Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 10. 11. 2020 12:56

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Každý má svůj strom

Crabe, mᚠpravdu, že novorozenec nemůže "projevit svoji vůli sloužit Bohu", už jenom proto je divné, že to "věřící berou za svoji zodpovědnost, když dávaj své novorozence křtít".
Já ten křest vodou, jako symbol odevzdání se službě Bohu, beru asi tak stejně, jako v Biblické době "oběti", pomazávání dveří krví...

Cítím to tak, že dnes, když se člověk zaměří na Boha a jeho zákony, má čisté srdce, tak jasně ví, že nejdůležitější je požádat jej o pomoc až v době, kdy CHCE mít čisté svědomí.

Nemusí ho mít čisté, ale musí to chtít.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#77 10. 11. 2020 13:31

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Každý má svůj strom

A to, že katolická církev křtí novorozence, je zase jen jejich záměr shrábnout ovečku do svých tenat. Aby už od nejútlejšího věku byla jeho mysl zpracovávána a manipulována strachem, když nebude jednat v souladu s Písmem, jehož interpretem je zase jen sama církev. Tím je vlastně mysl dítěte determinována předobrazem věřícího, který pak v dospělosti nedokáže opustit, anebo jen s pocitem viny.

A ano, naprosto souhlasím: Musí to chtít.

Upravil(a) Crabat (10. 11. 2020 13:33)


Crabat

Není tady

 

#78 10. 11. 2020 13:35

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Každý má svůj strom

Ano. A křestem dítěte se rodiče zavazují ho takovouto cestou vést (dle katolické víry).


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#79 10. 11. 2020 13:42

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Každý má svůj strom

Crabat napsal(a):

A ano, naprosto souhlasím: Musí to chtít.

Moc je mi to líto.
Ale dobře. Bůh vpodstatě řiká, že Ježíš ovečky hlídá, a umí to, protože ho stvořil a vychoval.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#80 10. 11. 2020 14:01

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Každý má svůj strom

Navíc nejde o to sloužit Bohu, to bych byl pořád "já", který mu sloužím. Ale úplně z toho odstínit samotný pojem "já". "Živ jsem pak již ne já, ale živ je ve mně Kristus." Rozumíme si?.. To je úplně něco jiného.

Všechny duchovní nauky usilují o totéž. Aby naše vědomí stanulo v indiferentním stavu vůči té osobě za kterou samo sebe až doteď považovalo. Jako bychom nahlíželi na cizí bytost. Až na to, že známe všechny její psychické stavy, myšlenky, pocity, touhy, odpor atd. Avšak neslučujeme se s nimi. Tehdy totiž uvidíme svět nezkresleně, bez zabarvení našeho ega. A to je stav vysvobozující, vedoucí ke skutečnému poznání.

Křesanství toho pak dociluje křtem tak, že do nás vstoupí vědomí Krista. Ale je úplně jedno, jak toho dosáhneme, důležité je to učinit. Nebo ego je to, co naši mysl poutá a skrze něj vstupuje veškeré zlo do tohoto světa. A dokud tohoto indiferentního stavu nedosáhneme, jsme pořád děti, které chápou jen velice málo. Proto panuje ve světě taková bída a temnota. Naše mysl je dosud zcela nevědomá vyšších stavů oproštění od sebe sama. Jen hrstka lidí na světě to zatím dokázala, ostatní se vezou lapeni ve svém jáství. Dirigováni a spoutáni vlastním egem.


Crabat

Není tady

 

#81 10. 11. 2020 15:08

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Každý má svůj strom

Crabat napsal(a):

... Jen hrstka lidí na světě to zatím dokázala, ostatní se vezou lapeni ve svém jáství. Dirigováni a spoutáni vlastním egem.

Ale ejhle ouvej au...

Jak todleto víš, Krabe? va


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#82 10. 11. 2020 15:36

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Každý má svůj strom

No tak promiň, i když to asik nejde, viď?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#83 10. 11. 2020 15:55

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Každý má svůj strom

Stačí se rozhlédnout po duchovní scéně, kolik lidí je realizovaných. A mᚠhned výsledek.


Crabat

Není tady

 

#84 10. 11. 2020 16:00

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Každý má svůj strom

va

Crabat
Dnes 15:55
Stačí se rozhlédnout po duchovní scéně

va


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#85 10. 11. 2020 16:56

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Každý má svůj strom

Marně přemýšlím, z jakého důvodu bůh podaroval člověka egem, když jej pak o něj chce připravit? Proč? Jsme tedy hračky, které nemají mít vlastní myšlení a jen slepě naslouchat - komukoli, čemukoli? To je jako by nám bůh dal dvě nohy, abychom mohli chodit vzpřímeně, ale někdo trval na tom, že bůh vlastně chtěl, abychom nohy nepoužívali a jen se plazili a vykládal to jako slovo boží..


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#86 10. 11. 2020 19:14

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Každý má svůj strom

Palomita[b napsal(a):

]Marně přemýšlím, z jakého důvodu bůh podaroval člověka egem[/b], když jej pak o něj chce připravit? Proč? Jsme tedy hračky, které nemají mít vlastní myšlení a jen slepě naslouchat - komukoli, čemukoli? To je jako by nám bůh dal dvě nohy, abychom mohli chodit vzpřímeně, ale někdo trval na tom, že bůh vlastně chtěl, abychom nohy nepoužívali a jen se plazili a vykládal to jako slovo boží..

No tak teoreticky abys byla vnímavá k různým pokušením, které Ti zlé mocnosti podstrčí.  A pak se terpv ukáže, jak se k tomu postavíš. smile


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#87 10. 11. 2020 19:20

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Každý má svůj strom

Crabat napsal(a):

...

Všechny duchovní nauky usilují o totéž. Aby naše vědomí stanulo v indiferentním stavu vůči té osobě za kterou samo sebe až doteď považovalo. Jako bychom nahlíželi na cizí bytost. Až na to, že známe všechny její psychické stavy, myšlenky, pocity, touhy, odpor atd. Avšak neslučujeme se s nimi. Tehdy totiž uvidíme svět nezkresleně, bez zabarvení našeho ega. A to je stav vysvobozující, vedoucí ke skutečnému poznání.
....

Crabate, když to je hrozně vysoký level. Pro nás, co se musíme zabývat tím, aby bylo kde bydlet, co jíst, vychovávat děti. Na to, co píšeš má málokdo prostor a schopnosti  se k tomu dopracovat. Pro začátek by možná stačilo, kdyby se lidi k sobě chovali slušně, byli ohleduplní, tolerantní, pomáhali si, nehromadili zbytečně věci...To by možná celkově otupilo hrany a snížilo tu agresivitu, co je ve vzduchu. A i to je docela utopie. Ale je to věc, o kterou se může snažit každý mezi tím všednodenním pinožením a nepotřebuje k tomu mít nastudované různé nauky.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#88 10. 11. 2020 19:30

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Každý má svůj strom

Judyna napsal(a):

Palomita[b napsal(a):

]Marně přemýšlím, z jakého důvodu bůh podaroval člověka egem[/b], když jej pak o něj chce připravit? Proč? Jsme tedy hračky, které nemají mít vlastní myšlení a jen slepě naslouchat - komukoli, čemukoli? To je jako by nám bůh dal dvě nohy, abychom mohli chodit vzpřímeně, ale někdo trval na tom, že bůh vlastně chtěl, abychom nohy nepoužívali a jen se plazili a vykládal to jako slovo boží..

No tak teoreticky abys byla vnímavá k různým pokušením, které Ti zlé mocnosti podstrčí.  A pak se terpv ukáže, jak se k tomu postavíš. smile

Jo, souhlas tummenupp


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#89 10. 11. 2020 19:50

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Každý má svůj strom

Judyna napsal(a):

A i to je docela utopie. Ale je to věc, o kterou se může snažit každý mezi tím všednodenním pinožením a nepotřebuje k tomu mít nastudované různé nauky.

Kde jsi přila na to, že je potřeba něco studovat?
Vždy i tuším nejmoudřejší a nejbohatší člověk (v té době) nakonec poznal, že "marnost nad marnost"...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#90 10. 11. 2020 20:30

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Každý má svůj strom

Ano, Judyno, je to obtížné, ale je to i smyslem našeho života. Aspoň to poznat, na chvíli vyzkoušet a uvidíš, jak báječně se přitom budeš cítit. Všechny bolesti i trýzně života od nás odstoupí, protože už nejsou naše, získáme tím svobodu a lehkost. Konečně se zase dokážeme od srdce zasmát. A život bude znovu plný tajemství a překvapení, tak jako tenkrát v dětství, i rozevře před námi úplně nové obzory.


Crabat

Není tady

 

#91 10. 11. 2020 21:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Každý má svůj strom

Můžeš mít pravdu. Ale ty bolesti a trýzně mého života jsou moje, jsou mojí součástí, tak, jako radosti. A já je tak přijímám.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#92 10. 11. 2020 21:48

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Každý má svůj strom

rina napsal(a):

Judyna napsal(a):

A i to je docela utopie. Ale je to věc, o kterou se může snažit každý mezi tím všednodenním pinožením a nepotřebuje k tomu mít nastudované různé nauky.

Kde jsi přila na to, že je potřeba něco studovat?
Vždy i tuším nejmoudřejší a nejbohatší člověk (v té době) nakonec poznal, že "marnost nad marnost"...

Píšu, že nepotřebuješ.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#93 10. 11. 2020 21:53

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Každý má svůj strom

Judyna napsal(a):

Můžeš mít pravdu. Ale ty bolesti a trýzně mého života jsou moje, jsou mojí součástí, tak, jako radosti. A já je tak přijímám.

tummenupp  smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#94 11. 11. 2020 11:50

Crabat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krušné hory
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2073

Re: Každý má svůj strom

Jistěže, ale v počáteční fázi je to tak, že se vlastně přeléváme od pozorovatele k jednateli, jelikož ve stavu odosobnění dlouho nevydržíme. Jde o to, dokázat se vrátit do indiferentního stavu mysli. Jinak už je člověk zase jen uvnitř sebe a tím pádem spoután svým jástvím. Nic tím neztrácíme. Protože jakmile potřebujeme nad něčím přemýšlet, stejně už jsme zase uvnitř sebe. Výjimku z toho tvoří právě postoj pozorovatele. Nebo má mysl oscilovanou na odosobnění i je zároveň uvnitř svého já. A tehdy se můžeme poučit sami o sobě. Jelikož vidíme, co v naší mysli do nejemnějších detailů probíhá, aniž by vědomí toho bylo dosud zmanipulováno naším egem. Odtud se otevírá cesta k pravému poznání.


Crabat

Není tady

 

#95 11. 11. 2020 15:19

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Každý má svůj strom

Palomita napsal(a):

Marně přemýšlím, z jakého důvodu bůh podaroval člověka egem, když jej pak o něj chce připravit? Proč? Jsme tedy hračky, které nemají mít vlastní myšlení a jen slepě naslouchat - komukoli, čemukoli? To je jako by nám bůh dal dvě nohy, abychom mohli chodit vzpřímeně, ale někdo trval na tom, že bůh vlastně chtěl, abychom nohy nepoužívali a jen se plazili a vykládal to jako slovo boží..

Možná proto, že nás nestvořil dokonalé? Možná proto, že přesně věděl proč tak činí a proto, že to má svůj smysl? Možná proto, že máme ujít nějakou cestu?


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#96 11. 11. 2020 15:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4924

Re: Každý má svůj strom

Judyna napsal(a):

Ano. Podle církve jsem se křestem svého dítěte zavázala k tomu, že ho budu vychovávat ve víře. Aspoň si myslím, že to tak je. A toto nemám úplně dobře zpracované. cítím se trochu jako kdybych křívě přísahala.
Ale jinak to beru a chápu jak píšeš a jak udělala i Tvá maminka.

Judyno, také jsem křtěná, ale nikdy jsem se vlastně blíže nezajímala proč (matně myslím kvůli babičce), ale to je vše, k víře mě nikdo nevedl. Budu se na to muset zeptat...


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#97 11. 11. 2020 16:44

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Každý má svůj strom

LENNNA napsal(a):

Palomita napsal(a):

Marně přemýšlím, z jakého důvodu bůh podaroval člověka egem, když jej pak o něj chce připravit? Proč? Jsme tedy hračky, které nemají mít vlastní myšlení a jen slepě naslouchat - komukoli, čemukoli? To je jako by nám bůh dal dvě nohy, abychom mohli chodit vzpřímeně, ale někdo trval na tom, že bůh vlastně chtěl, abychom nohy nepoužívali a jen se plazili a vykládal to jako slovo boží..

Možná proto, že nás nestvořil dokonalé? Možná proto, že přesně věděl proč tak činí a proto, že to má svůj smysl? Možná proto, že máme ujít nějakou cestu?

A třeba jsme dokonalí právě díky svým nedokonalostem wink Kdybychom byli všichni stejní, je to děsná nuda a hlavně pohroma pro celé lidstvo, které by se nijak a nikam nevyvíjelo. Kdyby toto bylo záměrem boha, dá nám rozum mravence a ne poznání vlastního ega. A to, že někdo vykládá své představy jako správný výklad božího úmyslu, to je hodně egocentrické a sebevědomé big_smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#98 11. 11. 2020 18:55

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Každý má svůj strom

Ano, také mi vadí, když i někdo tvrdí, že Bůh chce to a to. Jak to ten člověk může vědět? Tomu říkám ego!
Toto už jsem psala před časem Luďkovi. A toto mi vadilo i na katolické víře - Bůh chce, abys dělal to a to, aby ses choval tak a tak...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#99 11. 11. 2020 20:46

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Každý má svůj strom

Když jsi teda "pokřtěná" odrodilá katolíčka, chodila jsi do kostela atd., něco bys o Bibli asi mohla vědět.
Proč myslíš, že je celá protkána Božími přikázáními?

Třeba takové "desatero"...

"Ano, také mi vadí, když i někdo tvrdí, že Bůh chce to a to. Jak to ten člověk může vědět? Tomu říkám ego!"

Hm? va

No, třeba si to přečetl v té Bibli...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#100 11. 11. 2020 20:51

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Každý má svůj strom

LENNNA napsal(a):

Možná proto, že nás nestvořil dokonalé? Možná proto, že přesně věděl proč tak činí a proto, že to má svůj smysl? Možná proto, že máme ujít nějakou cestu?

Ále stvořil. Nedokonalost jsme získali až po zásahu Hada. Když jsme dostali možnost vlastní volby.
Tak jsme si zvolili.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů