Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 6. 10. 2020 20:38

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Péče o staré rodiče

Je bezva, že hrajete šachy. tummenupp Sice nevydrží dlouho, ale hrajete.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#102 6. 10. 2020 22:01

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Blossom opět s vámi napsal(a):

Na tom vozíčku ven to nejde, bohužel. Už dlouho má opiové náplasti na bolest zad a navíc má na kostrči už měsíc proleženinu ...

"Jezdila" jsem s klienty doma i venku, (kteří nebyli úplně pohybu neschopní), s takovým chodítkem, nevím přesně, jak se jmenuje, a odkaz zatím neumím.
Určitě to ZP invalidům proplácí, ten člověk stojí uvnitř jakési podpory, je na kolečkách a vysoká cca po jeho lokty, kam se on pohodlně opře (ve stoje), kdo nemá stabilitu, potřebuje zezadu jištění, kdo může s obtížemi chodit sám, projde se bez bolestí.
Pokusím se do rána najít odkaz.
Jeden můj "zlobivej" klient se bránil zuby nehty, a nakonec byl rád, jak si v tom "postroji", jak mu říkal, může dělat procházky ve svých oblíbených končinách. (Jen pár metrů, on to viděl jako daleko od "klece doma"...)

Upravil(a) rina (6. 10. 2020 22:04)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#103 7. 10. 2020 8:13

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#104 7. 10. 2020 23:30

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Chtěla jsem podotknout, že vy, kteří si myslíte, že "doma" o své blízké pečujete lépe, než profesionální pečovatelky, se velmi často pletete.
Není to ani tak, že to "mají jednodušší/lehčí".
Především to je tak, že mají zkušenosti, které VY nemáte.
Většinou mají aj víc zkušeností (odborných). Jasně, že když jste se s nima potkali poprvé, nechcete věřit, že zrovna vaší situaci rozumí.
Rozumí.
Umí vám nasouchat (z profesionální pozice/na rozdíl od vašeho souseda, kamaráda, kolegu z práce a pod.) a situaci zhodnotit bez "sociálních emocí".
Takže ano.

Asistent je v lepší pozici coby pečovatel, než vy.

Nenechá se zneužívat/čemuž vy lehce podlehnete, a umí prosadit to, kvůli čemu tam je.
Nenechá "se vyhodit vzteklým stařečkem", ptz. ví, jak na to.

Starosti Bloss, že staroušek ji bude chtít vyhodit, povede se mu to..., a pak bude po bytě hledat nepřítomné sestry...mi přišly přesně tak, jako že netuší, že pečovatelka si umí poradit.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#105 8. 10. 2020 7:43

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Rino, nejprve dík za odkaz na chodítko, asi takové pořídíme.

Ale jinak mi přijde, žes můj příspěvek špatně četla: Ne že "bude chtít vyhodit" a Bude bloudit po bytě a hledat nás", ale ono se to už stalo - takže "vyhodil a hledal nás". Vyhodil profesionální pečovatelku, ani ta s ním nic nezmohla. 

Další vývoj? Jakoby se táta tím extempore úplně vysílil. Už druhý den skoro jen spí a sotva s podporou dojde na záchod. Pečovatelka u něj včera zas byla - a dobrý. I když možná už prostě jen neměl sílu ji znovu vyhodit. Kéž si tedy na ni už zvykne a my máme aspoň pár hodin denně pro své potřeby a odpočinek.

Upravil(a) Blossom opět s vámi (8. 10. 2020 7:52)

Není tady

 

#106 8. 10. 2020 8:00

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Péče o staré rodiče

Blossom, a to je takhle možné? Aby se pečovatelka sebrala a odešla na základě vyhazovu od osoby, kterou má mít na starost? Jestli ji objednáváte vy, měla by odcházet až po Vašem souhlasu, dřív určitě ne. Jediný, kdo by ji mohl vyhodit jste vy, jinak to zavání slušným průšvihem.
Snad se vám blýská na lepší časy a tatínek se zklidní smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#107 8. 10. 2020 8:13

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Palomito, ta vypjatá situace trvala asi hodinu, nakonec jsem povolala svého syna, který tátu silou držel v posteli, táta celou dobu volal, a jde pečovatelka domů, že ji nechce. Ona se snažila, ho přemluvit, ale bylo to jak když hrách na stěnu hází. Když to tedy trvalo už hodinu, dohodli jsme se s pečovatelkou, že ten den odejde a přijde to zkusit zas za dva dny (tedy včera- ve středu). Nicméně ačkoli ona pracuje v pečovatelském domě a říkala, že s tím má zkušenosti, že už po nich v pečováku také někteří staří lidé házeli i věci a chtěli jen rodinné příslušníky, tak nepochodila, tátu se prostě nepodařilo zklidnit ani nám, ani jí. Někdy to prostě asi nejde a je potřeba tomu dát čas, jak jsme teď dali, a ono si to sedne.

Mimochodem - možná už taky zabrala tátovi antidepresiva, která má od psychiatra, i když teoreticky by měla zabrat až za delší čas, až naběhne jejich hladina.

Není tady

 

#108 8. 10. 2020 8:32

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Péče o staré rodiče

Jo jo, když odejde po domluvě s vámi, je to něco jiného, než když se nechá vyhodit od tatínka wink Jestli tatínek dosud žádné uklidňující léky nebral, mohly mu zabrat dříve. Držím pěsti, a už jsou vyhrocené situace za vámi. smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#109 8. 10. 2020 18:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

Taky držím palce.
Můj tatínek měl svého času po epileptickém záchvatu (ale epilepsiii neměl, bylo to "jen" nedokrvení nebo špatné okysličení - apnoe asi) léky z neurologie, ale působily na něj tak silně, že také sotva došel na  záchod. A to byl před tím zcela mobilní a při smyslech. Snížili mu dávy a pak to bylo dobré.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#110 8. 10. 2020 19:39

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Péče o staré rodiče

Blossom, zdá se, že se to trochu zklidňuje. Držte se a a je to lepší a lepší! smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#111 15. 10. 2020 10:19

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Po čase zase píšu. Situace s tátou se zklidnila. Utišující léky zbraly, takže táta už nemá to nutkavé chození po místnosti kolečko a za pět minut znovu. I noci jsou klidnější, vstáváme k němu když potřebuje dojít na toaletní židli.
Většinu času proklimbá. Vlastně se stal takovým jakoby malým miminkem - jen jí, vyměšuje, koupáme ho, přikrýváme apod. Jedinou aktivitou, připomínající že je dospělý člověk, jsou šachy. Hrajeme je tak dvakrát denně jednu partii, pak už to tátu nebaví. Na pečovatelky si naštěstí už zvykl (jsou dvě a během týdne se střídají), jen nás nesmí zahlédnout třeba na zahradě, to se nás pak dožaduje. Tak na zahradu chodím do těch míst, která nejsou z okna vidět.

Vše se zklidnilo (naštěstí) a den se mi stal takovou rutinou. Přiznávám, že někdy je to nuda. Čtu si, opakuju svou chabou AJ a NJ nebo jsem na netu. Chybí mi lidská společnost, tak čtu babinet a píšu sem, nahrazuje mi to aspoň částečně kontakt s lidmi. Říkám si - jsem na tom vlastně podobně jako lidé na homeoffisu. Ale doléhají na mě negativní zprávy těchto dnů.
Tak takto to teď u nás je. neutral

Není tady

 

#112 15. 10. 2020 13:20

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Péče o staré rodiče

Blossom, je pěkné číst, že se život s tatínkem zklidnil a máte doma "nudu" smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#113 15. 10. 2020 13:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Péče o staré rodiče

smile Tak nudu a nedostatok sociálnych kontaktov máme aj my, čo učíme online.... hmm Bodaj by horšie nebolo (a teda - nemuselo by to trva vežmi dlho...). Inak to znie tummenupp


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#114 15. 10. 2020 18:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Péče o staré rodiče

Blossom, tak si naordinuj i procházky a nakupování. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#115 23. 10. 2020 9:35

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Tak co nového u nás: Táta je povětšinu dní a nocí poklimbávající stařeček, kterému musíme pomáhat aby se vůbec zvednul do sedu a pak do stoje, když jde pár vratkými kroky k toaletní židli (tzv.gramofonu).
No  druhá jeho poloha - stařec s velkou silou, umějící slézt z postele sám a někam se vydat sám. A je v tom velmi konfliktní - mírně řečeno.
Včera jedna taková situace nastala. Má prášky na spaní, ale když mu hned nezaberou, tvrdě se dožaduje dalších a dalších, což my mu samozřejmě nedáme, to by byla vlastně od nás vražda předávkováním léků. Jenže on se jich dožaduje nesmírně tvrdě, včera si chtěl pro ně dojít sám, stále vstával a my ho strkaly se ségrou zpět do postele. Nakonec jsem si sedla na jeho postel u jeho nohou, aby nemohl slézt - a on se mě snažil sestrčit a pak skopnout se slovy Vypadni. Naštěstí jeho kopnutí bylo jen takové větší šouchnutí, ale nikdy bych si nemyslela, že můj táta může takhle vyvádět a takhle se k nám chovat. Jediné naše štěstí, že jsme fyzicky silnější, tedy ve dvou určitě. Seděla jsem u něj na posteli jako živá zábrana než usnul. No a teď je zas tím nemohoucím stařečkem.
Uff, tak jsem se vám sem vypsala a je mi líp.

Není tady

 

#116 23. 10. 2020 9:51

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Péče o staré rodiče

Blossom opět s vámi napsal(a):

Tak co nového u nás: Táta je povětšinu dní a nocí poklimbávající stařeček, kterému musíme pomáhat aby se vůbec zvednul do sedu a pak do stoje, když jde pár vratkými kroky k toaletní židli (tzv.gramofonu).
No  druhá jeho poloha - stařec s velkou silou, umějící slézt z postele sám a někam se vydat sám. A je v tom velmi konfliktní - mírně řečeno.
Včera jedna taková situace nastala. Má prášky na spaní, ale když mu hned nezaberou, tvrdě se dožaduje dalších a dalších, což my mu samozřejmě nedáme, to by byla vlastně od nás vražda předávkováním léků. Jenže on se jich dožaduje nesmírně tvrdě, včera si chtěl pro ně dojít sám, stále vstával a my ho strkaly se ségrou zpět do postele. Nakonec jsem si sedla na jeho postel u jeho nohou, aby nemohl slézt - a on se mě snažil sestrčit a pak skopnout se slovy Vypadni. Naštěstí jeho kopnutí bylo jen takové větší šouchnutí, ale nikdy bych si nemyslela, že můj táta může takhle vyvádět a takhle se k nám chovat. Jediné naše štěstí, že jsme fyzicky silnější, tedy ve dvou určitě. Seděla jsem u něj na posteli jako živá zábrana než usnul. No a teď je zas tím nemohoucím stařečkem.
Uff, tak jsem se vám sem vypsala a je mi líp.

Blossom, je mi to líto, musí to být nepředstavitelně těžké sad Vůbec si něco takového neumím představit. Držte se! pussa


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#117 23. 10. 2020 10:52

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

Ty konce jsou fakt hrozné.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#118 23. 10. 2020 11:21

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Já na jednu stranu vím, že on už za to nemůže, že je to asi demence nebo co, býval to moc fajn táta. Blbé je, že v těch zlých okamžicíchk němu cítím jen samé negativní pocity, jen kdesi vzadu je shovívavost a lítost. :-(

Nechtěla bych se podobných konců dožít, ale co my víme.... Stejně už táta z toho života moc nemá. I pro něj by byl konec spíš vysvobozením. Ach jo. Naštěstí když se ty těžké chvíle odžijou a je klid, daří se mi být nad věcí, jen mi pomáhá se sem vypsat a vědět, že to se mnou sdílíte. pussa

Není tady

 

#119 23. 10. 2020 11:26

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

To je moc dobře, že Ti to pomáhá. Potřebuješ vypnout jako sůl.
Tvoje pocity chápu. Nejsi stroj. A ve vypjatých a náročných situacích nikdo není pořád jak sluníčko. I když mᚠmalé dítě, tak tě ten roztomilý tvor dokáže dost dobře vytočit. Ale stejně ho mᚠpořád ráda. Tak, jako Ty tátu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#120 23. 10. 2020 18:32

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Péče o staré rodiče

Blossom, obě máte můj obdiv. godlike
Kdyby se tátovy projevy dál zhoršovaly a bylo to už opravdu nesnesitelné, uvažujete o jeho umístění do nějakého zařízení? Asi by měl dost velký problém to snést...


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#121 23. 10. 2020 20:51

mia
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 3739

Re: Péče o staré rodiče

Blossom opět s vámi napsal(a):

Tak co nového u nás: Táta je povětšinu dní a nocí poklimbávající stařeček, kterému musíme pomáhat aby se vůbec zvednul do sedu a pak do stoje, když jde pár vratkými kroky k toaletní židli (tzv.gramofonu).
No  druhá jeho poloha - stařec s velkou silou, umějící slézt z postele sám a někam se vydat sám. A je v tom velmi konfliktní - mírně řečeno.
Včera jedna taková situace nastala. Má prášky na spaní, ale když mu hned nezaberou, tvrdě se dožaduje dalších a dalších, což my mu samozřejmě nedáme, to by byla vlastně od nás vražda předávkováním léků. Jenže on se jich dožaduje nesmírně tvrdě, včera si chtěl pro ně dojít sám, stále vstával a my ho strkaly se ségrou zpět do postele. Nakonec jsem si sedla na jeho postel u jeho nohou, aby nemohl slézt - a on se mě snažil sestrčit a pak skopnout se slovy Vypadni. Naštěstí jeho kopnutí bylo jen takové větší šouchnutí, ale nikdy bych si nemyslela, že můj táta může takhle vyvádět a takhle se k nám chovat. Jediné naše štěstí, že jsme fyzicky silnější, tedy ve dvou určitě. Seděla jsem u něj na posteli jako živá zábrana než usnul. No a teď je zas tím nemohoucím stařečkem.
Uff, tak jsem se vám sem vypsala a je mi líp.

Nedaly by se ty prášky na spaní nějak nafixlovat, jakože zaměnit za nějaké pastilky - bonbóny? Strčit do originální krabičky...třeba by tatínek nic nepoznal.

Není tady

 

#122 24. 10. 2020 17:23

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Péče o staré rodiče

Blossom, ber to tak, že ty negativní pocity mᚠvůči té nemoci, která se projevuje skrze tělo, kde dříve byla duše tatínka. Myslím, že ani tatínek by nebyl rád, kdyby sis tyhle dvě polohy spojovala. Jestli občas ještě probleskne jeho milá povaha, ber to jako možnost užít si to a být na něj milá. Hlavně si jeho negativní a agresivní postoje neberte se sestrou osobně, protože to vůbec není mířeno proti vám, a to vyznívá jakkoli.
A mia má dobrou připomínku - jestli chce další léky, domluvte se s doktorem, např, které vitamíny by nemusely uškodit, pokud se vezmou 2-3 a říct, že to předepsal doktor, pokud ty první léky nezaberou. Vím, že mě doktor říkal u magnesia (nejslabší balení), že mám vzít i víc najednou při největších potížích.. ale samozřejmě nesmí tam být kontraindikace s předepsanými léky. Do toho bych šla opravdu jen po poradě s lékařem. Nevím, jak je na tom tatínek rozumově, jestli by bonbon "nepoznal" a nezlobil se ještě vic smile


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#123 24. 10. 2020 18:14

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Taky mě napadlo placebo, někteří staroušci si přesně hlídali, kolik čeho berou a věděli, kolik můžou, ne proto že by tomu rozuměli, ale proto že si to od doktora pamatovali. Kdybys jim místo léků dala lentilky, sice by měli výhrady, "že to je jiné", ale když řekneš že je to od pana doktora, poslušně to snědí....


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#124 24. 10. 2020 22:11

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Péče o staré rodiče

Jó, lentilky... Tak je prý už máme zakázané. grater Nám jimi dozdobili svatební stůl, což bylo pro nás překvapení. big_smile
Nevím, jestli se ještě dají koupit.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#125 25. 10. 2020 12:54

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Péče o staré rodiče

Už je máme definitivně zakázané?
Aj ty pidimidi z Lídlu???
No já ty zákazy a příkazy z EU nemusím, ale tohle je už příliš!!!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů