Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 11. 9. 2020 14:38

Irma
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 7. 2020
Příspěvky: 419

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Dotazník jsem vyplnila. Zaujalo mě i celkové vyhodnocení v podobě grafů.


De gustibus non est disputandum. Proti gustu žádný dišputát.

Není tady

 

#27 11. 9. 2020 14:40

Gemar
♥------
Registrovaný: 9. 9. 2020
Příspěvky: 14

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Díky.

Není tady

 

#28 11. 9. 2020 15:22

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Gemar napsal(a):

Normální chlap, omlouvám se. Vůbec mi to nedošlo. Dát to tam nemůžu. Byl bych ještě za většího blba než kvůli hrubkám. Je to totiž z právního hlediska nemožné. MuselY bychom přepsat několik mezinárodních smluv, ty jsou našemu právnímu řadu nadřazené. Ústava by se musela zmenit i v tom smyslu, že nebudeme dodržovat mezinárodní smlouvy.

Tak toto je opravdu na VŠ právní průser!

Jinak nemožnost vyjádřit se k potratu pro chlapa je taky průser, ale baby si za to můžou samy, když občas nevědí, čí to děcko je.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#29 11. 9. 2020 16:46

Gemar
♥------
Registrovaný: 9. 9. 2020
Příspěvky: 14

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

No hlavně je to průser automatických oprav textu. Píšu to ve spěchu na mobilu, připadá mi slušné odpovídat, když mi někdo věnuje čas. Na druhou stranu, jsem v práci a nečtu to po sobě. Můžu Vás ale uklidnit, brzy bude rozlišování y a i z pravopisu mizet. U shody podnětu s přísudkem nemá žádný smysl. Máte nějakou nutkavou potřebu bránit český pravopis, nebo jen potřebujete hodnotit a soudit?

Není tady

 

#30 11. 9. 2020 17:36

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

rina napsal(a):

Remmelinkov-I- komise "neuznala" blablabla... Ta komise mu neuznala něco, stejně jako Remmelinkov-I- strom spadl na střechu auta... To je o pádu, přátelé, komu - čemu?, že ano?

Tak jsem si tu větu ještě jednou našla: Počet vykonaných eutanazií za rok bez souhlasu pacienta v Nizozemsku dle Remellinkovy komise.

Remellinkovy komise - ve 2. pádě. Y je tam teď už správně (autor opravil). Komise - podstatné jméno rodu ženského, Remellinkovy - přídavné jméno přivlastňovací, také v rodě ženském, shoda.
Rino, píšeš, že ses odpovědi nedočkala va, a já už jsem sem toho tolik napsala! stolt

Gemare, i jiní před tebou si přáli, aby se v češtině psalo jen jedno i, a pokoušeli se to prosadit. Ale jejich úsilí vždy ztroskotalo na vysvětlení znalců, že kvůli historickému vývoji češtiny taková úprava není možná. I já doufám, že k ničemu takovému nedojde. smile Rozlišování i/y ve shodě podMětu s přísudkem smysl rozhodně má a velký! Hlavně kvůli správnému pochopení obsahu sdělení.
Už od začátku 2. třídy mám ráda češtinu, to vše. big_smile Na Babinet můžeš klidně psát i slovensky.


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#31 11. 9. 2020 19:36

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Já jsem, vrabče, už taky vysvětlila, že jsem prvně zmínku o tom Remmelinkovi přehlídla. Vůbec jsem netušila o co jde.
Vyhledala jsem info, a mezitím jste tam už vysázeli těch fůru nesmyslů.
O změně pravidel ohledně i-y se mluvilo už za mých studií na Slovensku, cca 45 let zpátky. Všecky důvody, co za ta léta uvádějí proč to nejde, jsou hloupé.

A ne, nechci buzerovat pro gramatické chyby, akorát když se na dvou stranách dohadujete, dovolila jsem si přidat svůj názor.

Tahle debata je malicherná, a podstata věci, docela nechutné, se vytratila "ako gáfor", jak by řekli Slováci. 👎


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#32 11. 9. 2020 20:12

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

rina napsal(a):

Jinak nemožnost vyjádřit se k potratu pro chlapa je taky průser, ale baby si za to můžou samy, když občas nevědí, čí to děcko je.

Nemyslel jsem to jako vyjádření k potratu, ale k potratům. Chlapi nerodí, nekojí, většinou se nemusí vzdávat kariéry, většinou jim po rozvodu / rozchodu / vypaření se druhého partnera nezůstávají děti na krku, ale přesto často horlivě debatují, jestli mají být potraty povolené nebo ne. Mně osobně je ten přístup, že žena "chlapovi odnosí a porodí jeho dítě" protivný a divím se, že to některé ženy akceptují smile

Není tady

 

#33 11. 9. 2020 20:21

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Myslím, že velká většina žen to vidí stejně jako Ty. Co se týče mě osobně, tak já určitě. Nějaké akademické debaty chlapů na toto téma mi také příjdou podivné.
Něco jiného je ovšem knkrétní případ třeba v rodině. Což jsi měl asi také na mysli. A stejně i tak by měla mít poslední slovo žena z důvodů, které jsi uvedl.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#34 11. 9. 2020 20:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

rina napsal(a):

Já jsem, vrabče, už taky vysvětlila, že jsem prvně zmínku o tom Remmelinkovi přehlídla. Vůbec jsem netušila o co jde.
Vyhledala jsem info, a mezitím jste tam už vysázeli těch fůru nesmyslů.
O změně pravidel ohledně i-y se mluvilo už za mých studií na Slovensku, cca 45 let zpátky. Všecky důvody, co za ta léta uvádějí proč to nejde, jsou hloupé.

A ne, nechci buzerovat pro gramatické chyby, akorát když se na dvou stranách dohadujete, dovolila jsem si přidat svůj názor.

Tahle debata je malicherná, a podstata věci, docela nechutné, se vytratila "ako gáfor", jak by řekli Slováci. 👎

Není, jelikož si autor vlákna mohl chybu v dotazníku opravit a neprezentovat ho dál s chybou.
Ale pokud Ti debata příjde malicherná, tak prostě nedebatuj gloria.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#35 11. 9. 2020 20:25

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Aha? Takže když se ona rozhodne vyvraždit jejich společné dítě, tak on může jen tiše koukat?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#36 11. 9. 2020 20:49

Gemar
♥------
Registrovaný: 9. 9. 2020
Příspěvky: 14

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Jsem moc rád za každý podnět. Kritiku nemá rád nikdo, ale díky za ní. Díky vám jsem mohl mnohé opravit.

Není tady

 

#37 11. 9. 2020 21:25

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Gemar napsal(a):

Jsem moc rád za každý podnět. Kritiku nemá rád nikdo, ale díky za ní. Díky vám jsem mohl mnohé opravit.

Ano. Je to tak. Ale vždycky je dobré se nad ní zamyslet, protože někdy může mít kritizující pravdu. Nebo nám otevře třeba "jiné obzory" smile. storstark
Hodně štěstí při studiích.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#38 11. 9. 2020 21:29

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

rina napsal(a):

Aha? Takže když se ona rozhodne vyvraždit jejich společné dítě, tak on může jen tiše koukat?

Vždy jsem psala, že něco jiného je konkrétní případ v rodině.
Normální chlap i já jsme měli na mysli ty různé obecné debaty na toto. Tedy pokud jsem normální chlapa dobře pochopila.
Ale Ty mᚠna to evidentně jiný názor. V pohodě. Neříkám, že špatný.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#39 11. 9. 2020 21:46

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Gemare, taky ti přeju hodně štěstí v závěru studia. smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#40 11. 9. 2020 21:56

Gemar
♥------
Registrovaný: 9. 9. 2020
Příspěvky: 14

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Díky.

Není tady

 

#41 11. 9. 2020 23:32

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Judyna napsal(a):

Normální chlap i já jsme měli na mysli ty různé obecné debaty na toto. Tedy pokud jsem normální chlapa dobře pochopila.

Ano, takhle jsem to myslel smile

Není tady

 

#42 11. 9. 2020 23:38

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

rina napsal(a):

Aha? Takže když se ona rozhodne vyvraždit jejich společné dítě, tak on může jen tiše koukat?

Je to věc společenské dohody, v různých právních systémech to je různě, třeba v USA je to vždy silné téma ve volbách apod.

Když to vezmeme čistě matematicky, je přesně 16 možností jak se mohou žena a muž společně rozhodnout :-) Když vyškrtnu ty úplně blbé (matematicky sice správné, ale prakticky nesmyslné, jako že se provede opak toho co si oba přejí apod.), zbývá jich pořád pět:

1. kontradikce - potrat je zcela zakázán,

2. konjunkce - potrat se provede, pokud si jej přejí současně žena i muž, jinak řečeno muž může ženě zakázat potrat, stejně tak žena může odmítnout potrat bez ohledu na přání muže,

3. disjunkce - potrat se provede pokud si jej přeje žena nebo muž (nebo oba, samozřejmě), jinak řečeno muž může ženě nařídit potrat, stejně tak žena může provést potrat bez ohledu na přání muže,

4. levá propozice - potrat se provede podle přání ženy, na přání muže se nebere zřetel,

5. pravá propozice - potrat se provede podle přání muže, na přání ženy se nebere zřetel.

No a teď si vyber smile

Upravil(a) normální chlap (12. 9. 2020 0:16)

Není tady

 

#43 12. 9. 2020 7:45

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Judyna napsal(a):

rina napsal(a):

Já jsem, vrabče, už taky vysvětlila, že jsem prvně zmínku o tom Remmelinkovi přehlídla. Vůbec jsem netušila o co jde.
Vyhledala jsem info, a mezitím jste tam už vysázeli těch fůru nesmyslů.
O změně pravidel ohledně i-y se mluvilo už za mých studií na Slovensku, cca 45 let zpátky. Všecky důvody, co za ta léta uvádějí proč to nejde, jsou hloupé.

A ne, nechci buzerovat pro gramatické chyby, akorát když se na dvou stranách dohadujete, dovolila jsem si přidat svůj názor.

Tahle debata je malicherná, a podstata věci, docela nechutné, se vytratila "ako gáfor", jak by řekli Slováci. 👎

Není, jelikož si autor vlákna mohl chybu v dotazníku opravit a neprezentovat ho dál s chybou.
Ale pokud Ti debata příjde malicherná, tak prostě nedebatuj gloria.

Děkuju Judy za rady a hodnocení mých názorů, pokud dovolíš, budu debatovat dál ve stejném duchu.
Když nedovolíš, mᚠsmolíka. 🤡

Co se týče oprav a autorově svolnosti k nim, bylo by dobré opravit hlavně jméno ústřední postavy. Nic ve zlem.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#44 12. 9. 2020 11:41

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Je to jedno, klidně přispívej. Mně nevadí, že to vidíš jinak. Ani mně nevadí, že hodnotíš diskuzi jako malichernou. Máme každá svůj názor, to je v pořádku, ne?


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#45 12. 9. 2020 15:40

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Malicherné byly vaše dohady o tvrdém či měkkém y/i, pod kterými podstata věci zanikla.
Ale to už jsem psala, takže kdo nepochopil, a chtěl, a čte vklidu a pozorne znova..,


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#46 12. 9. 2020 17:58

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14658

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Nemyslím si, že by nᚠ"jazykový koutek" vymýtil podstatu vlákna. Byla to jen menší odbočka. wink
Diplomky i jiné závěrečné práce by určitě měly být jazykově zcela v pořádku; je to studentova vizitka. Nestačí, když je obsah práce třeba na vysoké úrovni, ale elaborát je plný jazykových poklesků... Myslím si, že student by mohl být kvůli chybám v pravopisu od obhajoby i vyhozen. Ale má vedoucího práce, který by ho měl včas upozornit, aby chyby zavčasu odstranil. big_smile

Upravil(a) vrabčák (12. 9. 2020 17:59)


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#47 12. 9. 2020 18:55

Gemar
♥------
Registrovaný: 9. 9. 2020
Příspěvky: 14

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Díky, všem, kdo jste přispěli do diskuze. Budu rád za jakýkoli podnět.

Není tady

 

#48 12. 9. 2020 23:00

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

rina napsal(a):

Malicherné byly vaše dohady o tvrdém či měkkém y/i, pod kterými podstata věci zanikla.
Ale to už jsem psala, takže kdo nepochopil, a chtěl, a čte vklidu a pozorne znova..,

Tak znovu -" Není, jelikož si autor vlákna mohl chybu v dotazníku opravit a neprezentovat ho dál s chybou."
Nestačí ti ani vyjádření zakaladatele vlákna ? Vždy mu to pomohlo a to není malichernost. Bylo by špatné, kdybychom ho v tom nechaly, i když to naše upozornění mu mohlo být nepříjemné. Důležitý je výsledek a ten je dobrý.
Ale ty mᚠjiné vnímání.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#49 13. 9. 2020 5:42

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Tak znovu.
Nechápu, jaký mᚠdůvod mě označovat za nějakou výjimku ohledně různých názorů a potřebu mi ten můj vyvracet, když se tváříš, jak jsi tolerantní!


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#50 13. 9. 2020 9:58

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Prosím o pomoc se závěrečnou prací

Vnímᚠto jinak, v pořádku. Nakonec, nejdůležitější je, že si vrabčák všiml a došlo k nápravě.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů