Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 7. 2020 16:20

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Rina

Záhady dnešní

Ok, Judy, dík pussa

Upravil(a) rina (7. 7. 2020 16:21)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#2 7. 7. 2020 16:37

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

Dobře, to zvíře fakt už jen brečí, úplně slabým hláskem. Jako když vržou vrata.
Rychle mi poraďte, jak to sdílet, prosím, nebo možná udělám nebo neudělám něco pro jeho záchranu.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#3 7. 7. 2020 16:45

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

Ok, není správný čas.
Jdu své záhady řešit do reálného světa kapitulation


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#4 7. 7. 2020 20:46

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Rina

Já jsem celé toto vlákno asi tak nějak nepochopila. Co se tady vlastně řeší/řešilo?

Není tady

 

#5 7. 7. 2020 22:40

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

Andrejko, já nahrála zvuk té záhady, a nevím, jak to sem dát.
Jenomže sousedé zapírají, že tam něco mají, a já nevim, jestli to nemám nahlásit.

To ostatní (jiné) až ráno, teď už spim.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#6 7. 7. 2020 23:45

normální chlap
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 5. 2019
Příspěvky: 1282

Re: Rina

Normálně, nahraj to na server TyTrubko (YouTube.com) a tady uveď jen odkaz.

Není tady

 

#7 8. 7. 2020 6:37

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Rina

normální chlap napsal(a):

Normálně, nahraj to na server TyTrubko (YouTube.com) a tady uveď jen odkaz.

tummenupp Díky, tohle mě při probdělé noci fakt rozesmláo lol


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#8 8. 7. 2020 21:32

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

To mám radost že já 🎺 neumím dát do Trubky příspěvek a že tě to rozveselilo.
Zvíře už nehlučí, takže je jasné proč bylo zapíráno. Doufám že jim chutnalo.
Nahrávku pořád mám a cca za dva měsíce zvědavost ukojím.

Teď se ale, jestli dovolíte, "vypíšu" z těch ostatních záhad.

Měla jsem tu vysněnou dovolenou po 20ti letech, kt. měla být naprosto bezstarostná.
Nebyla. Kromě toho záhadného zvuku, mě neskutečně obtěžovala sousedka z domu, jediná z nás tří komunikace schopných tady.
Sousedi nade mnou mají rozsáhlou rodinu a omezujeme se akorát na pozdrav. Ona je naproti nim, zazobaná, otravuje mě celou dobu, ale teď si vybrala každodenní buzeraci typu: Co třískáte těma dvěma (když jsem šla ven a rozčapené venkovní dveře zavřel průvan), nenechávejte tady prádlo týden, a se na něj nemusíme koukat (na společných šňůrách na dvorku, asi jí vadilo že jsem tam JEDNOU měla prádlo tři dny, když zmoklo), ... Poslala jsem na tebe hygienu a ochranu zvířat, když ti tam celé dny řve kočka - to když se mrouskala, ač vykastrovaná - No, když mi tyká, tak to vím že je pod vlivem. A tak podobně.
Ten týden mé dovolené to bylo denně, někdy i dvakrát, a vyvrcholilo něčím jako: Ty neumíš uklízet?   Je tady takový smrad! Budeš platit za úklid, špindíro! Už táhni, odkud jsi přišla!!! (To už řvala na celé kolo a byla celá roztřesená a červená jak rak. Bylo to tuším v neděli, kdy tady bylo mimořádně horko a vlhko. Barák je stará poválečná nepodsklepená vila o osmi bytech, dnes 4 obydlených, venku je jímka a u mně v přízemí její kanál s poklopem, který pro smrad zakrýváme těžkým kobercem. Smrad tam je, na chodbě a částečně leze do mého bytu, na to jsem si už zvykla


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#9 8. 7. 2020 22:04

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

Musela jsem odeslat, ptz.uz jsem neviděla, co se píše.
Že vylezla vždy, když jsem šla ven nebo se vracela, třískala naší rohožku dolů pod schody do přízemí, nebo bouchala venkovními dveřmi a pak i svými, když jsem se vracela po osmé večer se psem a nezamkla, ptz. jsem věděla že ještě někdo přijde, to jsem považovala za "maličkosti".)
Tehdy jsem ale fakt "vyšuměla" a zarvala na ni: Ty krávo, zavři hubu a nacpi si do ní flašku, nebo tě půjdu udat za stalking!!!

No, pro upřesnění, její chlap byl zřejmě po dobu celé mé dovolené nepřítomen, což je neobvyklé. Tváří se tady totiž jako jakejsi správce, ač vlastní pouze onen jejich byt. Je tady vidět denně, jak uklízí na dvorku, zahradě, před domem, umývá schody v celém baráku... Za tyhle služby má zřejmě garហve dvoře k dispozici, a když seká trávník nebo cokoliv, bere společnou elektriku a vodu ze studny.
A ona je cca o 10 let mladší než já a už v důchodu, nepracuje už přes rok.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#10 8. 7. 2020 22:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

Suma sumárum jsem sepsala, co se dělo.
Musím ještě přiznat, že v úterý ráno, když jsem jela na kole na poštu, ten poslední úsek před poštou už po chodníku, viděla jsem ji před sebou, takovou malou, s černýma brýlema na očích, zatmělo se mi vztekem před očima a já naznačila že na ni najíždím. Neudělala bych to, a kdybych náhodou neminula a fakt najela, zbláznila bych se strachem a hanbou, co jsem to udělala.
Ten okamžik kdy to hrozilo, byl strašný, jako v hororu.
Cítila jsem tu od.p.o.rnou radost, jak se bojí, a zároveň děs z toho, co to dělám.

Prosím, ještě mě nezatracujte. rodna

Upravil(a) rina (8. 7. 2020 22:24)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#11 8. 7. 2020 22:53

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

Ona neuhla, neuskočila a kdoví, možná se ani nebála a nepostřehla, čím jsem ji chtěla vystrašit. Já jsem šla tam a ona zpátky k domovu. Já na všechno až do příchodu domů zapomněla.

Před dveřma jsem však dostala ledovou sprchu.
Nebylo tam sice "tělíčko bez hlavy", ale zato spousta potřeb pro zvířátka. Docela drahé věci které jsem zrovna nepotřebovala, ale udělaly radost a já jim pár z nich dala.
Oni měli taky radost, a já pak volala bezradná dceři, co jako si mám o tom myslet.
Až teď jsem jí popsala, co mi ta "babizna" provádí.
Dcera řekla: Lekla se, dala ti "držhubné", možná i proto že její chlap se v ten den vrátil. Dceři jsem řekla že ráno opět sekal trávník.
Dobře no.
Já ke dveřím, kam ona vůbec nemusí jít, napsala: Dík, přeju klid v duši.
To bylo docela dopoledne.
Já měla poslední den dovolené a tak šla zhruba v poledne slastně naposledy spát.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#12 8. 7. 2020 23:25

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

Ze sna, který byl příjemný, mě budilo zvonění, o které jsem nestála.
Zkrátim to.
Za dveřmi byl plný prádelní koš něčeho, u kterého byl lísteček: Vyklizim skříň, kdyby jste se neurazila a něco by se vám hodilo.
Omlouvám se za urážky. Podpis.

Opět jsem volala dceři, kurník, už mám fakt pocit že jsem otravná.
Zkrátim na ntou.
Vrátila jsem prázdný koš k jejich dveřím, s textem, že je to pro mě nepochopitelné.
Dnes jsem šla prvně po dovolené do práce a večer u mých dveří byl vzkaz, že Pochopila jsem, že pycha předchází pád.
Pak až já šla venčit, tak šla dolů taky, já jí řekla že to co mi napsala bylo moc hezký...
Promiňte, bulím, tak zítra


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#13 9. 7. 2020 7:10

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Rina

rina napsal(a):

To mám radost že já 🎺 neumím dát do Trubky příspěvek a že tě to rozveselilo.

Mě rozesmál ten doslovný překlad zasazený do kontextu věty. kapitulation


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#14 9. 7. 2020 8:00

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

Ok, však jsem psala, že mám radost.

Abych dokončila.
Začla vychvalovat a hladit mého psa, a že má pro ni mlsání, ptala se, jak se jmenuje a tak (bydlím tam už sedmej rok, nikdy neměla na mně pěkného slova), já asi furt čuměla jak puk, tak začla vysvětlovat, že se v ní něco hnulo... Že moc děkuje. A že se polepší.
Já na to, že jestli jsem to já něčím způsobila.
A ona že ne, ne, pozdravila a vrátila se domů. 

V tom koši bylo oblečení, ještě s cedulkama, evidentně pro ni příliš velké, drahá kosmetika, náušnice, hodinky, povlečení..., taky sladkosti a nějaké mléčné výrobky.
Všechno nepoužité. Chvíli jsem koketovala s myšlenkou že to snad šla koupit přímo pro mě, ale to už bylo hodně přes čáru, že ano?
Prostě neuvěřitelné a nepochopitelné.

Hm. Takže klidná zasloužená dovolená? Ani náhodou. Prožívám pocity, které jsem dosud nepoznala, v nečekaném spektru, od hněvu, přes nepochopitelné překvapení až po obrovskou radost.
Divné.

Děkuju, že jste dočetli až sem. Musela jsem vypustit páru, abych z toho všeho nezblbla...


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#15 9. 7. 2020 9:57

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Rina

To je fakt divné...


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#16 9. 7. 2020 10:06

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Rina

Mi to připadá, jak by paní sousedka trpěla nějakou duševní poruchou a střídaly se u ní fáze (třeba jako u biopolární poruchy).

Není tady

 

#17 9. 7. 2020 11:10

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Rina

Třeba proto je v důchodu.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#18 9. 7. 2020 11:51

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: Rina

Judyna napsal(a):

Třeba proto je v důchodu.

a manžel nebyl doma, tak si nebrala léky..


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#19 9. 7. 2020 12:06

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

Tak já vím, že měla nějakou těžkou operaci páteře, pak marodila, já ji nešpehovala, že má ID jsem se dozvěděla nedávno, min.týden nebo tak.

Mně napadla duševní porucha, ale že by neužívání léků způsobilo takové chování, to mě nenapadlo. Vůbec mě nenapadlo, že by si léky kvůli nepřítomnosti manzela nebrala.


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#20 9. 7. 2020 12:11

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

Šmarja, mám se ho na to zeptat? Nebo mám očekávat ještě jiné verze chování?


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 

#21 9. 7. 2020 15:21

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Rina

rina napsal(a):

Mně napadla duševní porucha, ale že by neužívání léků způsobilo takové chování, to mě nenapadlo. Vůbec mě nenapadlo, že by si léky kvůli nepřítomnosti manzela nebrala.

Tak vysazení léků zcela jistě zásadně ovlivní zdravotní/duševní stav. Ten neskutečný obrat v chování rozhodně není samo sebou.

K tomu ID, ono se většinou tito lidé zrovna nechválí tím, že mají důchod z tohoto důvodu. Podstatné je ale to, že pokud paní opravdu něčím trpí, tak za toto chování svým způsobem nemůže, což pochopitelně nijak nezlehčuje situaci v tom, že žít vedle někoho takového je pak peklo.

Není tady

 

#22 9. 7. 2020 16:05

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Rina

rina napsal(a):

Šmarja, mám se ho na to zeptat? Nebo mám očekávat ještě jiné verze chování?

Rino, já bych to vůbec neřešila. A pokud zase dojde z její strany k něčemu podobnému, tak ji ber jako nemocného člověka. Neber si to osobně. Ono to asi ani osobní není.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#23 9. 7. 2020 17:19

rina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2019
Příspěvky: 5314

Re: Rina

Hele ok, ok.
Aha? Ono by to takhle docela mělo logiku: shoda (nešastná) okolností - já permanentně přítomna v nepřítomnosti jejího manžela. Oboje neobvyklé. Pro "chorého" člověka, ...
Jo, její muž je doktor, ona sestra, kdoví jak to bylo s tou páteři a následnou práce neschopností.

Upravil(a) rina (10. 7. 2020 19:12)


Klid v duši přeji všem.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů