Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 9. 11. 2020 17:52

Blossom opět s vámi
♥♥♥----

Kondenzační kotel s ohřevem TUV - poraďte

Prosím, napište mi jaké máte zkušenosti s kondenzačním kotlem s ohřevem TUV, předem moc děkuji.
Zajímá mě hlavně: Spolehlivost, poměr cena/výkon, úspora plynu (někde píšou až 35%?).
Pokud víte o nějakém webu, kde toto řeší, budu vděčná i za takovouto radu. Děkuji.

Není tady

#2 9. 11. 2020 18:16

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-

Re: Kondenzační kotel s ohřevem TUV - poraďte

Úspora 35 % vzhledem k čemu? Jestli proti konvenčnímu plynovému tak je to nesmysl, tam je teoretická úspora max. 8 % (rozdíl mezi spalným teplem plynu a výhřevností). Spolehlivost je proti konvenčnímu nižší, protože je to složitější, ale řekl bych, že jen o trošku. Druhá věc je, že moudrá EU za nás rozhodla, že se jiné kotle než kondenzační už nesmí nově instalovat (ale nevím teď z hlavy od kdy a od jakého výkonu a jestli se tě to tedy týká).

Není tady

#3 9. 11. 2020 18:49

Blossom opět s vámi
♥♥♥----

Re: Kondenzační kotel s ohřevem TUV - poraďte

Díky chlape, ano, týká se mě to, mám klasický plynový kotel 14 let a teď se tam něco podělalo za cca 11 tisíc i s prací. Tak nevím, zda jít do opravy a nebo do nového kotle, plynař mi doporučoval ten kondenzační. Prý za pár let by se mi vstupní investice cca 50 tisíc vrátila v úspoře plynu. Normální chlape, uvítám jakékoli Tvé rady a zkušenosti, díky.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí