Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 16. 11. 2020 21:28

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Léčba pomoci pijavic

Nene. Už jsme se jednou domluvili a já to nemohu porušit a dát jim tak hodnotné dary. To by se cítili blbě.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#52 16. 11. 2020 21:29

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Léčba pomoci pijavic

Judyno, ale vytvoření projektu fakt stojí za úvahu. Sedni ke stolu, stoupni k prknu, opraš znalosti a dovednosti geometrické a předběhni liknavého projektanta v nápadech i v dokonalém návrhu! big_smile tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#53 16. 11. 2020 21:30

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Léčba pomoci pijavic

jo, takový bývají nejlepší wink takhle jsme si jednou na návštěvě udělali srandu a navrhli kuchyň hostitelce.. no má ji nádhernou a funkční a kochá se prý neustále big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#54 16. 11. 2020 21:41

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Léčba pomoci pijavic

tummenupp


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#55 17. 11. 2020 7:52

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Léčba pomoci pijavic

Judyna napsal(a):

Ale ty jsi Vánoce neslavila i proto, že jsi byl Jehovistka a ti Vánoce neslaví, pokud vím?

Žádná jehovistka jsem nikdy nebyla. Pokud mᚠna mysli Svědky Jehovovy, s nimi jsem ve styku pořád.
Když jsem pochopila, o čem ty vánoce jsou a že je slavit vlastně nechci a nemusím, strašně se mi ulevilo.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#56 17. 11. 2020 10:05

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Léčba pomoci pijavic

A ohledně darování té léčby pijavicema:
"Ač nevzhledné, pijavice se od nepaměti používají pro lékařské účely. Slouží k omlazení a detoxikaci lidského těla od škodlivých látek, v minulosti byly také alternativou pro ozdravnou proceduru „pouštění žilou“. Vysávání krve pomocí pijavic je starou léčebnou metodou, která vystupuje pod pojmem „Hirudo terapie“, a která byla používána již ve starověkém Egyptě..."

Upravil(a) rina (17. 11. 2020 10:38)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#57 17. 11. 2020 12:34

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Léčba pomoci pijavic

Judyna napsal(a):

vrabčák napsal(a):

Judyna napsal(a):

My už jsme se v rodině domluvili, že lets komerci z Vánoc odstraníme. Takže společná večeře a pak popovídání  u stromečku. Nemáme v rodině žádné malé děti, takže dárků netřeba.
Bude to fajn.

Tohle si tak trochu přeju už několik let. Nedávno jsem tu někam napsala, že mě už nebaví shánět dárky (ale není to tak, že bych nechtěla někomu udělat radost). A k tomu, co, Judyno, píšeš, jsem došla teď taky. big_smile

U nás to bylo asi o tom, kdo to první vysloví. Pak už byl jen nadšený souhlas napříč třemi generacemi smile

Judyno, toto já bych si moc přála! Bohužel jsem vždy byla jediná sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#58 17. 11. 2020 12:40

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Léčba pomoci pijavic

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

Ale ty jsi Vánoce neslavila i proto, že jsi byl Jehovistka a ti Vánoce neslaví, pokud vím?

Žádná jehovistka jsem nikdy nebyla. Pokud mᚠna mysli Svědky Jehovovy, s nimi jsem ve styku pořád.
Když jsem pochopila, o čem ty vánoce jsou a že je slavit vlastně nechci a nemusím, strašně se mi ulevilo.

Pokud se tak rozhodnou dospělí jehovisti, ok - jejich volba, nic proti. Ale pokud mají děti, je to dle mého hnusné - vzít jim vánoce a takových dětí je mi moc líto sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#59 17. 11. 2020 13:14

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Léčba pomoci pijavic

Svědci Jehovovi Vánoce prostě neslaví, tak to jejich dětem doma asi nijak nepřijde. Rodiče by těžko mohli připravit Vánoce jen pro své děti. Nutili by se do něčeho, co jim není vlastní. Jiná věc je, že jejich děti slyší vyprávět o svátcích ve školce, škole i jinde a některým z nich to je pak určitě líto... grater


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#60 17. 11. 2020 13:24

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Léčba pomoci pijavic

LENNNA napsal(a):

Pokud se tak rozhodnou dospělí jehovisti, ok - jejich volba, nic proti. sad

Ty jsi další ježibaba, která znevažuje něčí víru, komolí název jejích vyznavačů, ví o nich houby a tláchá nesmysly.
Jejich volba, nic proti?
Tak co je pomlouváš?!?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#61 17. 11. 2020 13:30

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Léčba pomoci pijavic

vrabčák napsal(a):

Svědci Jehovovi Vánoce prostě neslaví, tak to jejich dětem doma asi nijak nepřijde. Rodiče by těžko mohli připravit Vánoce jen pro své děti. Nutili by se do něčeho, co jim není vlastní. Jiná věc je, že jejich děti slyší vyprávět o svátcích ve školce, škole i jinde a některým z nich to je pak určitě líto... grater

Dík!
A není, neboj. Mají to rodičema dostatečně vysvětleno, stejně asi, jako mytí rukou, čištění si zubů, dávání si ruky před ústa při kašli a zívání, a taky jiném názoru na jedličku, než je krásný stromek z lesa, na který není třeba věšet komerční tretky. wink

Upravil(a) rina (17. 11. 2020 15:37)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#62 17. 11. 2020 13:40

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Léčba pomoci pijavic

vrabčák napsal(a):

Svědci Jehovovi Vánoce prostě neslaví, tak to jejich dětem doma asi nijak nepřijde. Rodiče by těžko mohli připravit Vánoce jen pro své děti. Nutili by se do něčeho, co jim není vlastní. Jiná věc je, že jejich děti slyší vyprávět o svátcích ve školce, škole i jinde a některým z nich to je pak určitě líto... grater

Líto jim to není, pokud mají stejně vymytý mozek, jako jejich opatrovníci a jsou přesvědčeni, že je to tak správně. Co vím, tak tady děti od jehovistů měly vždycky prodloužené prázdniny, protože si rodiče nepřáli, aby zpívaly koledy a účastnily se vánočních třídních besídek, vystoupení, atp. Takže jim naopak začínají vánoční prázdniny o týden až dva dříve wink Až před pár lety se jedno jehovistické děcko vzepřelo, že chce taky chodit do školy a být součástí kolektivu i když se aktivně v jednotlivých akcích nezapojí. Dokonce si vymohlo, že si může s jiným spolužákem předat dáreček, který se ovšem nesměl nazývat vánoční. rodna


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#63 17. 11. 2020 13:48

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Léčba pomoci pijavic

Drahá Palomito, mᚠvelmi zkreslený a vymytý názor.
Ale líto mi tě není. Ty si to pro svoji nadutost a přerostlé ego nezasloužíš.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#64 17. 11. 2020 13:53

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Léčba pomoci pijavic

Díky rino, mě tě líto navzdory tvému přerostlému egu a nadutosti je. Vím, že nejsi schopna takových pocitů, jako je lítost, empatie nebo snad dokonce tolerance vůči druhým. Nemůžeš za to. Každý jsme nějaký.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#65 17. 11. 2020 14:30

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Léčba pomoci pijavic

Hahaha. usch styrka


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#66 17. 11. 2020 19:27

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Léčba pomoci pijavic

vrabčák napsal(a):

Svědci Jehovovi Vánoce prostě neslaví, tak to jejich dětem doma asi nijak nepřijde. Rodiče by těžko mohli připravit Vánoce jen pro své děti. Nutili by se do něčeho, co jim není vlastní. Jiná věc je, že jejich děti slyší vyprávět o svátcích ve školce, škole i jinde a některým z nich to je pak určitě líto... grater

To si také myslím.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#67 17. 11. 2020 19:31

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Léčba pomoci pijavic

Rino, co je hanlivého na pojmenování jehovista? Vdy je to stejné jak katolík či evangenlík. Vše jsou to zkrácené názvy pro členy náboženského společenství.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#68 17. 11. 2020 19:56

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Léčba pomoci pijavic

Omlouvám se za vměšování, ale vím, že to Svědci Jehovovi špatně snášejí.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#69 17. 11. 2020 20:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Léčba pomoci pijavic

No asi mᚠpravdu, dle Rininy reakce. Ale moc to nechápu. Mně oslovení katolička nevadí, nemusí mi nikdo říkat příslušník římskokatolické církve.
Ale budu to u Riny tedy respektovat.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#70 17. 11. 2020 20:55

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Léčba pomoci pijavic

Judyna napsal(a):

Rino, co je hanlivého na pojmenování jehovista? Vdy je to stejné jak katolík či evangenlík. Vše jsou to zkrácené názvy pro členy náboženského společenství.

Hanlivé je to, že oni se tak nenazývaj. Jsou to Svědkové Jehovovi, stejně jako třeba Prezident České republiky.

Kdo jim řiká jinak, je ten, kdo jejich víru nectí.
Já to v tomhle o pijavicích vláknu řešit nechci!


,


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#71 18. 11. 2020 14:03

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Léčba pomoci pijavic

vrabčák napsal(a):

Svědci Jehovovi Vánoce prostě neslaví, tak to jejich dětem doma asi nijak nepřijde. Rodiče by těžko mohli připravit Vánoce jen pro své děti. Nutili by se do něčeho, co jim není vlastní. Jiná věc je, že jejich děti slyší vyprávět o svátcích ve školce, škole i jinde a některým z nich to je pak určitě líto... grater

JJ, doma jim to asi nepřijde, když neznají nic jiného, ale jinak je to všude kolem nich - školka, škola, obchody, TV, lidi kolem, kamarádi venku, někde i napůl v rodinách.... kolegyně měla v rodině pár jehovistů a vyprávěla dětech z rodiny, bylo nám jich hodně líto. Nemají na výběr sad


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#72 18. 11. 2020 19:53

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Léčba pomoci pijavic

LENNNA napsal(a):

...kolegyně měla v rodině pár jehovistů a vyprávěla o dětech z rodiny, bylo nám jich hodně líto. Nemají na výběr sad

Mají, na rozdíl od vás.
Jim rodiče netlučou do hlavy bludy o "Ježíškovi", rozdávači dárků, a se mu řiká Santa Klaus, Mikuláš, Děd Maróz či BLBEČEK od listopadu do půlky ledna svěcenej jako Bůh marnotratnosti.

Upravil(a) rina (19. 11. 2020 8:41)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#73 18. 11. 2020 20:19

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Léčba pomoci pijavic

Opravdu si myslíte, že bůh (jakýkoli) měl v úmyslu urážet a ponižovat ostatní bohy a co víc, dokonce nabádat své ovečky k jejich hanobení a zatracení? Protože mě přijde, že jestli by v něčem měl být bůh fakt dobrej, tak to je v toleranci a přijetí. A tyhle rádoby nenávistný řeči mi prostě nezní jako vůle boží. Kde se to v těch lidech bere? A ještě se dohadovat, že "můj bůh je lepší než tvůj". Je tohle boží úmysl?? Jehovista, budhista, muslim, katolík, žid, není to jedno? Nemělo by spíš bohu záležet na tom, jaký je kdo člověk a jak se chová?


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#74 18. 11. 2020 20:37

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Léčba pomoci pijavic

Kdo opravdu četl v Bibli, ví, co je to uctívat "zlaté prase", nebude tláchat jako Pal! usch


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#75 18. 11. 2020 20:52

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Léčba pomoci pijavic

Zlaté prase? Jestli je nějaký bůh takhle plný nenávisti a neschopen pochopit ostatní, pak jsem ráda, že si nejsme souzeni. Nevím, jestli je to tvá osobní angažovanost a nebo skrze tebe takto promlouvá Jehova. Ale budu doufat, že je to tvá osobnost, na kterou je i láska Jehovy krátká. Za mě nedělᚠmoc dobrý obrázek jakékoli víře, a už vůbec ne té své. Jestli je s tvým projevem tvůj bůh ztotožněn, pak jste se hledali, až jste se našli a gratuluji. tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů