se o ni okamžitě staralo 8 kluků. smile  Občas jsme jim to oplácely, když odněkud letěl některý z nich. V dnešní době si nedokážu představit, že bych dítě nebo vnoučata s nějakou partou někam pustila.

To je super! Také ráda vzpomínám na své party, bylo jich více, byly všechny strašně fajn, ale s nikým už nejsem ve spojení.... Užili jsme toho hodně moc!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#19 18. 1. 2021 18:10

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

vrabčák napsal(a):

Jako hodně malá jsem chodila k mlékařce pro mléko do bandasky. smile
Po stavbařích zůstaly na louce nějakou dobu obrovské "špulky" na kabely, hráli jsme si na nich.
Kutáleli jsme se s kopce v betonových skružích (?) - na čtyřech, na kolenou, s vyhrbeným hřbetem, pevně přitisknutým ke stěně válce... va
Plechové krabičky na různé druhy čajů, na kávu - barvy, odstíny i obrázky mám natrvalo v paměti. smile
Sýrové oplatky naštosované ve dvou komínkách, ve voskovaném papíře s nějakým světle zeleným vzorkem. MŇAM.
Různé druhy perníků, třeba s mandlemi, občas na svačinu do školy.
Bonbóny Kafíčka - tmavě hnědé a zelené.
Cucací tyčky, hadi, mejdlíčka (ty mi moc nechutnaly), pendreky...
Na hřišti jsme denně hráli vybiku, někdy i s bramborákem (z plechu) v ruce. Vybiku jsme hrozně prožívali. tummenupp
Drandili jsme na kole, hodně běhali, přeskakovali keře, často viseli na klepadle, hráli na schovávanou a různé jiné hry - Na krvavý koleno, Přijela babička z Číny, Na vodníka, Na sochy... "Gumu jsme skákali" až později, byla to velká móda a hrozně jsme tím žili.
Taky jsme měli partu kluků a holek, scházeli jsme se na půdě, kam jsme každý natahali tajně z domova všechno možné, řádili jsme i venku.
Na podzim jsme lítali po sklepě a strašili se vydlabanými řepami se svíčkami.
Když přišel do kin Vinnetou, celé sídliště se proměnilo v indiánskou osadu; byli jsme patřičně vymódění a brali jsme to strašně vážně. stolt
Pak jsem byla v tajném skautu (později v povoleném), čímž začala další nádherná dobrodružství. big_smile  hjarta

vrabčáku, to je krásný! Mᚠdobrou pamět! Podle popisu budeš možná zhruba generace mé mamky, také prý měla ráda Vinnetoua a prý chodila pokaždé, když ho dávali big_smile
U nás byl IN Vitacit - nasypal se do dlaně a lízal se a celý jazyk byl barevný (i ta dlaň) - dle příchutě big_smile
Do skauta jsem také chodila a moc ráda! tummenupp A jako dítě jsem milovala Foglarovky!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#20 18. 1. 2021 19:20

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Pro mléko s bandaskou nebo do litrových skleněných lahví uzavřených takovým "špuntem" stočného papíru. Zmrzlina do oplatkových misek, pribináky v kelímku z voskovaného papíru, másla čtvrtka nebo osminka, kousek papíru na překrojenou šišku chleba. Čtvrteční fronty před knihkupectvím, zboží zabalené prodavačem do papíru.... Guma, vybika, Honzo vstávej, slepá bába, bunkry v křoví...., strašidelné sny, když jsem v útlém věku hrála poprvé na krvavé koleno, navíc jsem tu hru tehdy vůbec nepochopila.... O prázdninách na venku husopaska (dost jsem se jich bála). Mávání vlakům taženým párou - chtěla jsem být topičem, než dorostu na strojvůdce, přechod z parní trakce na elektřinu (do první třídy jsem bydlela u trati). Přehlídky na Letné 9. května, lidé přicházeli se štaflemi, aby viděli, nějaký pán mě vyzvedl k sobě nahoru a pak se mě pokoušel osahávat, spousta exhibicionistů po parcích (aspoň mi to tak přišlo). Moc se mi líbily pionýrské kroje, i svazácké. Ve čtyřech letech jsem pomalovala stěnu schodiště našeho činžáku od přízemí až k půdě pionýrkami.
No a Vinnetou.... Kdo jsi byla ty, vrabčáku?
Mám pocit, že kola jsme měli všichni.... V módě tehdy byly skládačky.

Není tady

 

#21 18. 1. 2021 21:25

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Leno, díky, že jsi mi připomněla Vitacit, nemohla jsem si vybavit název. Foglarovky jsem přečetla snad všechny; první byla Tajemná Řásnovka, ale to jsem ještě netušila, co jsou to foglarovky. Je klidně možné, že jsme s tvojí maminkou vrstevnice. stolt

Báro, zmrzlinu do oplatkové misky taky pamatuju, pribináky jsem zásadně pojídala na koberci v pokoji u balkónu (nejlepší byl kakaový), vážené máslo a půlku šišky chleba s papírem mám v paměti taky, Honzo, vstávej taktéž, bunkry v křoví byly nejlepší na konci prázdnin (křoví bylo vysoké a husté), o prázdninách u babičky jsme pásli krávy a kozy, parní mašiny a vlaky vůbec mám moc ráda - taky jsem dlouho bydlela blízko trati (po změně bydliště mi to chybělo), naši mě museli vždycky zavolat, když jeli popeláři (chtěla jsem být popelářem). Nebyla jsem Vinnetou ani Olda, jen nějaká řadová indiánka. Měla jsem zeleného favorita (dodnes je funkční, jen už poněkud drnčí), skládací přišly do módy o trochu později. big_smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#22 19. 1. 2021 6:25

Barča
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 7. 2014
Příspěvky: 2009

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Ještě jedna silná, ale potlačená vzpomínka z dětství - uhlíři, jak sypou z puten uhlí okénkem do sklepa a babička je kontroluje, zda nemají putny příliš promáčklé. Ten zvuk uhlí padajícího z výšky a moje úzkost, zda někoho nezasypou, ujšování babičky, že to byla ve sklepě zkontrolovat a moje podezření na dospělou bohorovnost, které je jasné, že se přece nic takového nemůže stát.

Není tady

 

#23 19. 1. 2021 9:03

LindaL.
♥♥♥♥---
Registrovaný: 10. 9. 2020
Příspěvky: 456

Re: RETRO VZPOMÍNKY

vrabčák

Pak jsem byla v tajném skautu (později v povoleném), čímž začala další nádherná dobrodružství.

Také  jsem chodila do skautu. Bylo to krásné, včetně táborů. Později, když jsem měla děti na ZŠ a skaut byl zakázaný, děti chodily do turistického oddílu, což byl u nás přejmenovaný skaut. Jen historii skautingu se tam neučily. To jsme jim povídali doma. smile

Není tady

 

#24 19. 1. 2021 9:16

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: RETRO VZPOMÍNKY

Krásné vzpomínky všech! Je neuvěřitelné kolik si toho pamatujete!


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#25 19. 1. 2021 9:27

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: RETRO VZPOMÍNKY

LENNNA napsal(a):

Moc ráda na facebooku koukám na staré fotky, zavzpomínáte někdo také rád?
Plno věcí už jsem nezažila, ale dost ano a ráda zavzpomínám.

Spartakiádu už nepamatuji, ale muselo to být moc fajn, alespoň fotka na mě tak působí tummenupp
https://foto.dama.cz/imagestorage/dama/ … 229508.jpg

Mňa teda masové cvičenie nenadchlo... (zapojili ma proti vôle len v škôlke, ale to vežmi nepamätám - potom om  auž vyhýbaôa). Ale bracho sa tuším z gymnázia dostal až do Prahy a bol nadšený.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů