Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 3. 10. 2020 19:43

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

On se doma určitě vylepší, uvidíš. A je dobře, že mu to v nemocnici pomohlo.
Tak hodně sil a pevné nervy.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#77 3. 10. 2020 22:19

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Péče o staré rodiče

A mu doma chutná a a je mu dobře! storstark


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#78 4. 10. 2020 18:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Péče o staré rodiče

tummenupp držím päste...

Upravil(a) Selima (4. 10. 2020 18:24)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#79 5. 10. 2020 18:27

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Tak nám začalo peklo. Dnes táta vyhodil pečovatelku, která se o něj 4 hodiny odpoledne starala. Chce jen mě nebo ségru. Dokonce si pro mě došel (bydlíme v rodinném doměo třech bytech-táta, já, ségra.). Ač chodí vrávoravou chůzí, tak přes odpor pečovatelky sešel schody dolů ke mě do mého bytu. Najednou měl sílu, snažily jsme se ho pak dopravit zpátky do postele, musely jsme se s ním v podstatě prát.
Nevím, jak tohle dopadne. Jestli tímto táta definitivně zruší ty 4 hodiny denně, kdy máme - měly jsme - se sestrou možnost jít na nákup atd., atd., a taky si chvilku odpočinout a dospat neprospanou noc, tak netuším, jak tohle zvládneme. Když jsem to tátovi vysvětlovala, že si například musím nakoupit, volal Nesmíš, nesmíš, nikam neodcházej. Prostě - rozumné argumenty naprosto nebere, vnímá jen to, že u sebe chce stálou přítomnost mě nebo sestry. Ve dne v noci. A kdyby ne, tak si pro nás dojde.
Jak tohle vyřešit a jak to vydržíme dál je ve hvězdách.... :-(

Upravil(a) Blossom opět s vámi (5. 10. 2020 18:39)

Není tady

 

#80 5. 10. 2020 18:52

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

Vᚠtatínek už asi úplně normálně neuvažuje. Jinak by pochopil to, co mu říkáte.
Není to vůbec hezké, co teď napíšu, ale asi bych se s ním nedohadovala s tím, že to tak prostě bude a hotovo. Protože si musíte vyřídit i svoje věci. Možná bych mu i pohrozila.
Ach jo. Musí to být opravdu těžké. Ještěže jste na to dvě.

Upravil(a) Judyna (5. 10. 2020 18:52)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#81 5. 10. 2020 19:00

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

To jsem zkoušela, ale jak to prakticky udělat, když on si pro nás prostě dojde? Zamknout ho nejde, protože záchod má na chodbě.

Není tady

 

#82 5. 10. 2020 19:09

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Mᚠpravdu, že táta už normálně neuvažuje. Asi jde už o demenci, vnímá pouze svoje přání a potřeby. (Dřív takový nebyl.) Situaci budu řešit s jeho psychiatrem, nějaké zklidňující léky by mohly pomoct.

Ovšem když bude vyhazovat pečovatelku jako dnes, tak fakt nevím...ona se snažila jak mohla, my taky.... V tomhle máme smůlu, že bydlíme s tátou v jednom rodinném domě, a jeho dispozice nedovolují ty byty od sebe absolutně oddělit, takže on si pro nás dojde, jako dnes, a i když už jsem to zkoušela i po zlém, že mi sem nesmí pro mě chodit, vůbec to nebral v potaz. :-(
.

Není tady

 

#83 5. 10. 2020 19:22

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Péče o staré rodiče

Jste v hrozně náročné situaci. usch Doufejme, že vám psychiatr dobře poradí, jak ji řešit, a že i léky pomůžou.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#84 5. 10. 2020 19:46

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

Tak pak napiš, jak to u psychiatra dopadlo.
A co zkusit jednou odlehčovací službu? Víš - jako za trest. e jestli vás nebude poslouchat, bude tam. Zní to hrozně, ale on to asi normálně fakt nepochopí.
Tatínek jedné bývalé sousedky měl u postele hůl a normálně ji přetáhnul, když se mu něco nelíbílo. A to bylo často. Chudák. Byla na oba rodiče sama a ještě k tomu byla onkolog, pacient. Však taky už nežije.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#85 5. 10. 2020 19:50

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Takovou výhružku jsem použila už jednou, když hned zkraje pečovatelky odmítal. Řekla jsem mu, že až se jedna z nás (já nebo sestra) zhroutíme, tak by musel do LDNky. To ho hodně rozrušilo a pečovatelkám pak tvrdil, že ho hceme šoupnout do LDNky.... Nevím, zda to použít zas...váhám....

Není tady

 

#86 5. 10. 2020 20:32

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

Těžko říct. Mám obavy, že asi nepomůže nic.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#87 5. 10. 2020 21:09

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Péče o staré rodiče

Blossom, musí to být ohromná bezmoc. Přemýšlela jsem o situaci s tatínkem a napadlo mě - máte zajištěno bezpečí ohledně kuchyňských spotřebičů a tak? Jestli nemůže něco zapnout nebo nechat puštěné (plyn, elektřinu, vodu). Co malé koberečky po bytě? Často se o ně zakopává. Držím vám všem palce v té nelehké situaci!


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#88 5. 10. 2020 22:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Péče o staré rodiče

Blossom opět s vámi napsal(a):

Mᚠpravdu, že táta už normálně neuvažuje. Asi jde už o demenci, vnímá pouze svoje přání a potřeby. (Dřív takový nebyl.) Situaci budu řešit s jeho psychiatrem, nějaké zklidňující léky by mohly pomoct.

Ovšem když bude vyhazovat pečovatelku jako dnes, tak fakt nevím...ona se snažila jak mohla, my taky.... V tomhle máme smůlu, že bydlíme s tátou v jednom rodinném domě, a jeho dispozice nedovolují ty byty od sebe absolutně oddělit, takže on si pro nás dojde, jako dnes, a i když už jsem to zkoušela i po zlém, že mi sem nesmí pro mě chodit, vůbec to nebral v potaz. :-(
.

A čo takto nezamknú jeho, ale seba? Proste sa zavrie, keď tam je ošetrovatežka, a pápá lálá...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#89 5. 10. 2020 23:06

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Péče o staré rodiče

Hm..............tak ve finále mě matka volávala k sobě 8 x za noc, když jsem přišla a zeptala se, co chce.........nevím

Jak popisuješ tatínka...................určitě to chce zklidňující léky, taky mi je doktorka napsala a efekt byl velký. Nedávala jsem je každý den................ale v hospicu jí dávali mega dávky, že pořád tvrdě spala, tak jsem to tam nějak řešila, ale v pohodě..............
Moje praktická doktorka mi několikrát řekla, a ji někam dám a navštěvuji ji.............chodila za ní......... a vlastně mě donutila ji dát do hospicu...............a zpětně musím říct, že to bylo dobře. Já ale byla na vše sama a nakonec jsem ji  nemohla ani obrátit.

Ale myslím, že tatínek se stává nebezpečným.............pro Vás i pro sebe......... a měl by být někde, kde by měl stálou péči a stálý dohled

Není tady

 

#90 6. 10. 2020 8:37

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Irma napsal(a):

Blossom, musí to být ohromná bezmoc. Přemýšlela jsem o situaci s tatínkem a napadlo mě - máte zajištěno bezpečí ohledně kuchyňských spotřebičů a tak? Jestli nemůže něco zapnout nebo nechat puštěné (plyn, elektřinu, vodu). Co malé koberečky po bytě? Často se o ně zakopává. Držím vám všem palce v té nelehké situaci!

Irmo, o to je postarané tím, že u táty někdo 24 hodin denně je (v noci spíme se ségrou střídavě v sousední místnosti od něj na gauči). Koberečky jsme před časem odklidili.

Vero, on bohužel s žádnou ústavní léčbou (hospic, LDN, odlehčovací služba) nebude souhlasit, už z nemocnice nám chtěl "utéct domů" přes reverz, tak tak jsme ho přesvědčili zůstat... Je zatím svéprávný, takže nikde nemůže být přes svou nevůli....
Sami teď netušíme, co udělat, jak to zařídit. S pečovatelkou jsme se dohdli, že dnes nepřijde a zítra to zkusíme znovu. Dnes mimo jiné mají tátovi přivézt polohovací postel, tak tady bude i tak rušno...

Není tady

 

#91 6. 10. 2020 9:12

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Holky, pomáhá mi sem psát a číst vaše příspěvky, je to pro mě jakási skupinová psychoterapie přes internet.
Připadám si v pasti, ze které není úniku. Blbé je to, že já mám na své zdravotní potíže (opakující se deprese) mít klid a hlavně žádné stresy, proto jsem v část.inv. důchodu. Bojí se o mě rodina i přítel i já sama, i když zatím si přřipadám stabilizovaná (díky lékům, které beru a které musím brát do konce života).

Víte, kdyby měl člověk perspektivu měsíců, tak by to asi vydržel, ale tohle může trvat roky se zhoršující se perspektivou... Tak celé dny sedím u táty, chvílemi můžu na net, když spí (jako zrovna teď), jinak on každé dvě minuty něco vyžaduje podat, přinést, ohřát atd.... Mám tu aspoň němčinu, kterou si opakuju, když to po chvilkách jde, ale soustředění je při takových útřžcích pozornosti mizerné....
Víte, vždy jsem si myslela, že jsem hodně empatický člověk, dokonce jsem jednou zkoušela práci v pečováku (ale pro organizační stres, který jsem nezvládala, jsem musela odejít, pokakaní stařečkové mi nevadili). Ale teď mi empatie někdy dochází a já cítím na tátu hroznou zlost---a pak zas špatné svědomí z toho, on za to nemůže, býval to skvělý a hodný táta.
Uffff....pomáhá mi z toho se aspoň trochu vypsat....

Není tady

 

#92 6. 10. 2020 11:09

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Péče o staré rodiče

Blossom, omlouvám se, ale přijde mi, že jste na něj moc hodní. Je na vás zlý a vydírá vás, protože může. Hranice v této komplikované situaci musíte nastavit vy. Nikdo jiný to za vás neudělá. Řekl vám, proč se tak chová? Resp. ptal se ho někdo? Možná je zoufalý a ztěžovat vám život je nyní jeho jedinou náplní. Pomozte mu změnit tu náplň. Co má za povinnosti za celý den? Čím je pro vás užitečný? Nebo čím může být? Je to těžká situace pro všechny. On vám evidentně nepomůže, tak zkuste pomoc vy jemu, aby se změnil, je-li to ještě v jeho možnostech (myslím mentálních). Jestli je mobilní a dokáže udržet myšlenku, nenechte ho zahálet, pak vymýšlí a prudí. Možná by mohl pomoci i časový harmonogram jednotlivých činností a péče o něj..  Vytvořit ho spolu s ním a kdyby trval na péči 24/7 jasně mu sdělit, že ani on vám nestál za zadkem 24/7 když jste byly se sestrou malé a jeho péči jste potřebovaly.. Kdyby nerespektoval nastavený režim, v době, kdy je u vás ošetřovatelka jednoduše odcházet z domu, aby vás nesehnal a uvědomil si, že ten harmonogram je potřeba dodržovat. Je to pak ale nezbytné i z vaší strany a když tam bude napsáno 18:00-20:00 čas jen pro tebe táto, tak mu ho dopřát se vším všudy.. Tak či onak přeji hodně sil do budoucna a pevné nervy.


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#93 6. 10. 2020 11:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Péče o staré rodiče

Tiež si myslím, že postara sa o niekoho neznamená plni mu na 100% každé želanie, každý kapric... hmm a necha sa doslova buzerova. Myslím, že to je presne ten rozdiel medzi ošetrovatežkou a vami v rodine - že na ňu si netrúfne to, čo na vás, a je si toho ešte tak nejako vedomý. Alebo ho možno ona bez problémov odmietne, keď ju príliš preháňa... a vy si netrúfnete. Čo je chyba, podža mňa.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#94 6. 10. 2020 12:26

LENNNA
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2008
Příspěvky: 4926

Re: Péče o staré rodiče

Blossom opět s vámi napsal(a):

Irma napsal(a):

Blossom, musí to být ohromná bezmoc. Přemýšlela jsem o situaci s tatínkem a napadlo mě - máte zajištěno bezpečí ohledně kuchyňských spotřebičů a tak? Jestli nemůže něco zapnout nebo nechat puštěné (plyn, elektřinu, vodu). Co malé koberečky po bytě? Často se o ně zakopává. Držím vám všem palce v té nelehké situaci!

Irmo, o to je postarané tím, že u táty někdo 24 hodin denně je (v noci spíme se ségrou střídavě v sousední místnosti od něj na gauči). Koberečky jsme před časem odklidili.

Vero, on bohužel s žádnou ústavní léčbou (hospic, LDN, odlehčovací služba) nebude souhlasit, už z nemocnice nám chtěl "utéct domů" přes reverz, tak tak jsme ho přesvědčili zůstat... Je zatím svéprávný, takže nikde nemůže být přes svou nevůli....
Sami teď netušíme, co udělat, jak to zařídit. S pečovatelkou jsme se dohdli, že dnes nepřijde a zítra to zkusíme znovu. Dnes mimo jiné mají tátovi přivézt polohovací postel, tak tady bude i tak rušno...

Blossom, nenechte si od něj tak moc rozkazovat a takto hodně přizpůsobovat vᚠvlastní život (viz. spaní u něj). Já jsem určitě pro postarání se, ale vše má své meze. Jste moc hodní a moc si necháte líbit. On není ten, kdo má v této situaci diktovat podmínky. Moc držím pěsti, vím, že to je moc náročné pussa


"Před 150 lety by vás považovali za blázny, pokud byste se zasazovali za konec otroctví. Před 100 lety by se vám smáli za návrh, že by ženy měly mít volební právo. Před 25 lety by vás nazvali perverzním za obhajobu práv gayů. Dnes se nám smějí, když chceme, aby skončilo otroctví zvířat. Jednoho dne se smát nebudou."
- Gary Smith

Není tady

 

#95 6. 10. 2020 12:33

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Selimo, Palomito i LENNO, díky za příspěvky. Něco na tom je, že jsme až příliš povolné jeho požadavkům, my se ty hranice neustále snažíme nastavovat, ale on je nerespektuje - viz s tou pečovatelkou. Možná že zítra zkusíme fakt na ty 4 hodiny odjet, co přijde pečovatelka, ale chudák ona až on bude bloudit po baráku a hledat nás a ji bude dost neurvale vyhazovat jako včera....

Přemýšlím nad Tvými otázkami, Palomito... režim jakýs takýs má - po snídani přichází sestřička ošetřit mu proleženinu, pak oběd, pak od dvou do šesti by tu měla být ta pečovatelka, večer večeře, léky a spánek...
Zabavit jsme ho zkoušeli lečím, ale je to těžké, když velmi málo vidí i slyší. Televize ho nebaví (nevidí na ni ani s brýlemi), rádio neposlouchá - nebaví ho, audioknihy které jsme zkoušeli, to samé. Ještě tak si prohlídne album s fotkami, ale - všechny co mohl má už třikrát prohlídnuté. Někdy mu nabídnu, že mu něco přečtu, ale buď u toho usne nebo řekne a přestanu, že ho to nebaví.
Jediné, čím  jsem ho na chvíli zabavila, tak když má aktivnější den, hrajem spolu šachy (dřív hrával rád), ale po jedné, dvou hrách už dál hrát nechce.
On se mění- někdy je to skoro bezmocný klepající se stařeček, co prospí celý den (např. dnes) kdy i to pití mu musím do postele podávat a postavit se bez mé pomoci skoro nemůže, jindy je aktivní a něco ho stále nutí chodit po místnosti.

Upravil(a) Blossom opět s vámi (6. 10. 2020 12:37)

Není tady

 

#96 6. 10. 2020 12:47

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Tak psychiatr mu předepsal zklidňující léky, jen to prý nějaký týden potrvá, než začnou zabírat. Tak v tomto nacházím naději na zlepšení....

Není tady

 

#97 6. 10. 2020 13:13

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Péče o staré rodiče

Blossom, máte možnost vzít tatínka ven? Posadit na vozík a třeba hodinu projíždět v okolí? Možná by mu takový pobyt venku prospěl a v noci by spal... Taky se mi líbilo, co navrhuje Palomita. Ale jak jsem četla, co píšeš dál, vidím, že je to bludný kruh, když má tatínek omezení (sluch, zrak, slabost). Existují léky, které se v podobných situacích užívají. Zklidní, neuspí, jsou i varianty v kapkách. I tatínek musí být vyčerpán, jak ho neustále vnitřně něco nutí k přivolávání rodiny atd. Jsi oslabená péčí o něho i vlastní nemocí. Vzpomeň si, jak je to s kyslíkovou maskou v letadle. Nejdřív si ji musí nasadit dospělý, teprve potom může pečovat o dítě. Opačně by to mohlo dopadnout pro oba špatně. Snaž se uhájit si klid, jak Ti radí Selima #88. Všichni na Tebe myslíme!


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#98 6. 10. 2020 13:57

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Péče o staré rodiče

Blossom opět s vámi napsal(a):

On se mění- někdy je to skoro bezmocný klepající se stařeček, co prospí celý den (např. dnes) kdy i to pití mu musím do postele podávat a postavit se bez mé pomoci skoro nemůže, jindy je aktivní a něco ho stále nutí chodit po místnosti.

Jednoduše člověk neví, co ho čeká zítra.. to jsou situace na prd.. co třeba zkusit mu dávat nějaké dlouhodobé cíle, které může zvládat, když se cítí a má energii.. Loupání ořechů, krájení jablek na křížaly, natírání židle, poliček.. promazání klik v baráku, údržba zahradního náčiní, skládání dříví (polínek), sbírání jablek.. to je úplně jedno, a si to může dělat svým tempem a podle svých možností. Jestli je schopen nahánět vás po baráku, určitě zvládne např. dojít na zahradu a uložit pár polínek a zase jít zpátky.. Domluvit se, hele tati, potřebovaly bychom tvou pomoc a tobě vždycky šlo tohle.. Ten program co má teď je že "jen čeká" co bude, ale v ničem není tím hybným motorem. Jediné nad čím má kontrolu je vaše buzerace a v té je evidentně neúnavný. styrka Ale už jsi tu napsala, že dostane uklidňující léky, tak se snad zklidní i situace jako taková. par


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#99 6. 10. 2020 14:08

Blossom opět s vámi
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 9. 2020
Příspěvky: 179

Re: Péče o staré rodiče

Na tom vozíčku ven to nejde, bohužel. Už dlouho má opiové náplasti na bolest zad a navíc má na kostrči už měsíc proleženinu (hojí se, ale strašně pomalu). Takže sedění zvládne jen na nezbytných pár minuta na něčem měkkém, třeba když jí oběd. Když ho na vozíčku vezu po nemocnici na nějakou kontrolu, tak vysloveně trpí :-(
Budu přemýšlet, čím ho zabavit, jakou prací, možná ty křížaly by šly, zkusím.

Není tady

 

#100 6. 10. 2020 19:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Péče o staré rodiče

Pozor s tím krájením křížal - psala jsi, že špatně vidí.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů